Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od lachim »

"věším" sem poptávku po zájemci o vestavbu akustiky.

Kamarád (též "Srollista", co sem chodí jen číst ) přestěhoval svou sestavu do menšího bytu.
ACR400 + Sroll Lyric Revolution + Lumin atd.... Před tím měl BW801D, které dnes hrají v Mělníku... též hifi-poštižený.
Demontoval před pár týdny akustické prvky v původním, velikém bytě a nemá pro ně další využití.
Jsou laděné a vyrobené pro místnost (cca. od-do) 7x4 - 9x8 m.
Příklady rozměrů pokoje jsou pro hrubou představu.
Všechny prvky navrhnul a vyráběl zde na fóru známý akustik „cofee“.
Poctivá truhlařina. Pěkný vzhled.

Stěna za repro bednami je vidět na fotkách. Plochu lze zredukovat, tzn. panely ubrat, dle potřeby.
Fatální zlepšení akustiky zaručeno!

Na strop je určeno 11 panelů ve dvou velikostech. 1x1m/1,2x1,2m.
Do stropu se montují šroubem (to je ten mokrý flíček uprostřed) na chemické kotvy.
Lze je přemalovat běžnou barvou.

K odvozu je potřeba dodávka. Akustické prvky = cca. 12 m3 prostoru.

Kamarád Ivoš má představu ceny +/- 20.000 Kč. Nebo výměnu za něco jiného.
Co zase nepotřebuje jiný hifista. Je to o dohodě, potřebě a využití. Ne o holém prodeji, prosím.
V případě zájmu o vestavbu a využití těchto prvků pro řešení akustiky se obraťte na mě.

Aktuální výrobní cenu těchto prvků bych si troufnul odhadnout tak na 100.000 Kč a více. ^:)^

Společnou interakcí mezi zájemcem, mnou a Ivošem by šlo tyhle uskladněné prvky skvělě využít a něčí poslechovku přeměnit
na poslechovku vymazlenou.
IMG_akustiprv_1.jpg
IMG_akustiprv_2.jpg
IMG_akustiprv_3.jpg
IMG_akustiprv_4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Tak toto je super ponuka. Škoda že moja šmikňa má len 12 m2.... Bolo by možné napísať niečo bližšie k prvkom na foto? S/ to difuzéry, alebo aj rezonátory? Až rezonátory, tak na akú frekvenciu sú naladené? Sú prvky aj na ďalších stenách?
coffee
Příspěvky: 1
Registrován: 04 led 2020 13:42

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od coffee »

Ahoj Bubu,

tak jsem se zaregistroval abych mohl prispet svoji troskou do mlyna.....

Ladeni rezonatoru je 32/36/40. Jsou tam tri typy ladeni, rozmistene rovnomerne na tech trech lokacich, jednou proti posluchaci, dvakrat v rozich.

Bile obloukove prvky jsou absorbery s sirsim pasmem absorpce ca 80-2kHz, nad tim prevazuje spis difuze. Celni povrch je hobra.

Hloubka prvku na steny je u helmholtzu i tech obloukovych "polstaru" 40cm.

Stropni panely jsou kombinace sterbinoveho rezonatoru s difuzi a absorbci porezne do ca priblizne ~2kHz aby nedoslo k pretlumeni na vyskach.
(jedna se opet o hobru uzavrenou naterem s vnitrnim nosnym ramem a tlumenim), ladeni je pro potlaceni vertikalniho stojateho vlneni u vysky mistnosti ca 2,5 - 2,6m. jejich montaz neni nutno provadet skrze stredni otvor, klidne lze uchytit i za ram prvku apod..
kychtax

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od kychtax »

Po tom bych hned šáhl.. :-? Bohužel by pak asi manželka šáhla na mne.. :lol:
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od Fidas »

Manželek se nebojím a cena je příznivá. Ale poslechovčička má pouze 13m2.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od PítrsPraha »

Tohle je přesně moje představa, jak by mohla poslechovka vypadat - funkčně i designově :thumbup: . Vzal bych to hned :shock: . Bohužel cimru budu teprv budovat. Teď je ve fázi půdního prostoru, který přijde přepažit příčkou vejpůl - jedna část zůstane půdou, z druhé bude poslechovka. Tudíž nemám žádná měření problematických frekvencí ani přesné rozměry....

Proč jsi s tím nepřišel za 3/4 roku..... :crazy: :lol: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od Frogyman »

Tak to hoď do sklepa nebo do garáže, ne? Budeš mít super základ a navíc Ti coffee určitě pomůže s dotažením. Ušetříš mraky peněz a nebudeš muset vše řešit od nuly.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od lachim »

zabiny007
:thumbup:

všem e-zájemcům, kteří mě kontaktují:
- všichni dobře víme, že akustika je nejzásadnější komponent sestavy.
- k mání je to jen tak, jak to je.
- v případě odvozu od Ivoše z Příbramy zúčastnění rádi poskytnou potřebné konzultace. samozřejmě!

rozesmála mě pravda člena "kabelo-wenge-nožičko-inkvizice" píšícího :
" jsem napnutý jak to dopadne .... mají kuráž si koupit kabel za padesát tisíc.
na akustiku za 20 a hromadu práce k tomu si netroufnou ..."
:smile:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od terahera »

Mě se ty prvky líbí a asi by mě i seděly do rozměrů mé místnosti :thumbup: Cena je asi směšná,vzhledem k tomu,co jsem si tak za poslední rok zjistil,kolik by to u mě stálo a vím,že mě to stejně nemine.Ale prostě na to teď nemám,protože ještě musím doplatit pohledávky z mého loňského řádění v poslechovce :lol: Každopádně,pro někoho,kdo teď řeší poslechovku a její akustiku to musí být jednoznačně výzva,i kdyby to měl mít ve sklepě třeba dva roky :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od Jiri »

Původní poslechovku Ivoše znám dobře, takže mohu za sebe potvrdit, že v reálu ta stěna vypadá ještě mnohem lépe než na fotce, tzn. WAF je vysoký :thumbup:. Akustická funkčnost je ověřena a zaručena.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od Frogyman »

terahera
Máro, pokud bys o tom vážně uvažoval, tak dej vědět. Já klidně ještě vydržím. Však víš... :thumbup: :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od PítrsPraha »

Psal jsem včera lachimovi, že z obav o dostatečnost mýho budoucího prostoru bych vzal jen ty stropní. Je ale pravda, že cena je neskutečná i s ohledem na další náklady, které s tím vzniknou (doprava, úprava na míru poslechovky atd.).

Tak pokud je to stále volné, vzal bych to jako celek :thumbup: a prostě se uvidí :smile: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od lachim »

Pítrspraha
je to zatím volné. tvůj telefon jsem předal ivošovi.
domluvte se.
o vestavbě akustiky u tebe můžeme zde pokračovat. určitě by to bylo super vlákno!
díky
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od PítrsPraha »

Díky. S Ivošem jsme domluveni, teď jsme si volali.

Celý proces přeměny holé nezateplené půdy do nové poslechovky budu postupně dávat buď sem nebo do svého vlákna.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od lachim »

pitrspraha
jak budu mít od ivoše zprávu "je to upečené",
dám sem info i pro ostatní co o případné vestavbě komunikujeme.
nechť se vše podaří!
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od lachim »

Tak cely komplex akustiky od Ivose bude instalovan u clena “pitrspraha”.
Budeme se tesit na vysledek!
Gratuluji za sebe k takto zasadnimu rozhodnuti
:thumbup:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od PítrsPraha »

Já děkuju :thumbup: .

Nebude to sice hotové úplně "zítra", ale o průběhu i výsledku budu postupně informovat.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od RedBaron »

Pítrsi, to se ti opravdu podařil sólokapr, myslím že to změnou zvuku vydá za milión vymazlených drátů :clap:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
kychtax

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od kychtax »

Ten lyrik, co tam leží, je součástí instalace? :angel:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od lachim »

kychtax
za 250 může být!
:razz:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od PítrsPraha »

RedBaron píše: 09 led 2020 16:43 Pítrsi, to se ti opravdu podařil sólokapr, myslím že to změnou zvuku vydá za milión vymazlených drátů :clap:
No to se jeste uvidi, jak to dopadne v my poslechovce. Ake predpoklady jsou nemaly, to je jasny ;-) . A pokud se vysledek vydari, bude to naopak klast vetsi naroky na vyber vhodne kabelaze, protoze kazda zmena v systemu lepe vynikne diky dobre akustice. Oboje ma v systemu svou nezastupitelnou roli a neda se substituovat druhym.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od Overgrounder »

