Hudobna paralyza - pocuvate este novu hudbu?

Obecná diskuze o hudbě.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Hudobna paralyza - pocuvate este novu hudbu?

Příspěvek od PítrsPraha »

DR 6 je i podle mně zárukou strašného zvuku - to je totiž přesně ta plochost a uřvanost. A naopak, na album s dobrým DR (řekněme <12), které by jinak bylo zvukově špatné, jsem zatím nenarazil nebo si toho nejsem vědom.

A k tématu? U sebe jsem naopak po té třicítce začal vnímat velké rozšíření hudebního záběru. Šlo to částečně ruku v ruce se zlepšující se aparaturou, ale i s celkovým rozšiřováním hudebních obzorů. Když mi bylo dvacet cosi, tak jazz a klasika pro mě neexistovaly. Postupně přirozeně jsem se knim dostal a dnes je poslouchám stabilně a poměrně dost.

Nový věci mě baví sledovat a postupně zahrnovat do okruhu hudby, kterou buď mám na (SA)CD nebo alespoň poslouchám ze streamu. A tím "novým" myslím nový pro mě. Tzn. klidně nějaká rocková kapela ze 70. let stejně jako opravdu nový věci vydávaný v současný době. Jestli je to mainstream nebo není vůbec neřeším, podstatný pro mě je jedině to, jestli mě ta hudba zaujme a bere nebo ne. Takže si stejně rád pustím 20 let starou Madonnu jako nějaký letos vydaný houslový kvartet z Nizozemí. Názor, že všechno dobré z muziky už vyšlo, v žádném případě nesdílím.

Jsem strašně rád za dnešní možnosti poznávání hudby a jejího pohodlného obstarání si domů (fyzicky či na streamu). To nemělo nikdy v historii obdoby, žijeme v tomhle směru v naprosto luxusní době. Dává to možnost každému opravdu poslouchat to, co se mu líbí, objevovat to, co si přeje a čerpat v podstatě jakoukoliv hudbu si zamane. A je každého věc, co poslouchá a nikdo nemá žádné právo to nijak kádrovat, označovat za snobismus či jakkoliv jinak. Taková doba naštěstí pominula před 30 lety....
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Hudobna paralyza - pocuvate este novu hudbu?

Příspěvek od matori »

Zaplať pánbůh za stream. Co já našel co neznal a jen tak na pas-blind nekoupil. Zrovna včera mi doma přistála skoro celá jedna kapela na CD a ....... prostě zážitek. DR jsem neřešil, ale není jak srovnat, protože zatím u některých CD pouze 1 vydání, tak to neřeším. Bylo by to na článek, ale možná to písnu k sobě do vlákna. viz přišlo
Odpovědět