T101

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

T101

Příspěvek od T101 »

Už se tu nějaký čas pohybuji a tak jsem se rozhodl založit vlastní vlákno a představit se.Jsem Karel a moje bydliště se nachází na Vysočině.

Moje hifi cesta je poměrně krátká, začala rokem 2011, kdy jsem hledal "lepší" sluchátka do práce a kamarád mi poradil AKG 272 HD. Pár let mi dostačoval zvuk z PC, jenže sluchátka se rozpadla a já si zároveň uvědomil že chci něco víc.Proběhlo pár upgradů v podobě Fiio X2 2nd. gen., Fostex TH-X00 a zachtělo se mi lepšího zvuku i k PC a domácímu kinu kde dosluhovaly 5.1 krabičky Creative.
Po pár radách a dnech zkoumání inzerátů mi doma začala hrát sestava DK od Focalu, konkrétně Focal Chorus 5.1 set 726 https://www.excelia-hifi.cz/focal/test/chorus-s.jpg a AVR Onkyo TX-NR1007, propojeno kabeláží supra. Nadšení bylo velké jak to u nových věcí bývá, ale časem jsem si uvědomil že chci víc poslouchat hudbu a experimentoval jsem se zapojením předních sloupů v biamp které AVR umožňovalo. Jenže co mít takový stereo zesilovač, AVR přece nehraje na stereo tak dobře jak se všude píše.Objevil se na bazaru levný Audio GD Precision 2 a DAC Chord Qute, stačilo pár konverzací a už jsem je testoval doma a ano bylo to lepší než AVR. Zároveň jsem časem rozšířil rodinu sluchátek o Sennheiser HD 800, které Precision 2 pořádně rozehrál.
Vše mne směřovalo spíš k poslechu sterea než multikanálu a tak jsem se zaměřil na přední bedny, proběhlo pár návštěv, poslech Focal 1027 Be, VMA Evo - i s jednín zdejším členem.Karta padla na Electry, které mám dodnes.Do této doby jsem hrál pouze z PC, nebo z PC přes Chord Qute. Zkoušel jsem tuto cestu různě vylepšovat a ladit, ale padlo rozhodnutí dát PC z hifi řetězce pryč.Zdejší členové mi poradili Oppo 105 D, pořidil jsem je na Slovensku a rovnou šlo na upgrade stereo části do Casea.Při vyzvednutí 105tky jsem vzal Audio GD i Chord a vyzkoušel je proti Casea casiopeia a pak Oppo vs Chord+ nuc casea. Srtučný výsledek Oppo vs Chord - Oppo živější chord sterilní a lehce "nacinkaný". Audio GD pohořelo úplně, což mne nahlodalo do dalšího postupu k výbornému integráči Audionet SAM G2.V průběhu všeho jsem zkoušel a měnil různé kabely v sestavě.
Začal jsem si uvědomovat že funguje něco jako akustika a že je to potřeba řešit.Stůl a vedle něj bedny je prostě tragédie.Začalo mohutné stěhování někdy s pro bydlení krkolomným výsledkem, ale ustálilo se to na použitelnosti pro obě strany.Zvuk byl lepší a tak jsem věděl že je to správný směr.
Přišlo mi vhodné řešit i napájení a tak jsem pořídil velké oddělovací trafo Riaudio. Dále jsem některá sluchátka rozprodal a sestava se ustálila na dnešní Schiit modi multibit + Asgard 2 + Mr.Speakers Ether C Flow.
Nastal na pár měsíců klid až na hledání lepších rca kabelů místo chord C-line.Zde začal zlom, chvíle kdy jsem více méně náhodně kontaktoval DCtech cables. Za nějaký čas posílání kabelů na zkoušku a dobrých rad jsem měl k pánovi důvěru.Proběhla výrazná změna akustiky,vlastní výroba "trapů" za bedny, dřevěné difuzory "kulichory" i polystyrenové od vicoustic, pěnové trapy do rohů.Difuzory od megacoustic, jiné kabely a prodej Riaudia. Potom mi bylo nabídnuto že dorazí, vezmou pár věcí, vyzkoušíme je a pokud to nebude přínos vše poberou odjedou a já nebudu platit ani korunu.Dorazili s autem na zemi a do podkroví jsme s vypětím sil dostali 3 kusy 70 kg podstavců pod komponenty, kufry kabelů a tří filtračních boxů (každý trochu jiný).Prvně podstavce a jasný přínos kdy jsme se tou změnou zvuku beze slova na sebe otočili.Nebudu dál popisovat co jsme vše měnili, ale už v půlce to byl takový progres že jsem nechápal jak je to možné.
Od té doby proběhlo přidání dvou subů REL T7i, chord qutest s lin. zdrojem, doplnění akustiky, upgrade kabelů, instalace samostatného přívodu pro hifi a další návštěva DCtech. Před pár týdny dorazilo na zkoušku oddělovací trafo.

