Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
kychtax

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od kychtax »

co v tom je, nějaká pružina? Takhle z obr. to vypadá..
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Ano, jak to vypadá, tak to i je :cool:
Nějaké info a podrobnosti lze vidět na videu zde..https://youtu.be/7ew4dRUEm-k
To trampolínové uložení je nezvyklé. Ale "houpe se to jen při doteku". Když pustím hudbu sebehlasitěji, tak "nic".
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Ještě jedno video..
https://youtu.be/PwRMG1BoPJU
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Ramones »

No podívejme se :angel:
Já mám reprobedny o váze 50 kg na soundcare hrotech, které jsou ještě podloženy zhruba 2,5 cm celogumovými nožkami o stejném průměru jako soudcare a výsledný, kývací efekt je podobný a podlaha se rovněž nechvěje.
Jenže, co teď s názorem, že reprobedny se mají do podlahy pevně opřít .... :?: :silent:
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od vitek »

zabiny007 píše: 26 lis 2019 20:56 Tak nakonec se nemožné stalo skutečností a budu mít na test krom TOP modelů i dva páry reprokabelů, které jsme viděli/slyšeli ve Varšavě.
Celkem tedy čekám příští týden tento testovací balíček:

1x set reproduktorový Fractal F1 v délce 1,5m
2x set reproduktorových kabelů ISOLDA v délce 2m (chci vyzkoušet biwiring)
1x XLR kabel Fractal F1
1x set antivibračních lišt pod reprobedny
Tak jak? Měl jsi už čas testnout ty F1? Docela mne to zajímá. Kdysi se tady vyráběli ploché repro kabely s 8 ohm impedancí( a hrálo to nejlíp ze všech, co jsem kdy slyšel, ale na mne už nezbylo....), což by mohla být ta ISOLDA, ale ještě líp je hodnocen Fractal... A co vibrace??? Dík
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Zatím mám jen XLR F1 a lišty pod bedny, reprokabely už jsou na cestě, takže je očekávám každým dnem.
Postupně testuji u sebe i na nějakých návštěvách a je to jako se vším - je potřeba zkoušet na vlastní sestavě, protože v každém řetězci to vyznívá jinak. Ale nějaké shrnutí chci dělat, až bude vše komplet doma.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od vitek »

Ok, já myslel, že už tomáš vše doma. Dik
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Tak zábava na svátky dorazila... :lol:

IMG_20191218_153430_resized_20191218_033501368.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Vadim »

Jsem hodne zvedavy na vysledky. Az budu mit doma upravene XN350 zacnu hledat vhodnou kabelaz, komplet.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od aretax »

Ramones píše: 13 pro 2019 16:08 No podívejme se :angel:
Jenže, co teď s názorem, že reprobedny se mají do podlahy pevně opřít .... :?: :silent:
Tu sa nejedná o názor. Na jednej strane platí Zákon akcie a reakcie, t.j. taká istá sila, ktorú vyžaruje menič do priestoru pôsobí aj opačným smerom, teda do bedne. Tým sa znižuje účinok hlavne basov. Na druhej strane je snaha, aby čo najmenej zvukových vĺn absorbovala podlaha. Obidve podmienky súčasne sa ťažko splnia. Preto sú najviac rozšírené hroty, resp. guličky, teda bodový styk s podlahou pri zabezpečení nulovej spätnej reakcie bední.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

tak uvidíme, co zůstane :angel:

IMG_20191218_192121.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Nabídka. :thumbup: :angel: :cool:

Nyní mám půjčené na test tyto výrobky:
1x set reproduktorový Fractal F1 v délce 1,5m
2x set reproduktorových kabelů ISOLDA v délce 2m (chci vyzkoušet biwiring)
1x 1m XLR kabel Fractal F1
1x set antivibračních lišt pod reprobedny

Vracet budu vše až začátkem ledna. Pokud by někoho z vás cokoliv z těchto produktů vážně zajímalo, ozvěte se mi do SZ. Můžeme se domluvit na poslechu/vyzkoušení. Jen předem avizuji, že je nedám z ruky - složil jsem v UK nemalou zálohu a tak chci mít pod kontrolou, co se s nimi děje.
A pak - pro jistotu, aby bylo jasno... Tyto kabely neprodávám, neobchoduji s nimi, nemám provize z prodeje do ČR atd atd.. Vše nabízím jako pomoc stejně postiženým, ať nemusíte podstupovat to stejné co já. Jediné co mohu nabídnout, tak přenechat za super ceny ty demo vzorky, které si nebudu nechávat. Popř. v případě zájmu o více ks můžeme zkusit vyjednat společně zajímavější ceny.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Rothaudio »

Ahoj,

Hlásím se na poslech. Co proto mohu udělat? 😉
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Ramones »

aretax píše: 18 pro 2019 18:54
Ramones píše: 13 pro 2019 16:08 No podívejme se :angel:
Jenže, co teď s názorem, že reprobedny se mají do podlahy pevně opřít .... :?: :silent:
Tu sa nejedná o názor. Na jednej strane platí Zákon akcie a reakcie, t.j. taká istá sila, ktorú vyžaruje menič do priestoru pôsobí aj opačným smerom, teda do bedne. Tým sa znižuje účinok hlavne basov. Na druhej strane je snaha, aby čo najmenej zvukových vĺn absorbovala podlaha. Obidve podmienky súčasne sa ťažko splnia. Preto sú najviac rozšírené hroty, resp. guličky, teda bodový styk s podlahou pri zabezpečení nulovej spätnej reakcie bední.
Pokud by byla možnost a někdo měřičský zdatný by vliv vícero podložek na zvuk (ne vibrace do podlahy) změřil, hned bychom zjistili, co a jak se projevuje :idea:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Rothaudio píše: 18 pro 2019 20:55 Ahoj,
Hlásím se na poslech. Co proto mohu udělat? 😉
Ideálně poslat SZ, jak jsem psal... :cool:

Ale když už takto, tak za mne ideální stav - sežeň na porovnání Valhallu 1 a přijeď do Brna. Klidně teď čtvrtek/pátek, to je doma klid.
A vlastně můžeš vzít i PaoloCable na srovnání. V této fázi, kdy chci udělat pro sebe final výběr, by mne to už zajímalo...
Anebo alternativní, ale pořád reálná varianta - pojďme udělat společné srovnání v Praze. Když seženeš místo a Valhallu, tak mezi mezi svátky nebo hned po nich přijedu.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Rothaudio »

Zabiny

Zkusím se podívat po Valhalle.
Svoji už jsem rozstříhal a moc mi toho nezbylo 😁

Každopádně si dáme vědět. Samozřejmě, že v domácím prostředí to bude OK. Do Brna mohu dorazit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Na porovnání u mne stačí zbytky cca 2x 1m. Vlastně i 2x 75cm...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od kychtax »

Valhalla to rozdrti.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Tak u mne proběhlo pár testíků a porovnání a výsledek je následující:

- Reprokabel Fractal F1 - u mne zůstává, jsem z něj nadšen. Porovnával jsem se stávajícím Sroll Kapton i s referencí pražské kliky "silver Paolo" (omlouvám se, název mi unikl a ani jsem jej v rychlosti nedohledal). Na první dojem byl Paolo zajímavější, prezentnější a dlouho jsem si myslel, že u mne zůstane, protože F1 byla vedle něj "nudná". Při dlouhodobějším poslechu jsem ale vyhodnotil, že zdánlivá "nudnost" u mne znamená neutralitu a je v pořádku. Původně jsem zvažoval ještě další testování - vůči Valhalla, Kimber atd, ale protože by to bylo náročnější na čas a navíc u několika členů Paolo nahradil právě Valhallu či podobný kabel, rozhodl jsem se neztrácet čas a raději se budu věnovat poslechu s kabelem, který mi v sestavě sedí. I s vědomím, že možná někde čeká nějaký lepší. :angel:

IMG_20191218_193058.jpg


- ISOLDA: měl jsem k dispozici 2ks délky 2m. Jedná se o velice slušný kabel za rozumnou cenu. Bohužel jsem nejdříve zkusil F1 a vedle něj Isolda byla jako "chudý příbuzný". Zkoušel jsem i zapojení bi-wiring, ale i zde měla F1 v singl zapojení navrch. Ale pokud někdo hledá kabel v kategorii +-20tis, rozhodně stojí za pozornost. Za zmínku stojí i jejich univerzálnost v délkách použití - díky speciálnímu systému je možné mít v sestavě jeden kabel 1m dlouhý a druhý 10m. To vše bez jakéhokoliv vlivu na zvuk.

- Fractal F1 XLR - toto je kabel a případ, o kterém jsem psal zde: http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... 758#p75751 Je to přesně ten kabel, který by člověk po zapojení v sestavě u Lachima hodil do koše. Zvuk totálně chcípl. Po něco víc než třech taktech jsme jej odpojili, protože se "to nedalo". A u mne - opět maximální spokojenost. Lepší než Kapton, lepší i než TYR2, který u mne působil jako na steroidech. Takže si jej zatím nechávám na pozici preamp-koncáky a po čase jej zkusím dát mezi CD a Preamp a ke koncákům zkusím TYR1 nebo V1.


Kopie č. - IMG-20191212-WA0004_resized_20200106_033114674.jpeg

- Seismic Pods - měl jsem půjčené univerzální lišty pod reproduktory Seismics Bars. Dlouho jsem si s nimi hrál a váhal. Porovnával jsem se stávajícími Ceraballs. Zde hodně záleželo, jaký byl zbytek sestavy a kabeláže, jaká byla nahrávka. S použitím SB dochází ke zpřesnění basů a středních tónů, naopak prvotní dojem je lehký úbytek výšek. Ty jsou výraznější a detailnější s ceraballs. Nedá se říct, co je lepší - je to o očekávaném zvuku a preferencích. A také o místě poslechu. Pokud máte problém se sousedy pod vámi, tak SB je ideál - přenos vibrací je nulový, takže je ocení i oni u hlasitého polechu či u MCH a DK. Já jsem se rozhodl u hlavních beden zůstat na ceraballs, ikdyž mám v plánu časem zapůjčit sesimické pódium a dát "péráku" ještě šanci.
Jakmile jsem si udělal jasno u hlavních beden, demontoval jsem z lišt samotné Pods a zkoušel je na dalších místech v sestavě. Výsledky jsou následující: Objednal jsem Pods pod Subwoofer a také pod centrální repro DK. Navíc si nechávám dělat i zakázkovou izolační desku Seismic Vibration Isolation Platform pod gramofon Garrad, protože Pods předčily vše, co jsem doposud pod ním zkoušel a díky podložce bude izolace ještě o kus dál.


Kopie č. - IMG_20191212_113853_resized_20200106_033114159.jpg
Kopie č. - IMG_20191213_012003_resized_20200106_033115046.jpg

Pokud někoho zajímá více informací, hledejte na jejich webu http://www.townshendaudio.com/, nebo se obraťte na ebay prodejce Johna https://www.ebay.de/usr/select-hifi?_tr ... 7675.l2559, který je prototypem dokonalého prodejce. Měl se mnou velkou trpělivost, ochotně a rychle reagoval a odpovídal na všechny dotazy, včetně těch neobratně formulovaných pomocí googlštiny. Informace co neměl, tak sehnal, zajistil od výrobce zapůjčení požadovaných vzorků a nakonec nabídl i zajímavé ceny. Takže pokud by vás cokoliv od Townshend zaujalo, s důvěrou se na něj obraťte. Já ještě v budoucnu plánuji se vrátit k podložkám pod bedny a vyzkoušet verzi "Seismic Podium", vyzkoušet bych také chtěl jejich supertweet a v neposlední řadě se těším na další novinky, se kterými by měli v brzké době přijít na trh.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od vitek »

Sašo, super info, dík. Víš co připravují za novinky?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

vitek - viz SZ
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Jiri »

Sašo, objevil si Townshend Audio pro CZ/SK komunitu a nezištně se dělíš o své zkušenosti. Děkuji a smekám před tebou. :clap:
To je přesně typ vláken, kam by se fórum mělo ubírat aby bylo přínosem pro všechny.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od terahera »

Jiri
Absolutní souhlas :thumbup: A není to první(věřím ani poslední) takový počin od Saši :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od RoGi »

Ahoj zabiny007 ,chcem sa spytat -mal si skusenost aj s stillpoints ,ktore su (maly by byt) daleko pred cerabalmi ? tych guliciek tam je podstate viacej.
Tento strunovy(hojdackovy) efekt od Townshead audio je zaujimavy, uz som ho aj inde videl. No z logickeho hladiska je to u mna takto -ano proti vybraciam z podlahy je to dobre ,ale vybracie co produkuje bedna, ked som videl to video ako donho tukol, tak tiez tam bol zaznamenany posuv(na tom tablete), co my privadza na myslienku -kombinacia ceraball a Town.Audio Kebyze dam najprv tu podlozku od TW. a a na nu polozim bednu ,ktora ma napevno namontovane cerabali alebo stillpoints ? Co by sa stalo ? skusal si? Alebo opacne(ale to by bol asi blby efekt ,ale co...) cerabaly a nejako na to polozit TWaudio podlozku. Mozno tie sirsie cerabaly(cearpuky ci ako..)

mohlo by to byt zaujimave. Inak -pokial clovek nechodi a nedupe, pokial ma klud a dobre miesto,vazne mozu ohrozit iba vybracie zo zeme ,ako bolo vo videu -podla mna. Na druhej strane -treba si stiahnut appku a pod cerabalmi s bednou tiez tuknut do bedne aky bude vysledok :-)). Len sa pytam ,netlacim na nikoho (aby sme mali jasno)...

hifi zdar
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Ahoj, stillpoints jsem nezkoušel - neumím je půjčit a kupovat naslepo nechci, není to věc za "pár drobných"...

Já mám zatím bedny položeny napřímo na podložku, testy s hroty + podložka jsem ještě nedělal, i když v plánu to časem mám.
Jak je vidět z mnoha instalací, někteří nahrazují celé původní základny, jiný dávají na přímo, další přes hroty jak originál ,tak i "lepší" nožky.
Taky je vidět, že není nutné se omezovat na nabízené rozměry - vše jde udělat přímo na zakázku jednotlivým reprobednám...

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek


Obrázek

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Quentin »

:thumbup: :thumbup: :thumbup: Vybral bych, ne že ne :!:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od zappa »

Jo Townshend Fractal F1 repro i rca jsou neutrální a transparentní, za ty peníze jsem velmi spokojený.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Vienna »

Tady je k tomu taky něco málo i s obrázky: http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... za-chvenim
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky dovozci Townshend do Ostravy (High End studio Panský Dvůr) jsem se dostal k možnosti vyzkoušet Seismic podium - základna (nejen) pod reprosoustavy. Bohužel u mne je potřeba 3 lidí pro podstavení pod mé reprosoustavy, ale nakonec jsme se sešli k poslechu a po pár hodinách jsme přistoupili k výměně za stávající mramorovou desku a Ceraball jsme položili a vyrovnali podia od Townshend. Po spuštění první skladby jsem zůstal v němém úžasu kdy jsem beze slov koukal na kolegy, kteří seděli vedle mne. Wow, to je změna ve zvuku naprosto famózní. Bas se naprosto uklidní, na první dobrou je tady pocit úbytku basů, ale ony tam jsou jen jsou mnohem přesnější a tím se celé zvukové pásmo pročistí a tím lépe vyniknou i středy a výšky. Další prvek je prostor, který je mnohem přesnější, jde více do hloubky. Takové drobné nuance a dozvuky nástrojů, to vše se ukazuje více. Jednoznačně změna, která je slyšet na první dobrou, žádné hledání nuancí jako u některé změny kabeláže.
Poslouchám to s úžasem několik dní a pomalu mne začíná děsit chvíle kdy to budu muset vrátit. Zkouším různé žánry, abych našel nějakou chybu a mohl si zdůvodnit, že to nemá jen přednosti, ale zatím je to marné.
(Díky za zapůjčení High End studiu Panský Dvůr.)
.
2022-03-03 16.00.13.jpg
2022-03-03 16.00.23.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od pepO77 »

Taktiez po tomto rieseni pokukujem. Mam teraz Isoacoustic a u mna to malo rozne vysledky (vo vacsine lepsie ako nic, raz to bolo horsie).
Rad by som sa opytal, ak mozem, mal si repro priamo na podlozke bez repro hrotov? (predpokladam, ze na priamo ziaden medzi kus)
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Mark Levinson »

Ano, reprosoustavy byly na podiu položené přímo bez žádného mezičlánku. Původně mne svádělo zkusit to i s Ceraball, ale nevěděli jsme zda-li to nebude kontraproduktivní a jelikož to sám nemohu přehazovat, tak to mám bez ničeho a hraje to skvěle, ale jestli by to mohlo být ještě lepší netuším. Možná to někdo už zkoušel a podělí se o výsledky.
Mark Levinson
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od pepO77 »

Dakujem za odpoved a upresnenie. Mam v plane taktiez vyskusat tuto platformu pod nove repro ked pridu a este Nordost fut.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Mark Levinson »

Jiri píše: 07 led 2020 09:00 Sašo, objevil si Townshend Audio pro CZ/SK komunitu a nezištně se dělíš o své zkušenosti. Děkuji a smekám před tebou. :clap:
To je přesně typ vláken, kam by se fórum mělo ubírat aby bylo přínosem pro všechny.
Jirka to napsal trefně za což mu chci poděkovat. Chtěl jsem v tomto vlákně poděkovat Sašovi za rozšíření povědomí o značce Townshend Audio, ale našel jsem příspěvek Jirky, který to trefně napsal už dávno. Já už nějakou dobu spokojeně užívám Townshend Seismic Isolation Platforms a stále mne neopouští nadšení při poslechu. Jediné čeho lituji je to, že jsem si to nepůjčil dříve.
Sašo, díky za Tvou ochotu objevovat a hlavně sdílet :clap:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od terahera »

A to je jen zlomek toho,co Saša a i jiní objeví a sdílí,je toho mnohem,mnohem více,jen ochota sdílet už není taková,jaká by mohla být,díky atmosféře,která zde posledních pár let převládá.Ale zas na druhou stranu,aktivní členové,kteří chcou,vždy se k info nějak dostanou :cool: Ti,co zde chodí jen vyžírat bez přinosu a jiní,kteří jakýmkoli způsobem kazí tu chuť sdílet a předávat zkušenosti,ti ať si jak se u nás říká,řiť políbí
Sorry za OT :angel:
Jinak jsem taky spokojený uživatel Townshend,pod gramo :cool: Jak finance dovolí,bude určitě i pod repro
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od pepO77 »

Seismic podium funguje. To, ze je soundstage presnejsi, ukotvenie nastroja/zvuku v priestore je lepsie (istejsie), bas lepsie artikulovany/presny/rychly ako standardne riesenie repro som akosi cakal/predpokladal. Co som vsak necakal (po skusenostiach s inymi rieseniami, kde repro na specialnych pukoch, spike-och hralo pocitovo tichsie), u Townshend akoby sa zvysila efektivita repro (nemusim vytacat zosilovac do velkych vysin); mozno to je tym, ze viem vnimat viac informacii a tak pocitovo mozem ist s hlasitostou dole. Dalsia vec, ktora sa mi paci, velkost hlasiviek/hlasu je mensia (to suvisi asi s presnejsim imaging a soundstage) - presnost, sustredenost, prirodzenost. Basu je sice menej, ale kopak ma atak, brknutie do basovych strun je ... brknutie. V konecnom dosledku ked tak premyslam, ono to vlastne nie je ziadna 'bomba/pecka', pretoze je vsetko normalne a prirodzene - a to je teda pecka a bomba. Pre moje ucho a srdiecko.

Obaval som sa, ako velmi sa bude repro naklanat na platforme. Nie je to hrozne, nie su to obrovske naklony a repro asi len tak nespadne. Platforma je samozrejme ovela sirsia ako je podorys repro, treba s tym ratat (pre pohyb okolo a umiestnenie). Ako sa pisalo vyssie, na premiestnenie repro bude treba este dalsi par ruk. Ten prvotny pocit ked polozis repro na platformu a repro sa pohne - to je uz prvi neakusticky zazitok.

(Su dve skoly co sa tyka izolacie komponentov, respektive tri. 1) netreba robit nic 2) coupling 3) decoupling. Po mojich skusenostiach, treba si to vyskusat vo vlastnej miestnosti a racku. Je dost mozne, ze seismic platform nie je ultimativne riesenie pre kazdeho. Moze nastat kombinacia kde prave plny coupling je spravne riesenie. A nerobit nic - je tiez moznost).
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od pepO77 »

Dnes som si precital navod. Je tam vtipna poznamka na konci. Podium nepotrebuje brake-in period :) urcite je to pravda, pretoze tak siroky usmev hned po instalacii … no keby som nemal usi tak sa smejem dookola. Kedze je podvecer, hrajem stredne az ticho. Chapem/ocakavam, ze podium funguje zvlast efektivne pri velkych hlasitostiach, kde je velky tlak v miestnosti, menice sa hybu, avsak udivuje ma, ze je pocut rozdiel aj pri nizkych hlasitostiach. Ma to laka pocut prave tichsie a objavovat vsetky mozne detaily a nuances. Dovolim si povedat, ze seismic podia je poznat viac ako kable (nezacinajme prosim flamewar). Proste odporucaju desat z deviatich odbornikov.
Instalacia je blba, ale vo dvojici sa to da zvladnut.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

pepO77 píše: 28 kvě 2022 20:50 ...hrajem......
Z toho slova sa mi ježia chlpy. HRÁM! HRÁM!! HRÁM!!!

https://youtu.be/O1UJqMk_EaE
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Janik »

kvalita neskutocna Seismic Isolation Pods:

https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... ost-709585

hladal som, ze co to je za technologiu :lol: to ako vazne? urvu tam jednu pruzinu do gumovej "ponozky" a 2 ocelove pliesky?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Odpovědět