Nordost - QPOINT

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Nordost - QPOINT

Příspěvek od Mark Levinson »

Při poslední návštěvě High End studia Amarok v Kopřivnici jsem si zapůjčil další výrobek (přesněji 2 ks) firmy Nordost z rodiny QRT. Jedná se o tzv. QPOINT Resonance Synchronizer. Dle popisu výrobce má tento výrobek za úkol emitovat jemné pole, které manipuluje se všemi elektromechanickými rezonancemi v bezprostřední blízkosti přístrojů, takže rezonují ve vzájemné shodě. Synchronizací těchto rezonancí QPOINT eliminuje interní elektrický šum, zvyšuje koherenci a načasování. QPoint je dodáván s vlastním síťovým zdrojem a má dva režimy provozu, které se volí malým přepínačem na zadní straně, jsou označeny mode I. a II. kdy mód jedna svítí modrou a mód dvě zelenou kontrolkou na přední straně QPointu. Nordost doporučuje QPoint vkládat pod přístroje a pokud pod nimi není dostatek místa, tak lze položit na přístroj, ale vždy účinnou stranou k přístroji. Tato strana se pozná jednoduše, je totiž z nějakého tmavého skla nebo tvrzeného plastu zasazeného do elegantního, hlinikového odlitku.
Ke QPointu lze dokoupit zvlášť lineární napájecí zdroj s názvem QSource ze kterého lze kvalitněji napájet celkem až šest QPointů. Bohužel, tento zdroj jsem neměl zapůjčen, ale mám přislíbenou návštěvu s linearním napájecím zdrojem a šesti QPointy (pod každý komponent). Jak uvádí fa Nordost, výrobky z rodiny QRT jsou kumulativní a nejlépe slyšitelné, když se produkty QRT používají jako systém.
Zatím poslouchám a testuji v jaké variantě je to v mém systému vhodnější, dle doporučení preferuji variantu I. (modrá).
Na závěr poděkování High End studiu Amarok za zapůjčení.
.
2020-05-22 15.58.58.jpg
2020-05-22 16.00.12.jpg
2020-05-30 15.13.21.jpg
2020-05-30 15.13.31.jpg
2020-05-24 10.16.52.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QPOINT

Příspěvek od Mark Levinson »

Zde ještě test od p. Březiny na Hifivoice o kterém jsem nevěděl. Jsou tam lepší fotky.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ost-qpoint
Mark Levinson
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Nordost - QPOINT

Příspěvek od Halíř »

Cetl jsem Brezinu ihned po vydani testu, nejvice tu zmenu vystihuje jeho věta: "Je to, jakoby jste nahrávku pustili o neco vic nahlas, ale bez toho, aniz by jste museli sahat na knoflík volume." No, to ja klidne tim knobem o 5mm hnu, kolik že tím ušetřím? 18 papírů? V pripade cele serie zarizeni + vlastnich zdrojů klidně i padesát, či spíše víc? No, fíha :roll: .
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QPOINT

Příspěvek od Frogyman »

Jsi holt hoden svému nicku... 👍
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Nordost - QPOINT

Příspěvek od Halíř »

Hoden koho, čeho, tedy "svého" nicku.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QPOINT

Příspěvek od Mark Levinson »

Ta cena je opravdu, teď jsem hledal to správné slovo, cena je prostě Nordosťácká. Pokud bychom chtěli dát QPoint pod/nad každý komponent včetně síťového filtru, tak už se to prodraží dost a to nemluvím o lineárním napájecím zdroji. Nicméně, zvukový přínos doporučuji vyhodnotit každému osobně na svém vlastním aparátu, vždyť je možnost zapůjčení.
Mark Levinson
Odpovědět