T101

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

MANA píše: 15 říj 2023 13:59 Gratuluji k nové poslechovce. Samostatná místnost je snem většiny hifistů. Sestava budí respekt :cool:
Přeji relax, klid a emoce při poslechu oblíbené hudby T101 :thumbup:
Ať se daří při dalším ladění/budování akustiky a celé sestavy....
Děkuji.Chtělo to hodně dřiny i štěstí, ale sen se vyplnil.
Sestava teď hraje vyrovnaně a baví.
Jak víme vylepšovat lze stále, akustika, větší suby, nové bedny... :mrgreen: , ale kdo ví jestli k tomu dojde.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: T101

Příspěvek od MANA »

T101 píše: 15 říj 2023 19:47
MANA píše: 15 říj 2023 13:59 Gratuluji k nové poslechovce. Samostatná místnost je snem většiny hifistů. Sestava budí respekt :cool:
Přeji relax, klid a emoce při poslechu oblíbené hudby T101 :thumbup:
Ať se daří při dalším ladění/budování akustiky a celé sestavy....
Děkuji.Chtělo to hodně dřiny i štěstí, ale sen se vyplnil.
Sestava teď hraje vyrovnaně a baví.
Jak víme vylepšovat lze stále, akustika, větší suby, nové bedny... :mrgreen: , ale kdo ví jestli k tomu dojde.
Úplně se dovedu vcítit do tvých slov - SEN SE VYPLNIL :thumbup: a následně přeji ať se Ti splní i ty další, které plánuješ :mrgreen:
Letos jsem s tím také hodně pohnul a těším se, že se další věci, které mám v hlavě povedou - není nad to, když to přináší radost a je vidět, že se dílo daří.... :angel:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Před pár dny jsem dokončil část plánované akustiky, výrobu a instalaci 17 panelů kolem celé místnosti, skládají se z pěny, rámu a dubových destiček.Ještě jsem přidal 2 ks kulatých bass trapů do zadu od t.akustik.
Bylo to dost práce, ale přes pár útrap při výrobě nastal testovací večer.S mírnou dávkou adrenalinu v krvi jsem zmáčkl play a po první písničce bylo jasné, že to nebyla práce marná.
Hudba získala na drajvu, síle, přesnosti i prostoru všemi směry.Vokál vyskočil více dopředu, vlastně je člověk víc vnořený do hudby ve které objevuje více detailů, vrstev..., zkrátka radost - husí kůže z kapely před vámi.
20231129_190631.jpg
Dále jsem experimentoval s pěnovými panely nad zadní trapy, kde nakonec z plánovaných šesti zůstaly dva, už to hudbě ubíralo na živosti.Nicméně to ještě úplně nezavrhuji.Na zemi v první fotce jsou vidět další panely které budu instalovat.
zadni_peny.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: T101

Příspěvek od MANA »

Vypadá to opravdu výborně. Svobodně tvořená akustika bez omezení (z pohledu např. obývací pokoj/manželka) ,je obrovská radost. Letošní rok byl pro mě z tohoto pohledu také náročný, ale strávených hodin na tvorbě a úpravě rozhodně nelituji. Dnes si to bez upravené akustiky nedovedu představit. Akustika jsou puzzle, které se musí seskládat tak, aby do sebe jednotlivé články dokonale zapadly. Jak se to ale povede, je to mazec :clap:
Gratuluji Ti a děkuji za sdílení. Už si prohlížím, zda někde nenajdu inspiraci i pro sebe :thumbup:
Fajn poslech
M.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: T101

Příspěvek od Pavel M. »

Díky za sdílení a dodatečná gratulace k větší poslechovce. Práce s akustikou :thumbup:
Btw: zajímavý přístup mají hifisti k oknům - šikovné místo pro difuzor (mám to stejně). :lol:
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: T101

Příspěvek od Ramones »

Čistě tip ohledně estetiky: zkusil bych přehodit ty bílé panely s béžovými kruhy tak, aby kruhy směřovali ke středu. Opticky by to zaostřilo vnímání stereobáze :angel:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: T101

Příspěvek od PavelDosko »

urcite je vyhoda mit samostatnou poslechovku, gratuluji
delal jsi to na zaklade nejakeho mereni?
neni placka, neni highend
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: T101

Příspěvek od Ramones »

Ramones píše: 30 lis 2023 12:05 Čistě tip ohledně estetiky: zkusil bych přehodit ty bílé panely s béžovými kruhy tak, aby kruhy směřovaly ke středu. Opticky by to zaostřilo vnímání stereobáze :angel:
...musel jsem opravit "směřovaly".... :oops:
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

MANA
Díky.Ano je to svoboda při tvorbě, žena nic nenamítá :mrgreen:
Akustika je důležitá, mnoho procent z celkového vlivu na výsledek, ale jak to je u všech komponent snadno se dá udělat krok vpřed a dva zpátky, nebo hůř.
Tobě také fajn poslech s novými GT2 :thumbup:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Pavel M
Též děkuji.
Ano, okna.Vlastně nejlépe by bylo je tam nemít, ale nechtěl jsem z toho mít úplně tmavou kobku a stavba by i z venku vypadala divně.Možná tam ještě přidám nějaké závěsy.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Ramones
Při tvorbě té čelní stěny to prvně bylo jak píšeš, ale když jsem je dal jak jsou teď, byl u mě zvuk lepší, více prostoru, živější.
Podle mě je to takto : polystyrenový difuzor s tvrdými destičkami jich odrazí více, než ten bez nich který něco pohltí a zrovna tady to sedlo lépe tak jak to je :smile:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

PavelDosko
Je to paráda :thumbup: Díky
Akustika,rozmístění beden,nastavení/umístění subwoferů i supervýškáčů je dělané na základě poslechu mého a zkušeného kamaráda.
Měření je také cesta, ale podle mě je dobré kontrolovat každý krok poslechem a doladit si to k obrazu svému.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: T101

Příspěvek od aretax »

T101 píše: 30 lis 2023 23:07 PavelDosko
Je to paráda :thumbup: Díky
Měření je také cesta, ale podle mě je dobré kontrolovat každý krok poslechem a doladit si to k obrazu svému.
:thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: T101

Příspěvek od zappa »

taky gratuluji, at to hraje :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: T101

Příspěvek od zappa »

kdybys i chtěl pomoci s grounding dej vědět :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Grouding boxy jsem řešil, nějaké mám od DCT, ale bylo jich málo a další se mi nechtělo vyrábět.Takže jsem objednal 5 ks z aliexpresu..., tu větší variantu
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 7844498%21

Dorazilo to celkem rychle, nedalo mi to a jeden jsem rozdělal, místo deklarovaných 16ti druhů minerálů, jsem našel z těží 4 ~x( .
20230228_132800.jpg
Nu což, zklamán jsem se vrhl do výroby vlastních, alespoň jsem použil krabice, které jsem doplnil.Měděná páska všude uvnitř + vodič navíc a hlavně jiná směs.

Jinak by to samozřejmě z nějakých % fungovalo i s těmito, ale chtěl jsem z toho vytěžit víc.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
tomiik
Příspěvky: 51
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: T101

Příspěvek od tomiik »

Mají ti DCT nějaké stránky nebo veřejně přístupné info? Mám v plánu řešit napajení i uzemnění, tak by to mohli být pro mě vhodný tip. Ale kromě tvé prezentace jsem k nim nic nenašel.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: T101

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

T101 píše: 08 pro 2023 09:04 Dorazilo to celkem rychle, nedalo mi to a jeden jsem rozdělal, místo deklarovaných 16ti druhů minerálů, jsem našel z těží 4 ~x( .
Je tam určite 16 druhov materiálu. Ale sú si veľmi podobné, tak to potom trochu mätie.
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Bubuxin-KILBRU power
Určitě?Ty jsi tyto zemnící boxy objednával a rozdělal je?
Sám výrobce/prodejce se po dotazech přiznal, že to není dle popisu s tím jakou chci slevu.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Včera jsem dokončil další krok v akustice poslechovky, umístění 6ks Vicoustic flexi wave ultra 120 na strop.Před tím ještě přibylo 6 ks upravených difuzorů na boky a 2ks t.akustik grid na strop.
Každý pár akustických prvků byl menší či větší posun vpřed, ovšem až 6 ks wave zapadlo do většího celku stropu a při poslechu mi protáhlo úsměv jak u malého kluka co našel rok ztracenou hračku.Paráda, všechny pásma míří na poslechové místo větší energií a zvukově se strop posunul tak o 2m výše, celá šířka prostoru v hudbě je více vyrovnaná.
Opět se mi potvrdilo, že poměr cena/výkon je u správného řešení akustiky v hifi nejvyšší.
20231225_175150.jpg
20231226_151205.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4231
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: T101

Příspěvek od Mark Levinson »

Hledím na ty fotky s němým úžasem a přemýšlím co k tomu napsat. Krása a nádhera, gratulace k takové poslechové místnosti. Nevím jestli se to ve vlákně už nepsalo, ale zajímalo by mne jaký rozměr má poslechovka?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: T101

Příspěvek od MANA »

Ahoj T101, tomu se říká svoboda realizace akustiky v přímém přenosu. Díky za sdílení. Strop mě hodně zajímá. Mám hotovou střední část, řekl bych tak polovinu plochy. Jak vymyslet zbytek stále přemýšlím. Vicoustic flexi wave ultra jsou zajímavé. Uvažuji o nich a jak je vidno, tak fungují :smile:
Máš to opravdu vymakané a souhlasím,že akustika je základ a je dobré ji řešit postupně a s rozvahou :thumbup:
Díky a užívej
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
slayers
Příspěvky: 591
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: T101

Příspěvek od slayers »

Čau, máš to fakt parádní :thumbup: :thumbup:
Já mít velikosti tvoji poslechovku tak už mám doma Focal Scala Utopia Evo.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: T101

Příspěvek od MANA »

slayers píše: 27 pro 2023 19:47 Čau, máš to fakt parádní :thumbup: :thumbup:
Já mít velikosti tvoji poslechovku tak už mám doma Focal Scala Utopia Evo.
Slayers, nerouhej se, Tvé Audiovector R3 Avangarde, jsou zcela jistě superbní kousky :smile:
Nicméně taková samostatná poslechovka s úpravami k tomu opravdu svádí :lol: :thumbup:

Sorry za off topic
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Mark Levinson píše: 27 pro 2023 09:35 Hledím na ty fotky s němým úžasem a přemýšlím co k tomu napsat. Krása a nádhera, gratulace k takové poslechové místnosti. Nevím jestli se to ve vlákně už nepsalo, ale zajímalo by mne jaký rozměr má poslechovka?
Díky :smile: , také se mi i po vizuální stránce místnost líbí, ještě chybí pár panelů na boky, škoda že ty od vicoustic jsou poměrně drahé.
Poslechovka má 5,5 x 6 m kde repro je na kratší straně.Něco fotím širokoúhle, takže to trošku tu místnost "zvětší"
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