A pokud se vysledek vydari, bude to naopak klast vetsi naroky na vyber vhodne kabelaze, protoze kazda zmena v systemu lepe vynikne diky dobre akustice. Oboje ma v systemu svou nezastupitelnou roli a neda se substituovat druhym.
Naprostý souhlas. Nejdřív dotáhnout akustiku na nejvyšší možnou míru a až pak když tak začít řešit bižuterii. Naprosto nechápu, že je ještě tolik lidí, co to dělají přesně obráceně :crazy:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od lachim »

pitrspraha
:thumbup:

overgrounder
já zase nechápu nekonečné soudy o důvodech postupu k výsledku u ostatních.
co když někdo plánuje stavbu domu, během příprav ( 5 let jako nic) nakoupí výhodně drahý kabely a pochlubí se na fórum ?
budeme ho soudit, že je blbec, bo má "nejdříve dotáhnout akustiku" a pak až si koupit nový kabel za 50% retailové ceny ?
že .... "to dělá přesně obráceně" ?
a to je jen 1 příklad, který ve svém okolí mám...
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od Overgrounder »

Jenže já nikoho nesoudím. Nevkládej mi do úst co jsem nenapsal. To, že něco nechápu, je můj "problém". Pro mě za mě ať si každý nakupuje co chce a kdy chce a ať se s tím klidně i chlubí. Je mi to šumák.
Moje vlastní zkušenost mne opravňuje k názoru, který jsem uvedl. Toť vše.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dekujeme za nazor a posilame klicenku :thumbup:
Dieter Burmester
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od WaVe_99 »

Overgrounder píše: 11 led 2020 11:18 Jenže já nikoho nesoudím. Nevkládej mi do úst co jsem nenapsal. To, že něco nechápu, je můj "problém". Pro mě za mě ať si každý nakupuje co chce a kdy chce a ať se s tím klidně i chlubí. Je mi to šumák.
Moje vlastní zkušenost mne opravňuje k názoru, který jsem uvedl. Toť vše.
:thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od terahera »

Overgrounder píše: 11 led 2020 11:18 Jenže já nikoho nesoudím. Nevkládej mi do úst co jsem nenapsal. To, že něco nechápu, je můj "problém". Pro mě za mě ať si každý nakupuje co chce a kdy chce a ať se s tím klidně i chlubí. Je mi to šumák.
Moje vlastní zkušenost mne opravňuje k názoru, který jsem uvedl. Toť vše.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od kychtax »

Overgrounder píše: 11 led 2020 08:53
A pokud se vysledek vydari, bude to naopak klast vetsi naroky na vyber vhodne kabelaze, protoze kazda zmena v systemu lepe vynikne diky dobre akustice. Oboje ma v systemu svou nezastupitelnou roli a neda se substituovat druhym.
Naprostý souhlas. Nejdřív dotáhnout akustiku na nejvyšší možnou míru a až pak když tak začít řešit bižuterii. Naprosto nechápu, že je ještě tolik lidí, co to dělají přesně obráceně :crazy:
Dneska jsem u Pitrse zažil celkem intenzivně, že taková posloupnost moc nefunguje. Prostě se musí řešit vše. S odpovídající komplexní zkušeností a vybavením a možnostmi po ruce. A mimochodem nejdřív jsme sestavu měli propojenou na "max" a i pak ještě řešili dodatečné úpravy v akustice. ..
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od WaVe_99 »

kychtax - neber to konfrontačně, ale to, že Pitrs rozházel po místnosti akustické prvky v nějakém dočasném uspořádání a bez nějakého finálního měření od profíka, ideálně od autora těch prvků, nelze považovat za vyřešení akustiky v místnosti. Myslím, že se určitě shodneme, že tohle se "na ucho" udělat nedá. Takže rozporovat tu naprostou logickou posloupnost, nebo řekněme důležitost prvků pro kvalitu zvuku od Overgroundera tímhle způsobem, to nejde... Nebo jde, koneckonců, co mě je do toho.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od lachim »

wave_99
1. za sebe bych naopak řekl, že dobrá akustika se od té výborné odlišuje právě a jen tím doladěním "na ucho".
měření je nezbytný základ. ano.
ale postup "změřit/namontovat a mám hotovo" je nefunkční. nebyl jsem zatím u nikoho, kdo takto "jen měřením" dosáhl skvělé akustiky.
2. ty prvky jsem pokládal na uhučená místa v rámci experimentu. jen jako hašení požáru ve čtvercové místnosti. která se majiteli jevila jako zvukově neřešitelná. během hodiny viděl a slyšel, že se plete. že se něco dá udělat i s jeho provizorní poslechovkou.
tzn. rozložení prvků u pitrse bylo pouhou demonstrací účinnosti helmholzových rezonátorů. coffé to samozřejmě udělá jinak a lépe.
navíc v jiné místnosti a hlavně od základu. již při pláno vestavby poslechovky do půdního prostoru.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od WaVe_99 »

lachim píše: 13 led 2020 07:42 wave_99
1. za sebe bych naopak řekl, že dobrá akustika se od té výborné odlišuje právě a jen tím doladěním "na ucho".
měření je nezbytný základ. ano.
ale postup "změřit/namontovat a mám hotovo" je nefunkční. nebyl jsem zatím u nikoho, kdo takto "jen měřením" dosáhl skvělé akustiky.
2. ty prvky jsem pokládal na uhučená místa v rámci experimentu. jen jako hašení požáru ve čtvercové místnosti. která se majiteli jevila jako zvukově neřešitelná. během hodiny viděl a slyšel, že se plete. že se něco dá udělat i s jeho provizorní poslechovkou.
tzn. rozložení prvků u pitrse bylo pouhou demonstrací účinnosti helmholzových rezonátorů. coffé to samozřejmě udělá jinak a lépe.
navíc v jiné místnosti a hlavně od základu. již při pláno vestavby poslechovky do půdního prostoru.
Jasný, Michale, proč ne. Postupoval bych asi úplně stejně. Já zlaté uši nemám, takže bych to někomu svěřil. Pokud někdo postupuje jinak a lépe slyší, což jsou tady na fóru dle diskuzí téměř všichni, tak si profi měření od někoho, kdo se tím živí a má zkušenosti doladí podle svého ucha :-) Pro mě těžko pochopitelné, ale jak říkám, co mě je do toho, to je každého věc.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od PítrsPraha »

WaVe_99 píše:to, že Pitrs rozházel po místnosti akustické prvky v nějakém dočasném uspořádání a bez nějakého finálního měření od profíka, ideálně od autora těch prvků, nelze považovat za vyřešení akustiky v místnosti.
To ale nebylo ani ambicí ani cílem. Cílem bylo zmírnit ty největší průšvihy kombinací v tu chvíli dostupných akustických prvků a změn polohy beden a sedačky. A to povedlo na výbornou, změna před a po je veliká a jednoznačně pozitivní i po vrácení původní kabeláže a odstranění zátěží a podložek. Není pochyb, že měřením a dalšími cílenými úpravami by se dosáhlo ještě lepšího výsledku.
WaVe_99 píše:Pokud někdo postupuje jinak a lépe slyší, ..., tak si profi měření od někoho, kdo se tím živí a má zkušenosti doladí podle svého ucha
Z předchozího textu je to více než zřejmé, ale pro jistotu: Coffe u mě nic neměřil ani neladil akustické prvky na mou poslechovku. Včera u mě tudíž nešlo o to, co popisuješ.

A obecně k otázce jestli nejdřív akustiku a pak vše ostatní nebo obráceně:
Pokud by se někdo stal milovníkem hudby - hifistou přes noc a rázem by byl ochoten utratit velký balík penez, pak určitě má smysl nejdřív postavit super poslechovku a do ní pořídit super komponenty. Dva kroky k heuréce.
Ale kdo takhle reálně postupuje :-)? Začne se nějak s low end komponenty ve standardní cimře bez jakýchkoliv úprav. Časem přijdou lepší komponenty, vyzkouší se lepší propojení, přijdou na řadu první domorobo akustické úpravy. Ty brzy narazí na svůj strop (ať už od manželky, pokud je hifi v obýváku nebo z prosté neznalosti a nevědomosti kudy kam). I v neoptimální akustice je ale přínos lepších komponent znát, přestože se neprojeví na 100 % tak, jak by mohl... A tohle klidně trvá i roky. Spolu stím roste informovanost člověka, poslechové zkušenosti a poznání, že s tou akustikou se dá docílit opravdu velkých změn. Ale je to vyváženo nejen penězi, ale i vizuální stránkou věci, protože fungující akustické prvky = rozměrné a početné "věci" v místnosti...

Sem tam se tu objeví dotaz typu "s hifi začínám, našetřil jsem si a mám 100 tis. na novou stereo aparaturu, poraďte". Zkus takovému člověku říci, dej 50 tis, na akustiku a za zbytek si kup komponenty, bude ti to hrát líp než s komponenty za 100 tis.? Neudělá to (teď už vím, že bohuže)l, nikdo. Ten vývoj a s ním přicházející vlastní poznání, je tam nutný.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Akustické prvky od „coffee“ … ke komu teď s nimi ?

Příspěvek od WaVe_99 »

PítrsPraha píše: 13 led 2020 13:59
WaVe_99 píše:to, že Pitrs rozházel po místnosti akustické prvky v nějakém dočasném uspořádání a bez nějakého finálního měření od profíka, ideálně od autora těch prvků, nelze považovat za vyřešení akustiky v místnosti.
To ale nebylo ani ambicí ani cílem. Cílem bylo zmírnit ty největší průšvihy kombinací v tu chvíli dostupných akustických prvků a změn polohy beden a sedačky. A to povedlo na výbornou, změna před a po je veliká a jednoznačně pozitivní i po vrácení původní kabeláže a odstranění zátěží a podložek. Není pochyb, že měřením a dalšími cílenými úpravami by se dosáhlo ještě lepšího výsledku.
WaVe_99 píše:Pokud někdo postupuje jinak a lépe slyší, ..., tak si profi měření od někoho, kdo se tím živí a má zkušenosti doladí podle svého ucha
Z předchozího textu je to více než zřejmé, ale pro jistotu: Coffe u mě nic neměřil ani neladil akustické prvky na mou poslechovku. Včera u mě tudíž nešlo o to, co popisuješ.

A obecně k otázce jestli nejdřív akustiku a pak vše ostatní nebo obráceně:
Pokud by se někdo stal milovníkem hudby - hifistou přes noc a rázem by byl ochoten utratit velký balík penez, pak určitě má smysl nejdřív postavit super poslechovku a do ní pořídit super komponenty. Dva kroky k heuréce.
Ale kdo takhle reálně postupuje :-)? Začne se nějak s low end komponenty ve standardní cimře bez jakýchkoliv úprav. Časem přijdou lepší komponenty, vyzkouší se lepší propojení, přijdou na řadu první domorobo akustické úpravy. Ty brzy narazí na svůj strop (ať už od manželky, pokud je hifi v obýváku nebo z prosté neznalosti a nevědomosti kudy kam). I v neoptimální akustice je ale přínos lepších komponent znát, přestože se neprojeví na 100 % tak, jak by mohl... A tohle klidně trvá i roky. Spolu stím roste informovanost člověka, poslechové zkušenosti a poznání, že s tou akustikou se dá docílit opravdu velkých změn. Ale je to vyváženo nejen penězi, ale i vizuální stránkou věci, protože fungující akustické prvky = rozměrné a početné "věci" v místnosti...

Sem tam se tu objeví dotaz typu "s hifi začínám, našetřil jsem si a mám 100 tis. na novou stereo aparaturu, poraďte". Zkus takovému člověku říci, dej 50 tis, na akustiku a za zbytek si kup komponenty, bude ti to hrát líp než s komponenty za 100 tis.? Neudělá to (teď už vím, že bohuže)l, nikdo. Ten vývoj a s ním přicházející vlastní poznání, je tam nutný.
Ahoj, jo, to samozřejmě mohu potvrdit, koneckonců, můj prostor bohužel taky neumožňuje nějaké velké úpravy. To, co jsi teď popsal, je zcela jasné :-) A to, že si člověk kupuje neadekvátní hračky vzhledem ke svému poslechovému prostoru, to mohu potvrdit, bohužel i sám za sebe :-) Ať se ti nová poslechovka povede co nejlíp, věřím, že to bude super :-)
Odpovědět