R2R dac

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
J@nik

R2R dac

Příspěvek od J@nik »

Ahojte

Chcem sa opytat ci ma niekto skusenost s r2r dacom? Ak ano s akym a ako bol spokojny so zvukom. Na internete je toho vela ale predsa dobre je si to potvrdit s niekym z nasho fora. Po dlhom uvazovani som prisiel k rozhodnutiu, ze nechcem klinicky dac postaveny na ESS chipe a podobnom velmi detailnom. Mam v hladaciku denafrips ares 2 https://www.vinshineaudio.com/product-p ... es-r2r-dac videorecenzia: https://www.youtube.com/watch?v=x32kMm6E4Pg&t=164s
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: R2R dac

Příspěvek od Kocmeister »

Jsou obrovský rozdíly, není r2r jako r2r. Tebou vybraný bude pravděpodobně velmi dobrý (neslyšel jsem, soudím z reakcí na netu). Neznám špatně hodnocený Denafrips. Přesný opak je AudioGD.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

s tim "klinickym" DAC na chipu ESS mas nejake osobni zkusenosti ?
neni placka, neni highend
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: R2R dac

Příspěvek od T101 »

Já slyšel sestavu kde figuroval Denafrips Terminator a bylo to výborné, nicméně k nějakému přímému porovnání DACů nedošlo, takže těžko z vlastní zkušenosti řeknu jak se projevuje oproti jiným...
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: R2R dac

Příspěvek od F2014 »

J@nik píše: 03 kvě 2020 18:24 Po dlhom uvazovani som prisiel k rozhodnutiu, ze nechcem klinicky dac postaveny na ESS chipe a podobnom velmi detailnom. Mam v hladaciku denafrips ares 2 https://www.vinshineaudio.com/product-p ... es-r2r-dac videorecenzia: https://www.youtube.com/watch?v=x32kMm6E4Pg&t=164s
Možná to opravdu tak je, že R2R DACy mají tentenci znít "hladčeji" ..nevím, kolik bych jich musel slyšet, abych to takto zobecnil. Já mám zkušenost jen s Rockna a tam tomu tak opravdu ve srovnání s NAIM NDS bylo. Rockna se mi hodně líbil, přestože inklinuji k transparentnímu projevu systému - ta "hladkost" byla jen špetkou koření pro doladění charakteru.
Možná je pravda, že DACy s ESS chipem mají klinický zvuk, nevím.

IMHO, DAC může hrát vcelku dobře, anebo špatně. A v obou kategoriích může mít charakter zvuku klinický, anebo ne. Je mnohem zásadnější, vybrat dobře hrající DAC, a pak si z těch dobrých zvolit ten, jehož charakter mi více sedí.

Jestli jsem správně pochopil Tvůj příspěvek, tak ten Denafrips jsi neslyšel. V tomto kontextu mi přijde Tvůj myšlenkový postup pro nákup DAC docela pochybný (prosím, bez urážky) - rozhodl ses pro "charakter" zvuku (připusťme pro tuto chvíli platnost premisy, že chip určuje charakter zvuku), ale to, zda je DAC dobrý anebo ne přijmeš jako fakt na základě nějaké recence.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
J@nik

Re: R2R dac

Příspěvek od J@nik »

Dakujem za reakcie a spravy. Merania su fajn a dokonca vyjadrenia recenzentov sa takmer vsade zhodnu ako ste aj niektori spomenuli.

To ako bude vysledne dac "hrat" samozrejme ovplyvnuju aj ine veci ako len samotny chip, do akej miery to uz necham na kazdom. Moj nazor je, ze vela robi chip (nepisem o nejakych boutique dac-och take som nemal este a zrejme ani nebudem :lol: ). Mal som zatial 'burr brown' PCM1792, ess 9018 a ess 9038. Napriklad medzi ess 9018 a ess 9038 som nepocul velky rozdiel oznacil by som to na urovni nuancii. Pritom sa jednalo o 2 rozdielne dacy. No najvacsi rozdiel bol medzi burr brown a ess. Cim som starsi tym viac sa mi paci zvuk ktory, neupozornuje na detaily ale plynie. Zapnem hudbu a uzivam si to. Nesnazim sa hudbu analyzovat, ci tam pocujem nieco alebo hentam cinel a podobne kktiny. Dovod je ten, ze ma to unavuje a v konecnom dosledku velmi nebavi. Chcem si oddychnut pri hudbe.

Ja hladam cisto len dac bez dalsich funkcii, ktore nevyuzijem to znamena ani BT ani streamer nic take nepotrebujem. DAC bude napojeny na pc a preamp SPX a ovladany audirvanou.

Paci sa mi popisovany zvuk denafrips ares 2 (recenzie na internete) pretoze moj hlavny zdroj zvuku je gramofon, ktory si fakt uzivam. No velmi vela hudby je nedostupnych na LP a okrem toho mam nejaku zbierku bezstratovej hudby z minulosti.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

jako vzdy zalezi na implementaci dane technologie, na internich hodinach dacu atd ...
tak at dobre vyberes
neni placka, neni highend
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: R2R dac

Příspěvek od kulich »

Před nedávnem jsme s členem Jiri porovnávali Sroll dac a Denafrips Terminator. Za tu cenu, co ho majitel prodával myslím že dobrý zvuk, solidně postavený stroj.
Sroll dac byl více detailní, líbil se mi víc, na druhou stranu si myslím, že barevnějsí Terminator by se někomu hodil víc k ušiskám. Doma mám žebřík MSB Signature 4 + a jsem velmi spokojen, zvuk je hladký, jemný...
Takže žebříky bych neodsuzoval....
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: R2R dac

Příspěvek od RedBaron »

Tyhle úvahy o hladkosti a břitkosti mě vždycky dostanou, zvukový rozdíl mezi všemi dobře udělanými DACy je asi tak desetkrát menší než rozdíl mezi dostupnými mně známými nahrávkami. Pokud bych chtěl "tekutost" zvuku řešit, není problém použít DSD128 upsampling nebo osobně upravenou křivku pro DRC, vše bude mít několikanásobně větší vliv na zvuk. Jako hlavní původce jsou samozřejmě bedny, jsou detailní a tak břitké, že cokoliv horšího řeže uši. Ale spadnout do tohohle kolotoče a shánět speciálně zahuhlaný DAC, abych mohl nějakou strouhanku poslouchat a nešklebit se u toho, to bych nedělal :-|
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
J@nik

Re: R2R dac

Příspěvek od J@nik »

DAC, o ktorom je rec nie je urcite "zahuhlany". To co popisujes je aj nie je pravda.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

doufam, ze toto vlakno o R2R DAC bude pokracovat,
mozna jsem mel jen smulu na kus ktery jsem doma kratce zkousel, nejaky starsi vyrobek cz vyrobce (jelo to pouze v 16b rozliseni), ale zvuk se mi nelibil, verim ze u jinych vyrobku to muze byt vyborne
neni placka, neni highend
J@nik

Re: R2R dac

Příspěvek od J@nik »

V juli by som chcel objednat. Tak potom poreferujem. Mozno sa bude dat urobit porovnavacka s oktoresearch dac 8 stereo.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: R2R dac

Příspěvek od Kocmeister »

Ony obecně ty stereotypy nejsou postavený na vodě. Delta sigma opravdu mají jiný zvuk než R2R. Delta sigma bývá analytičtěji, přesněji znějící a někdy i ostřeji. R2R znějí hladce a analogově a ve vyšších modelech bez ztráty rozlišení. Vše lze u delta sigma upravit třeba typem opampu na výstupu, pak můžou znít charakterem takřka jak si představujete. Dřív jsem si s tim hodně hrál a byly to velký rozdíly. Na druhu stranu absolutní vrcholy mezi převodníky bývají častěji než ne R2R nebo FPGA koncepce, takže to také o něčem možná svědčí (dCS, EMM, MSB, Chord, PS Audio).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

objednano ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: R2R dac

Příspěvek od Hercules_Poirot »

PavelDosko píše: 09 črc 2020 09:25objednano ?
Este nie. Mam dilemu ci neobjednat pontus rovno.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

a uz jsi od te doby nejaky ten denafrips slysel ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: R2R dac

Příspěvek od Hercules_Poirot »

PavelDosko píše: 09 črc 2020 18:51 a uz jsi od te doby nejaky ten denafrips slysel ?
Nie a ty?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

ja ho predevsim nekupuju ... naslepo k tomu ... slysel jsem pomerne kratce terminator, vzhledem k tomu ze byl pro mne neznamy i zbytek sestavy si nedovolim hodnotit DAC samostatne
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: R2R dac

Příspěvek od Hercules_Poirot »

Tak ale pytas sa ako keby neviem kolko ludi vlastnilo nejaky dac od nich.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

psal jsi zes ho neslysel pred nejakym casem a chces ho koupit, ted dokonce vyssi model ... otazka zda jsi ho slysel je zcela legitimni
p.s. mne je to celkem fuk, ale naslepo bych asi nekupoval, stejne netusim k cemu ho budes kompletovat
p.p.s. nejake dalsi narazky si nech od cesty
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Jan1k

Re: R2R dac

Příspěvek od Jan1k »

PavelDosko píše: 13 říj 2020 12:12 hele, pokud jsi uz nekoupil -
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... erminator/
Diky, nakoniec som sa rozhodol pre cesky "lampizator" z dielne Mireka Vodehnala. Je to postavene na chipe AK4490 ktory nie je najnovsi ale mal som to doma na skusku "nic mi nechybalo" a bol som nadseny z charakteru. Momentalne sa dokoncuju nejake upravy nanom takze pre mna finalne riesenie na dlhe roky s perfektnou podporou od Mireka.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: R2R dac

Příspěvek od zappa »

Jan1k píše: 13 říj 2020 16:33
PavelDosko píše: 13 říj 2020 12:12 hele, pokud jsi uz nekoupil -
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... erminator/
Diky, nakoniec som sa rozhodol pre cesky "lampizator" z dielne Mireka Vodehnala. Je to postavene na chipe AK4490 ktory nie je najnovsi ale mal som to doma na skusku "nic mi nechybalo" a bol som nadseny z charakteru. Momentalne sa dokoncuju nejake upravy nanom takze pre mna finalne riesenie na dlhe roky s perfektnou podporou od Mireka.
Mirek je fajn, právě jsem s ním mluvil o R2R, a má takovou tu svou pracovní verzi svého vyvíjeného lampového R2R Dacu, který pak následně na objednávku může vyrobit. Samotného mne R2R zajímá , a to na základě velmi pozitivních reakcí nejen recenzentů, ale hlavně uživatel! I Mirek a pan Dvořák z Horn studio, který mj. též vyvíjí svůj převodník,(dokonce snad i s vlastním čipem) se o R2R vyjadřují jako o více přirozené a muzikálnější prezentaci, někdo by řekl analogovější. Mirkovi věřím, má dobrý vkus. Zajímavý by mohl být i cd přehravač od firmy Jays audio
, který v sobě má též dánský' Soekris dam1021 R2R DAC,je považován jako velmi kvalitní transport na úrovni vynikajícího Denafrips Avatar, který je mimochodem momentálně pro obrovskou poptávku vyřazen z prodeje, nestačí pokrýt objednávky. O Jays cd transportu se pochvalně vyjadřuje i zkušený recenzent a uživatel TEEJAY na Audiogonu, " Historically, I have had some of the highest regarded CD transports in my system: CEC TL-1x, ML-31.5, Ensemble Dirondo, MBL 1621, CEC TL3N. The CEC TL3N surprisingly out performed the much more expensive MBL 1621 transport for my tastes. The CEC TL3N I believe retails for around $2,500. It's still a great transport. However, the Jay's Audio CDT2-MK2 out performs it across the board, is built to a higher standard, and costs less in US dollars." Tady je ten thread
Sixmoon recenze
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: R2R dac

Příspěvek od zappa »

Na druhu stranu absolutní vrcholy mezi převodníky bývají častěji než ne R2R nebo FPGA koncepce, takže to také o něčem možná svědčí (dCS, EMM, MSB, Chord, PS Audio).
Kocmeister, ze vší úctou se musím ptát. Kdo může tvrdit co je pro posluchače absolutním vrcholem? Nebo kdo řekl, že tyto firmy jsou absolutním vrcholem? V komerčních kruzích? Neměcké magazíny a weby? Možná jsou absolutním vrcholem v cenové politice, to pak asi ano. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: R2R dac

Příspěvek od Jiri »

Zappa
Já tomu rozumím tak, že FPGA koncepce výše zmíněných průkopníků digitálu je technologicky na míle daleko tomu, co nabízí firmy typu Aries Cerat, kde jen zapojí kaskádu 20let starých čipů AD1865.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: R2R dac

Příspěvek od kychtax »

Já už bych do R2R nešel. Měl jsem zkušenost s asi 5 DACy, FPGA s ladder převodníkem mně taky nechává v klidu. I když ten byl dál než ty "oldies" R2R. Vždycky mi po čase vadila určitá měkkost zvuku. Nebo přespříliš muzikality, která měla k reálnému zvuku dál, jako spíš byla efektní.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: R2R dac

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 06 led 2021 09:18 Zappa
Já tomu rozumím tak, že FPGA koncepce výše zmíněných průkopníků digitálu je technologicky na míle daleko tomu, co nabízí firmy typu Aries Cerat, kde jen zapojí kaskádu 20let starých čipů AD1865.
Technologicky to tak může být, al ne zvukově. tak tomu zase rozumím já, proto se mnohé firmy vrací ke kořenům hudby. Jsou kolem toho zbytečné polemiky, stejně si koncový zákazník bude vybírat podle toho jak mu hudba z toho či onoho zní, a co mu vyhovuje lépe, a ne na základech toho co mu podstrčí marketing, výrobce či obchodník. Nakonec nebude ani vybírat dle měření, ale dle sluchu. Highend není o měření. Psát, že něco je staré ( v tomto případě nově vracející se R2R), a tím pádem špatné, je jako bychom zpochybnovali zvuk analogu nebo přínos lamp v kvalitně zpracovaných výrobcích.
Kychtax. Tak jestli se někomu zdá Lampizátor Pacific měkký tak už nevím. Možná tak prastaré R2R takové byly, ale ne dnes. A přespíliš muzikality ? tak takový problém bych chtěl mít. :lol: Nicméně ten kdo chodí na jazzové a akustické koncerty tak ví jak má hudba znít. Např. koncert Robert Baltzar trio mi dodnes zní v uších, ta jemnost a muzikálnost s detailností nádherným rozlišením, takový zvuk chci doma mít. Už s Mola Tambaqui v mém řetězci je tomu hodně podobné , jsem tedy více než zvědav na ty nejdokonalejší R2R převodníky současnosti co předvedou v domácím prostředí. Taková zkušenost(vyzkoušet a poslechnout si tyto koncepce doma ve svém řetězci) je víc než poslouchat na forech jak je toto dobré nebo špatné.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: R2R dac

Příspěvek od kychtax »

Jako ze to stim R2R pujde vyladit aby hralo jako na jazz koncerte, proc ne? Pokud budu poslouchat jen jazzove koncerty. Kdyzchci koukat na film, hrat vsechny zanry vc napr "modernich". Tam mi prijdou novodobe DAC zvukove vsestrannejsi a nemyslim ze by delta sigma konstrukce ztracela zvukove. Je tam dalsich namatkou 5 veci ktere vysl zvuk ovlivni podobne jako zvoleny DAC chip. Volba prevodniku je spis volbou konkr.zarizeni nez toho jak tam probiha prevod DA..
jsou kolem toho nescetne diskuse v zahranici a rozdelene tabory, podobne jako analog vs digital napr. Vic bych se k tomu nevyjadroval.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: R2R dac

Příspěvek od Jiri »

Zappa
No v tom bude asi ten rozdílný přístup.
Někdo chce aby i studiové album hrálo jako rockový/jazzový koncert a někdo jiný zase očekává, že to bude hrát přesně jako v tom nahrávacím studiu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: R2R dac

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 06 led 2021 11:44 Zappa
No v tom bude asi ten rozdílný přístup.
Někdo chce aby i studiové album hrálo jako rockový/jazzový koncert a někdo jiný zase očekává, že to bude hrát přesně jako v tom nahrávacím studiu.
Jako posluchač ve studiu slyšíš jak to hraje přes monitory. Ty víš jak to hraje ve studiu? Myslím, že ne. Slyšíš jak ti to studio prezentuje doma. Muj cíl je, mít doma živý koncert, ne poslech přes monitory. takže vlastně máme oba pravdu. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: R2R dac

Příspěvek od blesk666 »

staci si precitat historiu nahravacich studii a kto a preco tam nahraval.
napr Oceanway kde nahravali: Phil Collins, Frank Zappa, Duke Elington, Eric Clapton... Je povazovane za jedno z tych najlepsich a v kazdej dobe malo “svoj” zvuk vdaka pouzitej technike. Ci uz to boli nahravacie konzoly, zaznamova technika, zosilnovace alebo monitory a mikrofony a v case sa menili raz elektronky, polovodice, digitalna technika. To tvori spolu s ludskym faktorom zvukovu konzervu ktoru sa doma snazime nejak priblizit bud zivemu koncertu alebo neamplidikivanym nastrojom a hlasom. Z principu tohto to nemoze vzdy byt na jednom aparate rovnako “verne” tomu co ocakavame. Museli by sme pocuvat len jeden zaner, interpreta, dane obdobie - vytvorene na tej istej technike a v tom istom studiu tymi istymi technikmi

https://www.oceanwayrecording.com/about-history.php

Aj preto sa nikdy vsetci nezdodneme (neda sa to) na ziadnom univerzalom rieseni - bez ohladu na cenu a konstrukcne riesenie
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: R2R dac

Příspěvek od Vadim »

zappa píše: 06 led 2021 11:11 ...Např. koncert Robert Baltzar trio mi dodnes zní v uších, ta jemnost a muzikálnost s detailností nádherným rozlišením, takový zvuk chci doma mít. Už s Mola Tambaqui v mém řetězci je tomu hodně podobné...
Zappa
Vidim, za rad zkousil nove, v CR malo zname pristroje, podobne jako ja :) Hledal jsem podobny zvuk - jemny, hladky, s dokonalym rozlisenim i prostorem se spravnou lokalizaci, zaroven muzikalni a dynamicky. Nasel jsem ten spravny prevodnik - Mergin Nadac. Pro me nejanalogoveji znejici prevodnik jaky jsem kdy mel moznost slyset (a to je na bazi "klinickeho" ESS chipu :smile: ). Pokud jsi jeste nemel moznost poslechu, vrele doporucuju, mozna budes mile prekvapen ;)
Mel jsem doma Grandinote Volta, TechDas D-7, Metronome...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: R2R dac

Příspěvek od zappa »

Vadim píše: 06 led 2021 12:46
zappa píše: 06 led 2021 11:11 ...Např. koncert Robert Baltzar trio mi dodnes zní v uších, ta jemnost a muzikálnost s detailností nádherným rozlišením, takový zvuk chci doma mít. Už s Mola Tambaqui v mém řetězci je tomu hodně podobné...
Zappa
Vidim, za rad zkousil nove, v CR malo zname pristroje, podobne jako ja :) Hledal jsem podobny zvuk - jemny, hladky, s dokonalym rozlisenim i prostorem se spravnou lokalizaci, zaroven muzikalni a dynamicky. Nasel jsem ten spravny prevodnik - Mergin Nadac. Pro me nejanalogoveji znejici prevodnik jaky jsem kdy mel moznost slyset (a to je na bazi "klinickeho" ESS chipu :smile: ). Pokud jsi jeste nemel moznost poslechu, vrele doporucuju, mozna budes mile prekvapen ;)
Mel jsem doma Grandinote Volta, TechDas D-7, Metronome...
Dík za tip. A co ta Volta, ta hrála dobře, ne?I ten Metronome dost chválí.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: R2R dac

Příspěvek od zappa »

Vadim píše: 06 led 2021 12:46
zappa píše: 06 led 2021 11:11 ...Např. koncert Robert Baltzar trio mi dodnes zní v uších, ta jemnost a muzikálnost s detailností nádherným rozlišením, takový zvuk chci doma mít. Už s Mola Tambaqui v mém řetězci je tomu hodně podobné...
Zappa
Vidim, za rad zkousil nove, v CR malo zname pristroje, podobne jako ja :) Hledal jsem podobny zvuk - jemny, hladky, s dokonalym rozlisenim i prostorem se spravnou lokalizaci, zaroven muzikalni a dynamicky. Nasel jsem ten spravny prevodnik - Mergin Nadac. Pro me nejanalogoveji znejici prevodnik jaky jsem kdy mel moznost slyset (a to je na bazi "klinickeho" ESS chipu :smile: ). Pokud jsi jeste nemel moznost poslechu, vrele doporucuju, mozna budes mile prekvapen ;)
Mel jsem doma Grandinote Volta, TechDas D-7, Metronome...
Mluvil o tom Gerysek z GMG, že to byla pecka. Kdo to tady dělá?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: R2R dac

Příspěvek od zappa »

Vadim, a zkoušel jsi Molu, příjde mi to jako podobný koncept, kromě toho čipu?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: R2R dac

Příspěvek od Vadim »

zappa
Merging v CZ/SK zastupuje G-Tec www.g-tec.sk
Molu jsem bohuzel jeste nemel moznost slyset.
Volta hrala vyborne na prvni poslech, po case mi ta expresivita zacala nejak vadit.
Metronome nemel takove rozliseni jake umi Merging.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: R2R dac

Příspěvek od zappa »

Vadim píše: 06 led 2021 19:43 zappa
Merging v CZ/SK zastupuje G-Tec www.g-tec.sk
Molu jsem bohuzel jeste nemel moznost slyset.
Volta hrala vyborne na prvni poslech, po case mi ta expresivita zacala nejak vadit.
Metronome nemel takove rozliseni jake umi Merging.
Díky. Takže Slovensko. :sad:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: R2R dac

Příspěvek od Vadim »

zappa píše: 06 led 2021 20:31
Vadim píše: 06 led 2021 19:43 zappa
Merging v CZ/SK zastupuje G-Tec www.g-tec.sk
Molu jsem bohuzel jeste nemel moznost slyset.
Volta hrala vyborne na prvni poslech, po case mi ta expresivita zacala nejak vadit.
Metronome nemel takove rozliseni jake umi Merging.
Díky. Takže Slovensko. :sad:
Zkus oslovit Fink fidelity http://www.finkfidelity.net/ v Nemecku. Kupoval jsem to od nich.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

pred nejakym casem fa Denafrips vydala novou vlajkovou lod svych DAC - Denafrips Terminator Plus s novou deskou s OCXO hodinami, linearnim zdrojem atd ... nemel nekdo z vas moznost tento model slyset ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: R2R dac

Příspěvek od zappa »

Holo dual mono dac bude asi taky dobrý. Na display se ukazuje track a čas přehrávání z cd přehravače. :eek: Za tyto peníze asi super. https://twitteringmachines.com/review-h ... e-may-dac/
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět