Top Reprosustavy (zvukovo)

Diskuze o reprosoustavách.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Dieter Burmester »

Protoze to jsou Vividy, akorat pod znackou B&W :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Frogyman »

Aretax
ano, to je přesně to o čem jsem psal. Sice Tě vyšly na 4tis pro Tebe, ale navenek by jsi nešel pod 10tis. Proto je zavádějící info, že komerční bedny za 20tis přehrají DIY bedny za 4tis /(bavíme se v Eurech). Ty máš štěstí, že vlastníš výbavu, že jsi zručný, máš volný čas, odrostlé a zabezpečené děti a máš trpělivost s laděním a dotažením. Už jsem to říkal a psal mnohokrát - bedny u Tebe jsou zvukově jediné DIY (a to jsem slyšel i dvoje TOP chválené napříč DIY CZ/SK scénou), které bych doma zvukově snesl a sladění celé sestavy/místnosti atd považuji za jeden z TOP zvuků ze všech, co jsem po návštěvách slyšel.

A ano i já mám v podstatě DIY, protože mé bedny jsou vyrobené na zakázku, i když u výrobce beden. Byla to moje volba a podle mne to bylo nejlepší možné řešení a neskutečný poměr cena/výkon. Ale rozhodně netvrdím, že jsou nejlepší na světě a že komerce je jen předražené pozlátko. A jednoho dne určitě skončím u některých beden ze snové kategorie, o kterých je vlastně celé toto vlákno. Takže Virtuosy nechám rodině v obýváku na DK a v poslechovce č. 1 mi zakotví nějaké Avalon/ Kharma / YG/ Wilson Audio atd... A v poslechovku č. 2 si nechám celou udělat komplet sestavu od TR audio (viz loňská Varšava & letošní AVS Praha). Už se na to těším :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše: 25 bře 2020 19:31 ... Ale rozhodně netvrdím, že jsou nejlepší na světě a že komerce je jen předražené pozlátko.
Ale to netvrdím ani ja...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od PTK »

Aretaxi gratuluji k projektu dotaženému do zdárného konce. Jsi zřejmě šikovný truhlář a dobrý ladič. Já jsem bohužel lepší pijan než ladič a proto nechávám odbornou práci na renomovaném výrobci. DIY výroba mi prostě po započtení veškerých proměnných příliš efektivně nevychází, každý to holt máme jinak.
Pojďme se ale vrátit k RoGiho tématu „Top reprosoustavy“, a to nejlépe bez poznámek o „nových rusech“. Začal bych s dovolením s názorem na zde zmiňované B&W 800 D2. S výše uvedenou Kharmou bych je asi úplně nesrovnával, to snad lze leda B&W šneky. Jak se Vám líbí top modely B&W, myslím tím řadu 8 a šneky ?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

PTK
:clap:
Za sebe. Konkrétně:
1. Šneky pro me top to the top - letitý sen. Daji se sehnat za 45.000 euro. Problém je jejich amplifikace.
Slyšel jsem je U kamaráda na různých zesilovacich. Ta amplifikace + kabeláž je tak zradna, ze si je osobně nebudu nikdy moci koupit.
Nebo bych Musel bych od brněnské kliky dostat darem další 2 kusy BImotore revolution. A další sady reprokabelu.
Protože na snekach je všechno slyšet totál brutal.
2. Kharma equis.class by mi hrála i v současné sestavě. Tu bych jen “zapojil”. Zvuk však úplně jiný než ze Sneku.
Ač jsem ty bedny slyšel vždy s odstupem měsíců a ve zcela jiných podmínkách, obavám se, ze bych stejně pořad toužil po snekach.
Respektive, ze by zřejmě takové YG hrály nakonec, za stejnou investic jako do sneku+amplifikace, o level lépe.

Navíc to není jak vyzkoušet. A na výběr/ rozhodnutí jen dle teoretických úvah na základě poslechu někde, někdy...to fakt chce miliony na pokus.
Vyjde/ nevyjde. Te práce s tím...děs. 5 let jsem stavěl současné kino. Zkušenost neprenosna.
Kdo ví jak by to člověk viděl nakonec v reálu u sebe doma.
Třeba by šneky hrály skvěle is repro kabelem trivista a ze 2 ks 5-ti kanálu classe. To by šlo ještě zaplatit. Ale spíše nehrálo.
Bo jsem osobně od sneku odpojovat koncaky mcin při testu downgradu...

