dr.fish

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: dr.fish

Příspěvek od terahera »

Vypadá to parádně,jen bych přidal víc červené :lol: Pokud to prostor dovolí,pokračoval bych s policema i na stěnu za repro,tam si myslím,že by to mělo jít sakra poznat :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: dr.fish

Příspěvek od Fidji99 »

Pekne, konecne niekto kto ma aj knihy, som myslel, ze som sam [s teraherom, aby som niekoho neurazil ;-) ]

len az ti mozem poradit [ako fanusik kina] - myslim, ze by si sa posunul uplne kvantovym skokom, keby si do zostavy zaradil este aspon jeden subwoofer [alebo aj dva]. ALe uz 2 suby su uplne iny zazitok ako jeden, aj ked mas plnorozasahove fronty. Okrem vyrovnanenejsej frekvencie ziskas aj celkom iny pocit z basovej casti, pre nedostatok lyrickych schopnosti "velky zvuk".

To ani akustickymi upravami, ani DRC nenazenies. A domace kino je tak dobre, ake je dobre LFE, ako sa hovori :razz:
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Tak momentálně jsem doteď byl s akustikou ve stavu, že jsem nepoznal, jestli mám zapojen jeden koncák ve stereu anebo dva monobloky. A to byl v mé staré poslechovce sakra rozdíl. Takže i subwoofer byl problém vůbec detekovat. Teď už je to mnohem lepší, už se to tak nemlátí ozvěna přes ozvěnu. Subwoofer je v dlouhodobém plánu, neboj...
Brzy by z RD acoustics měli přivézt ten hybridní difuzor tak uvidíme co to udělá.
Terahera
Jak vidno, červený gauč ti je málo? Budu tedy muset asi ještě vymalovat...Úpravy za repro budeme už řešit za spolupráce s Rožnovem...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: dr.fish

Příspěvek od terahera »

Tak snad ten hybridní difuzor bude červený :cool: :angel: :smile:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Ještě tam zavolám, aby ho předýhovali... :thumbup:
Ne je faktem, že když jsem vybavoval svou starou sklepní poslechovku, nejdřív jsem všecko zaplnil nábytkem, kobercem, závěsy, poličkami, knihami, nábytkem, strop obložil dřevem a platama od vajec, zkrátka moc volné plochy nezbylo. A pak teprve přišlo na řadu hifi. Prostě opačný postup, žádné ladění, měření, nic. Přetlumeno. Dopadlo to skvěle.
Dneska je tu opačný problém, pokoj se zaplňuje pomalu a já jsem z toho na prášky. Tři měsíce jsem dokonce neposlouchal muziku bo se to fakt nedalo. Teď už to hraje jak na sestavě typu "entry level". A já jsem za to vděčný, jelikož moje celoživotní závislost na muzice mne tou akustikou dostala na kolena. Teď, když už to aspoň trochu hraje, jsem už zase v pohodě. :angel:
Některé věci se zkrátka zbytečně vlečou, tuhle etapu bych radši měl rychle za sebou.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: dr.fish

Příspěvek od blesk666 »

docasne by si tomu pomohol, keby si dal repro blizko seba (1,5-2m baza a podla toho aj vzdialenost od repro) a pocuval v blizkom poli, zaroven s mensimi hlasitostami, kde sa akustika tak neprejavi.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: dr.fish

Příspěvek od Ramones »

