loner

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

loner

Příspěvek od loner »

Když jsme všichni zavřeni doma díky koronaviru, tak bych napsal pár řádků o mně.
Již se tu nějakou dobu pohybuji a sbírám info od zdejších členů, tak bych se chtěl představit.
Jmenuji se Jenda a je mi 60 roků.
S hudbou jsem začal v 80 létech minulého století, tak jako většina stavbou vlastních
zesilovačů a reprosoustav. Potom v 88 roce první hifi systém z Tuzexu značky Technics.
Tuner, double deck, zesilovač, repro vlastní výroby ( Sýkora - Am rádio ).
Po převratu nákupy v Německu a přechod na Sony.
V pozdější době zkoušení, Maranz, Nad, Shan, Vincent.
.
120420121140 (1).jpg
Posledních několik let CD Copland, zesilovač Audionet, repro Aurum Cantus.
Před dvěma roky jsem koupil BD OPPO 105 pro přehrávání SACD a nechal upravit v Casea
na verzi Mk 2.
.
IMG_20200111_193118.jpg
Jelikož mně moc nebaví testování a porovnávání, spíš nemám trpělivost, tak nějak neřeším kabely.
Samozřejmě nemám ty základní, ale mám alespoň pro ten pocit něco slušného.
Hudba v dřívější době hlavně rock Nazaret, Black Sabbath, Queen, Yes, Jethro Tull, Oldfield, Vangelis...
Nyní jsem zůstal u Queen, Pink Floyd, Dire Straits, Eagles.
Ale hlavně blues, melodický jazz, folk, country na CD-SACD od audiofilnich vydavatelů.
Tak teď, když je vice " volna " si užijeme poslech naší oblíbené hudby.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
J@nik

Re: loner

Příspěvek od J@nik »

Vitaj :thumbup:
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: loner

Příspěvek od marks »

Vítej na fóru , jen by to chtělo fotečku a upřesnit typ repro a komponentů .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: loner

Příspěvek od terahera »

Taky tě vítám mezi postiženými :cool: Mám pocit,že jsme se setkali osobně u Dana Vrány,když se řešil upgrade Oppo mk2,že?Jinak fotecka z tvého kutlochu by určitě mnohé potěšila :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: loner

Příspěvek od lachim »

Pridal bych s k “terahera”. Vitej a foto rekne nejvice
:smile:
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: loner

Příspěvek od loner »

Díky všem za přivítání.
Terahera, ano, viděli jsme se u Dana. Byly to naše Oppa na kterých se vyvíjela verze MK2.
Foto snad časem, až pochopím jeho vložení sem.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: loner

Příspěvek od Mark Levinson »

Lonere,
vítej na HEF a díky za Tvé osobní vlákno. Fotky by byly fajn, když to člověk vidí, tak vše lépe pochopí. Kdyby jsi potřeboval vložit fotky a klidně i do Tvého úvodního příspěvku, tak mi je pošli na email a já je vložím.
Jinak návod na vkládání fotek je v tomto vlákně:
viewtopic.php?f=35&t=793
Mark Levinson
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: loner

Příspěvek od loner »

Děkuji Viktorovi (ML) za vložení fotek. Snad se to podle návodu naučím.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: loner

Příspěvek od loner »

Včera jsem měl domluvenou akci v Olomouci, tak jsem se domluvil s koudy42 na návštěvě.
Rád čtu jeho experimenty s elektronkama a byl jsem zvědavý na jeho nové lampové monobloky.
David je sympaťák a pohodář. Sice jsme neměli moc času, ale i tak mi předvedl rozdíl ve zvuku
mezi různýma lampama. Ověřil jsem si, že to co píše opravdu také tak slyším.
Má v tom opravdu velký přehled, má můj respekt
Hlavně má vlastní poslechovku s upravenou akustikou.
Jak jsem zde již několikrát četl, že je potřeba slyšet i jiné sestavy, tak to je svatá pravda.
Myslel jsem si jak mě to skvěle hraje, ale to co jsem slyšel u koudy42 mě vyvedlo z omylu.
Hraje ti to skvěle, takhle bych si to nějak představoval doma, ty výměny lamp v předzesilovači jsou znát.
To laborování s lampama je úžasné.
Díky, že jsem se mohl zastavit a za odvoz, ať ti to stále skvěle hraje a hudba dělá radost.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
koudy42

Re: loner

Příspěvek od koudy42 »

Dekuji za prijemnou navstevu a posezeni u lampoveho zvuku,byt jen kratce :thumbup:. Az dojde na finalni usporadani poslechovky a ladeni zvuku, rad si prijdu poslechnout vlajkovou lod Primaluna s ATC :thumbup:. A serioznejsi poslech u me je samozrejme vitan taktez. At to hraje!
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: loner

Příspěvek od loner »

To ladění zesilovače bude doufám zábava, ale ta poslechovka to bude oříšek, tady si moc nevím rady.
Nemám to jak měřit, zkoušel jsem i aplikace z telefonu, ale nejsem z toho moc moudrý.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
koudy42

Re: loner

Příspěvek od koudy42 »

Ja "merim" usima a akustiku resim dostupnym a funkcnim vybavenim tzn policovy set, zatemnovaci zavesy, molitanove matrace (za zavesy), polstry ala IKEA atp. :thumbup:.
Neni to profi ani dokonale, ale ucel to splni coz bylo snad slyset, nemam problem poslouchat sloupy urcene do 30m2 v polovicnim kamrliku. Nejvetsi nedostatek je v nezatlumenem stropu, kdyz nepocitam pouzity akusticky sadros a vycpane podhledy.
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: loner

Příspěvek od loner »

Strop jsem chtěl letos řešit, ale doma to neprošlo.
Samozřejmě na poslech jseš zván.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: loner

Příspěvek od Fidji99 »

loner píše: 23 čer 2022 22:08 To ladění zesilovače bude doufám zábava, ale ta poslechovka to bude oříšek, tady si moc nevím rady.
Nemám to jak měřit, zkoušel jsem i aplikace z telefonu, ale nejsem z toho moc moudrý.
Potrebujes len nieco co vie prehrat audiosignal s pocitaca, napr cez HDMI. A potom uz len kupit za 100 euro UMIK a stiahnut si REW.
To meranie "na usi" je dobre, ked sa zivis ako ladic klavirov, ale aj ti asi maju problem poveda, ze ci ten mod je na 63HZ alebo 56 a ze ci dozvuk je na tej frekvencii 0.6 alebo 0.8 sekundy.

REW je zaklad, ked chces nieco robit systematicky, co najrychlesie a s co najmensimi nakladmi. "na usi" si uz len potom doladit detaily, ktore v REW neuvidis alebo treba fakt hlboke znalosti aby si ich videl.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: loner

Příspěvek od terahera »

S akustikou to není žádná legrace,může hodně(fakt hodně) pomoci,ale stačí chybka a naopak ublíží :cool: REW a Umik je super,jen člověk musí umět změřené informace i přečíst,jinak je to k ničemu,takže ideální je spolupráce s někým znalým problému.Pokud se akustika podaří,je to neskutečný posun do hifi nebe,ale pokud ne....... :shock:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: loner

Příspěvek od loner »

Já to měřit na uši nedokážu, program na měření akustiky je výborná věc, ale musí se vědět jak to vyhodnotit.
Pro začátek jsem zkoušel použít CD generátor, jsou tam testovací frekvence, růžový šum atd.
Použil jsem na zkoušku telefon s programem, ale to měří jen frekvenční charakteristiku, není tam
třeba měření dozvuku. Při zkoušení různých akustických úprav se to na křivce projeví, ale není to moc přesné.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: loner

Příspěvek od Fidji99 »

https://www.roomeqwizard.com/

Internet je plny rad/navodov ako s REW zacat/pokracovat a ako z neho vytiahnut co najviac. Samotny program ako taky je velmi jednoduchy, ked sa prebijes k tomu, ze spravis prve meranie, to vyzaduje trochu roboty typu stiahnut ASIO4All a rozchodit UMIK.

Pre mna osobne bol REW a naucenie sa ako ho pouzivat jednym zo zlomovych bodov co sa tyka mojho hifi vyvoja, zrazu som problemy a veci, ktore som len vnimal usami vedel dat do suvislosti a pomenovat a tym padom aj zacat riesit. A zaroven to bol jeden s podnetov napriklad zacat komplexne riesit akustiku.

Tiez som zacinal s "nejako, tak ako som videl u inych" akustickymi prvkami typu pena, nejake tie difuzory. A zistil som, ze to mam uplne zle, ze napriklad difuzia v mojom konkretnom pripade pomoze uplne inde, ako medzi repro [cim nehovorim, ze u teba to nemoze byt uplne inac].

To hlavne co mi to cele dalo, je poznatok, ze akustika miestnosti je asi najdolezitejsi komponent, ktory odlisuje priemerne a akceptovatelne od vyborneho. Co akustika pokazi, to kable neopravia. A aj akusticky upravena miestnost moze stale vyzerat pekne [svojim sposobom ;-) ]
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Odpovědět