staré vs nové stroje

O přístrojích, které už zestárly technicky nebo morálně, ale stále dělají radost.
Quentin

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Quentin »

Ten, kdo sepsal "desatero", asi viděl maximálně tak věž UNIVERSUM od Quelle :lol:

A např. k bodu 8, nemá vůbec smysl se vyjadřovat... :mrgreen:
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Mikipetr »

Samozřejmě že citace inzerátů typu legendární a podobné...jsou rozumným lidem jen k smíchu a jsou to vesměs prezentace prodeje opravdu předražených věci které se mnohdy za High end jen vydává a nemnohdy inzerentů samými 😋... pokud čtete můj příspěvek - bylo tam několikrát napsáno - topové modely značek ...kdo tomu nerozumí , ať nahlédněte na netu do katalogů atd. , jaké vlastně topové modely byly....mnohdy se ani do Evropy nedovážely , nebo jich tu je jako šafránu .Rozhodně např. Accuphase - ať je to model 305 nebo i 405 atd. žádný TOP ani High End NENÍ !!! Na to ostatní napsané odpovídám - digital má budoucnost ale v podobě streameru a ne přehrávačů které snímají zvuk z otacejicich se médií CD , SACD apod. I přes výbornou kvalitu DÁ prevodniků se v nich vše zabijí nekvalitním transportem.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Mikipetr »

bylo tu napsané ledacos...stále si ale dovolím oponovat , dnešní produkce příliš kvalitní není , rozhodně není stavěná na dlouhodobou životnost - to platí nejen pro HIFI , ale vlastně pro všechno.Technicky a technologicky dnešní produkce v rámci globalizace - vychází z omezených možností konstruktéra , který je vázán na součástky a obvody - produkované pouze výrobci těchto dílů , málokterá současná značka si může dovolit svoje komplexní technické i výrobní řešení daného výrobku , je to téměř vždy jen kompilace použití součástek a obvodů - které jsou na trhu dostupné.To staví celý vývoj těchto zařízení do úplně jiné pozice a podoby než tomu bylo dřív , a od toho se odvíjejí další a další věci.
Někde v úvodu tohoto tématu se Aretax ptal na CD AYON - komkrétně CD 2....nevidím příliš velký rozdíl mezi tímto starším modelem a současnými - snad jen v čipech DAC , Dvojka měla typ R2R , ty nové mají Bitstream....co je lepší ?....jak kdy a jak kde. Technicky a ani technologicky tato značka neudělala žádný pokrok - ani za těch cca 10 let...podobná konstrukce...podobný transport....jen větší cena....a přitom vyrobeno z komponentů převážně dělaných v Číně....topologie - příšerná - konkrétně u této značky i u ostatních komponetů - smrště drátů sem a tam...z jedné strany desek na druhou...atd...atd - a pokud už takovou věc vlastníte - jediná možnost jak to naučit hrát - je diy modifikace.....a to platí i pro spoustu jiných tzv. nových značek. Takový přístup u starého kvalitního hifi prostě nefungoval. Pro firmy dříve- inovace byla skutečnou inovací a ne jen kosmetickou úpravou...a šlo by to tu rozebírat dál a dál.
Téma zvuku hifi - to je snad zbytečné tady rozebírat , je to pro všechny jen otázka vkusu...a možností je spousta.Kdo zná hudební nástroje - myslím při živé produkci , ten si může porovnávat - co hraje a co ne....s tím , co doma poslouchá z hudebních konzerv - na kterých je samozřejmě také podpis nejen autorský , ale celého týmu lidí...a je to jako se vším....něco se povede....něco zas ne...
Nechci tu opěvovat žádné " staré krámy " na kterých se kšeftáci z Brna , Karviné nebo Prahy snaží na Bazoši jen vydělat peníze. Chci jen říct , že kvalitní -respektive ty nejkvalitnější staré věci měly svoje kouzlo a jakéhosi " ducha " - daného i způcobem - jakým se konstruovaly a vyráběly...rozhodně to bylo o něčem jiném než v dnešním finančně závislém , uspěchaném a globalizovaném světe.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od blesk666 »

MikiPetr: dotkol si sa jednej veci - pouzivaniu globalnych suciastok. kondenzatory, IO sa v drvivej vacsine vyrabaju uz len v Cine a este aj tie sa fejkuju, plus sa ide na hranu (ked sa da zlacnit treba zlacnit a dostat sa na hranicu tolerancie) zo strany velkych firiem co navrhuju dane suciastky. Vysledok vidno napriec vsetkymi odvetviami. Zivotnost vacsiny sucastnych elektronickych zariadeni je skutocne podstatne nizssia (nielen hifi ale aj takych ako auta, pracky, kotle... - tie ktore dnes tymito suciastkami maju osadenu eletroniku)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od aretax »

Mikipetr píše: 26 srp 2020 18:24 můžeš si k tomu přičíst i elektrotechnické vzdělání navíc v oboru radiotechnicka a sdělovací zařízení .....tak se tu prosím nesnaž vyvracet moje myšlenky. Nebo jsi snad skryty agent nějakého současného prodejce Hifi ? Že se tak pereš za ty nové audiohračky - které po 20-30 letech už budou dávno na smetišti narozdíl od těch starých ...
1. můžeš si k tomu přičíst i elektrotechnické vzdělání navíc v oboru radiotechnicka a sdělovací zařízení
To je dosť smutné. S tým by som sa veľmi nechválil.

2. tak se tu prosím nesnaž vyvracet moje myšlenky.
ROZKAZ !! Vykonám...už na Teba vracať nebudem.

3. Nebo jsi snad skryty agent nějakého současného prodejce Hifi ?
Keby to tak bolo, prečo by som sa skrýval?

4. které po 20-30 letech už budou dávno na smetišti narozdíl od těch starých ...
Po 20-30 rokoch tam budeme aj my...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od YamahaMan »

PTK píše: 26 srp 2020 19:21 Dovolil bych si zde ocitovat skvělé sepsané desatero, které sice nepochází z mé hlavy, ale kolega hifista naprosto přesně vystihl podstatu věci:

1. Vintage HiFi = velmi stará, většinou zakouřená smradlavá nespolehlivá veteš fatálně potřebující kompletní repasi a hluchého posluchače.
Většinou prošla rukama vícero majitelů a několika "zaručeně kvalitními servisy", které do toho nastříkaly nějakou Diavu.

2. Vintage zvuk = slitá hulákající telefonická koule bez rozlišení i lokalizace s basy jako když bubnuješ hovnem o stan.

3. Stará poctivá výroba = papírové desky zkřehlé teplem, lámající se spoje, drátových propojek víc než spojů na desce, ovíjené spoje, otevřené poťáky, sekce 220 V bez jakéhokoli zabezpečení proti doteku, zteřelé cínové spoje, vývody zoxidované do černa, teplem vyžíhané součástky, nedostatečné chlazení. Pouze trafo většinou předimenzované kvůli chybějící optimalizaci topologie.

4. Rarita = něco co nikdo nepotřeboval a nikde se to neobjevovalo. Prodaly se tři kusy a pak to stáhli z prodeje, protože to bylo úplně nah….. Povětšinou něco co leželo čtyřicet let nevyužité, protože pan domácí používal již něco pořádného.

5. Uvolňuji ze sbírky tento nádherný kousek = zavazí mi to, nehraje to, nepoužívám to, nebo je to hnusné a smrdí to nikotinem. Potřebuje to kompletní rozborku a pak asi popelnici. Mám toho tady jak sraček a nevím co s tím. Má to nulovou hodnotu, ale pro vás je to za 35 tis.

6. Sbírkový stav = je to poškrábané, poblité a zaoxidované, jen tak aby to příliš nenasíralo, ale pořád to smrdí nikotinem. Jenom nejede magneťák. Asi gumičky. A taky hraje slabě jeden kanál. Asi nějaký drátek nebo pojistka. Nedíval jsem se do toho, nevyznám se v tom ( = rozjebal jsem to ještě víc než to bylo). Ale jinak rarita s vintage zvukem.

7. Fantastický zvuk = viz vintage zvuk plus vysoká cena.

8. Plně manuální hiend gramofon = plečka, která na konci desky ani nevypne motor ani nezvedne rameno. Bude vám přenosku i desku hoblovat v poslední drážce až do konce světa. Pro "autocenzura" za pouhých 10 a víc tisíc.

9. Legendární gramofon = většinou zcela obyčejný gramec na zteřelou gumičku, nejlépe Tesla nebo ještě horší Marantz, polepený nevkusnou dýhou a špatně přeleštěným plexi. Hraje stejně, jako když si dáte talíř na stůl, roztočíte ho na kuličce a přenosku dáte na paličku od bubnu. Při dodržení otáček máte legendární gramofon hrající přesně tak, jakou máte přenosku. Cena pro "autocenzura" větší než 10 až 30 tis.

10. Vintage kazetový magnetofon ze 70. let - rarita s fantastickým zvukem = přečtěte si po sobě všechny výše uvedené body.


Omlouvám se kolegovi hifistovi, že jsem si dovolil ocitovat jeho desatero, ale lépe to nikdy, nikdo, nikde nenapsal.
Pod toto bych se s dovolením taktéž podepsal…

Čest těm několika málo vyjímkám, na které ovšem v inzerci nenarazíte. Opravdových kvalitních skvostů je ještě méně než šafránu a pokud se čistě náhodou objeví někde na Audiomarktu, nejsou vůbec levné a většinou rychle zmizí.

Staré stroje se mi líbí, jsou krásné. Jako dekorace nemají chybu. Pokud bych jednou chtěl vybudovat hifi muzeum, dovedu si představit tu nádhernou expozici plnou svítících, naleštěných přístrojů.

Ale pak bych si šel domů pustit ty současné… :smile:

Tak toto musel napísať totálny magor, ktorý chcel byť za každú cenu vtipný... :thumbdown:
Len napr. k bodu 9 a10
Je nás viac, ktorí máme komplet repasované staré gramo aj tape decky z 80tych rokov a hrajú minimálne tak - ako terajšie kúsky.
Ztotožňujem sa s názorom, že v 70 - 90tych rokoch sa robila úžasná technika, hlavne čo sa týka kvality. Tá sa robí aj v dnešnej dobe,
len cenové rozdiely sú ale úplne inde - tož komercia. Analog zostal už len na vinyle a ten podľa môjho názoru hrá pri dobrej a lepšej cartridge a rovnakom zosiku s bedňami rovnako na starom či novom grame. Samozrejme digital sa porovnávať nesnažím, tam to ide dopredu veľmi rýchlo...
lada5
Příspěvky: 26
Registrován: 04 kvě 2020 20:13

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od lada5 »

Mám starý Yamahy 1984 r.v. předzes a konce a hraje to podstatně lépe než nové yamahy za cca 2000-4000euro je pravda že je občas dobré vyměnit nějaké součástky např.kondíky atd. Mechaniky v novějších cd atd.jsou tragické v podstatě je to jeden a ten samý výrobek.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od aretax »

YamahaMan píše: 27 srp 2020 11:49
Tak toto musel napísať totálny magor, ktorý chcel byť za každú cenu vtipný... :thumbdown:
Len napr. k bodu 9 a10
Je nás viac, ktorí máme komplet repasované staré gramo aj tape decky z 80tych rokov a hrajú minimálne tak - ako terajšie kúsky.
Ztotožňujem sa s názorom, že v 70 - 90tych rokoch sa robila úžasná technika, hlavne čo sa týka kvality. Tá sa robí aj v dnešnej dobe,
len cenové rozdiely sú ale úplne inde - tož komercia. Analog zostal už len na vinyle a ten podľa môjho názoru hrá pri dobrej a lepšej cartridge a rovnakom zosiku s bedňami rovnako na starom či novom grame. Samozrejme digital sa porovnávať nesnažím, tam to ide dopredu veľmi rýchlo...
Porovnávaš hovno s Pitralonom. Ktoré terajšie kúsky hrajú minimálne tak, ako tie staré? A ktoré sú tie staré? To chceš tvrdiť, že napr. zosilňovač Mark Levinson za 10000 €, vyrobený teraz hrá rovnako, ako starý Technics za 500 DEM? Čo sa týka gramofónov, tak aj tam si úplne vedľa. Dnešné prenosky sú zvukovo úplne inde, ako tie zo 70-tych rokov, o gramofónoch platí to isté. Už iba samotný vývoj nových materiálov išiel míľovými krokmi dopredu. Ako som už predtým písal, aj 70-tych rokoch boli špičkové prístroje, ale aj vtedy boli "nezaplatiteľné". Tomu, čo píšeš, sa hovorí "nostalgia". Aj u Teba predpokladám, že jazdíš na Š 105 S, lebo je kvalitnejšie vyrobená, ako dnešný BMW radu 7 a pozeráš na farebný televízor značky "RUBIN". Chladničku máte ešte plynovú, alebo už elektrickú? Ľutujem Tvoju ženu, ktorá asi perie na práčke zo 70-tych rokov. Tie nové, to sú iba komercia a marketing. A najlepšie na tých starých veciach je to, že keď chceš počúvať, tak najprv si musíš vymeniť nejaké tie kondíky a ďalšie súčiastky, ako píše lada5. To je naozaj "super kvalita"!!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od fox »

Moje bývalá žena pere v pračce Philco už 36 roků. Vyměnila pouze gumové těsnění, které časem steřelo. A nechce jinou, protože pořád dobře pere. Je pravdou, že tehdy stála mých pět platů. Já jsem za posledních dvacet pět let vyměnil už třetí pračku.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od blesk666 »

Fox: nie su u tvojej byvalej aj ine dovody? (akonomicke?...) Moja mama si chcela tiez nechat staru Philco, ale sme ju presvedcili vhodnymi argumentami (tichsia, mensia spotreba...) tak si kupila novu a je spokojna (povedala aj ze uznava ze nova je lepsia ako stara). Mama ma 76r. Dovody “navonok” nie su vzdy tymi skutocnymi (malokedy)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od fox »

Chtě jsem jenom poznamenat, že všechno staré nemusí být špatné. Některé výrobky byly podstatně kvalitněji provedené, než dnešní spotřebka. Taky se opravovaly v opravnách, protože pro každého měly velkou cenu. Dnes se za krátkou dobu vyhodí a jenom plní smetiště.
Moje bývalka není žádný chudák. Určitě má na novou. Ale proč kupovat, když nová skoro nic nevydrží.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše: 28 srp 2020 06:22
YamahaMan píše: 27 srp 2020 11:49
Tak toto musel napísať totálny magor, ktorý chcel byť za každú cenu vtipný... :thumbdown:
Len napr. k bodu 9 a10
Je nás viac, ktorí máme komplet repasované staré gramo aj tape decky z 80tych rokov a hrajú minimálne tak - ako terajšie kúsky.
Ztotožňujem sa s názorom, že v 70 - 90tych rokoch sa robila úžasná technika, hlavne čo sa týka kvality. Tá sa robí aj v dnešnej dobe,
len cenové rozdiely sú ale úplne inde - tož komercia. Analog zostal už len na vinyle a ten podľa môjho názoru hrá pri dobrej a lepšej cartridge a rovnakom zosiku s bedňami rovnako na starom či novom grame. Samozrejme digital sa porovnávať nesnažím, tam to ide dopredu veľmi rýchlo...
Porovnávaš hovno s Pitralonom. Ktoré terajšie kúsky hrajú minimálne tak, ako tie staré? A ktoré sú tie staré? To chceš tvrdiť, že napr. zosilňovač Mark Levinson za 10000 €, vyrobený teraz hrá rovnako, ako starý Technics za 500 DEM? Čo sa týka gramofónov, tak aj tam si úplne vedľa. Dnešné prenosky sú zvukovo úplne inde, ako tie zo 70-tych rokov, o gramofónoch platí to isté. Už iba samotný vývoj nových materiálov išiel míľovými krokmi dopredu. Ako som už predtým písal, aj 70-tych rokoch boli špičkové prístroje, ale aj vtedy boli "nezaplatiteľné". Tomu, čo píšeš, sa hovorí "nostalgia". Aj u Teba predpokladám, že jazdíš na Š 105 S, lebo je kvalitnejšie vyrobená, ako dnešný BMW radu 7 a pozeráš na farebný televízor značky "RUBIN". Chladničku máte ešte plynovú, alebo už elektrickú? Ľutujem Tvoju ženu, ktorá asi perie na práčke zo 70-tych rokov. Tie nové, to sú iba komercia a marketing. A najlepšie na tých starých veciach je to, že keď chceš počúvať, tak najprv si musíš vymeniť nejaké tie kondíky a ďalšie súčiastky, ako píše lada5. To je naozaj "super kvalita"!!!
Čo je to auto? Moja žena perie v potoku /mimochodom je úbohá táto tvoja "argumentácia"/, jeme z kvetináčov a každý večer sa hádam so sviňou, kto bude spať pri stene...
Bohužiaľ asi taká odpoveď na Tvoj príspevok. Keby si si prečítal pozorne čo píšem, vyjadril som sa ku gramo a decku ako takom. Daj Tvoju naj cartridge na komplet repas gramo z 80tych rokov a neviem či by si poznal rozdiel...Ja som nepoznal a to mám na moje roky sluch aj rozsah Ok.
Cartridge Hana ML na grame Dual CS5000 - Pro-Ject Signature 10 + Pro-Ject Phono Box RS, zosilňovač CANOR AI 1.20, repro Focal Sopra N°2
Ale nemá asi význam s Tebou v poslednom čase niečo riešiť, lebo si nejaký popudlivý a Tvoje "komenty" idú niekedy až za hranu.
Užívaj si hudbu na svojom novom HW a ja si budem aj na tej mojej aj "nostalgii"...
Pekný deň.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od daliborr »

Chlapci, nehádejte se. Mám doma Kompletní sestavu Akai z roku 1978-1981. Cívkáč 635D, cívkáč GX 4000 D, kazeťák GXC 706 D, zesilovač AM-2450 a tuner AT-2450 a gramofon AP-206C. Je to velká nádhera. Pouštím to přes Pioneer HPM 60. Pamatuji si když jsem přijel na opušťák, tak jsem šel kolem tuzexu a 635 stála jak auto, tak jsem věděl, že na to mít nikdy nebudu. Na tom skle ,dělící mě od cívkáče jsem nechal otisk svého čela. A dnes ho mám. Tyhle stroje mají svůj krásný zvuk, ale pokrok jde dál. :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od blesk666 »

prave tato nostalgia je na tom asi to nieco najneobjektivnejsie a v zasade aj naskodlivejsie.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Bond 007 alias Monte

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

daliborr píše: 28 srp 2020 13:17 Chlapci, nehádejte se. Mám doma Kompletní sestavu Akai z roku 1978-1981. Cívkáč 635D, cívkáč GX 4000 D, kazeťák GXC 706 D, zesilovač AM-2450 a tuner AT-2450 a gramofon AP-206C. Je to velká nádhera. Pouštím to přes Pioneer HPM 60. Pamatuji si když jsem přijel na opušťák, tak jsem šel kolem tuzexu a 635 stála jak auto, tak jsem věděl, že na to mít nikdy nebudu. Na tom skle ,dělící mě od cívkáče jsem nechal otisk svého čela. A dnes ho mám. Tyhle stroje mají svůj krásný zvuk, ale pokrok jde dál. :thumbup:
Tak, tak, konečně něco rozumného. Jen pokrok jde dál? Spíš návrat do šedesátých let a k lampám, vinylům. Pokrok vidím jen u repro-beden, ale kdo ví. Tenkrát nešlo u nás taky nic koupit, ani v Tuzexu. Největší bomba byly myslím pěti pásmové Pioneer. Prostě nebylo nic.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od efičák »

Milí přátelé amatérského poslechu nahrávek.
Svěřím se. Znám zvuk špičkových aparátů s vynikajícím krmením a zdrojem zvuku a za sebe bych řekl, že mít ty peníze neváhám.
Jsou to statisíce :shh: a rozlišení je tak ohromující, že to svádí vkládat další prostředky do vylepšení sestavy.

Naproti tomu se mi velmi líbil obyčejný integrovaný Technics z doby než se odtrhnul od Panasonic a zapojenýma Yamaha NS-590. A to je jiný typ zvuku když staré rockové nahrávky dostanou smysl a strhnou k poslechu. Je tam ten zázrak, když je kapela sehraná, basák je vrostlý do bicích a baví vás i hudba co doma nehraje.

Ten jev má spoustu jmen, nám se líbí česky “časová osa” nahrávky. Dlouho jsem ujížděl na Beat u Densenu ale umí to více značek ne u všech modelů. Skvělý švýcarský Soulution .
Je těžké zkombinovat nové komponenty a jejich nároky na energii, propojení a akustiku. Ani s starými komponenty neplatí dát to nejlepší z té doby a hrát.
Tohle forum je věnované co nejlepší kvalitě a moc děkuji Viktorovi a dalším lidem co se tu starají o prostor sdělování názorů.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Mikipetr »

Zdravím všechny zúčasněné , po přečtení další " výživných " příspěvků - budu jemnovat ...mistr ARETAX..., mistr blesk666.... , v uplynulých dnes u mne doma proběhly poslechové testy "staré vs nové" a všichni testující - mimochodem docela zkušení a zralí hifisti přibližně v mém věku a hlavně i k tomu aktivní muzikanti ( přesněji jeden) se shodli na "bohužel pro vás všechny nevěřící v realitu života " výsledku - ŽE STARÉ NAPROSTO VE VŠECH ASPEKTECH POSLECHU HUDBY PŘEDČÍ TO NOVÉ . Nebudu jmenovat , ve svém podpisu nové strojky mám napsané a nestydím se za ně. Ty staré vám popisovat nebudu , řeknu jen , že se to skládá z komponentů vyšší a nejvyšší kategorie ( např. vintage zesilovač je dělenec z TOP série renomované značky z roku 1976 ).Všichni dlouholetí hifisté - jezdící i na různé hifistické srazy s různým tématickým zaměřením se jednotně shodli , že vintage které u mne slyšeli- bohužel hrají výrazně lépe než novější věci - dejmetomu z vyššího středu(viz popis)
Výše uvedení chytrolíni jako Aretax nebo blesk666 si tu můžou psát co chtějí...já a mí přátelé se tomu jenom smějeme :lol: :lol: :lol: :lol:

Jak to vše vzniklo ? Chtěl jsem si pořídit vintage sestavu jen tak pro radost - spíš pro potěchu oka , taky jsem věřil na nějaký pokrok v čase....vystřídal jsem za posledních 10 let několik takových vintage sestav , ale podařilo se mi posunout vše o pomyslný kvalitativní kousek dál a pořídit řádově lepší a vyšší vintage hračky...a rázem mi spadla brada. Samozřejmě jsem to vše konzultoval s kamarády hifisty a ti postupně dorazili na poslechové testy - i se svými cédéčky a výsledek mi pouze odsouhlasili a potvrdili.To staré u mne je lepší než cokolikde mohli slyšet.
Není to dogma a neplatí to vždy a všude, podobně jako neplatí že všechno nové stojí za h...o...Ale určitě neplatí chytrácké řeči již jmenovaných hifi kolegů - že všechno staré za to h...o stojí a že pokrok se nedá zastavit. Pro mne to znamená , že pokrok se zastavit sice nedá - ale pouze tam kde nějaký pokrok nebo alespoň vůle k pokroku existuje.
Myslíte si že beryliové nebo diamantové výškové reproduktory nebo kevlarové membrány jsou doménou 90.-let či millenia ? Omyl tato technologie byla známá už cca od r.1972-1974 a taky od té doby používaná v některých modelech. Nebo zesilovače s DC vazbou jednotlivých stupňů či celkovou DC vazbou ? Je to to samé....V současnosti se snad kromě nějakého vývoje v oblasti digitálu - konkrétně DAC - neudělalo téměř nic nového.
A kdo tomu nevěří a věří jen reklamním tlachům současných firem které hifi vyrábí a za předražené peníze je prodávají - tak ať si sedne za PC , pustí prohlížeč a hledá a potom shání...a potom zkouší a testuje. Toto je jediný reálný postup k tomu , abych mohl tyto věci prezentovat. ostatní jsou jen ubohé keci lidí , kteří se snaží být z nějakého pro mne záhadného důvodu frustrováni , když jim někdo sdělí svůj skutečný příběh a zážitek z poslech staré vs nové. To je vše.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Mikipetr »

Pokrok se zastavil už více než před 20 lety....Móda , jo to je jiná....např. návrat vynilu je jen prodloužení jeho labutí písně , analogový způsob přehrávání LP nikdy nemůže dosáhnout na možnosti a kvalitu digitálu- přesto byl před pár lety zaznamenán jeho velkolepý návrat...je toto snad pokrok ? dle mého názoru určitě ne , je to jen módní záležitost a i když ty špičkové modely gramofonů a přenosek jsou na velmi vysoké úrovni - digitál to prostě nemá šanci přehrát - už jenom v těch základních aspektech jako je kmitočtová vyváženost a odstupy signál šum a signál hluk...které jsou kritické hlkavně při hraní tichých pasáží záznamu.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od blesk666 »

Mikipetr: neviem kde si vycital ze s tebou z vacsej casti nesuhlasim. Aj preto ze som pocul v CR po predminulornej vystave High End v Prahe tak dobre hrajuce stare bedne velmi rozumne zladene skor s modernym zbytkom aparatury ze som musel konstatovat ze aj to najdrahsie na vystave sa mi nepacilo viac. Nechcem umyselne menovat tie repro lebo samotny majitelia hovorili ze zdlaka nie so vsetkym co dovtedy k tomu mali to fungovalo rovnako dobre, ale boli to top reprosustavy jedny asi 30r stare a jedny asi 20 rocne. Pocuvali sme jak rockive narezy, jazz tak aj Symfonicku hudbu a na vsetkom to bolo vynikajuce.

Kamaratom muzikantom si to predpokladam pustal na relativne moderne repro Sonus Faber co mas v podpise?

Inak ber tieto moje prispevky ako diskusiu. Ak o nu nemas zaujem aj to viem akceptovat
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Mark Levinson »

efičák píše: 28 srp 2020 18:42 Tohle forum je věnované co nejlepší kvalitě a moc děkuji Viktorovi a dalším lidem co se tu starají o prostor sdělování názorů.
Efi,
díky, to vždy potěší.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od aretax »

Mikipetr píše: 28 srp 2020 19:16 Zdravím všechny zúčasněné , po přečtení další " výživných " příspěvků - budu jemnovat ...mistr ARETAX..., mistr blesk666.... , v uplynulých dnes u mne doma proběhly poslechové testy "staré vs nové" a všichni testující - mimochodem docela zkušení a zralí hifisti přibližně v mém věku a hlavně i k tomu aktivní muzikanti ( přesněji jeden) se shodli na "bohužel pro vás všechny nevěřící v realitu života " výsledku - ŽE STARÉ NAPROSTO VE VŠECH ASPEKTECH POSLECHU HUDBY PŘEDČÍ TO NOVÉ . Nebudu jmenovat , ve svém podpisu nové strojky mám napsané a nestydím se za ně. Ty staré vám popisovat nebudu , řeknu jen , že se to skládá z komponentů vyšší a nejvyšší kategorie ( např. vintage zesilovač je dělenec z TOP série renomované značky z roku 1976 ).Všichni dlouholetí hifisté - jezdící i na různé hifistické srazy s různým tématickým zaměřením se jednotně shodli , že vintage které u mne slyšeli- bohužel hrají výrazně lépe než novější věci - dejmetomu z vyššího středu(viz popis)
Výše uvedení chytrolíni jako Aretax nebo blesk666 si tu můžou psát co chtějí...já a mí přátelé se tomu jenom smějeme :lol: :lol: :lol: :lol:

Jak to vše vzniklo ? Chtěl jsem si pořídit vintage sestavu jen tak pro radost - spíš pro potěchu oka , taky jsem věřil na nějaký pokrok v čase....vystřídal jsem za posledních 10 let několik takových vintage sestav , ale podařilo se mi posunout vše o pomyslný kvalitativní kousek dál a pořídit řádově lepší a vyšší vintage hračky...a rázem mi spadla brada. Samozřejmě jsem to vše konzultoval s kamarády hifisty a ti postupně dorazili na poslechové testy - i se svými cédéčky a výsledek mi pouze odsouhlasili a potvrdili.To staré u mne je lepší než cokolikde mohli slyšet.
Není to dogma a neplatí to vždy a všude, podobně jako neplatí že všechno nové stojí za h...o...Ale určitě neplatí chytrácké řeči již jmenovaných hifi kolegů - že všechno staré za to h...o stojí a že pokrok se nedá zastavit. Pro mne to znamená , že pokrok se zastavit sice nedá - ale pouze tam kde nějaký pokrok nebo alespoň vůle k pokroku existuje.
Myslíte si že beryliové nebo diamantové výškové reproduktory nebo kevlarové membrány jsou doménou 90.-let či millenia ? Omyl tato technologie byla známá už cca od r.1972-1974 a taky od té doby používaná v některých modelech. Nebo zesilovače s DC vazbou jednotlivých stupňů či celkovou DC vazbou ? Je to to samé....V současnosti se snad kromě nějakého vývoje v oblasti digitálu - konkrétně DAC - neudělalo téměř nic nového.
A kdo tomu nevěří a věří jen reklamním tlachům současných firem které hifi vyrábí a za předražené peníze je prodávají - tak ať si sedne za PC , pustí prohlížeč a hledá a potom shání...a potom zkouší a testuje. Toto je jediný reálný postup k tomu , abych mohl tyto věci prezentovat. ostatní jsou jen ubohé keci lidí , kteří se snaží být z nějakého pro mne záhadného důvodu frustrováni , když jim někdo sdělí svůj skutečný příběh a zážitek z poslech staré vs nové. To je vše.
Asi by si si mal lepšie prečítať, čo som písal. Ja Ti Tvoje nadšenie neberiem, ale niečo takéto napísať: "ŽE STARÉ NAPROSTO VE VŠECH ASPEKTECH POSLECHU HUDBY PŘEDČÍ TO NOVÉ" by som si ja, "chytrolín" netrúfal napísať ani o starom, ani o novom. Nečítaj medzi riadkami, stačí čítať to, čo som napísal a ako som písal, je to iba môj subjektívny názor. Tebe Tvoj Ti neberiem. Nikde som nenapísal, že všetko staré stojí za ho..., ani že všetko nové je super. Možno nerozumieš slovenčine, ale to sú Tvoje medzery vo vzdelaní, nie moje. Z Tvojho príspevku je jasné, že "patent na rozum" z oblasti hifi máš iba Ty.
YamahaMan:
Čo je to auto? Moja žena perie v potoku /mimochodom je úbohá táto tvoja "argumentácia"/, jeme z kvetináčov a každý večer sa hádam so sviňou, kto bude spať pri stene...
To som predpokladal...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od aretax »

Už to tu začína nadobúdať prvky z vedľajšieho fóra, preto s touto "vysoko odbornou" debatou o ho... končím.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Vinco »

Cely problem spociva vzdy v tom, ze niektori jedinci netusia, na akom fore su.
Jednoducho im splyvaju pojmy a dojmy, resp.nie celkom presne vedia, co taky pojem “ high-end “ obnasa.
S tym sa tazko bojuje, a este tazsie argumentuje.
Quentin

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Quentin »

Vinco píše: 29 srp 2020 00:14 Cely problem spociva vzdy v tom, ze niektori jedinci netusia, na akom fore su.
Jednoducho im splyvaju pojmy a dojmy, resp.nie celkom presne vedia, co taky pojem “ high-end “ obnasa.
S tym sa tazko bojuje, a este tazsie argumentuje.
A přečetl sis název vlákna...? :-?
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od PGH »

Byl jsem s kamarádem majitelem integrace McIntosh 8900 a SACD 600 teže značky, bedny B&W 803D3 a spickového gramofonu na poslech u jednoho jeho známého. Pustil nám receiver Marantz z 76-8 patrně nejvyšší model, gramofon Kenwood z 80-2roku, cd Sony ES číslo nevím ale z konce 80 let a francouzké bedny z 80 let značku nevím a je dost neznámá. Ta stará sestava hrala líp, kdybych to neslyšel neuvěřim.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od fox »

Je třeba ale porovnávat mezi sebou ty nejlepší a ve své době nejdražší. Někdy se za podobnou cenu dalo pořídit i auto.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Bond 007 alias Monte

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

fox píše: 29 srp 2020 13:06 Je třeba ale porovnávat mezi sebou ty nejlepší a ve své době nejdražší. Někdy se za podobnou cenu dalo pořídit i auto.

a nebo čtyři Trabanty :lol: :lol: :lol:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od blesk666 »

Delenec MCintosh +803D3 sa mne osobne zvukovo velmi nepacilo
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Hercules_Poirot »

aretax píše: 28 srp 2020 06:22
Porovnávaš hovno s Pitralonom. Ktoré terajšie kúsky hrajú minimálne tak, ako tie staré? A ktoré sú tie staré? To chceš tvrdiť, že napr. zosilňovač Mark Levinson za 10000 €, vyrobený teraz hrá rovnako, ako starý Technics za 500 DEM? Čo sa týka gramofónov, tak aj tam si úplne vedľa. Dnešné prenosky sú zvukovo úplne inde, ako tie zo 70-tych rokov, o gramofónoch platí to isté. Už iba samotný vývoj nových materiálov išiel míľovými krokmi dopredu. Ako som už predtým písal, aj 70-tych rokoch boli špičkové prístroje, ale aj vtedy boli "nezaplatiteľné". Tomu, čo píšeš, sa hovorí "nostalgia". Aj u Teba predpokladám, že jazdíš na Š 105 S, lebo je kvalitnejšie vyrobená, ako dnešný BMW radu 7 a pozeráš na farebný televízor značky "RUBIN". Chladničku máte ešte plynovú, alebo už elektrickú? Ľutujem Tvoju ženu, ktorá asi perie na práčke zo 70-tych rokov. Tie nové, to sú iba komercia a marketing. A najlepšie na tých starých veciach je to, že keď chceš počúvať, tak najprv si musíš vymeniť nejaké tie kondíky a ďalšie súčiastky, ako píše lada5. To je naozaj "super kvalita"!!!
Nemáš skúsenosti s top zariadeniami z tých rokov tak by som bol opatrný. Môže sa to obrátiť proti tebe keď raz budeš počuť staršie zariadenie a pustíš do gatí.

Toto je podobne ako keď niekto povie, že diy bedne nie lebo to je fusera a jedine komerčné bedne. A nemá žiadne merania ci dokonca ani akékoľvek skúsenosti z počúvania.

Mam gramo z tých rokov, ktoré je momentálne na upgrade. Jeden z top modelov. Všetko sa meria stabilita otacok, rýchlosť atď atď. Menia sa súčiastky za nové moderné (furutech, van den hul, KONDIKY :) ..) , ktoré nenájdeš ani v tých top gramofonoch dnes v predaji.

Všetkým, ktorí zvažujú kúpu starších zariadení odporúčam nech do toho idú. Je tam väčšia pridaná hodnota a rozhodne kvalita, na ktorej sa dá stavať a posunúť veľmi vysoko. Vid ďalších členov na tomto fóre Pytel, zabiny co majú staršie grama samozrejme vysperkovane do detailov.

Ale aby ste boli všetci pokojni môžeme to nazvať vintage highend.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od aretax »

...Mam gramo z tých rokov, ktoré je momentálne na upgrade. Jeden z top modelov. Všetko sa meria stabilita otacok, rýchlosť atď atď. Menia sa súčiastky za nové moderné (furutech, van den hul, KONDIKY :) ..) , ktoré nenájdeš ani v tých top gramofonoch dnes v predaji....

Ale to už nie je vintage !!

...Nemáš skúsenosti s top zariadeniami z tých rokov tak by som bol opatrný...

Ako to vieš? Že by si o tom vedel viac, ako ja?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Hercules_Poirot »

aretax píše: 03 zář 2020 19:29 ...Mam gramo z tých rokov, ktoré je momentálne na upgrade. Jeden z top modelov. Všetko sa meria stabilita otacok, rýchlosť atď atď. Menia sa súčiastky za nové moderné (furutech, van den hul, KONDIKY :) ..) , ktoré nenájdeš ani v tých top gramofonoch dnes v predaji....

Ale to už nie je vintage !!

...Nemáš skúsenosti s top zariadeniami z tých rokov tak by som bol opatrný...

Ako to vieš? Že by si o tom vedel viac, ako ja?
Tak zrejme sme na zaciatku nedefinovali co su stare stroje a aka je ich vyhoda oproti novsim adekvatnym strojom dneska.

Cela diskusia by zrejme bola insia. Mozno viac konstruktivna.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od jupol »

Poirot, už nás nenapínaj a prezraď aké je to gramo, ktoré si dal do opravy.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Mikipetr »

Zdravím , nesdílím názor ARETAXE , že staré věci hrají jen s upgradem některých starých součástek nebo prvků za nové tzv. highendové ( např.kondenzátory, vodiče,operační zesilovače apod.) Ty některé nej....modely osmdesátých let přehrají hravě i současná zařízení , která se za high end vydávají - a to hlavně svoji cenovkou. Jak se mylně domnívají- někteří hudební odborníci -např. na hifislovanetu - poslech hudby není pouze o měření a parametrech , ale o celkovém poslechu a vyjádření hudby a to je hlavně o emocích. A to už tu bylo psáno....aparatury a media s velmi vysokým rozlišením nás ohromují tou spoustou informací které reprodukují- bohužel u mnoha hudebních žánrů a hlavně starších nahrávek je to spíše k zlosti , protože poněkud neohrabaným způsobem ukazují tyto nahrávky ve vší svojí nedokonalosti.Bohužel jsem se přesvědčil osobně , že nelze kombinovat např. staré a nové komponenty tak , aby byl výsledek alespoň uspokojující. Vynikající reprosoustavy z 80.-tých let můžou dobře zahrát s některým současným komponentem , ale málokterý zesilovač a zdroj signálu dostatečně dobře obstojí se současnými reprosoustavami a naopak.Je to dané současným trendem konstrukce reprosoustav , kdy se obchází fyzika a chce se o nich , aby uměly zahrát dobře nízké kmitočty s několika malými basáčky podpořenými basreflexem.......oproti dřívějším konstrukcím , , kde pro reprodukci nízkých kmitočtů byl rozměr basového měniče 10-12 palců prostě minimum. Trendy v poslechu i trendy v konstrukcích jsou dnes zcela odlišné od minulosti.Dnešní tzv.high end se hodí spíše do kategorie lapačů detailů a až nepřirozeně rozlišujících tónů , kterým ovšem poněkud uniká tzv. hudební linka- rytmus , který posluchače dokáže dobře bavit a vtáhne ho do děje.....kontinuita v hudbě samotné .....Samozřejmě vyjímkou je jazz a podobná tak trochu řídká muzika , která hraje dobře skoro na všem - a to je záměr.....Posluchači blues , rocku a podobných žánrů mají prostě smůlu....to není ta správná hudba pro dnešní high end.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Mikipetr »

Ještě poznámka to ARETAX....bohužel pro tebe - slovenštině rozumím velmi dobřě , protože jsem čechoslovák po otci ze Slovenska a za totáče jsem tam trávil spoustu času o prázdninách a jezdím tam dodnes...otec byl z 10-ti dětí a tak mám po celém Slovensku bratranců a sestřenic , že mi na to ani prsty na obou rukách nestačí. :thumbup: Nevím , jestli jsi někdy hrál na nějaký nástroj a jestli ne - tak tě můžu pokládat za technokrata , můžeš se připojit k té hrstce tzv. měřičů a zkoumačů.....jako na již výše zmíněném hifislovanetu.....Hodnocení poslechu má vždy jen dva atributy- LÍBÍ- NELÍBÍ... a když něco poslouchám , tak mne rozhodně v ten moment nezajímá - jetli to dobře měří nebo ne , ale jestli se mi to líbí a mám z toho dobrý pocit a zážitek :lol: ....technokratické posuzování poslechu hudby- to je dost přez čáru :idea: ...můj názor
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Mikipetr »

A tím se dostáváme opět k tomu předešlému pořád dokola. Dnešní konstrukce jsou technicky a technologicky jiné než ty staré , dnes se hifi vytváří jinak.Svět hifi přístrojů se až na malé vyjímky dělí na výrobce komponentů a součástek a na výrobce ( nebo konstruktéry - výrobek se pak vyrobí jinde.....) hotových produktů. Dříve byla konstrukční a projekční fylozofie u mnoha značek odlišná , z 90% bylo vše v režii značky - součástky , díly , výroba....a tím samozřejmě i hotový produkt.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Mikipetr »

A v hudebních žánrech je to podobné , dnes se na výstavách při poslechu preferuje hlavně jazz , řídká muzika a hodnotí se přirozenost podání a barev nástrojů....ale kde je melodie ? hudební linka ? časování ?...pocity ?....posloucháme vlastně ještě hudbu jako celek , nebo jen podání nástrojů...???
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Mikipetr »

Pro mne je to s hifi podobné -jako s fenoménem moderní doby - s auty.....dřív se jezdilo s dvoulitry a více( v těch nej značkách aut) a dnes se tu masově a násilně prosazují jednolitrové koncernové vozy...ale sednout si a projet se ve starém mustangu nebo nové oktávce či superbu je sakra rozdíl :thumbup:
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od Mikipetr »

To z čeho a jak mám sestavenou vintage věž tu záměrně neuvádím , ale můžu jen napsat , že několik mých kamarádů hifistů u mne poslouchalo a bodoval vintage....s dnes zlomkovou cenou oproti novějším komponentům.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od PavelDosko »

Kolik za rok spotřebujes klávesnic?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: staré vs nové stroje

Příspěvek od terahera »

Mikipetr píše: 02 říj 2020 23:51 To z čeho a jak mám sestavenou vintage věž tu záměrně neuvádím , ale můžu jen napsat , že několik mých kamarádů hifistů u mne poslouchalo a bodoval vintage....s dnes zlomkovou cenou oproti novějším komponentům.
V podstatě jsem ani nic jiného nečekal,jako vždy u všech mudrlantu,jako přes kopírák :lol:
P.S.Ještě je zajímavé,jak spousta mudrlantu trpí samomluvou a vedou zde monolog :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět