Elfton Ringo

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
elfton
Příspěvky: 82
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Elfton Ringo

Příspěvek od elfton »

Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: prototyp Elfton Ringo

Příspěvek od Urbino »

elfton píše: 22 led 2020 11:51 https://youtu.be/_Rv_eb-ewCw
Jestli bude k videni a slyšení v Praze na výstavě, musim je slyšet.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
elfton
Příspěvky: 82
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: prototyp Elfton Ringo

Příspěvek od elfton »

PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: prototyp Elfton Ringo

Příspěvek od PítrsPraha »

To vypadá dost dobře :thumbup: . Poměrně malá bedýnka a 30 kg..... :smile: :thumbup: . Těším se.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: prototyp Elfton Ringo

Příspěvek od PGH »

Jaká asi bude cena. Před dvěma lety na výstavě velké VEGAS hráli fantasticky!!!
elfton
Příspěvky: 82
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: prototyp Elfton Ringo

Příspěvek od elfton »

předpokládaná cena bude nejspíše 100000Kč nebo 110000Kč dle součástek ve vyhybce za pár.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: prototyp Elfton Ringo

Příspěvek od Rostoun »

Jestli budou k poslechu na výstavě, tak jdu taky do fronty:) i na tom youtube to hraje dobře.
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
elfton
Příspěvky: 82
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: prototyp Elfton Ringo

Příspěvek od elfton »

PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: prototyp Elfton Ringo

Příspěvek od PítrsPraha »

:thumbup:

Gretuluji k velmi pozitivni recenzi.
Zajimalo by me, jak si vedou v porovnani s "komercni velkovyrobni" konkurenci podobne cenovky.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: prototyp Elfton Ringo

Příspěvek od Kocmeister »

Suprový bedny, pro mě top výstavy. Jen design neni zrovna pro každýho.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: prototyp Elfton Ringo

Příspěvek od Ramones »

Dle vkusu, ale jedná se o klasické tvary, takže neurazí a ani se neokoukají.
Moc se mi líbí ten střeďák, hned bych ho vyměnil za titan v mých JBL, kdyby to šlo.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: prototyp Elfton Ringo

Příspěvek od marks »

Na výstavě hrály výborně , i vzhledově se mě líbí .
Mě tam spíše nepasuje ten basák , vypadá v té stříbrné barvě , jako by byl vymontovaný z Cantonů .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
focus.boy
Příspěvky: 31
Registrován: 04 bře 2019 12:31

Re: prototyp Elfton Ringo

Příspěvek od focus.boy »

Vypadá to na bednu pro výstavy, pro velké, lidmi zaplněné místnosti, doma si něco tak přebasovaného moc neumím představit. Ale samozřejmě chce to slyšet.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... fton-ringo
Falcon Acoustics R.A.M. Studio 30 + NAD M33
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od PavelDosko »

asi jsem na vystave mel jine usi, bohuzel se mi projev teto bedny vubec nelibil (bylo to v patek s novym Srollem), o vyrovnanosti pasem se v tom randalu skoro nedalo mluvit, hralo to jako subwoofer a basak letal 5 cisel pred bednu.
neni placka, neni highend
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od jimmi »

Pravdepodobne to tam bude zvukovo u mna tiež "hnusný" subwooferový http://www.seas.no/index.php?option=com ... Itemid=501

:eek:

To že váži 1ks 10kg o zvuku nič nehovorí.To že sa použiva aj ako basák ale zvukovo mi nesedí. :sad:
Naposledy upravil(a) jimmi dne 14 kvě 2020 12:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od PavelDosko »

jimmy, jen muj dojem z (opakovaneho) poslechu na vystave v hole mistnosti a na hranici vykonu zesilovace, nevim proc to tam tak rvalo, nebyl slyset jiny zvuk nez mlatici bas
neni placka, neni highend
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od Kocmeister »

Zajímavý, já mám v paměti hlavně středy a výšky s úžasným rozlišením. Bas si pamatuju jen jako hodně pevný. Třeba v tu dobu zrovna hrály nějaký vybraný audiofilní skladby a realita při něčem normálním bude jiná, ale první dojem zanechaly hodně dobrý.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od PavelDosko »

mel jsi stesti
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od jirie »

Ten pátek na výstavě byl strašný. Tedy ta reprodukovaná hudba ty bedny úplně degradovala.
kychtax

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od kychtax »

Mně se ta bedna hodně líbila (slyšel jsem na výstavě i v poslechovce Elfton), ale k top a notičce bych ji musel slyšet někde top sestavě. Což se asi panu Březinovi poštěstilo u sebe, že tak vysoko hodnotí. Určitě zajímavé. :thumbup: (s tím stojanem, který má p.Březina).
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od terahera »

Po recenzi na Hifivoice gramofonu Oracle(podle fotek nebyl zjevně ani zapojen,jestli ano,tak to nemohlo normálně hrát) mám na recenze pana Březiny svůj názor :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od Pytell »

I já mám na recenze od p. Březiny svůj názor ( je to asi 3 roky co jsme s Boxerem v jednom Pražském studiu poslouchali nové bedny ) a p. Březina je přišel měřit , museli jsem uvolnit místo a při kávě s majitel jsem pozoroval jak odborně měří, ten SW znám velmi dobře, a když jsem se ho optal , že musí vždy před měřením zkalibrovat --on mi odvětil , že to má od začátku nastavené -- potom ty měření tak vypadají -- nejsou vůbec pravdivé ), ale třeba časem už to pochopil ?!?!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od aretax »

Všetky recenzie p. Březinu sú veľmi silno tendenčné. Stačí so pozrieť jednotlivé "hodnotenia", kto je predajca a potom pozrieť reklamné stránky. Ak robí testy u seba, tak aj aparatúru, ktorú používa. Na túto aparatúru zapojí testovaný prístroj, niekedy aj niekoľko násobne vyššej kvality a "testuje".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Quentin

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od Quentin »

Já bych to zase tak zle, jako aretax, neviděl.

Ale zpět k bednám. Za mě :thumbdown: za ty šroubky do sádrokartonu, co drží středy a výšky. Navíc se ještě ani nevejdou do otvorů v reproduktorech...
Ty bedny můžou hrát fantasticky, ale takhle High End přece nevypadá :!:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od PítrsPraha »

terahera píše: 15 kvě 2020 14:35 Po recenzi na Hifivoice gramofonu Oracle(podle fotek nebyl zjevně ani zapojen,jestli ano,tak to nemohlo normálně hrát) mám na recenze pana Březiny svůj názor :cool:
:?:

Na hifi-voice.com jsou celkem 4 recenze gramofonů Oracle. Všechny jsou podle fotek zjevně zapojeny. A i kdyby nebyly a Březina je fotil před / po testování, tak z toho snad plyne, že gramce neposlouchal? No to snad.... Kritizovat na základě výmyslu je tak snadné...

Já Březinu osobně neznám. Na jeho recenzích mi taky nevyhovuje úplně všechno (až moc opatrné podávání nevýhod či slabin přístrojů), ale pokud kdy testoval jakýkoliv komponent, který zvukově znám, vlastnil jsem nebo vlastním, tak se jeho poslechové postřehy z 90 % shodujou s mýma.

Ringa jsem ještě neslyšel, ale na poslech se těším. Provedení by vzhledem k ceně pravda mohlo být trochu dotaženější, ale to zvuk nedělá.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od PGH »

Ringa na výstavě hráli strašně! A jestli někdo piše že hrali výborně tak bych chtěl slyšet na čem doma poslouchá nebo by měl zajit k ušnímu.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od Frogyman »

Omlouvám se za OT, ale nedá mi nereagovat na toto:
PítrsPraha píše: 18 kvě 2020 08:21
terahera píše: 15 kvě 2020 14:35 Po recenzi na Hifivoice gramofonu Oracle(podle fotek nebyl zjevně ani zapojen,jestli ano,tak to nemohlo normálně hrát) mám na recenze pana Březiny svůj názor :cool:
Na hifi-voice.com jsou celkem 4 recenze gramofonů Oracle. Všechny jsou podle fotek zjevně zapojeny. A i kdyby nebyly a Březina je fotil před / po testování, tak z toho snad plyne, že gramce neposlouchal? No to snad.... Kritizovat na základě výmyslu je tak snadné...
PitrsPtraha - sorry, ale nevíš o čem mluvíš. Ta poznámka Terahery je původem ode mne a týkala se gramofonu Oracle Delphi VI, který vlastním. Je to skvělý a dokonalý gramofon, který ale vyžaduje absolutní preciznost při sestavení a nastavení a jeho zkompletování je "zábava" skoro na celý den. To, co je na fotkách prezentováno je evidentně sestaveno jen "na hrubo" kvůli prezentaci v obchodě a kvůli focení, ale rozhodně to není sestaveno kompletně a správně. Dokonce nejsou použity ani všechny díly. Chápu, že tobě jako laikovi to přijde OK, já jako majitel tohoto gramofonu vidím na první pohled několik chyb ze kterých je jasné, že to není sestaveno na kritický poslech který by byl schopen dokázat v plné síle potenciál tohoto gramofonu.
I když - ten gramofon je tak dokonalý, že i když pojede na 50%, je to pořád víc, než většina běžné komerce :lol: :lol: :lol:

Prosím, víc toto neřešme, alespoň na v tomto vlákně. Ale klidně udělejme vlákno - p. Březina a jeho recenze, kde to můžeme rozebírat dál...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Elfton Ringo

Příspěvek od PítrsPraha »

OK, děkuju za doplnění / vysvětlení. Tzn. terahera chtěl napsat "nastaven" místo "zapojen" a tím je moje reakce bezpředmětná.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Odpovědět