Vincent

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
focus.boy
Příspěvky: 31
Registrován: 04 bře 2019 12:31

Re: Vincent

Příspěvek od focus.boy »

SV-234 už se myslím nedělá a stejně bych radil jít do těch Áčkových hybridů, tj. SV-237MK.
Někteří tady píšou, že si AC zaslouží lepší zesilovač, nicméně je to o vkusu, hybridy od Vincka jsou skvělé stroje, které kalí na zvuk a hrají hudbu.
Aby ses jim vyrovnal, potřebuješ minimálně 4x tolik peněz podle mě.
Takový Fremer na Stereophile píše, že předchůdce 237MK byl skoro tak dobrý jako jeho referenční domácí dělenec za 54.000 USD.
https://www.stereophile.com/integrateda ... index.html
Vem rozum do hrsti a poslouchej...

Jinak dík za připomenutí téhle značky, už musím Marantze odvést do Německa a Vincent SV-737 by byl možná ideál pro mé Falcony.
Falcon Acoustics R.A.M. Studio 30 + NAD M33
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Vincent

Příspěvek od PavelN »

Ahoj,
měl jsem dlouho Vincent SV226 Mk a laboroval s elektronkami.

Pak jsem si byl poslechnout SV236Mk ve studiu Britek a ten byl na první poslech moc super. Zvuk sice nebyl neutrální, ale pohladil po duši. Připomínalo mi to, jakobych si večer k poslechu "zapálil krb". Clapton - Unplugged - krásné, barevné.

Pak jsem si jel SV236Mk poslechnout k panu Holcnerovi, sice okouzlení zůstalo, ale na jistých frekvenčních pásmech to nebylo ono.

Pak jsem si nechal pustit SV 234. Nebyl to sice "ten krb a sladkost", projev spíše "civilní", ale hudba byla dána nahrávkou.

SV 237 jsem neslyšel, ale nebál bych se ho. S elektronkami v předzesilovači se dá zvuk přizpůsobit. Fakt to chce poslechnout s bednami Aurum Cantus jako celek.
Navíc každý hledá v reprodukci něco jiného. Vzhledem k ceně je silový výkon a kvalita reprodukce u zesilovačů Vincent výtečná.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Vincent

Příspěvek od fufin »

OK, moc děkuji, už mám docela jasno.

Poslední červík ale hlodá, dokážete hybrid od Vincenta (237) srovnat s Magnat RV4?

Více bych to nekomplikoval. Hezký víkend. :angel:
focus.boy
Příspěvky: 31
Registrován: 04 bře 2019 12:31

Re: Vincent

Příspěvek od focus.boy »

Myslím, že od časů SV-226MK se Vincent dost posunul. Oni teď při konstrukci lampových předků spolupracují s Frankem Blöhbaumem a tlačí dolů to typické lampové harmonické zkreslení. Hybridní Vincenty mají být zvukem klasické tranzistory, jen obohacené o plastičnost, barevnost, emoce a úžasný prostor nahrávek.
http://www.audiodrom.net/cs/integrovane ... v-700dac-1
Když chceš typický zvuk lampy, je tady sesterský T.A.C.
Falcon Acoustics R.A.M. Studio 30 + NAD M33
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Vincent

Příspěvek od fufin »

Moc děkuji za reakce, něco takového jsem si vlastně přál slyšet.
koudy42

Re: Vincent

Příspěvek od koudy42 »

Na ciste lampove reseni bude vhodnejsi konkurence s vice zkusenostmi a lepsimi vyrobky nez T.A.C. Ale chce si to poslechnout :thumbup:.
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Vincent

Příspěvek od phenom »

Kamoš má SV-237MK v kombinácii s bluesound node 3 /Elac FS407 a hrá mu to parádne.
IMG_20230129_123518.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Vincent

Příspěvek od lubin »

A delenec Vincent? Sehnat starší SAT8 a 2x995. Pak budeš v nebi při správném výběru lampicek...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Odpovědět