Alba, která v době vzniku příliš nezaujala.

Obecná diskuze o hudbě.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Alba, která v době vzniku příliš nezaujala.

Příspěvek od aretax »

Máme tu témy na doporučené nahrávky či už na vinyle, alebo CD. Navrhujem založiť aj tému najhoršie nahrávky. Nemám na mysli zvukovú kvalitu, ale ich umeleckú hodnotu. Myslím si, že tak, ako sa upozorníme na kvalitnú hudbu, bolo by dobré sa navzájom upozorniť aj na mizerné nahrávky, prípadne na nepodarené nahrávky aj známych hudobníkov. Je samozrejmé, že hodnotenie bude iba subjektívne, ale to isté platí aj pre kvalitné nahrávky.
Pre mňa boli sklamaním posledné albumy Marka Knopflera, napr.:
Mark Knopfler.jpg
Pre mňa sú nudné a nič nové v nich nepriniesol oproti starším albumom.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Najhoršie nahrávky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Začal bych Karlem G :lol: :lol: :lol: :lol: , jinak mne staré nekvalitní nahrávky hodně baví, třeba Semafor :thumbup: . :arrow: https://youtu.be/VU24BOMUHiM
Ajven Black
Příspěvky: 16
Registrován: 19 bře 2017 20:44
Bydliště: Trnava SR

Re: Najhoršie nahrávky

Příspěvek od Ajven Black »

Skvelý nápad založiť vlákno na tému najhoršie nahrávky! :D Nie som hejter, ale dovolím si za seba povedať, že úplné dno umeleckej kvality, čo sa hudby týka sú SK/CZ tzv. rýchlokvasení interpreti zo Superstar! To je hudobný odpad, čo nahrávajú a ja sa čudujem, že to niekto vôbec počúva, nie ešte kupovať origoš CD aj keď za 3,99 € v Tescu :D Nechcem menovať konkrétnych "umelcov" , ale do vývrtky ma dostáva väčšina z nich. Aj keď napr. Aneta Langerová je ešte stráviteľná, ale len v rádiu :)
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Najhoršie nahrávky

Příspěvek od daliborr »

Moje nejhorší nahrávky jsou :ROLLING STONES to je pro mě hrůza. :thumbdown:
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Najhoršie nahrávky

Příspěvek od Vinco »

The Cure to tiez vseobecne nemaju bohvieako nahrate....
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Najhoršie nahrávky

Příspěvek od Zdeny »

Všechny, co se mi nelíbí :-) Co přímo bytostně nesnáším, je rap, bumbum do palice, soudobé pseudo-disco, operu, burlesku, a pak všechny poloblby, co nosí kšiltofku votočenou dozadu, černý brejle v noci a říkají si umělci (muzikanti) a při tom umí dva akordy na kytaru.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Najhoršie nahrávky

Příspěvek od jupol »

Bolo by podľa mňa asi vhodné, ak sa máme poučiť, aby konkrétne LP alebo SACD,CD bolo označené a popísané. Aspoň rok vydania, vydavateľstvo atď. Ja som pred pár mesiacmi nakúpil napr. remastrované Rolling Stones albumy s DSD alebo Beatles - Rubber Soul, Revolver či posledné výročné vydanie Abbey Road, ktoré majú výborný zvuk aj keď pôvodne boli nahrávané ešte v 60.rokoch...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Najhoršie nahrávky

Příspěvek od aretax »

Asi sme si nerozumeli. Nemal som namysli technicky nekvalitné nahrávky, ale ich umeleckú hodnotu. A poprosil by som konkrétne. Tieto všeobecné reči nikomu nepomôžu. Skoro každý interpret má vo svojej diskografii veľmi dobré, ale aj mimoriadne nepodarené albumy a o tie nepodarené mi ide. Samozrejme, je to každého subjektívny názor. Pridávam ďalšie moje "sklamanie":
Marillion: Season End
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Najhoršie nahrávky

Příspěvek od terahera »

Mark Knopfler-Shangri la
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Najhoršie nahrávky

Příspěvek od Halíř »

Prvni odkaz na poslední počin Knopflera mi ani tolik nevadí obsahově ( i když směs indiánského stylu říznutý pokusy o jazz, no, co už ), jako technickým provedením ( byť není tématem vlákna ). Na cd velmi tmavá nahrávka bez prostoru, první track stažený doprostřed scény pomalu jako mono. Bez jiskry, tedy přesný opak jeho dřívějšího snažení o brilantní mastering. Důvod? Neznám, nechápu.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Najhoršie nahrávky

Příspěvek od Dasta »

Mně se zase poslední deska Marka Knopflera líbí pro svojí odlišnost a neotřelost. Zvukově též v pořádku, poslouchal jsem z vinylu, žádné výše popsané jsem ve zvuku nezaznamenal, cd jsem nepouštel, neb mám přehrávač v servisu na výměně mechaniky. Až přijde musím cd též pozorně poslechnout, pamatuji si, že hrálo jinak než lp.
Ale obsahově za mně super.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Najhoršie nahrávky

Příspěvek od zatty »

Aurora: All My Demons Greeting Me

tak špatně nahraná cd sem neslyšel.. velké zklamání
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Najhoršie nahrávky

Příspěvek od terahera »

Zatty
Aretax hned na začátku píše,že nemyslí nahrávky špatné co se kvality zvuku týkají,ale špatné co se týče obsahu :cool:

(Edit by ML)
S dovolením jsem upravil název vlákna, snad to bude takto jasnější.
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Najhoršie nahrávky

Příspěvek od zatty »

terahera píše: 06 zář 2020 13:02 Zatty
Aretax hned na začátku píše,že nemyslí nahrávky špatné co se kvality zvuku týkají,ale špatné co se týče obsahu :cool:

(Edit by ML)
S dovolením jsem upravil název vlákna, snad to bude takto jasnější.
Sak oboji je spatne na tom cd a navic vypustili nej skladbu..
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Najhoršie nahrávky - kvalita hudby

Příspěvek od aretax »

Pink Floyd - Final Cut
Na pôvodnej nahrávke (mám 1. anglické vydanie CD aj LP) je 2. skladba asi v polovici ukončená. Na remastrovanej LP 2016 (CD neviem) je táto skladba celá.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Najhoršie nahrávky - kvalita hudby

Příspěvek od YamahaMan »

Najnovší album Deep Purple - Whoosh!
Škoda...
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Najhoršie nahrávky - kvalita hudby

Příspěvek od komak »

Otázka pre všetkých-ked že som to nepochopil-na základe čoho a ako chcete hodnotiť umeleckú hodnotu ?????
Aretax-čítam tvoje príspevky a vážim si skúsenosti ktoré predávaš ale.......
Za mna -admin zmaž to ,je to hanba.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Najhoršie nahrávky - kvalita hudby

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak jako může být vlákno o úžasné hudbě, tak může být i o mizerné hudbě. Je to čistě subjektivní, pro někoho mizerná kvalita hudby a jinému se to líbí. Proto si přece nebudeme nadávat.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Najhoršie nahrávky - kvalita hudby

Příspěvek od aretax »

komak píše: 07 zář 2020 13:59 Otázka pre všetkých-ked že som to nepochopil-na základe čoho a ako chcete hodnotiť umeleckú hodnotu ?????
Aretax-čítam tvoje príspevky a vážim si skúsenosti ktoré predávaš ale.......
Za mna -admin zmaž to ,je to hanba.
Čo je hanba? Ako píše ML, je to subjektívne hodnotenie. Sú dirigenti, ktorí zahrajú napr. 9. Beethovenovú symfóniu prefektne a sú takí, ktorí ju totálne zvrajú. Sú skupiny, ktoré v 70 tych a 80 tych rokoch vydávali perfektné nahrávky, ale comeback im teraz jednoducho nevyšiel, ako napr. YES - Fly From Here, čo je podľa mňa po umeleckej stránke prepad napriek výbornej kvalite nahrávky. Nepopieram, že sa to niekomu môže páčiť. Čiže na Tvoj príspevok iba toľko: nechcem, aby nikto nikoho nehodnotil, iba napísal svoj subjektívny názor.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Najhoršie nahrávky - kvalita hudby

Příspěvek od jupol »

Lenže my to nemôžeme objektívne posudzovať, nemáme na to ani vzdelanie, dovolím si tvrdiť, že ani jeden z nás...
Je to vysoko subjektívne, čo sa komu páči.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Najhoršie nahrávky - kvalita hudby

Příspěvek od Dasta »

Vše se odvíjí od nešťastně zvoleného názvu vlákna.
Název bych viděl spíše "Alba, která v době vzniku nebyla, nebo nejsou moc kladně přijata".
Nikdo totiž nemá právo objektivně soudit hudební dílo, jenom proto, že se s ním neztotožňuje.
Můžu posoudit pouze podle měřítka líbí /nelíbí, uměleckou úroveň nelze do toho tahat, na to tady nikdo nemáme.
Desku, která v době vzniku propadla, je naopak dobré vzpomenout a porovnat, jak je na tom v průběhu času.
Možná bychom se divili, jak si dnes stojí nahrávky, které byly před časem zavrženy.
To si myslím by za to stálo.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Najhoršie nahrávky - kvalita hudby

Příspěvek od komak »

Ked už tak názov vlákna, Nahrávky ktoré mi nesadli-nepáčia sa mi,sklamali ma-pochopím.
No používať tu výrazy-tvrdenia-,,najhoršie nahrávky,umelecka hodnota ,kvalita hudby,atd.,,to je hanba......
To je proste môj názor.
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Najhoršie nahrávky - kvalita hudby

Příspěvek od komak »

A zabudol som, lebo už sú odstránené -urážky a a spôsob komunikácie- to je hanba !
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Alba, která v době vzniku příliš nezaujala.

Příspěvek od m+m »

Ahoj kluci, nemyslím si, že vlákno je špatný, kdo má naposloucháno tak je to pro něho zbytečný, ale kdo začíná tak to může mít přínos. A přece se tady nepíší recenze do Rolling Stonu... Přece je lepší začínat třeba prvníma LP od Yes nebo od Paula Band on The Run
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Najhoršie nahrávky - kvalita hudby

Příspěvek od aretax »

jupol píše: 08 zář 2020 10:38 Lenže my to nemôžeme objektívne posudzovať, nemáme na to ani vzdelanie, dovolím si tvrdiť, že ani jeden z nás...
Je to vysoko subjektívne, čo sa komu páči.
Nehnevaj sa, samozrejme, že je to subjektívne. Neviem, ako Ty, ale ja keď niečo počúvam, tak sa nechodím pýtať odborníkov, či je album dobrý, alebo zlý. Pre mňa je dôležité, či sa páči mne, poviem si svoj názor a je mi úplne jedno, či sa páči Tebe, alebo niekomu inému. Nikoho som v tomto vlákne nežiadal o odborný posudok a nemienim súdiť ani ja. Páči sa - nepáči sa. To je všetko.
m+m
Keď vyjde nový album, nemôžeš ho mať napočúvaný. Mne dobre padne, ak ho niekto pred tým, ako ho kúpim, zhodnotí a ja viem, čo môžem od neho očakávať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět