ROON

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: ROON

Příspěvek od Fidas »

Roon 1.8 … já znatelný rozdíl nezaznamenal. Mohu z toho částečně vinit bezdrátový internet, zarušený a s odrazy. Optiku mám nataženou po bytě, ale ze střechy po router v bytě je metalika.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: ROON

Příspěvek od Yiakubou »

Ja rozdil neslysim a neni jediny logicky duvod, proc by nejaky rozdil mel byt. To spis pred updatem byl nejaky problem s nastavenim, nebo nejaky komponent nefungoval jak mel.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: ROON

Příspěvek od parnass »

souhlasím, že logický důvod není..přesto..je to tak...možná byla někde nějaká chyba...
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: ROON

Příspěvek od Fidas »

Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
rudifus
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2021 00:34

Re: ROON

Příspěvek od rudifus »

Dovolim si nesuhlasit, s kazdym updatom je predpoklad optimalizovania kodu - updatu nejakej funkcie, aby nebola ovplyvnovana inymi vlaknami ci procesmi - a naopak - preto z casu na cas mam dojem, ze to nabera obratky a hr zas o chlp lepsie - ale asi malokto z nas robi A/B test - cize je skuor pragmaticky predpoklad, ze sa veci vylepsuju - sam so vyvojar sw, ta viem svoje ;) :roll:
Roon Core / Lumin U1+X1 PSU > Chord MScaler + Opto DX + Hugo TT2 > Luxman L-590AX > Focal Sopra 2, kable Cardas Clear Beyond XL
headphone: Chord Mojo/TT2 > SPL Phonitor2 > XLR > Focal Utopia/Beyerdynamic DT 1990 Pro/Grado SR80, :roll:
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: ROON

Příspěvek od pepO77 »

Ahoj, mozno ste zachytili, mozno nie ... Roon bol kupeny Harman International (ktory patri do skupiny Samsung).

https://community.roonlabs.com/t/roon-a ... nal/257414
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
lada5
Příspěvky: 26
Registrován: 04 kvě 2020 20:13

Re: ROON

Příspěvek od lada5 »

Mám Roon asi rok a jsem maximálně spokojen na Mac mini chodí perfektně.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ROON

Příspěvek od Pytell »

Mám už více jak rok a plně spokojen, se zvukem i ovládáním. Minulý týden byl u mne hifista na pokec a prý proč nepoužívám v Nucleus převedení na DSD 256, což umožňuje Mytek. Nastaveno , poslouchám , zdá se mi zvuk jemnější. Zkoušel to někdo ?
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: ROON

Příspěvek od Fidji99 »

Ja som ROON zrusil potom ako som upgradol streamer na najnovisu verziu.

Oproti hraniu napriamo cez LINN jasna strata kvality. A odkedy LINN vylepsil appku, tak ani ta jedina prednsot ROONu, ktorou su metadata tak mi uz nic neprinasal. Ked ma clovek kvalitny streamer, tak to tahat cez dalsiu skrinku, ktora nevedno co robi so signalom sa mi zda zbytocne.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: ROON

Příspěvek od MANA »

to Pytell:
ano Mirku, mohu potvrdit, že dojde ke změně.Ubyde důraz/údernost, zvuk se stave hladší. Dobře je to slyšet u alba Soul/Sophie Zelmani/All abou you, kde nahrávka celkově změkne. Hlas Sophie není tak důrazný/popředný, hrany strun nejsou také tak důrazné a celkově údernost nahrávky se změní - za mě v tomto případě k lepšímu. Zkoušel jsem resamplovat ze 44,1kHz na 96kHz a je to také znát, ikdyž ne v takové míře. U tohoto alba se resampling jeví ku prospěchu. Další případ je album Quentin Dujardin 4tet 2020 live - skladba Madagascar/qobuz (díky PajusB za typ :thumbup: ) . U této skladby se zjemnily nejen hrany strun, ale také celková údernost bicích, kde díky skvěle sejmutému živáku s velikou hloubkou prostoru mají dost výraznou údernost, kterou doprovází prostorová odezva při úderech. Ve zkratce po změně na DSD 256 mohu jít s volume výš a přitom je to stále OK. Budu tedy nějakou dobu poslouchat a uvidím, zda u resamlingu zůstanu :smile:
Zkoušel jsem to cca před rokem a půl a to jsem měl jinou sestavu, kde jsem vyhodnotil, že změna není tak veliká a tuto funkci jsem vyřadil.
Nyní je však změna více slyšet, tak uvidíme. Díky za sdílení této zkušenosti Mirku

To Fidji99: jo Linn to musí být jiná liga, ale to musím ještě chvíli chodit do práce, ale věřím, že to bude veliký posun. Třeba se mi někdy poštěstí, ale i nyní jsem spokojený za to co mám a myslím že ROON core na PC popřípadě ROON Nucleus v roli streameru není špatnou volbou a minimálně doporučuji vyzkoušet. Zatím nemám potřebu zkoušet jiné řešení. Bohužel, ale na tohle téma (ultrahighend přístrojů) nemohu moc diskutovat, protože s těmito špičkovými strojky nemám osobní zkušenosti. Jen vždy s údivem procházím výstavy a dívám se na ta umělecká díla :smile:

Fajn poslech chlapi

MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: ROON

Příspěvek od MANA »

Tak do teď jsem poslouchal na nastavení/Pytllovo doporučení resamplu DSD256. Projel jsem si naposlouchané věci a pro mé uši to vnímám pozitivně. Rozhodně je to změna, která mě bavila a příjemně překvapila. Přišlo zklidnění = možnost vyšší volume, ale bez úbytku detailů. Zítra budu s tímto nastavením pokračovat.
:thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: ROON

Příspěvek od Yiakubou »

Ja bych doporucil vyzkouset jiny SW nez Roon. Roon proste z nejakeho duvodu nenabizi uplne tu nejlepsi zvukovou kvalitu a neni to jen o hardware, ale i o software. Coz je podle me minimalne z casti i pripad Fidji + Linn. Ono je to tezke se s Roonem rozloucit, pokud si na to clovek zvykne. Ale pokud nam jde o co nejlepsi zvukovou kvalitu, tak ty rozdily v kvalite jsou vetsi nez nejaky oversampling do DSD apod. Ja od te doby co pouzivam Euphony OS na Roon skoro nesaham (byt ho muzu spustit v ramci Euphony a i tak zni lepe, nez kdyz bezi na ROCK/Nucleus), ale jsou i jine moznosti. Mam to nainstalovane na dvou obyc. Intel NUC (server+endpoint), pouze s linearnim zdrojem. Vim ze Pavel Dosko jede JPLAY, atd. tech moznosti je vic.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: ROON

Příspěvek od Fidji99 »

MANA píše: 21 led 2024 19:56
To Fidji99: jo Linn to musí být jiná liga, ale to musím ještě chvíli chodit do práce, ale věřím, že to bude veliký posun. Třeba se mi někdy poštěstí, ale i nyní jsem spokojený za to co mám a myslím že ROON core na PC popřípadě ROON Nucleus v roli streameru není špatnou volbou a minimálně doporučuji vyzkoušet. Zatím nemám potřebu zkoušet jiné řešení. Bohužel, ale na tohle téma (ultrahighend přístrojů) nemohu moc diskutovat, protože s těmito špičkovými strojky nemám osobní zkušenosti. Jen vždy s údivem procházím výstavy a dívám se na ta umělecká díla :smile:

Fajn poslech chlapi

MaNa
Ja som bol velky fanusik ROONu, ved som toto vlakno aj zalozil. Ale v priebehu rokov, ako system zacal stagnovat [stale len Qob+Tid] a prestal som mat vyuzitie pre viac endpointov, tak som zacal rozmyslat ci to kvoli metadatam v principe potrebujem.

Linn mal uplne strasnu appku, potom urobili uz relativne fungujucu, DSP veci mam poriesene inac. Porovnanie ROON+TRINNOV vs LINN AKurate DS1+TRINNOV bolo +- na rovnako. S upgadom na novy DAC Katalyst sa uz noznice otvorili v neprospech ROONu.

Inac teraz je dobra doba - LINN obmenoval modelovu radu a oni maju trade in program, kde ti daju zlavu, ked vlastnis nejaky pristroj, cize je plno Akurate katalyst za cca 3-4k a najdu as aj Klimaxy Organik za 10-15. Kde cena novych bola tak 3nasobok, bavime sa o kategorii 12 alebo 30k Eur. Treba si vypocut, za realtivne slusny peniaz uz mas dospele hifi.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: ROON

Příspěvek od blesk666 »

Yiakubou: Pavel Dosko uz pouziva Lumin U2
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: ROON

Příspěvek od MANA »

to Fidji99
vím, že ROON není konečná a je možné se posunout. V současné době ho využívám zejména na streaming Qobuz, Tidal + nějaké HiRes a opravdu jeho největší výhodou je sofistikovaná knihovna se skvělým uspořádáním metadat a nekonečné možnosti vyhledávání interpretů/umělců atd. - prostě skvělá hračka na poznávání hudby napříč všemi žánry s dobrou kvalitou zvuku. Osobně jsem si zvolil cestu hotového Nucleus, který mi pro účel streamingu naprosto vyhovuje. Nechtěl jsem jít cestou vlastní stavby přes Intel NUC, MAC atd.. Vím, že podle názoru mnoha hifistů jsem zbytečně vyhodil peníze a mohl to mít levněji, nicméně takto jsem se rozhodl. Nyní je však pro mě otázkou, zda je postavení čistého streameru na standardním PC - myšleno Intel NUC, MAC atd. v dnešní době ta správná cesta, pokud chce uživatel dosáhnout tzv. maxima. Nevím, jestli je to pouze můj pocit, ale začínám nabírat dojem, že se zkušení hifisti, začínají přiklánět k řešením přímo od výrobců HI-FI komponent - LINN, Lumin atd.
Osobně bych to kvitoval. Myslím, že klasické PC je zdroj mnoha rušení a v případě snahy docílit co nejvyšší kvality přehrávání zejména HiRes souborů tudy cesta nevede - můj názor chlapci :smile: .
Jinými slovy, mým dalším krokem nebude stavba PC, ale snaha přejít k sofistikovanému přístroji konkrétního výrobce. To ale bude chvíli trvat a do té doby se toho ještě hodně na poli streamingu a přehrávání HiRes souborů změní. Napovídá tomu i Tvá zkušenost s produktem LINN, kdy update na nový Katalyst kvalitativní nůžky rozevřel.
Také díky za typ, ohledně možnosti pořízení straší modelové řady - to jsou vždy dobré příležitosti ke koupi :thumbup:

Jinak pro pobavení mě zde o víkendu navštívili hifisti. Poslouchali jsme digitální větev a CD. CCa po dvou hodinách poslechu a diskuzí jsem chlapům spíš pro zajímavost pustil analogovou větev - konkrétně LP Oscar Peterson Trio/album We Get Request a jejich reakce byla, proč jsem to nepustil hned na začátku :smile:

Ale mám rád obojí (D+A) a pouštím si vše co mě baví, protože o to zejména jde :thumbup:

Fajn poslech
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: ROON

Příspěvek od PavelDosko »

blesk666 píše: 22 led 2024 13:05 Yiakubou: Pavel Dosko uz pouziva Lumin U2
to jo, ale s aplikaci iOS JPLAY, pro mne lepsi nez Lumin + Lumin app a rozhodne lepsi zvuk nez Lumin + ROON
tj. pokud je stejny HW tak rozdil ve zvuku udela SW (a jo,hejty cekam)
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: ROON

Příspěvek od MANA »

PavelDosko píše: 23 led 2024 20:42
blesk666 píše: 22 led 2024 13:05 Yiakubou: Pavel Dosko uz pouziva Lumin U2
to jo, ale s aplikaci iOS JPLAY, pro mne lepsi nez Lumin + Lumin app a rozhodne lepsi zvuk nez Lumin + ROON
tj. pokud je stejny HW tak rozdil ve zvuku udela SW (a jo,hejty cekam)
Pro mě velice zajímavá informace. Appka jPLAY se streamerem Lumin U2 - HMM. Zjevně ovládací appka je také důležitá a ve zvukové kvalitě hraje roli - díky za sdílení této zkušenosti. To že ROON dle tvého názoru nedosahuje zvukové kvality jPLAY vnímám a nemám důvod tomu nevěřit. Rozhodně kombinace APPky se streamery typu Lumin atd. je velice zajímavá. Sorry, jsem v tom lama :smile: Ikdyž jsem si prvně postavil své PC a na něm provozoval Foobar 2000, Audirvanu, pro optimalizaci Fidelizer atd. , tak vždy jsem měl pocit, že to není ono a nemám OS pod kontrolou/zejména procesy na pozadí - proto ve výsledku ten Nucleus.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: ROON

Příspěvek od blesk666 »

Mana to si myslim nepochopil spravne. Ovladacia apka z tabletu/mobilu sa podla mns na zvuku nepodiela. Pavel podla mna napisal:
“ to jo, ale s aplikaci iOS JPLAY, pro mne lepsi nez Lumin + Lumin app” - teda lepsie nie v zmysle zvukovom od Limin U2 ale lepsie co sa tyka zvuk Lumin U2+ ovladanie:vyhladavanie Lumin app
druha cast rogo co napisal Pavel: “a rozhodne lepsi zvuk nez Lumin + ROON” - tu je snad jasne co je napisane
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: ROON

Příspěvek od blesk666 »

Ja som siel opacnym smerom. Mal som 7 rokov Aurender N100H a presiel na PC+Linux+Daphile (PC ma 4 samostatne llinearne zdroje pre jednotlive casti, 2ks R Core traf (kazde s dvomi sekundarnymi vinutiami), na vstupe priemyselne filtre, poprepajane tienenou kabelzou, odtienenie priemyselnym 3M RFI absopcnym materialom, optimalizovane v BIOS-e - povypinane vsetky nepotrebne periferie (grafika, onboard zvukovka, bluetooth, wifi, vsetky nepouzivane vystupy deaktivovane, low TDP len 10W…). Asi mesiac som mal vedla seba Aurender, toto PC a Rose RS130. Audio PC bolo zvukovo nieco medzi Rose a Aurender
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: ROON

Příspěvek od MANA »

:thumbup:
blesk666 píše: 23 led 2024 22:07 Mana to si myslim nepochopil spravne. Ovladacia apka z tabletu/mobilu sa podla mns na zvuku nepodiela. Pavel podla mna napisal:
“ to jo, ale s aplikaci iOS JPLAY, pro mne lepsi nez Lumin + Lumin app” - teda lepsie nie v zmysle zvukovom od Limin U2 ale lepsie co sa tyka zvuk Lumin U2+ ovladanie:vyhladavanie Lumin app
druha cast rogo co napisal Pavel: “a rozhodne lepsi zvuk nez Lumin + ROON” - tu je snad jasne co je napisane
OK, děkuji za vysvětlení blesk666 :thumbup: . Jak říkám, nejsem v tom zcela kovanej. Nicméně moje úvaha/špatné pochopení by se mi líbila, kdyby to appka ovlivnila :smile:

U toho druhého, tedy Lumin (předpokládám U2) + ROON mi to také smysl moc nedává. Asi tedy myšleno Lumin vs ROON, protože oba jsou streamery, nebo také chybné pochopení? Sorry, ale pokud nevím, tak se raději zeptám, ikdyž budu za joudu :-(. Díky za vysvětlení
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: ROON

Příspěvek od blesk666 »

Lumin U2+ Roon musi upresnit Pavel, ale predpokladam Roon na druhom PC ako Roon Core a za tym Lunin U2 ako Roon endpoint. Podstatne je vzdy aby s DAC-om bol spojeny low emisssion streamer. Preto sa aj odeeluje Roon Core na jedno PC a na druhe Roon endpoint. (medzi sebou komunikuju cez siet
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: ROON

Příspěvek od pepO77 »

Roon Ux (U1/U2 a sub verzie mini) je digitalny transport. Takze je potreba Roon Core (PC, NUC, MAC) > LAN > Lumin > USB/SPDIF/AES/... > DAC.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: ROON

Příspěvek od PavelDosko »

blesk666 píše: 23 led 2024 22:43 Lumin U2+ Roon musi upresnit Pavel, ale predpokladam Roon na druhom PC ako Roon Core a za tym Lunin U2 ako Roon endpoint. Podstatne je vzdy aby s DAC-om bol spojeny low emisssion streamer. Preto sa aj odeeluje Roon Core na jedno PC a na druhe Roon endpoint. (medzi sebou komunikuju cez siet
presne tak, ROON Rock na audioPC
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: ROON

Příspěvek od zappa »

Musím souhlasit s Mana v bodě objevivání přes Roon nemá konkurenci, to je i můj hlavní důvod proč hraji přes Roon, i když je zvukově není na stejné výši jak jiné přegravače. Jsem zvědav až vyzkouším nejnovější Stylus v poslední Pink faun verzi. Pak mne zajímá jak hraje XDSM v Taiko Extreme. Doufám, že tento test někdy v budoucnu proběhne.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: ROON

Příspěvek od pepO77 »

Konecne - Roon podporuje Tidal MAX.

Hned som to aj odskusal, nahodne som nasiel nieco s hires v Tidal. Stale sa to v Roone zobrazi s MQA, avsak signal path uz nema MQA (!), signaling je v hires (!). Pekne :) takze mozme porovnat ci je Qobuz lepsi oproti Tidal.

... Kef uz ma 3.2 firmware pre Wireless zariadenia od 30/1 s podporou Tidal MAX. Avsak pre mna iOS Kef aplikacia nie a nie presvedcit na upgrade do 3.2.

Poznamka: dalsi rychly test. Zda sa, ze znacka MQA ostava iba pri albumoch, ktore su ulozene (teda Roon to ma vo svojej database na servery). Prehravanie je bez MQA. To bude matuce, nechce sa mi cistit delete/add vsetko s MQA. Dufajme, ze to casom v Roone vyriesia.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: ROON

Příspěvek od pepO77 »

.. zaroven Roon nevyzaduje permenetne pripojenie k internetu (tak ako to bolo pri verzii 1.8). No, keby to nespominali na roon fore tak si to ani nevsimnem.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ROON

Příspěvek od samcus »

Laická otázka: Musí ovládaný streamer podporovat roon ? Nebo to jde nějak obejít? Originál ovládání v tabletu Ruark i Technics je katastrofální.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: ROON

Příspěvek od blesk666 »

samcus píše: 08 úno 2024 16:18 Laická otázka: Musí ovládaný streamer podporovat roon ? Nebo to jde nějak obejít? Originál ovládání v tabletu Ruark i Technics je katastrofální.
Co pouzivas ako streamer by muselo byt “Roon ready” a pouzit ako Roon Endpoint (zoznam Roon certified streamerov je uz dost siroky). Viac menej akekolvek PC na tej istej sieti by potom sa dalo nainstalovat nanho Roon server a na tablete potom spustat ovladanie
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ROON

Příspěvek od samcus »

blesk666 píše: 08 úno 2024 18:35
samcus píše: 08 úno 2024 16:18 Laická otázka: Musí ovládaný streamer podporovat roon ? Nebo to jde nějak obejít? Originál ovládání v tabletu Ruark i Technics je katastrofální.
Co pouzivas ako streamer by muselo byt “Roon ready” a pouzit ako Roon Endpoint (zoznam Roon certified streamerov je uz dost siroky). Viac menej akekolvek PC na tej istej sieti by potom sa dalo nainstalovat nanho Roon server a na tablete potom spustat ovladanie
Díky, je to jasný.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ROON

Příspěvek od Pytell »

Jsem nadšený zvukem ROON --- nyní poslouchám rádio -- Mother Earth Jazz --- 192000 kHz / 24 bit.

Doporučí mi někdo další stanice v tomto rozlišení ?
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: ROON

Příspěvek od pepO77 »

Pytell píše: 23 bře 2024 21:14 Jsem nadšený zvukem ROON --- nyní poslouchám rádio -- Mother Earth Jazz --- 192000 kHz / 24 bit.

Doporučí mi někdo další stanice v tomto rozlišení ?
Vela ich nie je. K Morher earth, su to LP ripy, aj aj digitalne ripy samplovane na 192/24, streamovane z Nemecka. Pusta tam veli zaujimavu hudbu, na vsetkych jeho kanalaoch. Kanaly sa daju manuane pridat do Roonu (to som objavil prave pri Mother Earth; neboli tam vsetky kanaly)
Ane pridat do Roonu, nie vsetky tak maju META data. Casto sa mistava, ze neviem najst album ktory prave hraje podozrievam, ze su to LP. Prave tie LP ripy zneju dobre.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Agilent
Příspěvky: 39
Registrován: 12 črc 2023 08:10

Re: ROON

Příspěvek od Agilent »

Pytell píše: 23 bře 2024 21:14 Jsem nadšený zvukem ROON --- nyní poslouchám rádio -- Mother Earth Jazz --- 192000 kHz / 24 bit.

Doporučí mi někdo další stanice v tomto rozlišení ?
V tomto rozlišení ti nikdo žádný stanice nedoporučí.
pepO77 píše: 24 bře 2024 08:58 Vela ich nie je.
Ne že jich moc není, není ani jedna.
Odpovědět