MANA píše: 27 pro 2023 09:39 Ahoj T101, tomu se říká svoboda realizace akustiky v přímém přenosu. Díky za sdílení. Strop mě hodně zajímá. Mám hotovou střední část, řekl bych tak polovinu plochy. Jak vymyslet zbytek stále přemýšlím. Vicoustic flexi wave ultra jsou zajímavé. Uvažuji o nich a jak je vidno, tak fungují :smile:
Máš to opravdu vymakané a souhlasím,že akustika je základ a je dobré ji řešit postupně a s rozvahou :thumbup:
Díky a užívej
MaNa
Ahoj MANA,
třeba bude pro někoho inspirací věnovat se akustice, když sem dám postup ve své poslechovce.
Určitě fungují, ale že pomohou i tobě bych za to na 100% ruku do ohně nedal, máme jiné místnosti a jak jsi psal je to jako puzzle co do sebe musí zapadnout.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

slayers píše: 27 pro 2023 19:47 Čau, máš to fakt parádní :thumbup: :thumbup:
Já mít velikosti tvoji poslechovku tak už mám doma Focal Scala Utopia Evo.
Ahoj Slayers, díky.
Někdy to byla dřina, ale zážitek z hudby to posunulo značně.
Moje Focal 1027 nejsou kdoví jaké bedny, ale se suby, supervýškáči, akustikou a zbytkem sestavy, celkovému doladění je to myslím parádní poslech.
Samozřejmě jít dál se dá vždycky, záleží na každém kdy si řekne dost. :mrgreen:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: T101

Příspěvek od MANA »

T101 píše: 28 pro 2023 13:25
MANA píše: 27 pro 2023 09:39 Ahoj T101, tomu se říká svoboda realizace akustiky v přímém přenosu. Díky za sdílení. Strop mě hodně zajímá. Mám hotovou střední část, řekl bych tak polovinu plochy. Jak vymyslet zbytek stále přemýšlím. Vicoustic flexi wave ultra jsou zajímavé. Uvažuji o nich a jak je vidno, tak fungují :smile:
Máš to opravdu vymakané a souhlasím,že akustika je základ a je dobré ji řešit postupně a s rozvahou :thumbup:
Díky a užívej
MaNa
Ahoj MANA,
třeba bude pro někoho inspirací věnovat se akustice, když sem dám postup ve své poslechovce.
Určitě fungují, ale že pomohou i tobě bych za to na 100% ruku do ohně nedal, máme jiné místnosti a jak jsi psal je to jako puzzle co do sebe musí zapadnout.
Ahoj T101,
ano rozumím. Je to vždy loterie a v tomto případě prostě platí jediné pravidlo, dokud to nevyzkoušíš na vlastní sestavě/poslechovce, tak nevíš. Na druhou stranu jsou důležité i indicie jiných hifistů. V podstatě potřebuji vyplnit stejný prostor na stropě, kde máš Ty umístěné Vicoustic flexi wave. Nebo jinak, chtěl bych vyplnit stejný prostor - zda je to v mém případě dobře - toď otázka :roll:
Nicméně díky za sdílení a poskytnuté informace :thumbup:
Fajn poslech
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

T101 toto by ta mohlo zaujímat,ale podla diskusie to vyzera tak,ze tie regalovky od monitoru prehraju tie focaly :crazy:

https://www.youtube.com/watch?v=dTVJsQvK61g
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: T101

Příspěvek od blesk666 »

Jano hifista: jeden koment pod videom na yotube a podla toho? To by som asi nebral ako univerzalnu pravdu.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: T101

Příspěvek od T101 »

Jano hifista píše: 12 led 2024 22:13 T101 toto by ta mohlo zaujímat,ale podla diskusie to vyzera tak,ze tie regalovky od monitoru prehraju tie focaly :crazy:

https://www.youtube.com/watch?v=dTVJsQvK61g
Monitor audio řada PL jsou výborné, slyšel jsem PL 100 ve 2. genereaci v menší a pak velké poslechovce a až tam to bylo vynikající, jsou náročné na prostor, překvapivě jej téměř zaplnily velkým zvukem, celkově se mi líbily, jen byl pak problém k nim donastavit subwofery.
Tak jak to mám doladěné teď k focal bych rozhodně neměnil, nové repro možná, někdy, ale mohlo by to znamenat jiné reprokabely a jistě celkové nastavení.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

T101 píše: 15 led 2024 10:34 Monitor audio řada PL jsou výborné, slyšel jsem PL 100 ve 2. genereaci v menší a pak velké poslechovce a až tam to bylo vynikající, jsou náročné na prostor, překvapivě jej téměř zaplnily velkým zvukem, celkově se mi líbily, jen byl pak problém k nim donastavit subwofery.
Tak jak to mám doladěné teď k focal bych rozhodně neměnil, nové repro možná, někdy, ale mohlo by to znamenat jiné reprokabely a jistě celkové nastavení.
K regalovkam je tazsie zladit SW ako k stlpom ?
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

blesk666 píše: 13 led 2024 01:09 Jano hifista: jeden koment pod videom na yotube a podla toho? To by som asi nebral ako univerzalnu pravdu.
My sme zrovnavali focal Electra sice regalovky,s mojimi BW 702 S2.Ked opomeniem basovu zlozku,nemalo to zdaleka take podanie priestoru a detaily.Ale tak je to starsí model uz,tak by to aj bolo pochopitelné.
Monitor audio celkove rozhodne basmi nesetrí,takze verím tomu,ze by tie electry prehrali.Ono sa to nezda,ale niektore stlpy maju deficit basov,ako napr magnat signature 909.Bedna jak hrom,dva basove menice myslim 20 cm,ale ked som ich pocul a to x razy tak mi prisli skor ako dobre monitory a moje 702 s2-ky mensia bedna,mensí priemer menicov a basy lepsie.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

T101 píše: 15 led 2024 10:34 Monitor audio řada PL jsou výborné, slyšel jsem PL 100 ve 2. genereaci v menší a pak velké poslechovce a až tam to bylo vynikající, jsou náročné na prostor, překvapivě jej téměř zaplnily velkým zvukem, celkově se mi líbily, jen byl pak problém k nim donastavit subwofery.
Tak jak to mám doladěné teď k focal bych rozhodně neměnil, nové repro možná, někdy, ale mohlo by to znamenat jiné reprokabely a jistě celkové nastavení.
K regalovkam je tazsie zladit SW ako k stlpom ? inak miestnost mas teda paradnu.Ja na tvojom mieste tie elektry predam a kupil by som bud od focalu - ak ti to teda sedí,alebo inej znacky nieco uz novsie.Vedel by som si tam predstavit napr BW 702 s3 + s tymi relmi by to bola iná káva.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

T101 píše: 15 led 2024 10:34 Monitor audio řada PL jsou výborné, slyšel jsem PL 100 ve 2. genereaci v menší a pak velké poslechovce a až tam to bylo vynikající, jsou náročné na prostor, překvapivě jej téměř zaplnily velkým zvukem, celkově se mi líbily, jen byl pak problém k nim donastavit subwofery.
Tak jak to mám doladěné teď k focal bych rozhodně neměnil, nové repro možná, někdy, ale mohlo by to znamenat jiné reprokabely a jistě celkové nastavení.
K regalovkam je tazsie zladit SW ako k stlpom ? inak miestnost mas teda paradnu.Ja na tvojom mieste tie elektry predam a kupil by som bud nieco novsie od focalu - ak ti ta znacka teda sedí,alebo inej znacky.Vedel by som si tam predstavit napr. BW 702 s3 + s tymi relmi by to bola iná káva.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

slayers píše: 27 pro 2023 19:47 Čau, máš to fakt parádní :thumbup: :thumbup:
Já mít velikosti tvoji poslechovku tak už mám doma Focal Scala Utopia Evo.
V tej cenovke by som uz volil radsej Rockport Atria II :silent:
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: T101

Příspěvek od blesk666 »

