Přenosky Sumiko

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
KarlN

Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

Velmi mne zaujala řada nových přenosek manufaktury Sumiko...nemá prosím někdo osobní zkušenost?
Dle zahraničních recenzí to vypadá velice slibně, zvláštěpak Moonstone a Amethyst. :thumbup:

https://witchdoctor.co.nz/index.php/202 ... es-review/
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

nebrat
Quentin

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od Quentin »

Bond 007 alias Monte píše: 29 srp 2020 09:13 nebrat
Mohu znát tvůj důvod?

Já měl Sumiko Blue point Special EVO 3 (ve spojení s Shiit mani):
1, nelíbil se mi zvuk (pro mě takový divně hutný)
2, příliš vysoká stavba
3, humpolácké provedení (z blízka si ji raději neprohlížet, moc hliníku a niklu, zbytek bakelit)
4, vzhledem ke všemu výše uvedenému přemrštěná cena
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

Já tedy do ní klidně půjdu, vyzkouším a uvidím... i dle měření se zdá v této cenové relaci velmi dobrá. :-?

https://www.lowbeats.de/alle-6-neuen-su ... r-im-test/
roberts
Příspěvky: 29
Registrován: 08 zář 2017 20:54

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od roberts »

Kdysi jsem měl Sumiko Pearl a s E 212 to nešlo poslouchat. Strašně zahuhlaný, ale možná si to nesedlo s předzezilovačem AD 9 .
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

roberts píše: 29 srp 2020 11:02 Kdysi jsem měl Sumiko Pearl a s E 212 to nešlo poslouchat. Strašně zahuhlaný, ale možná si to nesedlo s předzezilovačem AD 9 .
No, ono to může být i nároky a preferencemi zvuku...já v oblasti gramofonů ještě moc zkušeností nemám, ale dost mě to baví. :lol: Abych přiznal barvu, Sumiko mi zatím celkem zvukově sedí, ale rád by upgradoval, tak tápu. Představa byla přenoska tak do 10.000,-...teď momentálně poslouchám přímé srovnání, skoro všech přenosek které mne zajímají, na webu Lowbeats (vše jedna skladba - Chicago Symphony Orchestra, Fritz Reiner,
Rimsky-Korsakow, Scheherazade) a moc by mě to zajímalo přes zmíněnou E212, ale nakonec to opravdu budu muset trošku risknout, vybrat přímo z podobného testu a doufat, že se mi zvuk bude zamlouvat i doma. :cool:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od terahera »

Já měl black paerl,to byla hrůza,asi nejhorší přenoska,kterou jsem kdy zkoušel(i mnohem levnější OMB5 hrála podstatně líp),na značku jsem ale nezanevrel a pak Blue point No2 a ta byla zase pecka,neskutečné středy a medove vysky :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od Quentin »

KarlN píše: 29 srp 2020 11:39
roberts píše: 29 srp 2020 11:02 Kdysi jsem měl Sumiko Pearl a s E 212 to nešlo poslouchat. Strašně zahuhlaný, ale možná si to nesedlo s předzezilovačem AD 9 .
No, ono to může být i nároky a preferencemi zvuku...já v oblasti gramofonů ještě moc zkušeností nemám, ale dost mě to baví. :lol: Abych přiznal barvu, Sumiko mi zatím celkem zvukově sedí, ale rád by upgradoval, tak tápu. Představa byla přenoska tak do 10.000,-...teď momentálně poslouchám přímé srovnání, skoro všech přenosek které mne zajímají, na webu Lowbeats (vše jedna skladba - Chicago Symphony Orchestra, Fritz Reiner,
Rimsky-Korsakow, Scheherazade) a moc by mě to zajímalo přes zmíněnou E212, ale nakonec to opravdu budu muset trošku risknout, vybrat přímo z podobného testu a doufat, že se mi zvuk bude zamlouvat i doma. :cool:
Jako ony určitě nejsou tak hrozné, jak jsme někteří napsali, ale za 10, plus mínus, už je poměrně široký výběr.
Kdybych třeba mohl poradit, vyzkoušej MC přenosku DENON DL-103R. Když ji vyrábí někde od roku 1962, tak asi zlá nebude :silent:
Potom za mě jsou fantastické přenosky NAGAOKA. Vyšším modelem Ortofon 2M také nešlápneš vedle. Goldring také hrají parádně.

Koukni třeba sem :arrow: https://www.youtube.com/channel/UCKNKJ_ ... ryRCvbmfNg
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

Děkuji, také půjdou do výběru, momentálně na uvedených stránkách mají přes cca 50 přenosek, Denon je tam také...tak určitě poslechnu. Pokud má někdo další návrhy z vlastní zkušenosti, klidně pište, moc díky! :thumbup:
roberts
Příspěvky: 29
Registrován: 08 zář 2017 20:54

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od roberts »

Já jsem místo Pearl koupil Ortofon Quitet Blue a zvuk se úplně rozjasnil. To bylo tehdy nadšení.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od blesk666 »

tak Sumiko Pearl stoji 149,- Eur a Ortofon Quintet Blue 409,- Eur.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

Jen dál pánové, jen dál... :thumbup: Sumiko Pearl je tam prozatím. Ortofonu se nevyhýbajíce očekávám tipy příští.
roberts
Příspěvky: 29
Registrován: 08 zář 2017 20:54

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od roberts »

To ano, ale podle mne např. Ortofon OM 5 za nějakých 1400,- hraje mnohem lépe než právě Pearl, která stojí 3400,- nebo kolik.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od PGH »

OMB 5 byl slušný nastupce Tesla VM 2101-2-3 a.stála před 20 lety kolem 500. Ty ceny ale pěkně letí nahoru.
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od Hercules_Poirot »

Hana EH
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od blesk666 »

zaujimave, ta Sumiko Pearl ma prave drvivu vacsinu recenzii zo zahrancia velmi pozitivnych
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

japex píše: 29 srp 2020 11:54 Jako ony určitě nejsou tak hrozné, jak jsme někteří napsali, ale za 10, plus mínus, už je poměrně široký výběr.
Kdybych třeba mohl poradit, vyzkoušej MC přenosku DENON DL-103R. Když ji vyrábí někde od roku 1962, tak asi zlá nebude :silent:
Potom za mě jsou fantastické přenosky NAGAOKA. Vyšším modelem Ortofon 2M také nešlápneš vedle. Goldring také hrají parádně.

Koukni třeba sem :arrow: https://www.youtube.com/channel/UCKNKJ_ ... ryRCvbmfNg
Právě...také jsem poslouchal Goldring od modelu 2100 až k 2500, zvuk příjemný a pro mě velmi slušný. Ještě mi jich zbývá poslechnout dost. :lol:
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

Hercules_Poirot píše: 29 srp 2020 12:49 Hana EH
Díky za tip, znám a zvažuji... :thumbup:
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

roberts píše: 29 srp 2020 12:14 Já jsem místo Pearl koupil Ortofon Quitet Blue a zvuk se úplně rozjasnil. To bylo tehdy nadšení.
Pearl byla zaměřená na silné basy a proto to rozjasnění :cool:
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Kdybys měl zájem, tak za 5000,- je tvoje. Používal jsem ji něco přes rok, koupená v Tokiu. Je potřebný hodně kvalitní předzesilovač a pak se dostaví nirvána :lol:
118652457_3385993881459553_5176970140095921973_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

japex píše: 29 srp 2020 09:51
Bond 007 alias Monte píše: 29 srp 2020 09:13 nebrat
Mohu znát tvůj důvod?

Já měl Sumiko Blue point Special EVO 3 (ve spojení s Shiit mani):
1, nelíbil se mi zvuk (pro mě takový divně hutný)
2, příliš vysoká stavba
3, humpolácké provedení (z blízka si ji raději neprohlížet, moc hliníku a niklu, zbytek bakelit)
4, vzhledem ke všemu výše uvedenému přemrštěná cena

prostě se mi nelíbil zvuk
:crazy:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od aretax »

Hodnotíte prenosky Sumiko, ale zabúdate, že je dôležitý nie len predzosilňovač, ale hlavne ramienko. Aj sú na správnom ramienku, hrajú vynikajúco. Veľmi im napr. vyhovujú ramienka SME.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

aretax píše: 29 srp 2020 16:55 Hodnotíte prenosky Sumiko, ale zabúdate, že je dôležitý nie len predzosilňovač, ale hlavne ramienko. Aj sú na správnom ramienku, hrajú vynikajúco. Veľmi im napr. vyhovujú ramienka SME.
Ano, děkuji za vaši připomínku...to je další otázka, kterou se zabývám, ale nenapadá mě jak se dostat k vyzkoušení na svém gramofonu, nebo alespoň stejném raménku. Vzal jsem samozřejmě v potaz i kompatibilitu (alespoň podle váhy) na stránkách vinylengine.com. a Lowbeats.de :-?
Pokud kdokoliv slyšel na S-shape Pro-ject, budu moc rád za názor. Díky.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od funkyman »

suhlas, ja mam sice najvyssi model /aspon bol/ PS Celebration a uz so Sme ramienkom spokojnost..teraz s Gragam phantom supreme II absolutna spokojnost..a nemam nutkanie vobec menit a skusat, co je asi najlepsia reklama
....music is my sanctuary,music is my life....
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od aretax »

funkyman píše: 29 srp 2020 19:41 suhlas, ja mam sice najvyssi model /aspon bol/ PS Celebration a uz so Sme ramienkom spokojnost..teraz s Gragam phantom supreme II absolutna spokojnost..a nemam nutkanie vobec menit a skusat, co je asi najlepsia reklama
Aj ja mám Sumiko Pearwood Celebration II na ramienku Transrotor SME 5012. Spokojnosť maximálna. Predtým som mal Ortofon Cadenza Black, Xpression, skúšal som Koetsu Rosewood, mal som aj Transfiguration Axia S, ale Sumiko nemá medzi nimi konkurenciu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

Tak nakonec, podle předpokladu, dopadlo všechno jinak a nová přenoska je doma. :thumbup: Ale jestli budeme kamarádi nebo ne, to se teprve ukáže...ještě čekám, kvůli její váze, na těžší závaží raménka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

S klidem vyzkoušej hned. Závaží nemusí být rozhodující.
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

Bond 007 alias Monte píše: 22 zář 2020 15:25 S klidem vyzkoušej hned. Závaží nemusí být rozhodující.
Tak dobře, já to zkusím...tedy pokud tu těžší přenosku dokážu stávajícím závažím nastavit, "ale běda vám, běda vám, jak mi to nepůjde!" :lol:
Naposledy upravil(a) KarlN dne 22 zář 2020 21:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od terahera »

No já bych byl opatrný,vzhledem k jeho pohledu na věc,viz vlákno raritni gramofony :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

terahera píše: 22 zář 2020 21:17 No já bych byl opatrný,vzhledem k jeho pohledu na věc,viz vlákno raritni gramofony :lol:
No ono to vzhledem k váze Goldnote přenosky vypadá, že budu muset stejně na nové závaží počkat, ajnžto bych byl mimo její váhový limit... :thumbdown:
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Já dostal čtyři závaží ke gramu a nikdy doporučené nesedělo. Vůbec o nic nejde a nic nepokazíš, jen vyzkoušíš. Beztoho, pokud nemáš různé pomůcky pro nastavení, nikdy ho přesně nenastavíš. Papírové pomůcky jsou fakt jen na dvě věci :lol:
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

Bond 007 alias Monte píše: 22 zář 2020 21:34 Já dostal čtyři závaží ke gramu a nikdy doporučené nesedělo. Vůbec o nic nejde a nic nepokazíš, jen vyzkoušíš. Beztoho, pokud nemáš různé pomůcky pro nastavení, nikdy ho přesně nenastavíš. Papírové pomůcky jsou fakt jen na dvě věci :lol:
Pokud to nevyvážím, počkám...nové přijde cobydup. Digitální váha je celkem přesná. :thumbup:
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Nejlepší gramo na světě a to mi nikdo nevymluví :lol: https://www.aq.cz/pro-ject-6-perspex-sb ... ue-p24257/

Abys uslyšel svůj gramofon, budeš potřebovat https://www.aq.cz/pro-ject-align-it-sablona-p5864/
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

Bond 007 alias Monte píše: 22 zář 2020 22:17 Abys uslyšel svůj gramofon, budeš potřebovat https://www.aq.cz/pro-ject-align-it-sablona-p5864/

Dobrý nápad...už jsem o ní přemýšlel. :idea:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od terahera »

Bond 007 alias Monte píše: 22 zář 2020 22:17 Abys uslyšel svůj gramofon, budeš potřebovat https://www.aq.cz/pro-ject-align-it-sablona-p5864/
No to budeš asi koukat :eek:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

terahera píše: 22 zář 2020 23:51
Bond 007 alias Monte píše: 22 zář 2020 22:17 Abys uslyšel svůj gramofon, budeš potřebovat https://www.aq.cz/pro-ject-align-it-sablona-p5864/
No to budeš asi koukat :eek:
Kamarád mi jí půjčí, tak zkusím... :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od aretax »

Bond 007 alias Monte píše: 22 zář 2020 22:17 Nejlepší gramo na světě a to mi nikdo nevymluví :lol: https://www.aq.cz/pro-ject-6-perspex-sb ... ue-p24257/
Tak to si asi veľa gramofónov nepočul...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od terahera »

KarlN píše: 23 zář 2020 00:04
terahera píše: 22 zář 2020 23:51
Bond 007 alias Monte píše: 22 zář 2020 22:17 Abys uslyšel svůj gramofon, budeš potřebovat https://www.aq.cz/pro-ject-align-it-sablona-p5864/
No to budeš asi koukat :eek:
Kamarád mi jí půjčí, tak zkusím... :thumbup:
Jestli mohu ze své zkušenosti poradit,tak radši použij papírovou šablonu :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
KarlN

Re: Přenosky Sumiko

Příspěvek od KarlN »

terahera píše: 23 zář 2020 07:20
KarlN píše: 23 zář 2020 00:04
terahera píše: 22 zář 2020 23:51
Jestli mohu ze své zkušenosti poradit,tak radši použij papírovou šablonu :cool:
Naposledy upravil(a) KarlN dne 23 zář 2020 13:52, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět