ATC SCM40A mereni

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

ATC SCM40A mereni

Příspěvek od -Kocour- »

Pri navsteve Overgroundera jsem mel moznost zmerit tyto reprosoustavy. Protoze moc mereni ATC neni, tak me to dost zajimalo. Mereno lehce pod vyskacem, na hrane priruby, mikrofon 1m, okno 4ms, no trochu tam proleza nejaky odraz, ale vzhledem k podminkam dobre.
Zajimalo by me mereni pasivni verze.
Zde by to mozna chtelo, ciste pri pohledu na grafy, snizit stredy, trochu to srovnat, plus tam jsou difrakce, s tim se moc udelat neda.
SCM40A H 0-90.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: ATC SCM40A mereni

Příspěvek od loner »

Co znamenají jednotlivé barvy, tj. zvyšující se hlasitost nebo oddalování mikrofonu ?
Ten propad na výškách je poměrně značný. Je zde použitý novější reproduktor, ale
stále to asi není ideální.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ATC SCM40A mereni

Příspěvek od -Kocour- »

Jsou to horizontalni smerovky 0-90 stupnu. Ta nejhornejsi je 0.
Myslis propad nad 20kHz? Tam uz je to trosku osemetne, mam kalibraci do 25kHz, ale .....
Na ucho mi trosku chybely ty nejhornejsi vysky, ten vzdousek. Musim rict, ze celkove reprodukce pusobila spise klidne, lehce nastredovane.
Zajimalo by me mereni pasivni verze, pro porovnani.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ATC SCM40A mereni

Příspěvek od Pytell »

Petře, přijeď si změřit pasivní ATC SCM 40, rád Tě uvidím. Mirek
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ATC SCM40A mereni

Příspěvek od -Kocour- »

Jee dekuji, no hlavne si je taky poslechnu. Pri dalsi ceste do Prahy to nejak naplanujeme.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: ATC SCM40A mereni

Příspěvek od blesk666 »

dik za meranie aj slovne zbodnotenie, budem zvedqvy na zrovnanie s pasivnou verziou.
Ak by si mal niekedy cesty do Bratislavy a bol ochotny zmerat Acon Divus, budem rad.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ATC SCM40A mereni

Příspěvek od -Kocour- »

blesk666: budu to mit v hlave, kdyz budu mit cestu a pujde to s necim spojit, tak dam vedet.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: ATC SCM40A mereni

Příspěvek od Overgrounder »

Chtěl jsem jen přiblížit, jak takové měření probíhá, nejsem si jist, že každý tu metodiku zná. Ostatně, já to viděl také poprvé a překvapilo mě, že toto měření stačí k popisu vlastností bedny. Protože:
Bedna se postaví na točnu, mikrofon se namířil tak jak píše Kocour, a pak se s bednou točí po 10°a pokaždé změří ze stejné pozice mikrofonu. Při 90°se tedy bedna měří již z pravého úhlu, začíná se na 0°
to Kocour:
1) jak moc ovlivňuje akustika místnosti uvedené měření, zvlášť pak ty zvyšující se propady na výškách při 90°? Vypovídá toto měření něco o akustice místnosti? Výškáče jsou prostě směrové a na tom grafu je to krásně vidět, jak padá stále víc a víc.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ATC SCM40A mereni

Příspěvek od -Kocour- »

Da se toho merit vice, a dale jen z techto smerovek se da vynest vice grafu, DI, power response, listening window,...

Grafy v prvnim prispevku maji aplikovane okno na impulsku, tzn je vyseknuta jen prvni cast impulsu, obsahujici ciste odezvu reprosoustavy, ALE, to mirne zvlneni na vyskach a stredech je projevem, ze tam nejake odrazy i tak jsou. Bude to ten lustr, plus samotny stojan mikrofonu. Musel bych uz to okno dale znatelne zkratit, a to nema uplne smysl, ztraci se tim informace na nizsich kmitoctech.

Jinak ten vyskac nema nahore vubec spatne chovani, spousta se chova mimo osu hure.

Budes sem davat sve mereni z poslechoveho mista? Myslim, ze stoji za to ukazat, jak takova bedna pak vypada i s mistnosti. No a hlavne jsi to zmeril sam, dobra prace :-).
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: ATC SCM40A mereni

Příspěvek od Overgrounder »

OK, díky za vysvětlení! To už je pak na mě vyšší dívčí, mně bohatě stačilo, žes mě popostrčil dál a všechno mi jako laikovi vysvětlil a naučil vidět. Tedy všechno to, co jako laik mohu umět změřit a co by podle měl umět každý, kdo to s poslechem myslí aspoň trochu vážně. Hrál jsem si s tím až do večera, zkoušel jsem měření od A-Z, DRC, se subem, bez, prostě všechno to najednou začalo dávat smysl, hrál jsem si i s crossovery jak přímo v subu tak v preampu a docela poučné bylo vidět in natura, jak se to na grafech chová, kde se co doplňuje a tak. A čekají mě pak hrátky s akustickými prvky...

Bylo to nesmírně poučné, chtěl jsem ti ještě jednou poděkovat za tvůj čas a ochotu, nadhled i velmi příjemné popovídání.
Svoje měření mám připravené, ale upřímně stále váhám je sem dát. A důvod není, že bych se za měření styděl.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: ATC SCM40A mereni

Příspěvek od macher »

Ja bych se zverejnenim mereni nevahal. Pokud neni problem ego, ze zjistis neco, co se ti nelibi, tak vzdy je vysoka sance, ze se vdaka tomu posunes dal. Kazdy ma jine zkusenosti a interakci vznika pokrok.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: ATC SCM40A mereni

Příspěvek od Overgrounder »

Ano, řekl jsi to přesně. Až pojmenuju po pravdě důvod své váhavosti, třeba je sem dám. Nemám problém s pravdou, mám problém s arogancí a blbostí. Toť vše.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: ATC SCM40A mereni

Příspěvek od loner »

Kocour : nevěděl jsem jak je to měřené, myslel jsem ten pokles od 6 kHz výše.
Ta nejhornější je 0, tedy přímo proti repro.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ATC SCM40A mereni

Příspěvek od -Kocour- »

Ten pokles od 6k vyse je jen mimo osu a je prirozeny, a tomto pripade se to jeste chova pekne. Lepsiho chovani dosahuji male kaloty, male amt a pasky, BW kaloty, ale I tak to vsechno hraje ruzne. Vim, ze se technicky na to nahlizi, ze by to nemelo mimo osu padat a mit siroke vyzarovani, ale nejak se mi to zatim neschazi se zvukovymi zkusenostmi.
Mezi 3-6k jsou difrakce, hrany kolem vyskace nejsou nijak osetrene, a jak na to koukam, asi by to slo naladit vyhybkou trosku lepe. Nejlepsi je samozrejme to vzdy adresovat akusticky, proste ty hrany zaoblit.
Odpovědět