dr.fish

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: dr.fish

Příspěvek od RedBaron »

Už se nebudu vykecávat moc, ale ještě k nepříjemným vlastnostem těch OLED obrazovek z roku 2019, Phillipska má dvě věci, které mě štvou. Ve tmavých scénách např. lidská tvář osvětlená měsícem přes čtvrt obrazovky v nočním lese používá světlejší gamma nastavení, v případě že je někde ve tmě v tom lese v dálce lidská postava, použije tmavší. Někdy neví jak se rozhodnout a doslova přeblikává. Podle diskusních fór to dělají i značkové LG TV a další TV používající panel LG.

Druhý je posun obrazu, což je jedna z technik šetřících vypalování obrazovky. Zobrazovač nenápadně po 1 pixelu posunuje obraz vlevo, vpravo, nahoru, dolů, v rámci asi 20 pixelů x-y. Pohyb toho obrazu je sice nepostřehnutelný, ale najednou zjistíte, že vám v excelu chybí pravý posuvník nebo nevidíte vlevo čísla řádků tabulky. Taky mohli udělat rozlišení toho panelu o těch 20 pixelů větší, to už by je opravdu nezabilo.

Každá technologie má své pro a proti, celkově jsem hodně spokojený.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: dr.fish

Příspěvek od Yngwie »

dr.fish píše: 01 úno 2021 23:15 Jo Full HD mám, jasně. Ono to ostré je, jen není vidět do hloubky, co je vzadu. Ale je to logické, vždyť tam ten datový tok prostě není. Ve 4K by to asi bylo ještě horší počítám, i když nepodceňujme nějaký ten upscaling nebo jiná přepočítávátka. Hloubka a ostrost obrazu bída. U novějších filmů je to ale lepší, bude to kus od kusu jiné. Asi. Seriály (Barbaři, Templáři) vypadají jak z telenovely jak je to čisté a barevné. Tak se to dnes točí, to už je zase jiné téma. Veskrze mne k nezájmu o Netflix vede hlavně to, že tam stejně není většina věcí co mne zajímá. No a seriály, třeba Last kingdom jsem si radši koupil na BD. Těch dobrých je koneckonců mnohem méně než se obecně tvrdí.
Jo, vím o čem mluvíš. Jak teď snížili v COVIDu ten bitrate, tak má většina Full HD filmů max. do 3mbit/s. No a zvuk ... kvalitní multikanál to není vskutku :mrgreen: Je to o pohodlí, sem tam se tam něco kvalitního najde a stejně tak na HBO ... většina věcí, ale jsou no ... jak to říct slušně ... já to mám na většinou na večerníčky a pohádky a když se dorvu k něčemu, tak ten Netflix nebo něco z NAS.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

dr.fish píše: 28 pro 2020 12:50 Chystám ještě nějaké další vylepšování. Monobloky jsou s originálními síťovými kabely, oba přehrávače také. Chystám se ty kabely nahradit něčím adekvátním, abych mohl v klidu spát, že jsem tomu zase něco dal, pomalu ale jistě vpřed... :mrgreen:
Tak originální síťové kabely jsou již minulostí. Mirek Pytel mi dovezl nové. Dělal je z metráže Viablue x40 a x60. Koncovky osazené rhodiovanými Furutech FI-E38R, FI-20 R, FI-32 R. Tři kabely tlustší ke koncákům, tři tenčí na oba přehrávače a preamp. Teď by se konečně dalo říct, že jsem to své kino asi dostavěl. Se všemi těmi modifikacemi jsem se myslím dostal na docela slušný zvuk. Ještě jedna mne ovšem čeká. Preamp SP33 dostane nový lepší vnitřek. Pak bude hotovo. :thumbup:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Tak mám doma nový televizor. Panasonic TX-65HZ2000. Včera jsem v krajním vyčerpání nainstaloval na stojan. Patnáct palců navíc je poměrně značný velikostní rozdíl. Mé přehrávače zvládají jen Full HD, 105D umí upscale 4K. Tak jsem Oppo nechal na výstupu dávat 4K a v TV nastavil Film-maker mod, což vyřadí korekce a vylepšení obrazu. Zkrátka barvy tak jak tvůrci zamýšleli. Tím se Panasonic chlubí v reklamách, že tento mód jde na ruku milovníkům filmu. TV dostává z Oppo 4K signál (upscalovaný), televize už by ho nijak měnit neměla. FullHd filmy mají výborný obraz, SD je mnohem horší. Problémem je pohyb (švenk kamery). Je to dost trhavé, mnohem víc než bylo na mé staré plazmě. V tomto jsem velmi zklamán, doufal jsem, že už jsou mnohem dál. Statický obraz ano, ale v pohybu velmi nepřehledná scéna. Dělám někde chybu v nastaveních?
Jak konfigurovat setup v Oppo? Je výstupní rozlišení 4K ideál?
Co televize, je dobré mít vypnutá všechna vylepšování. Co Intelligent Frame Creation, ten může trhavý pohyb omezit?
Zkoušel jsem už řadu věcí, ale zatím žádné výrazné zlepšení. Zatím tedy má stará plazma asi lepší...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: dr.fish

