ATC SCM12 oprava

Odkazy na servis, dotazy a rady nebo zkušenosti s opravami High End přístrojů apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

ATC SCM12 oprava

Příspěvek od -Kocour- »

Mozna to bude nekoho zajimat, par majitelu se tu asi najde.Dostal se mi do rukou par techto beden. Na jedne bedne prefazovany vyskac, coz zpusobi pro ucho posun stereo obrazu do strany. Majitel uz je takto poridil, ach jo. No kdyz jsem byl v tom, tak probehla vymena vyskacu za nove, instalace novych kondenzatoru k vyskaci, nove bananky k wooferu, tam nebyl temer vubec kontakt. No a nove tlumeni.

https://pkaudio.webnode.cz/atcscm12/
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od jirie »

A co na to majitel??
Už se kochal?
:thumbup:
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od -Kocour- »

Jeste ne, jsem zvedavy, teprve je musi vyzvednout.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od jirie »

Koukám, žer Ekty mají nový výškáč :angel:
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od -Kocour- »

Ano Satori textil. Jeste je dodelavam. Zni mi to lip nez s XT25.
wlado
Příspěvky: 1
Registrován: 04 říj 2019 14:23

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od wlado »

jirie píše: 12 lis 2019 20:41 A co na to majitel??
Už se kochal?
:thumbup:
zatím se kochám jenom grafy; ale už se nemůžu dočkat, až si je přivezu domů - Kocour z toho udělal nové bedny; a těším se, jak konečně uslyším nesklýchané ...
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od -Kocour- »

Par dojmu z tech reprosoustav. Jeste jsem je neposlechl a snad ve ctvrtek bude chvile.
Prvni dojem z nich je, jakmile je mate v ruce, ze jsou fest tezke. Po rozdelani je jasne ze za to muze stredobas, to je proste monstrum a v podstate tvori vetsinu vahy reprobedny. Celkove provedeni skrine je ok, ackoliv by si to zaslouzilo MDF vice nez 12-15mm. Tez nejaka vyztuha by nevadila. Tlumeni uz bylo hodne ztrouchnivele a slehle, takze nove rouno to prece jen vytlumi lepe. Na stredobasu jsou zdirky na bananky, jsou celkem nevhodne umistene, a po zasunuti bananku se to musi cele opatrne nainstalovat do bedny, protoze tam je vsechno tak tak. Navic pouzite bananky byly nejake mensi velikosti, byly na nich vymezovaci plisky. Tak jsem tam dal sice pouzite, ale dobre DH Labs sroubovaci, a tak tak to tam veslo. Kontakt tam byl hodne spatny, puvodni bananky v tom plavaly, takze uz to melo urcite vliv na zvuk.
D26NC-56-06 je pouzitelny jako nahrada. Puvodni namely uz impedancni peak, tzn zmena funkce filtru a tudiz frekvencky.
kychtax

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od kychtax »

Kocour, kurnik.. nešahej mi na ATC.. :mad:

.. :lol:

Mohl bych Ti někdy přivézt své soudružky 40ky na repasi? Výškáče jsem teď měnil, ale to zatlumení už tam nevypadá bůhví jak. A další věci by se asi našly. Posílá mne p.ředitel lachim.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od -Kocour- »

Jasne, rad je dostanu "pod nuz". Pak se domluvime. Spise po novem roce, at nejsi pres svatky bez beden.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od Pytell »

Včera jsem provedl upgrade u ATC 40 MKII, výměna repro terminálů -- osazeno WBT 705, fastony WBT. Klient po zapojení na to řekl, jakpak jsem mohl 5. roků poslouchat bez tohoto upgradu. Má komplet DK z ATC beden., pro mě výborný zvuk ,( poslouchal jsem stereo ), repro kabely od NA ( nádherně provedené :thumbup: ) a vhodné k ATC.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od terahera »

Zajímalo by mě,jestli by se stejný upgrade terminálů projevil tak zásadně na zvuku i jiných značek repro :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od Pytell »

Jestli jsou tam za pár korun repro terminály , tak určitě ano.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od lachim »

Terahera
Kdyz vymenis “shitovou mosaz” za original wbt a navic odsranis pomalu se tvorici studeñak, tak to bude slyset na kazde takove bedne. Na 1000%
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od valderon »

I já před nedávnem vyměnil na svých ATC 50 pasiv repro terminály za WBT-0705, jejich Top, materiál stříbro. Měl jsem to v hlavě rok. Mělo to být pouze "pro klid duše". Očekávání na úrovni "třeba něco postrehnu". Ovšem to co se stalo bylo....těžko se to popisuje...prostě jsem nesmírně spokojený, nelituji jediné koruny. Osobně bych každému tento krok doporučil a myslím, že je absolutně jedno, jestli je to ATC nebo něco jiného. Vím, že mě někdo můžete napadnout, jak to můžu vědět. Pravda, zkušenost mám pouze s ATC. ALE ten rozdíl je taaak VELKÝ, že si troufám myslet si, že se to projeví u každé značky. Tímto zároveň děkuji Pytlovi za jeho rady i doporučení, abych věděl i já z Balkánu, jak se s tím poprat.
A na závěr úvaha...
Když jsem to zaznamenal já na své průměrně hrající sestavě v ne dobré akustice, jen si domýšlim, jaké to musí být na špičkové sestavě a v perfektní akustice!
J@nik

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od J@nik »

Ja som pri stavbe svojich pouzil https://www.ebay.com/itm/4x-Speaker-Ter ... SwUmhd84hg
Nie je to WBT ale poctivo spracovane a tiez odporucam.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od Dieter Burmester »

valderon píše: 27 bře 2020 09:24 A na závěr úvaha...
Když jsem to zaznamenal já na své průměrně hrající sestavě v ne dobré akustice, jen si domýšlim, jaké to musí být na špičkové sestavě a v perfektní akustice!
Nijak prece, ve spickove sestave jsou bedny, ktere kvalitni terminaly maji jiz z vyroby - klidne treba WBT :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od Frogyman »

terahera píše: 27 bře 2020 09:03 Zajímalo by mě,jestli by se stejný upgrade terminálů projevil tak zásadně na zvuku i jiných značek repro :-?
Máro, ty máš na bednách ProAc festovní rhodiový terminály, nevím zda by sis nějak výrazně výměnou za WBT pomohl... :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od terahera »

No,ani tak mi nejde o výměnu terminálů,ale líbí se mi spojení vnitřní kabeláže do jednoho páru terminálů,tím odpadá použití vnějších klemu nebo jumperu :-?
P.S.Proti terminálům,co byly na AC jsou tyhle jak dětská hračka :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od Frogyman »

JJ, na marketingu AC dobře vědí, že vnější vzhled a velký pindík prodává víc, než cokoliv jiného :lol: :silent: :silent: :silent:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od lachim »

Zabiny
:thumbup: =))
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pytell píše: 27 bře 2020 07:45 Včera jsem provedl upgrade u ATC 40 MKII, výměna repro terminálů -- osazeno WBT 705, fastony WBT. Klient po zapojení na to řekl, jakpak jsem mohl 5. roků poslouchat bez tohoto upgradu. Má komplet DK z ATC beden., pro mě výborný zvuk ,( poslouchal jsem stereo ), repro kabely od NA ( nádherně provedené :thumbup: ) a vhodné k ATC.
Tak to je teda fofr. Když jsem zákazníkovi před deseti dny radil tento upgrade a jako pražskému jsem mu dal kontakt na Tebe abych nemusel nikam jezdit, ani by mě nenapadlo, že za dané zdravotní situace to uskutečníte takto rychle.
A těší mě, že se NightSky líbí i Tobě.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
VAŠEK W
Příspěvky: 1
Registrován: 29 pro 2019 18:22

Re: ATC SCM12 oprava

Příspěvek od VAŠEK W »

Používám pro náhrady nevyhovujících reprokonektorů od Custoworks tyto:

https://www.customworks.cz/komponenty/a ... rettyPhoto

A spokojenost. Zkoušel jste je někdo?

Vašek
Odpovědět