Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od Frogyman »

Na trhu se objevila nová ultrazvuková pračka z Estonska, jejíž výroba byla financována prostřednictvím Crowdfunding,
Cenovka 2144,63 Euro, koupit se dá např. zde:
https://audio-creativeshop.nl/product/k ... eservoir/

Video: https://youtu.be/AP8GPXeTa7c



Obrázek


Pár gifů:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Toto mne zajímá - dělají adaptéry na 7" i 10" desky, což mi u mé pračky chybí.

Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od Ramones »

Hmm, velmi pěkné. Je vidět, že konstruktéři při návrhu přemýšleli.
A navíc...šuplík na tekutinu mi připomíná náš presovač, což mi je velmi sympatické :thumbup:
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od matori »

Nádherně dílensky odvedená práce :thumbup: Ale ta cena :thumbdown:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od Frogyman »

Ano, vzhled je skvělý, taky se mi líbí. Stejně tak i uživatelský komfort. To vše jistě přispělo k tomu, že se jim podařilo zaujmout velké množství drobných investorů, protože vybrali v relativně krátké době 174% požadovaných peněz.

Cena je vždy o úhlu pohledu a je potřeba srovnávat srovnatelné. Pokud někdo vystačí s Knosti nebo okki noki, Project atd, může se mu zdát cena vysoká. Stejně tak, pokud se někdo spokojí s nějakým samodomo bastlem. Ale pokud někdo kouká po komerční UV pračce, tedy do kategorie strojů typu Audio Desk, Klaudio Ultrasonic, popř. i Clearaudio Double Matrix a pod., tak zde je velice konkurence schopná. Je totiž nejlevnější a uživatelský komfort se zdá být velice příznivý.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od Vinco »

Zaujimavy produkt, naozaj.
Tiez riesim najblizsi rok nakup normalnej "pracky" na platne.
Poskulujem po Double Matrix Professional Sonic, toto vsak vyzera byt alternativa.
Len ako to je so servisnym a zarucnym zazemim....
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od Frogyman »

Double Matrix Professional Sonic je zatím v mých očích nejvíc, již delší dobu po ní pokukuji a nejspíš u mne časem nahradí stávající Audio Desk...
Líbí se mi, že kombinuje jak UV, tak i klasickou pračku. Ale je to zatím jen "vyčtený" sen. Neviděl jsem ji "naživo v provozu" a ani neznám nikoho, kdo by ji měl.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od aretax »

Ja rozmýšľam o tomto: http://audiorevita.pl/
Kamarát ju má a je spokojný. Navyše umožňuje aj ďalšie využitie. Ideálne je spojiť ju s vysávačom, napr. ponechať si ProJect práčku výlučne na vysávanie zostávajúcej tekutiny. Práve toto mi najviac chýba na UV práčkach. To sušenie stojí za ho...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od Frogyman »

Právě proto koukám po Double Matrix Professional Sonic 😎👍
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od Dieter Burmester »

Otázka je, jestli ta ''sonická funkce'' bude u Clearaudia fungovat tak dobře, jako u Autodesku :-?
Dieter Burmester
J@nik

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od J@nik »

aretax píše: 07 kvě 2020 15:44 Ja rozmýšľam o tomto: http://audiorevita.pl/
Kamarát ju má a je spokojný. Navyše umožňuje aj ďalšie využitie. Ideálne je spojiť ju s vysávačom, napr. ponechať si ProJect práčku výlučne na vysávanie zostávajúcej tekutiny. Práve toto mi najviac chýba na UV práčkach. To sušenie stojí za ho...
Tieto vyzeraju velmi schopne pracky za rozumny peniaz. Diky za tip.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše: 07 kvě 2020 16:29 Otázka je, jestli ta ''sonická funkce'' bude u Clearaudia fungovat tak dobře, jako u Autodesku :-?
Přesně tento otazník je jeden z důvodu, proč zatím s výměnou váham. Cca před rokem jsem měl možnost nákupu dema ze studia a už jsem měl i kupce na audiodesk, ale pak jsem cukl...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od Miles »

Zde zasílám odkaz na adaptér na pračku Audiodesk na singly SP
https://www.ebay.de/itm/AudioDeskSystem ... SwlkFbyHgr
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od aretax »

Toto vlákno ma inšpirovalo, tak som sa včera vybral vyskúšať ultrazvukovú práčku Audio desk Glass ku kamarátovi. Môžem povedať, že som po vypraní na UV nezistil žiaden rozdiel oproti vypraniu na mojej ProJect, keď použijem čistiaci roztok MoFi. Asi ba som zbytočne vyhodil peniaze. Na ProJect mi vyhovuje:
1. silný vysávač
2. spätný chod
3. tanier nezasahuje do platne, ale LP je upevnené iba na etikete.
Záver: Výmena nemá pre mňa zmysel.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od Frogyman »

miles
- bohužel ten 7" adaptér je kompatibilní jen s novější verzí pračky (model 2019), která má na to shora udělané otvory - viz obrázky níže...
- ale - dá se koupit i u nás... http://www.pphifi.cz/component/element ... BkZXNrIl0=

verze 2019
Obrázek

Obrázek

verze OLD
Obrázek



aretax
- u mne jednoznačně vyhrál komfort praní a úspora času, jak už jsem někde popisoval.


to all
- podle NL distributora není DEGRITTER redukce na 7" a 10" kompatibilní se systémem Audiodesk. Nemusí to být pravda, ale ověřovat to za 60 Euro nebudu, zas tam moc singly neřeším...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od Vinco »

tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od tujatuja »

Před několika dny konečně dorazila z Estonska pračka Degritter. Po vyprání nékolika desek jsou mé dojmy velmi pozitivní. Velmi promyšlený výrobek, mimo jiné má funkci zbavení vody plynů, automatické ochlazování v případě dosažení nevhodné teploty, nastavení nejen doby, ale i intenzity větrání, atd. Došlo perfektně zabaleno s profesionálně zpracovaným návodem - zde by se mohla učit řada tzv. highendových značek.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od Vinco »

Veru, veru, ta jednoduchost obsluhy je uzasna.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od tujatuja »

Což o to, obsluha je celkem jednoduchá, ovšem ten program je značně komplexní a výpočetní technika bývá nevypočitatelná.

Inu uvidíme, jak si Degritter povede v delším časovém horizontu ......

Pokud jde o jednoduchost obsluhy, v tom je pračka Klaudio nepřekonatelná!
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od YamahaMan »

tujatuja píše: 03 úno 2021 10:58 Což o to, obsluha je celkem jednoduchá, ovšem ten program je značně komplexní a výpočetní technika bývá nevypočitatelná.

Inu uvidíme, jak si Degritter povede v delším časovém horizontu ......

Pokud jde o jednoduchost obsluhy, v tom je pračka Klaudio nepřekonatelná!
Presne ako píšeš - chce to nejaký čas na test elektroniky.
Ako pri aute a pod. čím viac elektra - týn je väčšia šanca na poruchu...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od Frogyman »

tujatuja píše: 02 úno 2021 19:06 Před několika dny konečně dorazila z Estonska pračka Degritter. Po vyprání nékolika desek jsou mé dojmy velmi pozitivní. Velmi promyšlený výrobek, mimo jiné má funkci zbavení vody plynů, automatické ochlazování v případě dosažení nevhodné teploty, nastavení nejen doby, ale i intenzity větrání, atd. Došlo perfektně zabaleno s profesionálně zpracovaným návodem - zde by se mohla učit řada tzv. highendových značek.
JJ, hned jak se objevila mne zaujala svoji funkčností a vychytávkami. :thumbup:
Bral jsi i nadstavce na singly a 10"?
Jakou vodu do toho používáš? Mají něco svého doporučeného?

Jsem moc zvědav na zkušenosti po delším soužití.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od tujatuja »

Ano, mám nástavec 10’, singly žádné nemám a ani nepočítám s jejich nákupem.

Koupil jsem však rezervní nádrž pro případnou druhou lázeň bez chemikálií (teď si určitě někdo ťuká na čelo :razz: ), ale pak jsem si řekl, proč dávat pryč Klaudio, když můžu využít obě dvě pračky: takže nejdřív chemická lázeň Degritter a pak krátká lázeň v čisté vodě + pořádný větrák Klaudio.

Používám běžnou technickou destilovanou vodu, do tanku Degritteru dávám 1 ml jejich přípravku.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od aretax »

Absolútne najlepšie čistenie je tu: https://www.wish.com/product/5d493f2e31 ... 3oQAvD_BwE
Dokonca to "vyčistí" aj etiketu a drážky vyčistí až do hĺbky, stačí kvalitný kompresor a čistiace médium sa dá nájsť všade a zadarmo.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Ultrazvuková pračka DEGRITTER

Příspěvek od pepO77 »

Ozivim vlakno - ma niekto z clenov fora dlhodobe skusenosti? Myslim, ako sa drzi technika/elektronika, aktualizacie SW a pod.

V Degritter vidim, pre mna, velku vyhodu - bezobsluznost. Moj terajsi ritual je zbierat LPcka na pranie na spec mieste a ak sa nezmestia, dam si "ocistnu seansu". Tzn. vybrat vsetky pripravky, nove obaly, vybrat pracku ... a zacat. A zaberie to niekedy cele poludnie. Je sice pekne vidiet vysledok, ale viem si predstavit inak straveny cas. Pri tom hluku sa neda nic pocuvat a ani pozerat telku ... je potreba mat zrak upriameny na LPcko.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Odpovědět