Téma super zajímavé. Díky! Času máme teď a bude ještě dost. Dokud běží elektřina... :ymdevil:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

3. 800d2 už je v tomto vlákne vlastene offtopic.
Daji se v supermstavu koupit za 11t euro. Bedna skvělá. Za ty peníze není co řešit.na trhu v 2hnd nemá konkurenci.
Problém je opět amplifikace a vše kolem. 2x500w/8 bych viděl jako minimum. Dale pak vše ostatní kolem ze stejně ligy. Filtrace je extrémně slyšet. Nevím zda je to tím diamantem na výškách... ta bedna má mnoho úskalí.
Tzn. 800d2 už je bedna běžné dostupná. Bohužel by si neměl kupovat hifista bez zkušenosti a s očekáváním, ze dal 11 a je hotovo.
800d3- to je pak zcela samostatná kapitola :smile:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Dieter Burmester »

PTK píše: 26 bře 2020 08:41 Jak se Vám líbí top modely B&W, myslím tím řadu 8 a šneky ?
Nelibi a nikdy nelibily. A je jedno, jestli to je Matrix a nebo posledni 800 D3. Leda, ze by Ludek svym tuningem stvoril zazrak, ale to jsem nemel moznost slyset.
Dieter Burmester
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od PTK »

Už jste někdo viděli rozpadlýho šneka….? :smile:
Řadě 800 jsem nikdy na chuť nepřišel, zřejmě jsem ji slyšel vždy s nevhodnými siliči. A to kupodivu nejen doma, ale i při návštěve studia.
Šneci to je jiná káva, dal bych si říct třeba hned! Nevím jestli si vystavovatelé nebo studia dají víc záležet na vyladění sestavy, ale prakticky pokaždé se mi zvuk líbil...
b&w nautilus.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od RoGi »

..no tak - YG sonja , pocul niekto ako hra oproti mnou vysse zmienenych. Skusme si urobit na tomto vlakne taky rebricek, (kazdy sam za seba) ako by sme umiestnili zvukovo reprosustavy. U mna zatial :
1.miesto -Magico s7,
1,5 miesto estelon forza, extreme - (kvoli cene a magico ma väcsie basaky :mrgreen: )

2.Co ja viem -gryphon pantheon alebo Kodo
https://gryphon-audio.dk/shop/loudspeakers/pantheon/
https://gryphon-audio.dk/shop/loudspeak ... er-system/
-hraju ze vraj trochu temnejsie, avsak kazdy pocuva ina..

3. Avalon Tesseract -zaujimave bedne... :mrgreen:

4.Wilson Benesch Eminence Loudspeaker -podla recenzie super vzdusne, stredy+vysky ,avsak ta spodna oktava torchu pokulhava. Mam rad struhujuce orchestre :-D ,hlavne spojene s metalom.



4. ostatne co tu bolo spomenute sa my az tak nepozdava, preto som to sem nespomenul

v zasade -treba dobru hmotnost na a tvrde telo ,bez rezonancii u reprosustav. Niekde je kombinacia hlinik+tvrdene drevo ,niekde drteny mramor a pod.
Co ma ,,serie,, s prepacenim ze aj u najdrahsich top reprosustav sa pouzivaju obycajne droty a aj suciastky by si zasluzili lepsiu (citaj najlepsiu) jakost.
Napr. taky estelon -cital som ze este aj z tych top suciastok ktore montuju vyberaju ,ktore prejdu testom a ktore nie. Dalej pouzivaju kabelaz od nejakeho lepsieho vyrobcu kablov. Ked som si pozeral fotky takeho magica s7 ,aj ked ma dobry zvuk.., neviem nevyzera to ako obycajne klasicke draty ?,Myslim -kebyze to je od nejakeho renomovaneho vyrobcu -nemalo by to mat nejake vyrazne logo, ci oplet a pod ? -mozno sa mylim..

https://us.v-cdn.net/5021930/uploads/ed ... 04rhp7.jpg
https://forum.polkaudio.com/discussion/ ... r-s7-vs-s5
https://positive-feedback.com/audio-dis ... magico-s7/

vie niekto ake kable pouziva magico ?
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od miero »

A aktivna vyhybka pre Nautilusy je plna operacnych zosilnovacov!!! :-)
nautilus-xover.jpg
Zdroj: http://bwgroupsupport.com/downloads/spe ... ochure.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od miero »

A este z toho isteho zdroja pridam i ten obrazok vyssie, ale vo vacsom rozliseni:
rozpadly.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

Miero
:thumbup:
Měl jsem pravé možnost slyšet šneky na zcela jiných kabelech a s prestavenou vyhybkou.
A od te doby o nich sním.
Bohužel naprostá většina majitelů sneku netuší nebo zcela odmítá téze o kabelech, výkonu na kanál a originál vyhybku mají v zaruce.
Jen málo High-endistu je tak zaplavených jako třeba Otikle. Ten 800d3 dal u Sroll na totální přestavbu.

DB
Zvuk Bw 800d3;po upgradu Sroll zůstal zachován. Luděk jen zcela odstranil tu nelidskost a nesvazanost pasem originálu. Telegraficky popsano.
Takže pros me uši sen. Zvuk velmi, velmi podobný pravé snekum. Byl by můj sen moci slyšet upravované šneky a upgradovane 800d3 vedle sebe.
Bylo by to zajímavé. Cena za 800ky po upgardu poloviční.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od miero »

Tu aktivnu vyhybku by slo zmerat a uplne vyhodit a riesit to +/- digitalne resp. softverom. Napr. domaci Okto Research ma pekny 8 kanalovy DAC:
- https://www.oktoresearch.com/dac8pro.htm
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od RedBaron »

Jo a pak do toho nejlíp pouštět gramofon :-D
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od miero »

S tymto McIntoshom bez problemov:
- https://www.mcintoshlabs.com/products/p ... iers/MP100

:-D
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od blesk666 »

ja by som tie sneky prezil aj s tou hnusnou vyhybkou plnou hnusnich IC. Ja som na to zvyknuty:-)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

RoGi
Nordost
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od RoGi »

Lachim -a to je odpoved naaa ? kabelaz vnutri magico s7 ? ci ?
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

Když jsem někdy před lety mluvil s prodejcem magico o kabelech nordost, potvrdil mi info,
Ze magico používá kabely nordost.
J@nik

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od J@nik »

Magico nepouziva nordost! Magico pouziva Canare 4S11. Prikladam aj foto vyhybky kde je jasne made in japan a da sa to dohladat na internete alebo napisat priamo vyrobcovi :thumbup: . Viac info o kabliku: https://www.redco.com/Canare-4S11.html
DSC00733.jpg
Ja som vnutornu kabelaz zvolil kvalitnejsiu s lepsim tienenim aby bol totozny aj s externym reprokablom do zosilnovaca. Hrat sa s kablami je fajn ale kazit si dobry pocit tym, ze vo vnutri mam kabliky za 1,28dolara/m a vonku kable za 5000dol/m (priklad) je pre mna osobne crazy.

Canare kable su kvalitne a velmi dostupne, preto som ich aj zvolil a pouzivam ako signalove kable. Odporucam https://www.ghentaudio.com/part/a01.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od RoGi »

J@nik píše: 27 bře 2020 11:00 Magico nepouziva nordost! Magico pouziva Canare 4S11. Prikladam aj foto vyhybky kde je jasne made in japan a da sa to dohladat na internete alebo napisat priamo vyrobcovi :thumbup: . Viac info o kabliku: https://www.redco.com/Canare-4S11.html

DSC00733.jpg

Ja som vnutornu kabelaz zvolil kvalitnejsiu s lepsim tienenim aby bol totozny aj s externym reprokablom do zosilnovaca. Hrat sa s kablami je fajn ale kazit si dobry pocit tym, ze vo vnutri mam kabliky za 1,28dolara/m a vonku kable za 5000dol/m (priklad) je pre mna osobne crazy.

Canare kable su kvalitne a velmi dostupne, preto som ich aj zvolil a pouzivam ako signalove kable. Odporucam https://www.ghentaudio.com/part/a01.html
dakujem za cenne info. Inak ako fakt -dost overkill a velke sklamanie. Som zvedavy co by na to napisali z Magica ,aku vyhovorku by si nasli, ze v takych top-bednach adavaju tam lacne ksunty kabliky. Kebyze aspon nejaku strednu triedu nordost alebo audioquest.. ALE takto... je to hanba !!
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
J@nik

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od J@nik »

Nemyslim si, ze kable, ktore tam davaju su zle... ako som pisal Canare vyrabaju kvalitne kable.

Vseobecne si mysli, ze tieto hajend repro su predrazene. Napriklad moja vyhybka pozostava z rovnakych suciastok (bennic) ako pouziva Vivid :thumbup:. To si neviem predstavit co je v nejakych lacnejších znackach.
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od macher »

Panove, trochu me prekvapila "nenavist" k DIY. Osobne mam zkusenosti jenom s Troelsmi, ale za to vsechno velice dobre (v dane kategorii). Rukami mi proslo nekolik modelu.

Pokud bych se mel bavit o klasicke komerci, tak nejvetsim zklamanim byl pro me Sonus Faber Amati Futura. Zpracovani nadhera, ale zvuk... :-( Osobne bych je bral jenom zadarmo, abych je obratem mohl prodat ;-) Pokud se bavime o nizsim cenovem pasmu, tak docela dobre mi zustalo v pameti JBL LS80. Na danou dobu vynikajici pomer cena/vykon. Vim, ze jsem je pak porovnaval se Sonus Faber Olympica III, kde sice Olympic byl o neco lepsi, ale cenovy rozdil se naprosto nevyplacel.

Jinak u me je favorit n.1 Wilson Audio Alexia. Slysel jsem nekolikrat a pokazde jsem je chtel, ale vzdy bylo neco dulezitejsi... A znovu se vratim k DIY. Mohu porovnat s ATS-4, ktere jsou sice o horsi, ale poslechove ne o tolik. A cena neporovnatelna - 50 tisic euro vs 6. Je jeste "lepsi" model ATS-4-HE, bohuzel jsem neslysel. Tam mi vsak vadi, ciste z pricnipu, Hypex na basech.

Na zaver bych rad rekl, ze neni v "high-endu" dulezite, jestli je to komerce nebo DIY, ale jak to hraje prece :-)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

Je skvele, ze toto tema pritahlo k napsani zcela nove cleny! Respekt. me nezname nicky. :clap:

Macher
To preci neni vubec nenavist. Spise je to rozdilna zkusenost v jinem casovem horizontu.
I ja jsem nekdy pred 10- 15 ti roky horoval za diy.
Dnes uz to vidim zase jinak
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Ramones »

Macher:

JBL LS80 jsem si byl poslechnout v Brně u p. Holcnera v době, kdy se začínaly u nás prodávat a nemít už tehdy Ti10k, ihned bych si je odvážel domů.
Mezi hifisty nedoceněné bedny.
Na druhou stranu, moc se jich z druhé ruky u nás neprodávalo a možná ti, kteří netrpí každoročním "audiovirusem" a nemusí neustále měnit komponenty, je stále mají doma.
Velmi příjemně znějící reproduktory na jakoukoli muziku.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

macher, ramones, j@nik

se vám podařilo "pohřbít" pěkně rozjeté vlákno...
když už tedy JBL, tak pojďme debatovat o JBL Everest DD66000 za 50.000 Euro. k tématu tohoto vlákna, prosím.
slyšeli jste? co říkáte na zvuk výšek z tohoto top modelu JBL?
třeba právě proti klasické kalotě v podobně drahých bednách ?
nemyslím přímé srovnání. myslím osobní pocit na základě poslechu v čase a zkušenostech se zvukem beden v této kategorii..
ecaa8ba18ae7f6e0435b64265e7a72a5.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

j@nik
aneb "ukázaná platí..."
někdy kolem roku 2005 jsem chtěl koupit tuto DIY bednu.
30ka basák morel a středovýšky z top modelu bedny cabasse.
pro diferenci pár desítek tisíc v představě o ceně jsem je od pražského výrobce nakonec nekoupil.
součátky ve výhybce ty nejlepší jaké si umíš předsavit. robustností, kvalitou, záměrem ... to nejlepší co její výrobce dokázal v té době zrealizovat.
(do tohoto vlákna zaoblast "DIY" by mohly patřit)
ta bedna by zvládla kilowatty zátěže. basy lepší než z BW800d.
dodnes nevím, zda je dobře nebo špatně, že jsem je nekoupil.
před tím jsem vlastnil a poslouchal 2 normální modely diy beden. (50 - 100 v nákladech)
tou fází si prošel asi každý, kdo bere "vysoký konec" vážně.
:smile:
ps.: ty nohy pod bednou DIY, kterí vidíš na fotce, má dnes půjčené člen "otikle" pod jednotku filtrace isotek
Stud E_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

J@nik
Ty si myslíš, ze bedny o kterých má pojednávat toto vlákno jsou předražené.
Dobra... :thumbup:
domníváš se, ze bedna DIY je výrazně lepší a levnější řešení ( obecně pro každého) než top modely známých brandu.
Chápu tvé vyjádření, doufám, správně.

Zkusil bych se tedy zamyslet, proč členové tohoto fora mající top modely za “ predrazenou” cenu
(Osobně znám bw šneky, kef moon, avalon isis, vivid g1....x dalších)
koupili předražený top model brandu a nesli také cestou lepšího řešení skrze diy.
Možnosti a kontakty na to mají určitě ideální....součástky do výhybek by si mohli koupit ty úplně nejlepší.
:-? :ympeace:
J@nik

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od J@nik »

Ospravedlnujem sa ak som zabil toto vlakno. Na jeho znovuozivenie - naposledy som bol na vystave v 2018 v Bratislave kde hrali https://www.mcintoshlabs.com/products/speakers/XRT21K velmi sa mi to pacilo. Poculi ste ich?

K JBL mam pozitivny vztah. Je to jedna z mojich oblubenych znaciek. Hlavne M2 sa mi paci https://jblpro.com/en/products/m2 a potom tie vintage kusky co upravuje kenrick.

Lachim: skoda, ze si ich nekupil zaujimava koncepcia :thumbup:
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od PTK »

JBL Everest DD66000 jsem v reálu nikdy neslyšel a dost mě to mrzí, protože každý kdo je slyšel, nešetřil superlativy.
K referenčním bednám obecně bych napsal osobní zkušenost. Když se rozhodnete udělat si opravdu velikou radost a TOP repro koupit, zjistíte, že poslech je poměrně komplikovaná záležitost. Výrobci je běžně nemají skladem a studia už vůbec ne. Výstavy nemají tu správnou vypovídající hodnotu, takže pokud je chcete slyšet v klidu a pohodě, docela se projedete. Výroba může trvat i půl roku, záleží na zvolené povrchové úpravě. Dalších pár měsíců rozehráváte, ladíte vhodné příslušenství a kabeláž, takže ono to je taky tak trochu DIY…. :smile:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od aretax »

lachim píše: 29 bře 2020 08:47 J@nik
Ty si myslíš, ze bedny o kterých má pojednávat toto vlákno jsou předražené.
Dobra... :thumbup:
domníváš se, ze bedna DIY je výrazně lepší a levnější řešení ( obecně pro každého) než top modely známých brandu.
Chápu tvé vyjádření, doufám, správně.

Zkusil bych se tedy zamyslet, proč členové tohoto fora mající top modely za “ predrazenou” cenu
(Osobně znám bw šneky, kef moon, avalon isis, vivid g1....x dalších)
koupili předražený top model brandu a nesli také cestou lepšího řešení skrze diy.
Možnosti a kontakty na to mají určitě ideální....součástky do výhybek by si mohli koupit ty úplně nejlepší.
:-? :ympeace:
Keď som čítal názov tohoto vlákna, je tam napísané: "Top reprosoustavy (zvukovo)". Prečo by tam nemali byť aj DIY? Alebo že by to boli iba Top reprosoustavy cenovo? Mňa napr. veľmi zaujali tieto bedne: https://lautsprechershop.de/hifi/ajalon.htm
Kamarát ich má postavené, ale namiesto basákov 21 cm má jeden 30 cm. Zodpovedne môžem napísať, že krajšie stredy ako z Morelu v týchto sústavách som nepočul, a to ani z 10-násobne drahších bední. Ten streďák je proste unikát. A je to presne tak, ako písal Zabyni: cena súčiastok je cca 3500 €, drevo a ostatný materiál cca 2000 €. Ak by sa vyrábali komerčne, museli by stáť cca 20000 €. Malo by byť logické, že bedne, ktoré stoja 170 tis. € by mali hrať lepšie, ale pravidlo to zďaleka nie je, viď napr. Sonus Faber - názov je tiež Sonus Faber a sú to tie, ktoré sa predvádzajú na výstavách, ktoré síce hrajú veľmi dobre, ale žiaden "gurmánsky" zázrak to nie je a to bez ohľadu na cenu. Navyše všetky tie unikáty, ktoré tu uvádzate vyžadujú aj príslušne drahé príslušenstvo. Preto som v posledno príspevku navrhol, aby sa tu uvádzali reálne bedne, ktoré zahrajú aj v našich bytoch na relatívne prístupných aparátoch. Preto som ani neuviedol cenovú reláciu. A hlavne je dôležité, aby sa uviedli bedne s top zvukom, ale aj aparatúra, na ktorej hrali. Ja osobne preferujem iba zvuk, bez ohľadu na merania (aj keď sú pre mňa pri výbere orientačným vodítkom) a cenu. Veľa, naozaj veľa ráz mi "dych vyrazili" lacné reprosústavy v tom pozitívnom smere, ako aj drahé zas v negatívnom smere (samozrejme, že to nie je pravidlo). Konkrétne B&W 800 D2 ma nadchli, keď hrali u známeho na konce Jeff Rowland s predzosilňovačom AR REF 3, ale totálny prepadák boli na McIntosh a Classé. Podobne Dynaudio Consequence. Sú to určite super bedne, ale potrebujú naozaj veľmi citlivo vybrať "kŕmenie" a hlavne musí byť extrémne silné. A pod. je to s každou bedňou. Veľmi milo ma prekvapili reprosústavy Triangle (neviem model, ale stáli okolo 5000 €), ktoré hrali rozhodne lepšie, ako B&W 800 D3, ktoré dnes patria k referenčným. Samozrejme, hrali na rôznych aparatúrach, ale to nie je dôležité. Dôležité je to, že Triangle dokázali hrať famózne a B&W nie práve v tom momente. Záverom toľko: bavíme sa tu o zvukovo najlepších modeloch, alebo o najdrahších modeloch? Ešte k DIY: vyrobiť sa dá všetko, aj horšie, aj lepšie. Nikde nie je napísané, že šikovný konštruktér nedokáže "poraziť" renomovanú firmu (Luděk Sroll, Noble Audio - aj keď si tu nerozumieme, ale keď vie, tak vie, Neo, Canor...všetci takto začínali).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od miero »

lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

Miero
1. Ty Nefertiti mají uvedenou cenu 600. Reálne si je někdo koupil třeba za 250?
Jsi je slyšel? Zvukové to patří do této kategorie vlákna?
2. Kolik chce Ivos za ty Opus? V inzerci “cena dohodou”. Děkuji za info
(Vzhledově to bohužel není žádná hitparáda. Ale což... jde o špičkový zvuk)
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od PTK »

S tím Opusem bych bohužel asi neuměl esteticky žít. Zvuk by mohl být parádní, už vzhledem k tomu, kdo se na vývoji podílel. Ale v tomto případě bych rozhodně nehovořil o levném DIY. Cena měničů sama o sobě napovídá...
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od miero »

Nepocul som ani jedne, ale mena tvorcov a ludi okolo davaju minimalne zaruku, ze to budu projekty na velmi vysokej urovni.

Z nasich koncin este pochadza toto, ale top zvuk uz len zo vzhladu toho topmodelu, by som necakal:
- http://www.itsounds.com/products
- https://www.hifiroom.cz/reprosoustavy/s ... 16846.html
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

miero
dovol mi tě citovat: " ... mena tvorcov a ludi okolo davaju minimalne zaruku, ze to budu projekty na velmi vysokej urovni .."
takže typický příklad DIY. ač na velmi vysoké úrovni.
(osobně jsem jich sledoval dost. všechno dopadlo stejně. asi jen aretax je absolutní výjimkou)
vzhledově tedy úroveň nevidím žádnou. spíše reinkarnci hifi-klubu svazarmu. :smile:
kolik stál maateriál? 200?
ten, kdo by si takovýto produkt mohl koupit za 300+ se na to zřejmě nebude chtít koukat. atd. atd.
pořád dokola. 20 let stále to samé.
dovoluji si tipnout (ivoš mi snad promine), že být to i zvukově na velmi vysoké úrovni, v inzerci se to neobjeví.

možná i proto se kupují ty "předražené" brandy. ač podle bastlířů zcela špatné a jen pro hlupáky ...
vivid G1, bw 800D2, avalon, wilson atd. mají trvalou hodnotu na 2hnd trhu. a líbit se budou pořád.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od jimmi »

aretax čo píšeš to su asi tieto reprosustavy na obrázku
t_tmp_cam_1401406665_211.jpg
čo na špecialnu zakazku (okrem ozvučníc ) vyrobila firma http://www.adamvox.sk/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lubos »

Top diy bola pre mňa táto bedna, ale náklady s výrobou boli skoro 20t.€ (Vzhľadovo Avalon ISIS).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od aretax »

Lachim: s Tebou sa naozaj dobre diskutuje. Asi takto: kto nie je so mnou, ten je proti mne...Aj to je postoj.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Frogyman »

lubos píše: 29 bře 2020 18:59 Top diy bola pre mňa táto bedna, ale náklady s výrobou boli skoro 20t.€ (Vzhľadovo Avalon ISIS).
By mne zajímalo, kde je hranice mezi DIY bednou a kopírováním...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět