Fotooptické přenosky

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Fotooptické přenosky

Příspěvek od Frogyman »

V jedné expozici ve Varšavě mne zaujala i přenoska, která nebyla ani MM ani MC, ale fotooptická.
Pro mne docela novinka, ale když jsem koukal na web, tak tento princip již nějakou dobu existuje. Máte s tím někdo zkušenosti?

https://www.ds-audio-w.biz/optical-cart ... principle/

video: https://youtu.be/447pCNOGPk4

Obrázek

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Fotooptické přenosky

Příspěvek od valderon »

Hmmm, tak to vůbec neznám. A jak to hrálo?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Fotooptické přenosky

Příspěvek od Frogyman »

valderon
vím, že to zní divně, ale nevím. Přenosky tam měl polský distributor RCM a viděl jsem ji i v několika dalších expozicích, ale zrovna nic nepouštěli, nebo hráli z jiného zdroje, nebo jsem si nevšiml... Přiznám se, že jsem na místě tomu nevěnoval nějak extrémně velkou pozornost. Tech podnětů tam bylo opravdu tolik, že si nyní připadám jako asijský turista - až teď, při prohlížení fotek mi dochází, co jsem vlastně vše viděl a slyšel... :lol:

Zde telegrafické shrnutí informací k těmto přenoskám:
- technologie je známá jž 40 let, propagátorem byla Toshiba, ale s nástupem CD se již dále nerozvíjela
- vše nyní oživila firma DSC, která se zabývá výrobou laserových zařízení
- vyrábějí 4 přenosky, které se liší použitým hrotem - od eliptického přes shibata až po Micro Rigde a chvějkou - od hliníkové až po duralové
- k přenoskám ale musíš mít speciální preamp - dávají totiž mnohonásobně větší zisk, než klasické MC i MM přenosky a také potřebují větší napětí pro napájení optiky uvnitř přenosky.
- Navíc - každá přenoska potřebuje preamp jiný, takže se to prodává v setu, náhradní přenosku můžeš koupit zvlášť, když se ale rozhodneš jít výš, musíš kupovat i jiný preamp.
- orientační ceny (dle SK distributora, v ČR nikdo nemá) - základní přenoska + preamp = 2.700 EURO, TOP přenoska + preamp - 22.900 EURO...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Fotooptické přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Na vlastni slechy jsem ji neslysel, ale ve vsech testech dostava vzdy nejvyssi hodnoceni :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Tacmud
Příspěvky: 9
Registrován: 25 srp 2019 23:38

Re: Fotooptické přenosky

Příspěvek od Tacmud »

fotooptická přenoska s hrotem? To je oxymóron ne?
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Fotooptické přenosky

Příspěvek od rOn »

Nejde o spôsob vnímania, ten je stále mechanický, ale o spôsob konverzie na audio signál. Namiesto cievky a magnetu je tam fotooptický člen.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Optické prenosky

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Optické prenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Už sa to tu riešilo.
Máš duplicitné vlákno.

http://highendforum.cz/viewtopic.php?f=21&t=6283#p73314
Odpovědět