Troels Illuminator

Diskuze o reprosoustavách.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Illuminator

Příspěvek od aretax »

kychtax píše: 04 lis 2020 16:02 to jsi frajer, ze si takou bednu stavíš sám. :thumbup:
Už som niekde písal dôvod, prečo ich staviam. V prvom rade je to môj koníček. Mám z toho radosť, keď mi veľmi dobre hrá niečo, čo som si vyrobil sám. V druhom rade - keď som hľadal repro v cene do cca 20000€, nič ma neuspokojilo. Skúšal som doma B&W 800 D2, Dynaudio C4, Temptation, Sonus Faber Olympica 3, Amati Trad. a ešte niečo, ale žiadne ma neuspokojili. Tak som začal stavať. Najprv to boli stavebnice Dynaudio Gemini, potom ďalšie varianty Dynaudio, Visaton Atlas, Monitor a nakoniec som "zakotvil" u Troelsa. To ma konečne uspokojilo. Napriek tomu, že mnohí zatracujú Visaton (neznie to veľmi high end), z ich meničov sa dajú postaviť naozaj vynikajúce bedne v prijateľnej cene. Hlavnou výhodou DIY je fakt, že môžem použiť tie najlepšie materiály, nemusím pozerať na ich cenu - jedná sa o výrobok pre mňa a nemusím zohľadňovať komerčné faktory. Mojou "chorobou" je, keď konečne niečo "vyšperkujem" tak, že som absolútne spokojný, tak to predám, aby som postavil niečo nové. Teraz ma veľmi láka postaviť niečo od Morela a Audio Technology.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Troels Illuminator

Příspěvek od Ramones »

Visaton je ok. Jen kdyby ty jejich stredaky a vyskace mely hezci dizajn.
necone
Příspěvky: 11
Registrován: 16 kvě 2013 18:23

Re: Troels Illuminator

Příspěvek od necone »

aretax píše: 04 lis 2020 08:35 Upgrade je vykonaný. Nakoniec som sa rozhodol meniče nevymieňať a to z jedného dôvodu. AudioTechnology má o niečo väčší priemer koša a úprava by bola veľmi náročná. Vzhľadom na skosenie hrán by som musel z každej bedne ubrať cca 10mm. Preto som sa rozhodol pre druhý variant - podložiť prednú časť ozvučnice pod meničmi duralovou platňou, ktorú som potiahol 2 mm hrubou mäkkou kožou. Predná ozvučnica je prilepená a priskrutkovaná na pôvodnú 50 mm hrubú MDF platňu. Výsledok je neuveriteľný...
Takže celý upgrade byl přidání "výstuže" na čelní stranu? Jinak řečeno, měniče a výhybka zůstaly stejné?
Děkuji za odpověď :)
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Illuminator

Příspěvek od aretax »

To bol posledný upgrade, ale zvukovo veľmi výrazný. Oproti originálu je však na nich viac úprav, ako napr. vnútorná kabeláž XLO Ultra 6, WBT terminály, vnútorné tlmenie pravou ovčou vlnou, hrubšie steny ozvučníc, výhybka je mimo ozvučníc, Soundcare nožičky pod stredo-výškovou bedňou, ako aj pod celou sústavou...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Illuminator

Příspěvek od aretax »

Čo sa týka pridania duralových platní, bola to práca "pre vraha". Radšej postaviť nové, ako niečo upgradovať. Ale nejedná sa o žiadnu výstuž. Je to vlastne komplet nová predná ozvučnica, prilepená ako sendvič na pôvodnú MDF, ktorá má hrúbku 50 mm, teda žiadnu výstuž nepotrebuje. Navyše výstuže sú aj vo vnútri ozvučníc. Samotné vedenie transmission je výstuž, viď originál návrh od Troelsa.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
necone
Příspěvky: 11
Registrován: 16 kvě 2013 18:23

Re: Troels Illuminator

Příspěvek od necone »

Díky, je vidět, že i "drobnosti" zvuk posunují...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Troels Illuminator

Příspěvek od terahera »

Ano,a drobnosti pak ve finále dělají velký zvuk :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Illuminator

Příspěvek od aretax »

necone píše: 12 pro 2020 23:31 Díky, je vidět, že i "drobnosti" zvuk posunují...
Vykonanú úpravu ozvučnice osobne za drobnosť nepovažujem. Je to dosť podstatná zmena, pretože konštrukcia ozvučnice asi najviac ovplyvňuje výsledný zvuk. Čo sa týka ostatných "detailov", keď ich spočítaš, tak už sa nejedná iba o detaily.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět