GMG Power - X-BLOCKER

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

GMG Power - X-BLOCKER

Příspěvek od parnass »

X-Blocker - zatím na pár dní na zkoužku
IMG_2658.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak na toto jsem také hodně zvědavý. Prosím Napiš potom jak se to u Tebe projevovalo na zvuku.
Dík :thumbup:
Mark Levinson
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od parnass »

zatím je brzo..mám to pár hodin a prozatimní pocit je pro mě ten nejkomplikovanější (myslím to takto - pokud by to bylo proti galaxys den a noc, mám vyřešeno a začnu šetřit...pokud by to bylo oproti galaxys nastejno, mám vyřešeno a ušetřeno...jenže jak už to v životě chodí, zatím mi to vychází někde mezi)))
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Frogyman »

A proč volba na Xblocker? Nepřemýšlel jsi o zápůjčce i Hammer a porovnat oboje? Někde je trafo výhoda, někde je lepší bez trafa...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od parnass »

zabiny007 píše: 22 kvě 2020 18:38 A proč volba na Xblocker? Nepřemýšlel jsi o zápůjčce i Hammer a porovnat oboje? Někde je trafo výhoda, někde je lepší bez trafa...
už xblocker je dost drahej, natož hammer, to už bych raději utrácel jinde, pokud bych měl tolik k dispozici (navíc by se mi ani nevešel do domu)
no..zatím budu pár dní poslouchat a zvažovat, jestli zvládnu v klidu poslouchat i bez xblockeru ... vzhledem k ceně se o to budu snažit
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Frogyman »

OK, tak jsem zvědav jak dopadneš. U mne byl Hummer dokonalý a Xblocker jsem zatím neměl možnost vyzkoušet.
Ale zápůjčku obou už mám domluvenu, takže je to jen otázka času, než se mi oba doma sejdou a porovnám, co bude pro mne lepší...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od jirie »

Pro mě je už jen design X-blockeru pecka!
Nemůžu si pomoct, ale přesně to mi u Harmonic Hammer chybí. Ten budík v lesklém rámečku to vyloženě hyzdí.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od vitek »

parnass píše: 22 kvě 2020 18:11 x blocker - zatím na pár dní na zkoužku
Tak jak? Už je nějaký závěr?
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od parnass »

ano závěr mám... rozhodně je to dobrý filtr
srovnání mám jen s galaxys a oproti němu - zvuk je celkově klidnější, odstranil občasnou nepříjemnost na výškách
otázka je pro mě zvažování poměru cena/přínos
po jeho zapojení není rozdíl ve zvuku dramatický, je to prostě jasně slyšitelné malé zlepšení...
čili - osobně, nechávám jeho nákup "na později" / řekl bych, že momentálně mám ještě rezervy jinde a uvidím podle financí někdy za půl roku
takže můj zavěr je asi ten, že xblocker je velmi dobrý a galaxys je velmi dobrý vzhledem ke své ceně
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jaká je cena za ten xblocker, celkem důležitý parametr a nějak se mi ho nepovedlo nalézt.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od parnass »

NA-Noble Audio píše: 27 kvě 2020 18:36 Jaká je cena za ten xblocker, celkem důležitý parametr a nějak se mi ho nepovedlo nalézt.
přesný ceník nezmám (nemají ho uvedený), ale myslím, že 150.000 kč
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Díky, takže pětinásobek ke Galaxys.

K tomu porovnání jednotek, nebyl to test jednotek, protože nebyly připojené shodným kabelem. Xblocker má totiž odlišnou přístrojovou vstupní zásuvku, takže se testoval Galaxys a Zephyr N proti xblocker a drahý FURUTECH.
Vnímaný rozdíl klidně mohly udělat zejména kabely, každý kdo si napájecí kabely někdy testoval ví, jak velké rozdíly mezi nimi jsou.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

5 krát vyššia cena a rozdiel spôsobí len iný kábel??? To snáď nie.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od daliborr »

Ne to není kabel ,ale člověk. =))
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

GMG Power X-BLOCKER

Příspěvek od Mark Levinson »

Myslím, že druhý výrobek firmy GMG Power si zaslouží samostatné vlákno, tak jsem ho založil a přesunul jsem zde příspěvky o X-Blockeru i z vlákna Harmonic Hammer 3000P ať se to neplete dohromady.
Zde je odkaz na nový test Hifi-Voice: https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... -x-blocker
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: GMG Power X-BLOCKER

Příspěvek od jirie »

....a bude to měřičům stačit :lol:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power X-BLOCKER

Příspěvek od Mark Levinson »

Před víkendem jsem X-Blocker dovezl domů a stále jen poslouchám a poslouchám. První dojmy jsou velice pozitivní, provedení opět excelentní. Velice pěkně a zároveň decentně působí jediná kontrolka na čelním panelu, tím je jemně podsvícené X ve vyfrézovaném logu. Zatím jen nějaká ta fotka a hodnocení zvuku si ještě nechám po delším poslechu.
.
2020-06-07 10.05.49.jpg
2020-06-07 10.06.44.jpg
2020-06-07 13.17.30-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: GMG Power X-BLOCKER

Příspěvek od PavelDosko »

nehodnotim zvukovy prinos (neslysel jsem), ale co mne zarazi jsou pouze 4 zasuvky
neni placka, neni highend
kychtax

Re: GMG Power X-BLOCKER

Příspěvek od kychtax »

Mne se to libi moc. Na vystave jsem to okukoval dlouho. A to jsu nefiltrovy. :angel:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power X-BLOCKER

Příspěvek od Mark Levinson »

PavelDosko píše: 07 čer 2020 19:03 nehodnotim zvukovy prinos (neslysel jsem), ale co mne zarazi jsou pouze 4 zasuvky
Věřím, že pro někoho mohou být čtyři zásuvky málo v tomto směru je na tom Harmonic Hammer lépe. Na druhou stranu je to asi pro klasickou sestavu ala Accuphase (12 řada má taky jen 4), tedy CD/SACD player, předzesilovač a dva monobloky nebo CD/SACD, gramofon, phono předzesilovač a třeba integrovaný zesilovač apod..
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power X-BLOCKER

Příspěvek od Mark Levinson »

Po více jak týdenním poslechu jsem musel X-Blocker vrátit a přiznám se, že to nebylo příjemné. Poslech je návykový a po úvodním tzv. wow efektu si už jen užíváte poslechu hudby. Při pohledu na cenovku jsem se vnitřně chlácholil, že to nemůže být až tak dobré, že se mi to zdá, že si to prostě namlouvám. Po odpojení X-Blockeru z řetězce si to hned uvědomíte, dojde ke zhoršení lokalizace, zhorší se prostor a to jak levo-pravý, tak i předo-zadní. Zhorší se klid na pozadí, celkově zmizí ta pohoda a jemnost detailů z muziky. Muzikanti najednou nejsou přesně umístěni na scéně, ale smrsknou se tak nějak mezi rozteč beden, tedy kromě nahrávek jako je Roger Waters - Amused to death. Při odpojování a balení jsem si ještě jednou prohlédnul perfektní zpracování X-Blockeru, který se mi zdá i hezčí než jeho vyšší kolega Hammer. Perfektní zpracování skříně přístroje je prostě excelentní, všechny spoje, rohy a šrouby přesně sedí a lícují včetně krásného loga vyfrézovaného do víka přístroje a lehce podsvícené X na čelním panelu, které signalizuje zapnutí přístroje. Já vím, toto nemá pražádný vliv na zvuk, ale když to nejen dobře hraje, ale i dobře vypadá, tak to více potěší. A už jsem se zase přistihl jak se zase chlácholím a namlouvám si, že to hraje stejně dobře jako ten vyšší model a ještě to lépe vypadá a při tom to stojí podstatně méně. Prostě, že je za podstatně méně peněz stejně muziky.
A to mne přinutilo půjčit si ještě jednou Harmonic Hammer.....
.
2020-06-07 10.13.08.jpg
2020-06-07 10.13.32.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: GMG Power X-BLOCKER

Příspěvek od pepO77 »

Pridavam moju skusenost s X-Blocker.

Filter bude "hrat" u kazdeho z nas inak, resp. podmienky el. siete, kablov, rusenia, HiFi komponentov su u kazdeho ine, takze finalny efekt nemusi byt u kazdeho rovnaky. Rozhodol som sa pre tento filter pri demonstracii v studiu. Pocuvali sme rozne komponenty, kable a na zaver bol system prepojeny rovno na stenu. Rozdiel bol pocutelny po par taktoch. Vsetko sa zmensilo, menej vyrazne, nedorazne. (ak by som demo pocuval bez filtra, urcite by som bol spokojny. S filtrom vsak cesta spat nie je ...)

Zapojenie doma (X-BLocker je sucastou mojej novej zostavy T+A/Focal, pouzivam vsak to aj pre Marantz/KEF desktop). Na novom systeme som si najprv nic nevsimol (bez filtra alebo pracky aom nikdy nepocuval). Moj stary system (desktop Marantz/KEF/wireworld), ktory mam v uchu (dobre vryta zvukova stopa) - to uz bol/je teda iny zazitok. Teraz popisem nie co sa deje v hudbe/sounstage, ale co to urobilo so mnou. Moj zazitok a pocit (predpokladam, ze nam vsetkym ide prave o to - pocit, zazitok). Najprv som isiel (neviem preco) cez nove albumy a skladby. Potom som presiel na moje casto pocuvane skladby/albumy. ZIMOMRIAVKY (husi kuze). Posadilo ma to, sanka mi padla. Pokracoval som dalej. A znova, a znova. Nie je viac basov, stredov, vysok; filter nezmeni charakter zvukoho retazca a komponentov, fitler im da podmienky na to aby fungovali. Ak system ma na velke basy, tak ich ukaze, ak system ma predispozicie na siroky soundstage, tak ho ukaze. Vsetko je kludne, ciste a tak pocut napr. nadych, vibracie (v medziach KEFu), a hlavne dozvuky. Detaily, ktore tam vzdy boli, ale ja som ich nepocul resp. boli zamaskovane a nevysli navonok. Teraz ano. Som spokojny. Mam radost. (no, mozno ta ledka by mohla trochu menej svietit ... blbost ... aj tak som mal celi cas zatvorene oci).

Pristup panov z GMG, vypracovanie X-Blockeru, minimalisticky design len prida k celkovej skusenosti.

Poznamka: Nemam mozno porovnat s inym filtrami resp. rieseniami. Moja skusenost je rovno s X-Blocker a Hammer, kabelaz Wireworld.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
SoundRebels
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2013 22:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: GMG Power - X-BLOCKER

Příspěvek od SoundRebels »

GMG POWER X-BLOCKER Polish review
Obrázek
Odpovědět