Hudba mi není cizí žádná, dobrá potěší vždy, ať klasika nebo elektronická, hraji z fyzických nosičů.
20191214_111818.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: T101

Příspěvek od Jirka33 »

:lol: Dobrý, ty dva subb jsou asi nutné ze? Zesilovač dostačuje?
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Se suby je to o dost lepší.Tyto Focal moc nebasují.Zesilovač je skoro na hraně, ale hraji většinou na "-20 dB" , klasiku i na -10. 0 dB je maximum.
Naposledy upravil(a) T101 dne 14 pro 2019 16:15, celkem upraveno 3 x.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: T101

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ty kabely jsou ulet :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: T101

Příspěvek od Frogyman »

T101
pěkný tom máš :thumbup:
Jen mi není jasný - ty tři podstavce pod komponenty - to má podobu skříňky se šuplíky, nebo jak to je? Moc to neidentifikuji...
A pak u pravé bedny - to na zemi je trafo a to na racku pes?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: T101

Příspěvek od kychtax »

Zdravím Karle, urazil jsi velký kus cesty. Od té doby co se známe. Ať se Ti daří. :clap:
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Zabiny007
Dík.
Podstavce - když to zjednoduším jsou to bedny plné kamení, každá má cca 70 kg.Ty madla a černé pásy jsou spíš design. prvek.
Ano u pravé bedny je na zemi trafo, před ním je ještě "modulární kabel" který vede do samostatného přívodu.
To na podstavci je pasivní filtrace

Kychtax

Ahoj Honzo, byla to zajímavá cesta :smile: Díky, někdy doraž na poslech.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Bond 007 alias Monte

Re: T101

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Taky mne zaujaly kabely :cool:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: T101

Příspěvek od lachim »

T101
moc pěkná sestava. kabeláž mě též zaujala velmi. vypadá to celé vymazleně.
moc by mě zajímalo, jak ty focal electra u tebe v tomto setupu hrají.
enjoy!
předpokládám, že hraješ hraješ přes xlr ? nějak jsem to nevyčetl...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: T101

Příspěvek od terahera »

Zdar Karle,tak konečně sis taky založil vlákno :thumbup: Koukám,že ses do toho docela opřel :cool: :lol: Taky jsem se od doby pořízení Oppo 105,kdy jsme se vlastně virtuálně seznámili,trochu posunul :cool: Tak ať ti to dělá radost a hraje :thumbup: Doufám,že po novém roce mi to konečně vyjde a dostanu se k tobě
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: T101

Příspěvek od Frogyman »

terahera
pokud vyrazíš, dej vědět. Už se také s T101 delší dobu domlouváme na návštěvě, ale nějak to nevychází. Tak bychom to mohli spáchat společně. Stejně pojedeš přes Brno.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: T101

Příspěvek od terahera »

Zabiny
To zní jako výborný nápad,takže pokud to Karlovi nebude vadit,určitě uskutečníme a mohl by to být tím pádem fajn výlet :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: T101

Příspěvek od Vinco »

Velmi pekna aparatura, so svojskym pristupom.
Vidno, ze vies, co chces, konecne nieco co potesilo.
Klobuk dole, paci sa mi to !
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: T101

Příspěvek od jirie »

Moc hezká"dílnička". Co by za to každý hifista dal :mrgreen:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: T101

Příspěvek od PítrsPraha »

Hezky predstaveni a zajimava neotrela sestava ;-) :thumbup: . Libi se mi, jak ses casem posouval vpred zda se bez prehnanyho laborovani. A super je velky prostor, ktery Focaly potrebujou a ktery jim muzes doprat ;-) .
Jinak tve RIAudio mi ke spokojenosti slouzi ;-) .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: T101

Příspěvek od martinowsky »

krasne, libi se mi, zes to udelal a postavil tak jak se Ti to libi. Kazdy mame svou predstavu. A zde citim, ze neslo o zadne unifikovane kopirovane reseni. Uzivej :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Lachim
Lepší bude když popíši celou cestu signálu OPPO - coax : digitál silver - QUTEST - rca: Supreme V3 - pasivní preamp - rca: Supreme V6 - "čokoládky" - Audionet
Poslech když tak sz
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

terahera
Díky, viděl jsem že jsi se posunul o velký kus, bude to určitě jiný zvuk než jsem u tebe byl posledně.

terahera, zabiny
Klidně přijeďte společně :smile:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Díky všem za podporu. :thumbup:
Rád napíši že většina toho je práce a nápady DCtech a pana Rastislava, bez něj by to bylo 5% toho co je to teď.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: T101

Příspěvek od zatty »

Máš to monstrózně postavené. Prostor je dle foto obrovský spíš taková menší koncertní místnost. :clap: :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: T101

Příspěvek od Jirka33 »

zatty píše: 15 pro 2019 20:40 Máš to monstrózně postavené. Prostor je dle foto obrovský spíš taková menší koncertní místnost. :clap: :thumbup:
Ale málo podložek co :lol:
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

zatty píše: 15 pro 2019 20:40 Máš to monstrózně postavené. Prostor je dle foto obrovský spíš taková menší koncertní místnost. :clap: :thumbup:
Díky, prostor je 31 m2, ale není to samostatná poslechovka.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Quentin

Re: T101

Příspěvek od Quentin »

Jenom 31m?! :arrow: vážně to vypadá obrovské!!!
Máš to hezké :thumbup:
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T101

Příspěvek od ivanb_cko »

co jsou konkrétně ty filtry a kabely zač? Na stránkách Desire Cable Technology není nic podobného ukázaného natož v nabídce?
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Jde o zakázkovou řadu produktů Desire CT. Poslal jsem ti sz.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

japex píše: 16 pro 2019 09:41 Jenom 31m?! :arrow: vážně to vypadá obrovské!!!
Máš to hezké :thumbup:
Díky :-)
Jinak jsem kecal je to 33,4 m2
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Po delší době klidu v sestavě dorazilo k testování nějaké to železo. :shock:
20200302_194414.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: T101

Příspěvek od Arim »

Proc prodavas Revel Ultima Gem 2, nehraji lépe nez Focal?
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Arim:
Revel Ultima Gem 2 jsem nikdy neměl, to je inzerát někoho jiného.

Pro úplnost, na test tu mám toto:
https://www.kinki-studio.com/ex-b7

Předek zkusím později
https://www.kinki-studio.com/ex-p7
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: T101

Příspěvek od Arim »

Aha, tak to se omlouvam, ale byly u tebe doma?

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... ima-gem-2/
93950_3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Arim:
Nebyly, pokud se podíváš jde o jinou poslechovku : koberec, velká tv o dost níže než mám já, jiné difuzory, pěna na zdech, velké REL G1, stolek pod komponenty... atd.., pouze kabeláž a filtrace je od stejné značky.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: T101

Příspěvek od Arim »

Ale Ano samozřejmě že jsem si všiml jiného stolku koberce a tak dále, ale když jsem viděl ty kabely a difuzéry tak jsem si vážně myslel že se poslechovka trošičku změnila a že je to ta tvoje protože podobnost je až zarážející :)
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: T101

Příspěvek od efičák »

T101 bravo, jsi Imperátor.
Opravdu respekt, vše pro účel, maximum možného. (*)
Dva aktivní subwoofery odlehčují stereu a vyrábí tu tlakovou vlnu, aby zvuk působil reálně.
Když mi na Vánočním koncertě v kostele rezonovaly i lebeční kosti od varhan, byl zážitek maximální. :razz:
Zvuk dobrý - všechno dobré
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

efičák:
Díky :smile:
Suby fungují ke stereu skvěle, při čtení tvého zážitku jsem si vzpomněl na nedělní poslech Hanse Zimmera u kamaráda s Revel Salon 2 + 2x REL No.25. Ultra rychlé příjemné basy co hýbou domem :mrgreen:
Nicméně obří varhany v kostele..., že bych začal chodit? :smile:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: T101

Příspěvek od efičák »