Jano hifista píše: 15 led 2024 15:47
blesk666 píše: 13 led 2024 01:09 Jano hifista: jeden koment pod videom na yotube a podla toho? To by som asi nebral ako univerzalnu pravdu.
My sme zrovnavali focal Electra sice regalovky,s mojimi BW 702 S2.Ked opomeniem basovu zlozku,nemalo to zdaleka take podanie priestoru a detaily.Ale tak je to starsí model uz,tak by to aj bolo pochopitelné.
Monitor audio celkove rozhodne basmi nesetrí,takze verím tomu,ze by tie electry prehrali.Ono sa to nezda,ale niektore stlpy maju deficit basov,ako napr magnat signature 909.Bedna jak hrom,dva basove menice myslim 20 cm,ale ked som ich pocul a to x razy tak mi prisli skor ako dobre monitory a moje 702 s2-ky mensia bedna,mensí priemer menicov a basy lepsie.
Skusenemu hifistovi asi nema zmysel davat taketo rady. Su totiz len nejakymi tvojimi predpokladmi.

Jednak si ako prve odkazal na “diskusiu” kde bol jediny nazor. Toto si napisal”: T101 toto by ta mohlo zaujímat,ale podla diskusie to vyzera tak,ze tie regalovky od monitoru prehraju tie focaly“


No a co pises ze si porovnaval regalovky Focal z rady Electra (mozno model 1008B?) s tvojimi stlpmi, tak to je opat irelavnte zrovnanie aj predpoklad. Skor by asi bola hanba ak by tie 1008B boli lepsie ako tvoje 702-ky.

Myslim ze T101 pozna limity svojich bedni. Iste naslo by sa asi vela bedni ktore by mohli byt lepsie ako tie co ma, ale to sa da prakticky vzdy. Dolezity je skor rozumny subor kompromisov co sa tyka vyvazenosti a zladenia aparatu a ano bedna je urcite zakladny kamen zostavy.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: T101

Příspěvek od Janik »

@blesk lepsie by to nenapisal hadam nik
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: T101

Příspěvek od Jano hifista »

blesk666 píše: 15 led 2024 17:57 Skusenemu hifistovi asi nema zmysel davat taketo rady. Su totiz len nejakymi tvojimi predpokladmi.

Jednak si ako prve odkazal na “diskusiu” kde bol jediny nazor. Toto si napisal”: T101 toto by ta mohlo zaujímat,ale podla diskusie to vyzera tak,ze tie regalovky od monitoru prehraju tie focaly“


No a co pises ze si porovnaval regalovky Focal z rady Electra (mozno model 1008B?) s tvojimi stlpmi, tak to je opat irelavnte zrovnanie aj predpoklad. Skor by asi bola hanba ak by tie 1008B boli lepsie ako tvoje 702-ky.

Myslim ze T101 pozna limity svojich bedni. Iste naslo by sa asi vela bedni ktore by mohli byt lepsie ako tie co ma, ale to sa da prakticky vzdy. Dolezity je skor rozumny subor kompromisov co sa tyka vyvazenosti a zladenia aparatu a ano bedna je urcite zakladny kamen zostavy.
Ja som len chcel povedat asi to,ze pokial uz má T101 elektroniku akú ma a i kabelaz a suby + dobre akusticky upravenu miestnost,tak najslabsím clankom retazca su prave tie stlpy od focaku.Ako nemam nic proti starozitnostiam,ale vyvoj ide dopredu aj v hifi technike.Mam kamosa,ktory zil v bubline ze tie jeho regalovky electra su fakt dobre a ze dokonca prehraju tie moje,az pokial sme to neotestovali u mna doma.Potom uz inak hovoril....dokonca ich chcel vyhodit s balkona :-D No holt,vyvoj nezastavís.To je ako zrovnavat skodovku 100 s tou dnesnou.Preto tie starsie rocniky hifistov mi prijdu s trocha obmedzenymi nazormi na vec.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: T101

Příspěvek od blesk666 »

Jano Hifista: Dalo by sa pokracovat v diskusii, avsak uz si viac nemusime vyjasnovat svoje nazory v osobnom vlakne.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Odpovědět