PítrsPraha píše: 22 dub 2021 08:07 Pro otestovani plynulosti zobrazovani pohybu panelem samotnym je nutny povypinat vsechny SW zmeny obrazu. Tzn. upscaling, vsechny "Motion" nastaveni atd. A to jak v BD tak v TV.
Obecne je ale plasma zatim neprekonany standard.
Souhlas, plazmy se nezbavime pokud se tak nerozhodne sama. Ve spojení s BR a Chromcastem ji v chytrosti nic nechybí a o obrazu neni co diskutovat. Je prirozeny, plynuly a prijemny na oči.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Ramones píše: 18 dub 2022 20:03
PítrsPraha píše: 22 dub 2021 08:07 Pro otestovani plynulosti zobrazovani pohybu panelem samotnym je nutny povypinat vsechny SW zmeny obrazu. Tzn. upscaling, vsechny "Motion" nastaveni atd. A to jak v BD tak v TV.
Obecne je ale plasma zatim neprekonany standard.
Souhlas, plazmy se nezbavime pokud se tak nerozhodne sama. Ve spojení s BR a Chromcastem ji v chytrosti nic nechybí a o obrazu neni co diskutovat. Je prirozeny, plynuly a prijemny na oči.
Musím říct, že donedávna jsem byl naprosto stejného názoru. Dokonce jsem byl po pořízení nejvyššího OLED Panasonic i rozčarovaný až zklamaný. Po sedmi měsících jsem dal OLED do servisu a začal koukat zase na plazmu, na kterou jsem původně nedal dopustit. Ne nadarmo se říká, že na horší se špatně zvyká a že to dobré člověk ocení až když to ztratí. Plazma je pro mne už minulostí. Ačkoliv má OLED stále potíže s managementem pohybu, plazma ho má taky a ve finále (nastavení jsem vychytával tak čtyři měsíce) je OLED lepší i v tom pohybu. Zejména po posledním updatu firmwaru. A to vůbec nemluvím o zbytku jako je svítivost, kontrast a hlavně ostrost a hloubka obrazu. Tady OLED prostě už vyhrál. Jako pekelný obhájce plazmy bych nevěřil, že něco takového dokážu napsat, ale jsem člověk co se dokáže ještě i vyvíjet a změnit postoj pod tíhou důkazů. Možná jen bych přivítal trochu přirozenější barvy, ale to je prostě filozofie Panasonicu.
Zásadní rozdíly tu mezi plazmou a OLED nepochybně jsou ve způsobu zobrazení. Oči si prostě musí nějakou dobu zvykat. Jsou to dva odlišné světy. OLED je velmi rychlý a zpočátku je to náročné pro oko. Některým to dělá dokonce i zle. Návrat k plazmě ale zase jakoby nudí. Plazma byla zkrátka už překonána, akorát úplně jinak než jsme čekali...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: dr.fish

Příspěvek od HonzaE »

Musím říct, že donedávna jsem byl naprosto stejného názoru. Dokonce jsem byl po pořízení nejvyššího OLED Panasonic i rozčarovaný až zklamaný. Po sedmi měsících jsem dal OLED do servisu a začal koukat zase na plazmu, na kterou jsem původně nedal dopustit. Ne nadarmo se říká, že na horší se špatně zvyká a že to dobré člověk ocení až když to ztratí. Plazma je pro mne už minulostí.
Mam velmi podobnou zkusenost. Take jsem velmi hajil plasmu, ale uz jsem se take po obdobnem srovnani k plazme nevratil.
Plazma jakoby nudi.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Věci se konečně pohnuly. Vrátili mi peníze za porouchaný OLED Panasonic a už mám doma nový JZ2000.
Přehrávač Pannde PD-6 Elite již dostal nový náhradní díl a tuní se v Casea. Bude do něj umístěn Casea Lynx.
Těším se až se to všecko sejde doma a pustím si to všecko najednou...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: dr.fish

Příspěvek od YamahaMan »

Pán doktor, so záujmom čítam tvoje skúsenosti aj čo sa týka obrazových záležitostí.
Držím palec nech si všetko sadne ako má k spokojnosti.
Zároveň mám otázku - porovnával si tvoj Panasonic s novým Samsung QE55S95B (2022)?
Pred časom som kúpil QLed a šiel do sveta. Idem určite do najvyššej rady OLED LG a teraz zamiešal karty tento Samsung ale spolieham na názor experta.
Sorry za OT a vďaka za názor!
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Sleduju teď pár měsíců toto odvětví 4K televizorů. Obrazovky OLED vyrábí LG a všici je od nich kupují. Vtipné na tom vlastně je, že podle spotřebitelů (rozumějme tím lidi, kteří to mohli srovnávat, měli ty televize doma), jsou na tom Korejci (tedy výrobci) kvalitou vlastně nejhůře. Tlačí na cenu a vybavení funkcemi, ale obraz je jim trošku ukradený. Naopak Japonci nemají své panely, tak konkurují alespoň kvalitou toho ostatního. Na čele pelotonu v kvalitě obrazu je suverénně Panasonic a Sony. Panasonic řady 1000, 1500 a zejména 2000 se svým Master OLED je momentálně považován za nejlepší TV na světě. Sony mu šlape na paty s A90.
Ovšem velmi závažná je taky otázka, čím budeš svou televizi krmit. Pokud hodláš zobrazovat jenom nějaký stream z netu (Netflix, HBO atd), nemá smysl řešit nějakou kvalitu obrazu, jelikož tu televizi nevyužiješ ani na 60%. To ti Korejec stačí.
Já si chci projekci užít na 100%, pokud to jde. Na Panasonicu jsou vidět i rozdíly v jednotlivých UHD přehrávačích při projekci stejného filmu-disku. A že jsem pár přehrávačů už doma měl. To mne na tom vlastně baví. Na zahraničních fórech je řada diskutérů, kteří tvrdí, že jedničky a nuly budou pořád stejně barevné...a že je jedno jaký přehrávač máš, když posíláš přes HDMI. To je ovšem nesmysl.
Takže se Samsungem ti neporadím, osobně bych do toho nešel, ať si ještě tak tři další modely vychytávají mouchy a dal bych značku co to dělá dlouho, aby měla zvládnutý management pohybu, což je největší problém OLEDů.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: dr.fish

Příspěvek od YamahaMan »

Vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď.
Som sa rýchlo zorientoval a na moje využitie postačí rada 1000 alebo Sony ale určite pôjdem už len do OLEDu.
Super a ešte raz ďakujem! :thumbup:
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: dr.fish

Příspěvek od Fidji99 »

YamahaMan píše: 22 dub 2022 22:23 Vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď.
Som sa rýchlo zorientoval a na moje využitie postačí rada 1000 alebo Sony ale určite pôjdem už len do OLEDu.
Super a ešte raz ďakujem! :thumbup:
A nad projektorm si nerozmyslal. Zhodou okolnosti mam suseda, co si kupil do obyvacky take lifestylove USTcko a v porovnani s 85 palcovym TV to je nesmierny rozdiel. [ma aj jedno aj druhe, stahovacie platno 110 palcov]. Nie je to teda ziadne kinarske riesenie, ale je to dost kvantovy rozdiel.
Moja skusenost je, ze TV je na TV [Labkova patrola, Rady ptaka Loskutaka], nejake lepsie 75-85 palcov akceptovatelne zvladne HBO/Netflix, ale filmy su na to nepozeratelne. Ked tam raz nie je pozorovaci uhol medzi 40 a 50 stupnov [to je ekvivalent 1.8 metra pre 65 stupnov] tak ten zazitok tam nie je. Plus, ked je este film v 2.35:1 ,ktory dava efektivnu uhlopriecku este o dalisch 5% dole.

Hlavne tam ide o to, ze filmy su nakrucane s nejaku predstavou ako budu konzumovane. Praca s celkom, detailom, hlbkou - to sa jednoducho s pozorovacim uhlom 20 stupnov nijako reprodukovat neda. Detto farebne gamuty su pri spracovavani optimalizovane na odrazene svetlo a nie na priame vyzarovanie. Detto atmosfera zatemnenej miestnosti vs ziariaca obrazovka a tak dalej.

Kazdy kto ma co len trochu podmienky a je fanusik filmov, by sa asi mal zamysliet, ako sa dostat k projektoru. TV to je taky ekvivalent 2 pasmovej regalovky alebo 1.2 litroveho trojvalca. Moze to byt skvela vec, ale symfonicku hudbu na tom nepustis.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Tak samozřejmě, že projektor mám už v plánu asi 20 let. Nepochybuji o tom, že to je zážitek a hned bych si ho dal. Na účtě se mi ale bohužel neválí zbytečně peníze na akustiku, dodělání nábytku do domu a ještě na projektor s plátnem. Takže všecko pěkně postupně. Teď se velice raduji z nové televize, která je o řadu novější a asi jinak úplně stejná jak ta stará, ovšem oproti mé staré vysvícené plazmě je to prostě zázrak. Ještě bych se chtěl dočkat Pannde přehrávače, naspořil jsem už asi 50 filmů na UHD discích. Na Panasonicu UB9000 to přehrávat nechci, protože je to průměrný player a neužil bych si to. Teď jsem koupil MIssion Impossible kolekci, Hunger Games, Indiana Jonese, Hobita, Lotr, Matrix, Jurský park, Residen Evil, Game of thrones a řadu jednotlivých kousků. Bude na co hledět, až Pannde přijde z Casea....Dan Vrána slíbil, že to bude můj nejlepší přehávač, a to i na stereo, tak jsem zvědav.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: dr.fish

Příspěvek od Fidji99 »

Ja som TV vyvoj prestal sledovat, akurat ked idem do elektra, tak sa zastavim, ze co existuje.

Ale taka otazka - ze by ci nebol dobry trade-off napriklad aj horsi obraz za velkost. Napr. Namiesto 65 HighEnd Panasonicu, za ten isty peniaz ist do nejakeho 88 palcoveho Q LED Samsungu. Jasne, panel horsi, ale zato mas 1.8 krat vacsiu plochu. Neviem to posudit, preto by ma zaujimal tvoj nazor.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

No, muselo by se to zkusit. Já mám vzdálenost od TV 2,8 metru, dalo by se koukat klidně i na větší TV. Jenže...trochu mám obavu z těch svých 600 filmů v SD, kde je místy i horší než DVD kvalita. To už je do 4K hodně práce k dopočítávání a občas slušná mazanice, která je samozřejmě na větším displeji víc vidět. Tady by bylo lepší mít to stahovací plátno přes televizi na UHD filmy a zbytek si dát prostě na telce. My na to SD (např. sbírka starých českých filmů) pořád koukáme velice často. Univerzální varianta asi neexistuje...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: dr.fish

Příspěvek od Fidji99 »

No skusil som to napocitat - na 2.8m by si sa dostal z 85 palcami na tych magickych 40 stupnov uhol. Tam ale uz moze zacat byt problem s vyskou.
To je taky dost nedoceneny aspekt celeho DK - vyska centra a platna/TV. Das tak aby sa dobre pozeralo - mas nizko center, das dobre center, boli ta krk a oci.

ja mam 45 stupnov - skusil som pozerat nejake SD veci na upsclaingu [Monty Python a Vesnicku] - v pohode, je to sice jasne vidiet, ale tieto stare veci sa pozeraju kvoli niecomu inemu, ako je dokonaly obraz [teda aspon ja] Ale je jasne, ze tam kazdu vec jed vidno ovela viac, a kazdy mame ine priority - ja mam napriklad "kino pozit" viac ako "dokonala cierna" Ale aj naopak to je v poriadku.

P.S> mam teraz update na DTS:X [Imax Enhanced] ako nativ namiesto upmixu - pozrel som nejake tie sracky typu Marvel - zaujimave, uplne iny pocit ako zo standarndeho Atmosu. Nejako tak "viac" zvuku ;-) .
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Já si prostě užiju DTS vždycky víc než Dolby. To je jediné co mi na nových 4K discích vadí, že tam je jen Atmos. Já tedy umím jen Core verzi- Dolby TrueHD fakt není můj šálek kávy, mám vždycky pocit, že se v zadních kanálech něco děje špatně, resp. nic moc. Taky prostor mi tak nesedí. Možná to mám špatně seřízené. Teď koukám na celých 8 sérií Game of thrones 4K UHD disků. Dobrý upgrade z FullHD verze, celkem lze doporučit.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: dr.fish

Příspěvek od Fidji99 »

Spomenul som si na teba, ked som videl tuto fotku. Ten sa toho fakt neboji.
BW Kino.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: dr.fish

Příspěvek od dvader »

To je z nějaké soutěže, kolik se toho dá narvat do malé místnosti? =))
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Obrázek
Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: dr.fish

Příspěvek od jirie »

Gratuluji k tuningu!
Někdy si říkám, kde jsou hranice proveditelnosti pro D. Vránu ^:)^ ^:)^ ^:)^
Napiš něco víc, prosím.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Takže celou tu "ležatinu" Vrána vyhodil ven a vložil Casea Sirius. Zde původní deska.
Obrázek
Na jaře shořela napájecí sekce. V záruce poslali z Číny nový kus. Původně bychom tam dali LPS vyvinuté Vránou pro Oppo, ale nevejde se tam a muselo by se vyvinout nové pro jeden kus to nemá cenu. K napájení se ještě přidal(dnes už standardně) RFI filtr.
Pak jsem po něm chtěl, abychom to celé vytunili. Pannde je postavené jako Pioneer LX800, Číňani kopírovali. Vrána nakonec navrhl, že než to celé zkoušet, měnit součástky, testovat aby si to sedlo k sobě, raději sáhnout k hotovému řešení. Sirius má jedinou vadu, neumí DSD. Na to já mám Oppo 105D, již potuněné, také Primare BD32, též potuněné, takže nevadí nic. Multikanál SACD jedu na Oppo, stereo SACD na Primare. Nebo je to naopak? :lol:
No včera jsem to rozbalil, po půl roce čekání vyhodil do zpátky krabice Panasonic UB9000 (nemám ho rád, je ukázkou jak se dá promrhat potenciál). A Pannde šlo na jeho místo.
Pannde má fakt super obraz, to je vidět na první dobrou. Skutečné Cinema, žádné barvičky jak od Panasonicu.
Zvukově je Sirius paráda, srovnávat Oppo, Primare a Pannde budu ale až dodělám akustiku. Už to vypadá, že do měsíce budeme hotovi.
Velmi zvukově pomohly tyto panely od RDacoustics.
Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
accup
Příspěvky: 27
Registrován: 29 lis 2011 16:31

Re: dr.fish

Příspěvek od accup »

Vypadá to, že pro PANNDE si budem jezdit do Plzně.....což je dobrá zpráva. Před nedávnem jsem z Casea dostal opravený a vylepšený cd přehrávač a protože sháním schopný dvd přehrávač i na cd, přišla řeč na Reavon 200 (který jsem po dobu opravy koupil, ale k srdci mi moc nepřirostl) a pokud si dobře pamatuju, tak Dan Vrána říkal, že na stole ho ještě neměl i přesto, že se už prodává delší dobu. Pannde je za 70tis. a je to novinka, tak kompletní tuning jako má Oppo asi nelze k počtu prodejnosti čekat.....což není dobrá zpráva. S úpravou Casea mám osobní zkušenost a i lokální tuning jako má dr.fish určitě stojí za to
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Pokud jsem to správně pochopil, tak mi Vrána říkal, že kompletní tuning u Pannde není třeba, neboť konstrukce je téměř dokonalá, vytuněno bylo vše co mělo smysl. Možná, že by do budoucna mohl řešit a tunit tu originální DAC desku a ještě vyvinout nové originál LPS lineární napájení. To už by byly nuance, u nichž není úplně jisté zlepšení.
Jinak XLR výstup je teď opravdu úplně někde jinde, Číňaní spíš vnímali Pannde jako špičkový transport, analogový výstup se mi moc nelíbil, bylo to moc nahlas a trochu zkreslené. Teď je to skvělé.
Reavon jsem měl před Pannde. Není co tunit, krabice je prázdná.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Dnes jsem si uvědomil po rozhovoru s Danem Vránou, že jsem zde mylně uvedl, že mi do Pannde namontoval Sirius.
Není to tak, osadil tam Lynx. Snažili jsme se o co co nejlepší možný zvuk. Myslím, že už mohu říct, že pokus se zdařil a přehrávač je fakt nekompromisní. Skvěle postavený v základu a vyladěný jak má být. Akustiku jsem nakonec pořešil těmito panely, které mi potiskly stejným odstínem jako je obývák a jsou tedy téměř neviditelné. https://www.silentmax.cz/
Po tomto zásahu už zase slyším rozdíly v nahrávkách i přehrávačích...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: dr.fish

Příspěvek od terahera »

No,s tím Siriusem mi to bylo fakt divné,hned mě napadl Lynx,ale nechtěl jsem rýpat :cool: Jinak blahopřeji k snad konečně dobrému multipřehrávači a akustice :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Jo vypadá to, a hlavně zní, dobře. Můj výlet na Moravu k tobě Máro, a do Casea, byl zkrátka přelomový. Oba jste mne postrčili směrem "do Rožnova" a to byla záchrana. Samozřejmě, že by se dalo dále ladit a vychytávat, ale to už bych nebyl v obýváku.
V každém případě má Pannde s Lynxem excelentní zvuk. Detailů jak blázen. Vynikající obraz, a mimořádný upscaling DVD do 4K. To jsem ještě neviděl. Obraz umí černou fakt parádně, tmavé noir filmy jsou naprostou lahůdkou. Tam se Panasonic UB9000 naprosto nechytá. Obyčejný Bluray se od UHD pozná jen podle ikon v menu, jinak je to skoro stejná kvalita. Žádné přepálené efekty, ale suše věrný obraz jakoby v kině. Otázkou by bylo jak by se přehrávač popral s projektorem. S TV je to ale naprostá paráda. Je to zřejmě i kvalitou napájecí části přehrávače.
Vůbec jsem netušil, že se to dá dostat s tím obrazem až takhle daleko...a je to vlastně pořád jen ten stejný Mediatek, jen ten okolní obsah krabice je pořád vylepšovaný ...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Včerejší koncert The Cure v O2 aréně byl ukázkovým příkladem toho, jak kapela dělá co může, ale divák slyší jen basu a bicí. Tento mix odrazů se přelévá přes publikum a brání i rozpoznání důvěrně známých songů. Stál jsem před zvukaři, pak jsem se přesunul úplně dozadu, tam byly slyšet i středy, zdálo se to být o dost lepší, ale jen do té chvíle kdy Cure rozjeli rychlejší skladbu, pak se to zase slilo a nebylo ani poznat co to je. Absolvoval jsem v O2 vícero show, ale tahle byla zvukově nejstrašidelnější...jinak hráli většinu z Disintegration...byl i Forest...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Mimochodem, nemáte někdo tip, kde koupit do poslechovky koberec? Počítám 2x3 metry, asi...
Díky
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: dr.fish

Příspěvek od Fidji99 »

dr.fish píše: 25 říj 2022 09:53 Mimochodem, nemáte někdo tip, kde koupit do poslechovky koberec? Počítám 2x3 metry, asi...
Díky
zavisi, co chces dosiahnut - ci len celkovo trochu pritlmit prvy odraz alebo to ma byt 6m2 skoro az absorbera na stredy a vysky.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: dr.fish

Příspěvek od efičák »

Ahoj doktore,
Je spousta kvalitních koberců do nichž se noty ponoří jako do vonné koupele. To lepších hotelech mě fascinuje jak plošky nohou pomalu propadají k podsadě.
Napadl mě velmi slavný koberec z naší kultury známý jako Čintamani a ptáci. Musel by se trochu zkrátit.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: dr.fish

Příspěvek od efičák »

Dnes rozvinu menší tepich z IKEA. Pomáhá i to minimum.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Fidji99 píše: 25 říj 2022 10:48
dr.fish píše: 25 říj 2022 09:53 Mimochodem, nemáte někdo tip, kde koupit do poslechovky koberec? Počítám 2x3 metry, asi...
Díky
zavisi, co chces dosiahnut - ci len celkovo trochu pritlmit prvy odraz alebo to ma byt 6m2 skoro az absorbera na stredy a vysky.
Potřebuju především ty odrazy. Zvuk je docela vyrovnaný, ale odrazy při vyšší hlasitosti pořád zlobí...Musím místnost ještě zaplnit, ale koberec je přeci základ...Mám tam zatím odřezek kancelářského co zbyl z prvního patra...je malý a tenký...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: dr.fish

Příspěvek od Fidji99 »

https://www.koratex.sk/pas-730-multi-9729

Az ti nevadi trocha psychedelie- 2.5cm hruby, vlna.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Potřebuju jednobarevný světle šedý kus. Je to funcionalistický dům...
Navíc gauč už je tmavě červený, tak je třeba to zklidnit...
Jako,vůbec nevím kde začít.
Co třeba tyto zázraky? https://perfectacoustic.cz/termekkatego ... y-koberec/
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: dr.fish

Příspěvek od Dieter Burmester »

Na webu, kde nechapou rozdil mezi ozvenou a dobou dozvuku, bych nic nekupoval :crazy:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: dr.fish

Příspěvek od YamahaMan »

Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Někde jsem četl, že ten ultravysoký chlup absorbuje výšky a středy, není tedy lepší spíše nižší kousek?
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Odpovědět