Rebecca Pidgeon The Raven

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Rebecca Pidgeon The Raven

Příspěvek od Frogyman »

Jedna ze základních "hifi" desek, vyjde v létě opět na vinylu a to rovnou na 2LP 45RPM. Vydávat ale nebude Chesky, ale Analog productions.
:-? Jen moc nechápu, zda se jedná o záměr, nebo tiskovou chybu, protože z 13 původních skladeb uvádějí weby, které ji již mají zařazenu v předobjednávkách, jen 9. Chybí poslední 4 skladby z desky, mimo jiné i "stěžejní" Spanish Harlem...

https://elusivedisc.com/rebecca-pidgeon ... 45rpm-2lp/

https://store.acousticsounds.com/d/1509 ... nyl_Record

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Rebecca Pidgeon The Raven

Příspěvek od Frogyman »

Tak sláva! Konečně se dá Rebecca poslouchat i na vinylu. :thumbup:
Původní Special Edition pressing od Chesky records byl usyčený průser, takže jsem dával přednost původnímu CD vydáním "High Resolution Technology - Recorded at 96/24" a později zakoupené verzi na SACD :cool: .

Jo a... A skladby jsou tam všechny, takže nekompletní seznam skladem byl jen dílem šotka :smile:

IMG_20200917_133218.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Rebecca Pidgeon The Raven

Příspěvek od terahera »

Hurá :thumbup: Už se nemůžu dočkat a dík za dobré zprávy ^:)^
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Rebecca Pidgeon The Raven

Příspěvek od Frogyman »

terahera
mám tu pro tebe více pokladů, máš se nač těšit :thumbup:
IMG_20200917_113906.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Rebecca Pidgeon The Raven

Příspěvek od Dasta »

IMG_20200921_174925.jpg
Vydání od AP se velmi povedlo, po zvukové stránce přímo excelentní.
Vyzdvihl bych při reprodukci absolutní klid všech skladeb, tady bych chtěl říct, že při porovnání reprodukce z tohoto lp, vůči prvnímu vydání na cd od Cheski Records, mně připadlo že to cd je limitující, které zní proti lp od AP hodně stresovaně.
Lp je jak jsem psal absolutně klidné, nestresujicí, záživné, nechá v plné kráse vyznít hudbu a zpěv umělkyně, která krom toho, že je krásná ženská, je také absolutní top v ženském vokalu na světě.
IMG_20200921_182659.jpg
Původní vydání cd, které je bráno jako reference, ale na lp od AP bohužel nedosahuje ani náhodou.
IMG_20200921_182803.jpg
Zadní strana výběru z roku2003, na kterém jsou čtyři skladby z "The Raven".
Zní znatelně lépe (ty čtyři tracky), než na původním cd, ale lp stále je lepší.
Porovnával jsem v režimu cd.
IMG_20200921_174947.jpg
Jedná z nejlepších desek, které vlastním.
Děkuji Sašovi za sehnání tohoto klenotů do sbírky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rebecca Pidgeon The Raven

Příspěvek od Mark Levinson »

Narazil jsem na toto zajímavé vlákno náhodou po delší době a hned jsem si zmíněnou desku musel pustit. Mám tuhle desku moc rád a vracím se k ní v pravidelných intervalech. Koukal jsem v kolika možných vydáních vyšla (na Discogs je uvedeno 17 verzí)! Dlouhá léta jsem vlastnil CD verzi od Chesky Records a později jsem sehnal vydání SACD od Chesky Records.

Tak se dnes kochám a poslouchám si:
2023-08-27 11.42.09.jpg
2023-08-27 11.42.24.jpg
2023-08-27 11.42.37.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Rebecca Pidgeon The Raven

Příspěvek od dvader »

Souhlas!
Já mám 45 RPM vinyl a Hi-res soubor od Chesky.
Odpovědět