USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od WaVe_99 »

Gentoo (upravy kernelu) ocesane na kost a na tom MPD. Detaily samozrejme zna jen tvurce.
rimidalv

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od rimidalv »

Nevýhoda - jakákoliv úprava, nastavení, (jiný DAC, Tidal, radia, IP....) pouze Habartou......
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od miero »

Habarta je povinny poskytnut vlastnikovi jeho zariadenia upravene zdrojove kody kernelu i MPD, kedze tie programy su sirene zadarmo s licenciou umoznujucou vyziadat si zmeny ktory tvorca urobil.
MPD is free software distributed under the terms of the GPL (just like the Linux kernel, for example). It is allowed to sell commercial products with MPD, and with the source code being available, you can tailor it to your needs. But you must obey the GPL.

The most important part is: you must provide the source code of all GPL components in your product.

This implies that all of your MPD modifications/patches must be freely available. If you believe that your patches should be exclusive to your product, keep in mind that your product is already standing on the giant shoulders of hundreds of other people who made MPD what it is today. Be part of the community, and don’t fight against it.
Zdroj: https://www.musicpd.org/commercial.html
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od WaVe_99 »

miero - pokud k něčemu takovému došlo. Já si myslím, že se jedná spíše o vypnutí všech procesů, které nejsou potřebné k přehrávání audia. To si myslím, že nespadá pod úpravu kernelu, ani mpd.
kychtax

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od kychtax »

Můžeš napsat p.Habartovi Miero a zeptat se ho. :razz:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od Jiri »

Vím, že Habartův vývoj toho software se vztahuje vždy na konkrétní aktuální generaci Intel procesorů, tzn. aktuální verzi software postavenou na 8.generaci Intelů již nelze nainstalovat na starší třeba 7.generaci.
Víc toho člověk nezjistí ale výsledek je opravdu ohromující.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od Jiri »

Tak včera se mi konečně podařilo rozchodit SSD Samsung 860EVO 2TB na Habarta NUCu (v pasivním Akasa Plato case). Zapojen přes SATA a napájen 5V z externího lineárního napájecího zdroje (zatím provizorně vyveden vně NUCu než mi přijdou vhodné kablíky z Číny). Uf, zvukový rozdíl proti USB 3.0 plotnovému WD My Passport Ultra je jasně patrný (mohu hrát jak z SSD tak i z USB disku).

Už jsem předtím tušil, že USB hardisk je limitující, když jsem vyměnil původní USB 3.0 kabel za kvalitní stíněný pro připojení do NUCu.
Všem kdo to myslí s PC audio jako transportem vážně, tak vřele doporučuji interní SSD jako uložiště dat. Když jsem četl, jak někdo řešil LAN kabely a NAS jako úložiště, tak mi přijde ten interní SSD jako nejjednodušší řešení, které vylučuje co nejvíce externích vlivů.
Jinak NUC mám na domácí síti (do včerejška jen kvůli ovládání přes tablet), takže teď novou hudbu mohu snadno do SSD poslat ze svého notebooku přes WinSCP.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od kychtax »

Jiri :thumbup: .
Taky mám interní SSD only. kablíky k němu 2x. Oba jsou u mne stínění punčochou a folií a přizemněné k kostře PC (na radu FS).
Když chci jít na max. kvalitu poslechu. Vypínám síťovou a zvukovou kartu (BIOS) a odpojuji kabel (ethernet).
Pak je další level, když má přiject lachim, tak vypínám i domácí router a switch, které sídlí ve stejném pokoji. :smile:
Všechno to výše uvedené jde nakonec dost brutálně uslyšet, hudba se víc zjemní, roztáhne do všech směrů a je pocitově plnější pokoj a krásně se to nese a poslouchá. (PS.. i když Aurender z toho nikdy nebude :angel: ).
kychtax

Re: USB hardisk pro audio - plotna vs SSD

Příspěvek od kychtax »

Abych nezapomnel, I ten disk samotny mam v medene kapse, udelane z medene pasoviny. Aby se k tomu hur dostavalo EMI/ruseni z vnitrku PC.
Odpovědět