Příspěvek od dvader »

Já přispěji svými relativně čerstvými zkušenostmi:
Pořídil jsem nového 55” Samsunga QLED místo staré 40” (místnost není úplně velká, takže na větší to nebylo).

Obraz z klasického TV vysílání (UPC) bez nějakých problematických artefaktů, samozřejmě dost závisí na kvalitě dané stanice...
Ovšem obraz z AppleTV 4K naprosto boží - především vše, co je ve 4K a HDR, to jsou úžasné barvy a detaily. Např. seriály o přírodě nás dostaly - takhle v detailu neuvidíte zvířata ani v Zoo :mrgreen:
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

No já byl docela v šoku při sledování BD Lord of the Rings Two Towers. Je to dost obrazově náročné, bitva o Helmův žleb je rychlá a plná postav, navíc v noci. Docela problém. Akce cukavá a nepřehledná, statické záběry famózní. Někde je chyba.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: dr.fish

Příspěvek od dvader »

A máš správný HDMI kabel? Certifikovaná podpora minimálně 2.0a ...
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: dr.fish

Příspěvek od dvader »

To by mělo být ok. A co port v TV? Obvykle nebývají rovnocenné, tak jestli to náhodou nemáš v nevhodném - jinak mne již nic nenapadá...
Tedy kromě toho vyzkoušet jiný HDMI zdroj.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Dal jsem to do HDMI 1. Trochu váhám jak nastavit oppo 105D výstupní rozlišení. Zda Auto, 4K anebo jinak. Je tam taky položka 4KxK output Auto-Forced-Auto 50/60Hz-Forced 50/60Hz. Dal jsem tedy zatím obojí na Auto.
Mohu zkusit Intelligent Frame Creation- to může ale nemusí pomoci na ty trhavé pohyby.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: dr.fish

Příspěvek od dvader »

Hmm, s tím nemám zkušenosti, přehrávač BR nemám. Apple TV jsem nastavoval tak, že jsem na ní nastavil, že TV umí 4K a HDR a poté si Apple TV provedla otestování televize, které skončilo tím hláškou, že 4K HDR je podporováno a funkční.
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: dr.fish

Příspěvek od HonzaE »

Na starsi LED LG 47" pozoruji trhavy obraz pri pohybech pri sledovani internetove TV T-mobile nebo z Netflixu. Coz pricitam momentalni kvalite pripojeni ( nekdy je to vic nekdy mene). Docela me to stve, ale zas tolik na TV nekoukam. Take nedam dopustit na predchozi plazmu Panasonic.
Pri sledovani BD z Oppo 105D nic nepozoruji, tam je vse bez problemu, ale nejedu v 4K.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: dr.fish

Příspěvek od PítrsPraha »

Pro otestovani plynulosti zobrazovani pohybu panelem samotnym je nutny povypinat vsechny SW zmeny obrazu. Tzn. upscaling, vsechny "Motion" nastaveni atd. A to jak v BD tak v TV.
Obecne je ale plasma zatim neprekonany standard.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: dr.fish

Příspěvek od dvader »

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: dr.fish

Příspěvek od jirie »

dvader píše: 22 dub 2021 11:26 No já nevím...
https://www.idnes.cz/technet/audio-foto ... _video_nyv
Výborný článek!!!
Hned se mi bude lépe usínat.
Mám 10 let starou plasmu :mrgreen:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: dr.fish

Příspěvek od PítrsPraha »

dvader píše: 22 dub 2021 11:26 No já nevím...
https://www.idnes.cz/technet/audio-foto ... _video_nyv
No ja vim :smile: . Pisu o plynulosti pohybu.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Článek je ovšem postaršího data. Vývoj kráčí vpřed, u OLED zejména v pohybech a vypalování.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Jak vidno i TV se zahořují. Řada věcí si sedá... Jsem zvědavý na další projekci BD třeba za týden provozu...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

https://superdeluxeedition.com/news/alp ... er-deluxe/
Momentálně si velice užívám. Skupina Alphaville byla pro mne úhelným kamenem mého mládí. Teď svou diskografii vydávají v deluxe provedení. První tři desky. První už mám doma. Remasterované a kupodivu nezprasené. Ono tomu prvnímu vydání vždycky chyběly koule. Teď tam jsou. Za mne spokojenost. Bonusový disk obsahuje řadu remixů a dema. Pro fanoušky rozhodně událost.
Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: dr.fish

Příspěvek od YamahaMan »

Pán doktor, vďaka za tip!
Mám originálny výlisok, takže objednávam a porovnám :thumbup:
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: dr.fish

Příspěvek od Janik »

Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: dr.fish

Příspěvek od dvader »

A je k dispozici v případě zájmu i v digitálním formátu, např. zde:
https://www.prostudiomasters.com/album/page/31341
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Koupil jsem na jpc.de. Všecky tři alba najednou. Zbylé dvě brzy vyjdou. Těším se. Čekal jsem průser a docela to hraje.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Tak už mi to dorazilo domů. Afternoons in Utopia má dost jiný zvuk oproti originálu, hlavně na spodních frekvencích. Je to jiná hudba. Lze si tedy vybrat, která verze baví víc. Osobně jsem měl vždycky pocit, že první a druhé desce chybí koule, třetí jich má až dost. Tak teď už je to v pořádku. :thumbup:
https://superdeluxeedition.com/news/alp ... -reissues/
Obrázek
Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: dr.fish

Příspěvek od YamahaMan »

:thumbup:
Afternoons in Utopia mám na originál MG kazete a zvuk oproti CD úžasný.
Tento titul na LP nemám ale určite poriešim.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Bonusové disky u obou edicí jsou hodně zajímavé. Celkově hodnotím velice kladně. Spousta remixů jejich nejlepších skladeb. Citlivě zpracované, remaster tak jak má být. DR je pěkných 11, to se dnes cení. Žádná prasárna.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

dr.fish píše: 21 dub 2021 19:04 Dal jsem to do HDMI 1. Trochu váhám jak nastavit oppo 105D výstupní rozlišení. Zda Auto, 4K anebo jinak. Je tam taky položka 4KxK output Auto-Forced-Auto 50/60Hz-Forced 50/60Hz. Dal jsem tedy zatím obojí na Auto.
Mohu zkusit Intelligent Frame Creation- to může ale nemusí pomoci na ty trhavé pohyby.
Po pár týdnech sledování filmů a testování mohu už učinit určité závěry. 4K filmy na BD hodnotit nemohu, jelikož jich mám velmi málo. Zato FullHD a DVD mám kolem tisícovky a už jsem dobrých třicet testl za poslední týdny na Oppu i Panasonicu. Primare BD32 je MK1 a svým výkonem v kině na Oppo 105 nestačí, takže vypadlo ze hry hned na začátku.
Oppo 105D jsem nakonec nastavil v setupu na videovýstup 4K, po řadě neustálých přepínání výstupu z Oppa 1080 nebo 4K jsem nakonec usoudil, že ač je TV Panasonic novější a dražší, je lépe nechat upscale do 4K udělat Oppo. TV si s tím tak dobře neporadí. Je možné, že je to i tím, že Oppo má předělané napájení na lineár.
Výsledný verdikt pro Panasonic UB-9000 coby ultimátní 4K player. Pro FullHD a DVD budu nadále používat Oppo. DVD je slabota, ale ani obyčejný bluray nedokáže Panasonic podat tak dobře jako 105D. Je to jiná cenovka a je to vidět. Všechny ty nadšené recenze je třeba brát s rezervou, pořád je to player za 27 tisíc. Můj předpoklad je takový, že tak jak průměrně přehrává FullHD, bude přehrávat i 4K. Takže nic moc. Možná se ješte podívám na ten Reavon https://www.reavon.com/reavon-ubr-x200 jestli bude někde ke koupi. Přeci jen je o 20 táců dražší. Mohlo by to být znát.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Tak po zkušenosti s Reavonem X200, který viditelně překonává Panasonic UB9000 ve zvuku i obraze jsem poslal Panasonic do světa. Panasonic je o nějaké ty tisíce korun levnější a je to holt vidět i slyšet. Obraz je krásný, efektní, ale méně přirozený. Tahle filozofie mne neláká, radši mám obraz střízlivější, věrnější, blíže skutečnému kinu. Panasonic pro mne byl prostě krok zpátky.
Nyní mám v Casea na tuning AVProcesor Primare SP33. Hraji tedy jen z Oppo přímo do koncáků pouze ve stereu. Hodně zajímavá změna. Musím říci, že to hraje dobře, ale přesto jaksi na třičtvrtě plynu. Stereo je jak zvhlé křupky, chutná to stejně ale nekřupe to... :angel: Doufám, že to nebude na dlouho a procesor se zase vrátí...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: dr.fish

Příspěvek od Pamela »

Chtěl bych se tě "dr.fish" zeptat.
Zvažuju přechod z CA azur 651BD na Panasonic UB9000. Měl jsi sice CA 751, ale asi nebude oproti 651 nějak zvlášť velký rozdíl.
Je rozdíl v přehrávání Blu ray disků, případně DVD? Má smysl přejít na ten Panasonic? Chápu že 4K, ale filmů moc není, koncerty prakticky vůbec.
Takže když porovnáš obraz BR/DVD disků z CA vs Panasonic, má cenu uvažovat o změně? Mám slušnou OLED TV.
Budu rád za jakékoliv reference.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: dr.fish

Příspěvek od Pamela »

Předem díky.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Tak určitě bude přechod na Panasonic znát. Potěšen budeš kvalitou obrazu u BD a samozřejmě 4K. Nejsem si jist zda tě potěší obraz z DVD, mne nepotěšil. I zvukově na tom z analogových výstupů je Panasonic o něco lépe než CA,, řekl bych.
Co tě nepotěší je určitě přehrávání z USB. Panasonic je mnohem méně univerzální v přehrávání media files a hlavně českých titulků k nim. Určité formáty titulků vůbec nevidí. Takže si určitě ponechej v záloze 651BD, ať máš na čem přehrávat tyhle věci. Spoustu AVI a mp4 souborů mi nepřehrál, buď zvuk nebo obraz. File not supported.
Pokud se ale budem bavit o Panasonicu jako o přehrávači fyzických disků, pak ho mohu vcelku doporučit. V případě DVD s výhradami.
Měl jsem možnost UB9000 postavit vedle Reavonu X200. Panasonic neměl šanci v přehrávání obyčejných blurayů. Přirozenější a detailnější obraz. Ovšem mnohem vyšší cena. Reavon jsem už prodal, čekám na nový player z Německa.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: dr.fish

Příspěvek od Pamela »

Moc díky za report. Přehrávání z USB mě netrápí, prakticky ho nepoužívám. Mám v TV KODI/CinemaStream a je to pro mně naprosto dostačující. Ještě jednou dík za ochotu odpovědět zadarmo 👍😉
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Určitě se ještě podívej na nějaké video s tím Panasonicem, jelikož by bylo dobré si osahat anebo alespoň vidět jejich menu. Oproti základnímu i setup menu Oppo přehrávačů (CA, Oppo, Reavon, Pannde) je Panasonic jiný a mně to tedy dost vadilo. Zbytečně složité nastavování a hlavní browser je prostě blbej. Menu s titulky a audio ti nenabídne všecky možnosti jako u CA, ale vidíš jen to aktuálně přehrávané, nevíš kolik toho tam v nabídce vlastně je. To samé má Pioneer. Je to dost otravné a byl to jeden z důvodů proč jsem UB9000 i Pioneer LX800 prodal. Reavon má oproti tomu navíc i lepší obraz z BD, kterých mám většinu. Panasonic prezentuje famózní barevný koncept, který ale nemá mnoho společného s realitou, to je další věc, která mi vadí, mám radši opravdový kino s jakousi iluzí sledování filmu na plátně. Doba přeje efektům a Panasonic slaví úspěchy, ale pokud bys byl ve skupině fanoušků kinofilmu jako já, mohlo by tě to mrzet. Reavon X100 má možná nějaké mouchy, ale kvalita obrazu a základní obsluha mezi ně rozhodně nepatří. Pokud budeš mít v záloze CA, není se čeho bát. A nebudeš si muset zvyket na mizernější komfort obsluhy. Bral bych asi spíš Reavon. A pořád je tu ještě štika v rybníce https://cineultra.eu/cineULTRA-V204-EU
Stojí 900 EUR a myslím, že trhne Panasonic i Reavon.
Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Po pěti týdnech provozu Pannde přehrávač během větrného večera umřel. Odešel hlavní napíjecí zdroj během krátkého výpadku proudu asi na sekundu. Tak to soudruzi v Číně asi nepočítali s výpadky proudu, mají lepší síť. Tož tak na světě...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: dr.fish

Příspěvek od jirie »

Takže servis v DE nebo Casea???
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: dr.fish

Příspěvek od terahera »

Tak to jsou smutné zprávy :-|
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

No přemýšlel jsem, zda podstoupit reklamaci a posílat do Německa přehrávač, který bude obratem poslán na Mallorcu, kde sídlí španělský dovozce. Tak jsem to nejdřív poslal do Casey, kde jsem už vytunil celou svou výbavičku. Dan Vrána je člověk na svém místě a velký kouzelník, takže mi třeba pomůže....
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Dnes jsem do sestavy zapojil Panasonic UB9000. Už jsem ho sice jednou zavrhle, ale je dobře prodejný a ne úplně drahý. Bude sloužit jako záložní přehrávač ve chvílích kdy není Pannde zrovna v kondici.
To je zatím výsledek mého velkého hledání nejlepšího UHD playeru všech dob... :mrgreen:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Na své cestě po Moravě jsem navštívil Dana Vránu, vyzvedl u něj opravený koncák 851W. V krátkém sledu jsem u dvou mých konců měnil spínací relé. Je to slabina tohoto Cambridge, jinak výborného zesíku (když je vytuněn v Casea). Pannde tam stále leží na stole a čeká až přijde z Číny náhradní díl. Ten čas se už blíží, už je to na cestě. Uvažujeme o implementaci Casea Lynx do Pannde. Konstrukce přehrávače je natolik nekompromisní, že by to mělo smysl jít až nadoraz. Tak jsem zvědav.
Momentálně je na pořadu dne akustika. Rozhodl jsem se po dlouhém pátrání pro RD acoustics. Jsem napjatý jak to dopadne. Něco už jsme naplánovali, cesta bude ale ještě dlouhá, nějaké ty týdny to potrvá.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Vývoj mého hifi je nyní v žalostném stavu. Koncáky už sice mají vyměněná spínací relé a šlapou jako hodinky, ale TV Panasonic je stále v servisu. Po pěti týdnech čekání jsem požádal o vrácení peněz. Nejvyšší OLED od Panasonicu vydržel pouhých sedm měsíců a klekl. Tak snad to bude s novým modelem větší štěsí, pokud mi tedy ten dobropis schválí centrála v Polsku.
Vadné napájení přehrávače Pannde už se blíží k rozuzlení, nový díl je na cestě z Německa do Casea. Tak se snad dočkám.
Má akustika ala "železniční tunel" dosáhla drobného vylepšení instalací polic na CD, kam jsem ještě do volných polic umístil kromě CD půl své knihovny. Vzal jsem si příklad při návštěvě u Terahera, kde jsem musel obdivovat jeho pečlivě vybrané spisy klasických autorů umístěné v patřičném náklonu proti směru akustických vln. :clap:
Tak teď je momentální stav takovýto. Zlepšení markantní ač stále nedostatečné.
Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Odpovědět