Nicméně obří varhany v kostele..., že bych začal chodit? :smile:
Ten slunečný den v roce 1988 jsem se urval ze shánění záclon a jiného u nás vzácného zboží ve východním Německu a navštívil barokní kostel s tabulí připomínající působení J.S. Bacha v Lipsku.
Kostel byl chladný, temný a obrovský se silným pachem starého dřeva a dalších nezamněnitelných odstínů magického posvátného místa. Usedl sem na tvrdou lavici a v tom se ozval bouřlivý zvuk kovových válců obrovského objemu v složité polyfonii vrcholného Baroka.
Dobový nástroj vyžaduje neuvěřitelnou přesnost kvůli pevné a přesné mechanice klaviatury, odhalí každé zaváhání či chybku.
Chrám byl prázdný, proto se vlny přelévaly tak mohutně, až mě zalila úzkost a ztratil sem se v předivu skladby vinou dlouhého dozvuku.Šokantní zážitek. :razz:

Moderní varhany svádí k nepřesnostem které u novější hudby nevadí, možná pomáhají s odvahou k větší virtuositě. Mě však tento křtící zážitek neumožňuje vyhledávat záznamy dobré hudby na nových nepřesných varhanách a poslouchám ty staré, autentické.
Pulty obchodů s nahrávkami tehdy ve východním Německu přetékaly LP a kazetami jejich skladatelů. Jako v cukrárně v kontrastu ilegálních burz pronásledovaných pány s bílými obušky.

Návštěvy živých vystoupení ti T101 vřele doporujuji, mnohdy je to zvukové zklamání ale máš li dostatek energie, něco si projdi. Taky zkušenost s hrou na nástroj je výborná, někdy nás aparát může nadchnout zábavností a efektem oslnění, ale "časová rekonstrukce nahrávky" je nejvíc.
Zvuk dobrý - všechno dobré
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

efičák:
Díky za zprostředkování zážitku, pěkné čtení.
Slyšet takové monstrum, na to se nezapomíná, ale probudit je k životu to musí být pocit boha metajícího hromy :smile:

Určitě stojí za to vyrazit za živou hudbou, ať už té chrámové či jiné podle gusta posluchače.Máš nějaké typy na tebou zmiňované staré autentické varhany ku poslechu (mimo těch v Lipsku)?
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
kutilka
Příspěvky: 36
Registrován: 09 kvě 2016 11:29

Re: T101

Příspěvek od kutilka »

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: T101

Příspěvek od PavelDosko »

jen OT k varhanam ... v zari 2018 jsem byl v Seville v katedrále panny Marie (asi největší katedrála světa) kde jsou dvoje obrovské varhany umístěné v třertinách chrámové lodě, pánové (dámy), vecerni koncert kdy hraly oboje najednou bylo neco NESKUTECNEHO. Varhanni koncerty v Morici v OL navstevujeme se zenou pravidelne, vyborne varhany jsme slyseli i v Drazdanech (Silbermann) a Cordobe

pekny poslech vsem
neni placka, neni highend
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

kutilka,PavelDosko
díky za tipy :thumbup:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Dostal jsem se včera ke zkoušení preampu od Kinki studio a udělal si tak názor k monoblokům EX-B7 a předku EX-P7

EX-B7+DCtech preamp
Hned po zapojení mi učarovala síla a lehkost se kterou kontrolují každý složitý detail v hudbě.S Focal to cvičí jako hurikán s novinami.
Prostor, rychlost a samozřejmost projevu nástrojů, hlasů i nových zvuků, dynamika, příjemnost, detailnost a s tím vším spojená zábavnost je zkrátka návyková.Tady není co vytknout.
Zajímavé že tomu všemu se přizpůsobily i suby, vedení signálu do T7i přímo od svorek zesilovačů má svůj význam.

EX-B7+EX-P7
Po změně preampu a ladění hlasitosti na podobnou úroveň bylo zřejmé, že se částečně zmenšil prostor, lehce ubylo detailů a hustota zvuků se snížila.
Tóny jsou lehčí a hlas mírně prázdnější, hudba plyne lehce a pohodově, není tak rychlá.Zkoušel jsem přidat volume více a stále klidný, příjemný projev, jen se zvedla hlasitost. P7 je dle mne muzikálnější, pasivní preamp DCtech víc audiofilnější.

Závěr je takový že monobloky EX-B7 už zůstanou v sestavě :thumbup:

zapojení na fotce je testovací a vypadá tak trochu krkolomně
20200304_175545.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Odpovědět