Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 938
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od dvader »

Tomu se říká know-how, resp. how-know (čti hovno). =))
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Edo »

Akože čo ti na tom vadí? A akú "vesmírnu" technológiu si za tým hľadal? Keď to ľuďom funguje a sú spokojný..
Tannoy Westminster WO, Allnic L-9000 OTL/OCL + Pass Labs X250.8, Allnic H-7000, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95, Lumin, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od blesk666 »

ja by som za tym cakal aj tlmic kmitov.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
tm.watch
Příspěvky: 141
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od tm.watch »

dvader píše: 20 dub 2023 11:20 Tomu se říká know-how, resp. how-know (čti hovno). =))
Teď si na to kápl a pokud sis to už dříve nekoupil, pak si na to taky vyzrál. Nicméně já a spousta dalších to spokojeně používá. 🤷‍♂️
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od YamahaMan »

blesk666 píše: 20 dub 2023 12:08 ja by som za tym cakal aj tlmic kmitov.
:-? Za tie prachy určite...
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Edo »

Pokiaľ tomu správne rozumiem tak práve ten oplet s dierkou na priechod vzduchu má funkciu tlmiča.
Tannoy Westminster WO, Allnic L-9000 OTL/OCL + Pass Labs X250.8, Allnic H-7000, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95, Lumin, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Mark Levinson »

Janik píše: 20 dub 2023 10:21 kvalita neskutocna Seismic Isolation Pods:

https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... ost-709585

hladal som, ze co to je za technologiu :lol: to ako vazne? urvu tam jednu pruzinu do gumovej "ponozky" a 2 ocelove pliesky?
To není Townshend Seismic Isolation Pods, ty mají jiné tlumiče.
Hezky popsaná recenze od člena Ozzy, úplně stejně to slyším i já:
https://forum.audiogon.com/discussions/ ... orm-review
Mark Levinson
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Janik »

na linku su fotky townshend bars ale tie nohy su identicke s pods az na ten nalepeny tlmiaci material.
tzv.:
There is a soft felt protective piece on the top and bottom faces of the end caps to allow for easy positioning and to prevent scratching.
:lol:

Ja som nic nepisal o tom ako sa ich pouzivanie prejavi na zvuku ale nieco ine. Nemienim to tu rozoberat. Mam nato svoj nazor.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od blesk666 »

Edo píše: 20 dub 2023 12:21 Pokiaľ tomu správne rozumiem tak práve ten oplet s dierkou na priechod vzduchu má funkciu tlmiča.
Tak ako to je, by ten gumenny navlek ani s dierkou urcite nemohol fungovat ako vzduchovy tlmic. Ono v paodstate to moze fungovat ako izolacna podlozka aj bez tlmica len to je skutocne velmi velmi jednoducho riesene… Takto sa riesia aj niektore jendoduche riesenia aj pre odpruzene gramofony. Sofistikovanejsie riesenie by bolo napr magneticky vankus alebo pruzina s olejovym tlmenim. Ale ked sa to niekomu viac pozdava v jeho zostave ako napr Isoacoustics (ten to ma odpruzenie aj s tlmenim kmitov), tak vsak v hifi sme si uz zvykli ze to mame kazdy rozne….
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Jsou lidi, co budou hodiny trávit na netu spekulaci, proč to fungovat nemůže a jak prodejce oskubava hlupáky.
A pak jsou ti, co to vyzkouším a většinou nechají. Patřím mezi ně. Psal jsem o tom před několika lety, když ještě v ČR prostoru neměli prodejci tušení, že něco takového existuje a já investoval prachy do zapůjčky z Anglie. Teď už nic ve vyzkouseni nebrání. Tak nebuďte líní. Největším nepřítelem hifisty je jeho lenost...

Teoretikum od klávesnice třikrát zdar a jednou zmar... :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Janik »

Moj koment bol smerovany k tomu aka je kvalita spracovania a dizajnu. O vplyve na vysledny zvuk som nic nepisal. Kebyze to vyrobi cina s cinskou cenovkou som ticho ale v tomto pripade... a este vyrobca odpise, ze staci to nahriat a spojit :thumbup: . Komedia.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Můj komentář byl k těm, co to naživo neviděli a jen čerpají subjektivní informace z netu.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Fidji99 »

Ten okridleny citat, ze je lepsie nevediet ako sa robi politika a parky, je urcite platny aj na hifi.

Jedinym meradlom je spokojnost koncoveho uzivatela.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od blesk666 »

Necerpam z netu (som strojny inzinier a mam o tom “trochu” paru). Zaroven cely zivot v hifi skusam bez ohladu na konstrukcne riesenia a v urcitej miere aj cenovku. Nezabudnem vsak vela rokov dozadu som bol u chalana ktoremu to podla mna hralo dost zufalo zle prirom nie vsetko v tej zostave bolo naprd. Pytal sa ma vsak “ake kable si myslim ze ma kupit” (dal aj nejake tipy vacsina z nich prevysovala cenu jednotlivych komponentov). Ja som odpovedal uprimne ze “ziadne”, ze tie co ma na tie komponenty stacia, ale ze ma investovat do inych repro.
To iste plati na podlozky pod repro. Som
presvedceny ze cca 4-5tis Eur co stoja “podia” davat pod repro za 2-3tis Eur je slusne povedane hlupost.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od aretax »

blesk666 píše: 20 dub 2023 22:19 Som presvedceny ze cca 4-5tis Eur co stoja “podia” davat pod repro za 2-3tis Eur je slusne povedane hlupost.
Ja by som bol vo vyjadreniach opatrnejší. Aj ja som strojný ing., ale v hifi akoby žiadne zákony neplatili. Už som sa stretol s mnohými "vylepšeniami", nad ktorými sa krútila hlava. Jedna vec je kvalita výroby, ale druhá je zvuk. Niekedy to spolu akosi neladí. Ak mi záleží na kvalite výroby, bez ohľadu na zvuk, tak si to kúpim a dám di poličky. Pre mňa je však najdôležitejší zvuk...Na podložky Townshend mám svoj názor, u mňa nefungujú, ale keď som bol u Frogymana, tak u neho fungujú na 100%. Čo sa týka ich ceny - ak je na lacných bedniach ich prínos výrazný, prečo ich pod ne nedať. Nič hlúpe na tom nevidím. Nikde nie je napísané, že drahšie bedne by bez podložiek hrali lepšie. Navyše bedne sa časom vymenia, ale podložky môžu ostať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

blesk666 píše: 20 dub 2023 22:19 ....som strojny inzinier a mam o tom “trochu” paru...
Je mnoho povolaných, ale málo vyvolených... :silent:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Vienna »

Klicove slovo bude to "trochu" :ympeace:
Drahy system potrebuje drahe podlozky, levny system levne podlozky. Tyhle pitomosti pretrvavaji od dob, co nemecke a ceske magaziny tlacily nazor, ze reprokabel nebo zesilovac ma stat xx% ceny repro apod. Je to nekonecny pribeh...
Me je vcelku jedno, jestli je v Townshend pruzina nebo houba na myti nadobi. Kdyz to funguje, tak proc to resit? Pokud je blesk schopen nam to vsem postavit za zlomek ceny, to je jina!
Naposledy upravil(a) Vienna dne 21 dub 2023 10:23, celkem upraveno 1 x.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od blesk666 »

Ja som o tom pisal len z pohladu technickeho nie ze to nemoze fungovat na niekoho konkretnu aplikaciu a jeho preferencie. Co sa tyka ceny tak za tym si stojim, kupit lepsie repro prinesie viac (pozor netvrdim hocijake drahsie). Vela hifistov sa upina len na nieco. Nedavno jeden pripad zo zivota. Skusali sa top DAC-y a s nicim to proste tak nejak nehralo, vymenili sa bedne a uplne iny vesmir sa majitelovi otvoril. Aretax ako sam pises moze to dopadnut aj tak, ze s inymi repro potom podia nemusia byt prinos.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Janik »

Neostáva nič iné len si to vyrobiť sam :angel:.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Vienna »

Pokud mas k dispozici vybavenou dilnu, material a schopnosti, tak klidne. Pokud by mi melo jen kresleni cele veci a reseni subdodavek zabrat cca 50 hodin, a to nepocitam cenu subdodavek, jsem na 3-4nasobne cene platform. Ale kazdy mame jinou predstavu o hodnote casu...
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od blesk666 »

V tomto smere zas som zastanca ze treba dane riesenie u seba vyskusat. Vyrobca to uz urobil za mna (teda urxity “vyvoj”) a nepovazujem tiez za velmi efektivne nieco vyrobit lebo sa mi dane riesenie tehnicky paci, ale v realite nemusi fungovat v danych podmienkach ako prinos. Ci bude lepsie pevne ukotvenie bedni alebo pruzne. Inak to funguje na plavajuvej palubovke, inak na dlazbe a inak na lepenych parketach.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Janik »

je jednoduche vyrobit ocelovu platformu, na ktorej vies vyskusat viacero sposobov ci pruziny ci hroty a pod. mam uz nieco nakreslene a mam aj material a cloveka co mi to urobi za bagatel ked to pororvnam s tym za kolko sa napriklad predavaju podia od townshendu. Kazdopadne toto je mimo temy.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Vienna »

Janik píše: 21 dub 2023 11:26 je jednoduche vyrobit ocelovu platformu, na ktorej vies vyskusat viacero sposobov ci pruziny ci hroty a pod. mam uz nieco nakreslene a mam aj material a cloveka co mi to urobi za bagatel ked to pororvnam s tym za kolko sa napriklad predavaju podia od townshendu. Kazdopadne toto je mimo temy.
Myslim ze je to k tematu. Pokud je to jednoduche, mas to nakreslene, mas material (nebo ho ten clovek "ukradne" z dilny) a je to za pakatel proti Townshendu, tak sem hod nakres, nabidku a cenu. A neplet sem hroty, to s tim nema souvislost. Ja mel platformu od nich nekolikrat v ruce a nedomnivam se, ze bych to byl ve stejnem provedeni schopen okopirovat za pakatel. Nakladove (material) asi ano, ale provedeni a clovekohodiny included ani nahodou.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Janik »

uvidim ako to pojde a nieco tu hodim. viac info vsak budem davat na mojom fore.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Tak nějak to "ojeb*t" napadne skoro každého. I já mám za sebou testování, zda by to nešlo nějak jinak... Neměl jsem ambice vyrábět vlastní pružinu, takže jsem koupil set pružin od Townshend a zkoušel je různě dávat pod komponenty. Napřímo pod komponent, pod žulu, přímo pod nerez desku. Pak jsem nechal udělat nerez desku s navařenými závity pro přišroubování pružin napevno. Kombinoval do sendviče různé materiály atd... Nyní už mám představu a vím, že jediné řešení, které funguje lépe než originál, je dražší. A to mluvím o subdodávkách práce a materiálu, bez započtení mého času a nákladů na PHM při jízdách do výroby a zpět...
Takže přeji všem kutilům hodně zábavy.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Mark Levinson »

blesk666 píše: 20 dub 2023 22:19 Som presvedceny ze cca 4-5tis Eur co stoja “podia” davat pod repro za 2-3tis Eur je slusne povedane hlupost.
Jen uvedu na pravou míru cenu Townshend Seismic Isolation Pods:

41.990,- Kč/1.680,- € (22 cm x 29 cm)
50.990,- Kč/2.040,- € (30 cm x 40 cm)
62.990,- Kč/2.300,- € (38 cm x 50 cm)
77.990,- Kč/3.120,- € (43 cm x 57 cm)
95.990,- Kč/3.840,- € (48 cm x 64 cm)

Kromě rozměrů podia je nutné zvolit váhové rozpětí nosnosti od 5,2 kg až do 200 kg, tato volba nemá na cenu vliv. Uvedené ceny se vztahují na standardizované rozměry, které se běžně vyrábějí, ale je možné vyrobit podia na zakázku dle vlastních zadání, tam se cena stanoví individuálně.
https://www.diokaudio.cz/townshend-audi ... osoustavy/
Mark Levinson
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Urbino »

Frogyman píše: 20 dub 2023 18:30 Jsou lidi, co budou hodiny trávit na netu spekulaci, proč to fungovat nemůže a jak prodejce oskubava hlupáky.
A pak jsou ti, co to vyzkouším a většinou nechají. Patřím mezi ně. Psal jsem o tom před několika lety, když ještě v ČR prostoru neměli prodejci tušení, že něco takového existuje a já investoval prachy do zapůjčky z Anglie. Teď už nic ve vyzkouseni nebrání. Tak nebuďte líní. Největším nepřítelem hifisty je jeho lenost...

Teoretikum od klávesnice třikrát zdar a jednou zmar... :angel:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :clap: :clap: :clap: Moje slova. Vyzkoušej a uvidíš.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Miles
Příspěvky: 508
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Miles »

Tento měsíc jsem měl možnost doma na své aparatuře vyzkoušet Townshend podia ,a můžu vám říct že kdo nevyzkoušel dělá velkou chybu
volal jsem Pavlovi jak já to slyším a dal my za pravdu , mimo jiné jsem mu také volal že bohužel podia vracet rozhodně nebudu a zůstanou u mě doma
nechci nijak vstupovat do diskuse jen mě to pobavilo a tak jsem si řekl že se také přidám a podělím o své dojmy
todˇ vše všem kutilům přeju hodně štěstí při výrobě :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od blesk666 »

tie rozmery su max rozmery zakladne bedne co sa max vojde medzi nohy?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Miles
Příspěvky: 508
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Miles »

Ano přesně tak rozměry beden , pokud však někdo má jiný rozměr lze jej nechat vyrobit na míru dle potřeby
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Fidji99 »

Ked som sa s Petrom Podolskym s Audioega bavil o potencialnych upgradoch hrotov, akurat bol aj on na vlne nadsenia z Townshendov [ma ich aj teraz pod Neolitmi u seba] Nakoniec rozhodla nemoznost regulovat predozadny naklon v pozadovanej miere, kde [podla mojich skusenosti] sa da aj relativne drobnou zmenou dosiahnut to posledne doladenie zvuku na osobny vkus.

Ale az niekto rozmysla nad podobnym systemom - mozno takato vychytavka, az mate doma koberec - rozne rozmery podla potreby.

https://isoacoustics.com/home-audio-iso ... pet-disks/
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

V případě zájmu lze regulovat pnutí pruzin a dosáhnout predozadniho náklonu rozdílem až 10mm ve výšce predni/zadní hrany. Dalsi možnosti je podložit zadní hranu beden. V zahraničí to někteří řeší tim, ze nedávají bedny přímo na platformy, ale přes hroty, kterymi si sklon ohlidaji.
Zkoušel jsem to, nakonec jsem téměř v rovině. Mám jen lehounce náklon dopředu pre nastavení pruzin.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od blesk666 »

skusali ste porovnat Bars a Podium? S akym vysledkom?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Ano. Měl jsem bars. Dával jej pod bedny. Pak zkusil z toho udělat pódium v kombinaci s zulou, nerezem, sendvicem z nekolika nerezi atd. Ale pódium je lepší. Ono má jinak vyřešeno uchycení těch pruzin a má to i nějaký zvláštní hrubý nástřik. A to vše si myslím hraje roli...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Myslím, že jsem zde z těch pokusu i zverejnoval nektere fotky. Popř zkusím schválně dohledat...

BTW - já opravdu nekoupím nic, co důkladně nevyzkousim. A když pak o něčem píši zde, tak proto, že jsem to osobně vyzkoušel a vim, co píši a proč píši.Všechny testy mne stojí penize a čas, proto mne pak vždy vytoci kecy těch, co sedí u pc a házej vygoogleny moudra. A proto už většinou nemám chuť zde vice psat...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Fidji99 »

Frogyman píše: 22 dub 2023 08:53 V zahraničí to někteří řeší tim, ze nedávají bedny přímo na platformy, ale přes hroty, kterymi si sklon ohlidaji.
To uz pomaly budes potrebovat vankus podlozit pod zadok ;-) alebo vymenit kreslo. S tym naklonom 10 mm, to je dobre, aspon nieco, ale ja potrebujem az cca 5 stupnov pri hlbke 70cm a tam to uz neslo, preto aj ten Isoacoustics. Ale inac zaujimave - cize to asi cele nebude take citlive na nejake drobne detaily, ked to znesie vyrazne zmeny distribucie hmotnosti a zakladnych pracovnych parametrov pruziny. Tam to cele tajomstvo bude inde.

Ktovie, mozno sa zachvilu dockame aj nejakeho upgradu vo formu zazracnej gelovej podlozky, ktora prekona aj pruziny, lebo pruziny bez tlmica a vodny matrac to je skoro to iste. Mozno by stalo za to vyskusat podstavit to niecim pevnym typu zula, aby sa vylucilo spatne prenasanie vibracii z priestoru a podlahy.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Když uděláš náklon pomoci pruzin, je potřeba pak udělat jednoduchý rest - lehce do beden šťouchnes aby se rozhýbaly a pružiny musí pořád pruzit... jakmile dojdou v nejake poloze na tvrdo do limitu, je to moc...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od blesk666 »

Ono hmotnost bedne posobi fyzikalne tiez ako tlmic a tym ze pruziny su pomerne makke vzhlasom k hmotnosti bedni, tak je to cele posunute velmi nizko. Myslim ze udavaju 3Hz, preto to prakticky nedokmitava.
Napadol ma pokus, skusit definivanou hlasitostou (idealne asi tonovym generatorom (mam testivacie CD)) odmerat u suseda kolko dB sa prenesie s hrotmi a s podiom. Tam by som videl ako dodatocny benefit ak sa toho prenesie menej
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Fidji99 »

@Frogyman - viem, aj ked nie som strojny inzinier, riadim firmu s niekolko miliardovym obratom na vyvoj a vyrobu velmi presnych mechanizmov [casto az s toleranciami na mikrony] a vyrabame si aj vlastne pruziny, ktore potrebujeme.

Ja mam mozno aj preto taku profesionalnu uchylku a v hlave si tie veci vzdy rozoberiem, ked ich vidim/skusam a snazim sa prijst na princip ako funguju. Asi ako ked gynekolog pozera na pi..u. Ale uz som akceptoval fakt, ze vela veci v hifi sa neda vysvetlit nielen stredoskolskou, ale ani fyzikou na urovni znalosti na Nobelovu cenu. Aj ked som sa este stale nedostal na uroven [mozno na svoju vlastnu skodu], ze dokazem akceptovat nieco, co zakladne zakony fyziky uplne popiera.

Preto obdivujem ludi ako Townshend, ktori dokazu z bezne pristupnych relativne velmi lacnych komponentov dat dokopy nieco, co spolu funguje cez synergie, Viem co stoja pruziny a zaroven viem co stoji hocijaka materialova modifikacia v podobe nejakej "tajnej" zliatiny so specialnymi vlastnostami. To prve stoji asi 3 centy a to druhe niekolko milionov.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od terahera »

Frogyman píše: 22 dub 2023 09:29 Myslím, že jsem zde z těch pokusu i zverejnoval nektere fotky. Popř zkusím schválně dohledat...

BTW - já opravdu nekoupím nic, co důkladně nevyzkousim. A když pak o něčem píši zde, tak proto, že jsem to osobně vyzkoušel a vim, co píši a proč píši.Všechny testy mne stojí penize a čas, proto mne pak vždy vytoci kecy těch, co sedí u pc a házej vygoogleny moudra. A proto už většinou nemám chuť zde vice psat...
Divím se ti a zároveň obdivuji,že máš náladu ještě něco sdílet ze svých praktických zkušeností v koletkivu zde píšících :cool: Jeden je chytrák od klávesnice,co sice nic nevymyslí,ale dokonale zkopíruje cizí nápad a ještě mu není blbé se veřejně přiznat a chvástat se,o kolik levněji to umí(což je otázka,jestli kopírování je umění),další zas řeší,jestli má upřednostit to,co si myslí,že zná z fyziky před tím,co slyší....Prostě panoptikum
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět