Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

Zdravim vsetkych.

posun v prerabke obyvackoposluchovky nastava rano. Bude klimatizacia.
Elektrikary dojdu tahat nove kable cez vikend a OBIFON ma termin o 3 tyzdne. Tak sem potom hodim nejake foto.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

Po delším váhání a poptavání různých kabelů jsem se nakonec rozhodnul pro konkrétní kabel. Mohu tedy kostatovat, že Supra LoRad 3G 2.5 byla úspěšně nainstalována pod omítku a pro uklidnění bylo vše ještě konzultováno s dvěmi na sobě nezávislými revizními techniky z oboru elektro silnoproud :thumbup:.
Mark Levinson
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

Mark Levinson píše:Po delším váhání a poptavání různých kabelů jsem se nakonec rozhodnul pro konkrétní kabel. Mohu tedy kostatovat, že Supra LoRad 3G 2.5 byla úspěšně nainstalována pod omítku a pro uklidnění bylo vše ještě konzultováno s dvěmi na sobě nezávislými revizními techniky z oboru elektro silnoproud :thumbup:.
Tak to ti naozaj gratulujem. Mne to u nas nechcel podpisat ani jeden.
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Napájecí kabel od rozvodnice k aparatůře

Příspěvek od Miles »

Zdravím všechny hifi nadšence a obracím se s prosbou eventuelně radou jaký sítový kabel použít od rozvodnice k aparatůře?
Mám zato že toto téma se tady již řešilo ,ale nějak jej nemohu nalézt
děkuji za vaše podměty a rady

(Edit by ML)
Ano řešilo se to již v tomto vlákně, tak jsem si dovolil téma spojit. Možná zde najdeš i nějaké rady, hodně zdaru.
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Napájecí kabel od rozvodnice k aparatůře

Příspěvek od fotolaik »

kontaktuj uzivatele "pytel"
jinak resilo urcite - pokud pamatuji dobre, tak kabely "do zdi" dela hodne firem - Supra, IsoTek atd ...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

Milesi,
jaký kabel jsi nakonec použil? Můžeš se trochu rozepsat?
Dík.
Mark Levinson
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Samostatný el. přívod

Příspěvek od Pecuch »

Zdravím a zároveň prosím o radu. Jaký kabel na samostatný okruh pro hifi (pod omítku nebo do husiho krku) by jste volily. Díky za rady, případně za odkazy. Ještě jsem se chtěl zeptat na pojistky-musím řešit nějaké vyloženě značkové nebo normální co jsou na další okruhy? Díky!
kychtax

Re: Samostatný el. přívod

Příspěvek od kychtax »

Viablue x60 a jistic hifitunning, aspon tak to mam nekdy v budoucnu v planu.. :razz:
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Fidji99 »

Myslim, ze znacka je relativne druhorada. Ja mam metraz od Supry v stenach aj v kine, a v posluchovke.

Ovela dolezitejsi je rozumny projekt a realizacia. Az mozem odporucit - zasuviek nie je nikdy dost, idealne pocet komponentov +6, ja mam v posluchovke asi 14, kazda z vlastnym isticom. Potom sa clovek vyhne vsetkym tym predlzovackam [nazyvanych vzletne napajacie listy] atd.
Vsetko co je mozne vcitane filtrov/ochran - do rozvodnej skrine.

Takisto rozvody - premysliet - niekedy je dlhia cesta lepsia, napriklad mne cast tahali po strope a potom dole, aby sa to nekrizovalo s technologiami v podlahe.

Istice - normalne.

DOlezite je mat dobre urobene zemnenie.

Az ides do nejakej rekonstrukcie/novostavby - napriklad nie je zly napad zemniaca zasuvka, alebo moznost vypinat privod elektriky do nepouzivanych zasuviek, cez inteligentne riadenie. Je to citit.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
kychtax

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od kychtax »

..Akorát že Tvou poslechovku nikdo neviděl ani neslyšel. Jen aby to nebyl jako ten kouzelník ze známého pořadu dob minulých. :thumbup:
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Pecuch »

Ahoj Fidži, díky moc za obsáhlou a uspokojující odpověď. Celou záležitost řeším s panem Svobodou z Amarock studia a i on potvrdil přesně co píšeš-nejde ani tak o tu značku (kabel bude z české výroby někde na Zlínsku) ale už jen pro ten lepší pocit to bude čtyřka (stačila by 2,5). Elektrikář to chce tahat stropem odděleně - na čemž se taky shoduje tvůj popis... Zásuvky budu řešit Furutech (jsem z Olomouce). Uzemneni budu ještě konzultovat s Petrem 5, ale bude to jednoduchá forma přes zeď ven.... celé je to novostavba.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Samostatný el. přívod

Příspěvek od F2014 »

Pecuch píše: 22 čer 2020 16:58 Zdravím a zároveň prosím o radu. Jaký kabel na samostatný okruh pro hifi (pod omítku nebo do husiho krku) by jste volily. Díky za rady, případně za odkazy. Ještě jsem se chtěl zeptat na pojistky-musím řešit nějaké vyloženě značkové nebo normální co jsou na další okruhy? Díky!
Místo běžných pojistek mám něco takového a pojistku. Ve stěně obyčejný rozvod s žílami 4mm2 a na konci zásuvka Furutech.
Neber to, prosím, jako nějaké doporučení. Nikdy jsem neporovnával proti sobě různé kabely, pouzdra, pojistky či zásuvky, takže ani nevím, co konkrétně v mém případě se podílelo na velmi výrazném zlepšení zvuku. Možná, že samotné oddělení okruhu od zbytku domácnosti? Nicméně, pozoruji, jaký vliv mají napájecí kabely, a tak bych určitě dnes již nevádal zaplatit za něco s "hifi" cenovkou :smile: (o kdyby to měl být výstřel naslepo).
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Fidji99 »

Inac, velmi zaujimave bolo sledovat, ako sa meni cena kablov.
Cim blizsie k zdroju, tam boli rozdiely v desiatkach percent.

Az vtedy si clovek v reale uvedomi, z akym marzami sa v kablopriemysle pracuje, ked si porovnam ceny za velkoodber metraze a hotovych kablov, tak mi to tak pripada, ako by namonontovanie dvoch konektorov na kazdy koniec bolo podobne narocne ako vybrusit 2 brilianty.

@Pecuch - este si daj pri vybere kabla pozor na ohybnost - a pri projektovani sa snaz ist co najrovnejsie, aby si ten kabel nemusel lamat 3x okolo rohu. Viem, ze moji elektrikari najviac nadavali na toto, ze sa s tymito speci kablami dost blbo robi.

Neviem v akej faze si - a co mozes este ovlyvnit:
VELA datovych zasuviek - nikdy nie je dost - uvidis ;-)
Mne pomohlo, ze som si do stien nechal natahat navyse aj HDMI kable
plus mam v podlahe plastove chranicky pod poterom - mam potiahnute kable v podlahe [uzitocne najma ak ratas do buducnosti s MCH]

a ako inspiracia - nechal som si spravit poter o 2.5cm nizsie ako zvysok bytu -> nech mam miesto napr na nejaku izolaciu/akusticke upravy podlahy. Aj izolacia pod poter bola ina ako vo zvysku bytu - namiesto toho tvrdeho PVC - rury zaliate penobetonom a na tom pod anhydrid 2 vrstvy nejakej izolacie specialne na to kupenej - cca 6 cm.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Kabelaz a istic

Příspěvek od Janik »

Chcel by som sa opytat viem,ze viacerí mate samostatné okruhy pre hifi techniku. Akú kabelaz ste použili a aký istič?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabelaz a istic

Příspěvek od Mark Levinson »

Na toto téma je vlákno zde:
viewtopic.php?f=24&t=627&start=80
Mark Levinson
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Kabelaz a istic

Příspěvek od Janik »

Inak ak by to niekoho zaujimalo bola mi poradena nasledujuca kabelaz Kacsa. Vyraba sa v rovnakej fabrike ako Neotech rozdiel je OFC vs OCC (neotech).

Chcem sa opytat na info, ktore som dostal od predajcu ci ste to uz poculi alebo citali niekde? "Pre info. Supra NIE sú audio káble. Je to priemyselná pocínovaná meď s najlacnejšími izoláciami." To som dostal ako odpoved co si myslia o Supra LoRad 2.5MkII.
Screen Shot 06-17-21 at 03.16 PM.PNG
Co sa tyka istica rozhodol som sa pre Klangmodul III ( KM3 ).
Screenshot 2021-06-17 at 16.52.13.png
Co sa tyka zasuvky Furutech FP-SWS G , alebo FP-SWS-D-G alebo Viborg VE02R.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Kabelaz a istic

Příspěvek od Vienna »

Janik píše: 17 čer 2021 16:50 Chcem sa opytat na info, ktore som dostal od predajcu ci ste to uz poculi alebo citali niekde? "Pre info. Supra NIE sú audio káble. Je to priemyselná pocínovaná meď s najlacnejšími izoláciami." To som dostal ako odpoved co si myslia o Supra LoRad 2.5MkII.
Mozna by ses mel jeste zeptat v Supre, co si mysli o kabelu Kacsa :angel:
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Kabelaz a istic

Příspěvek od Janik »

Vienna píše: 18 čer 2021 11:22
Janik píše: 17 čer 2021 16:50 Chcem sa opytat na info, ktore som dostal od predajcu ci ste to uz poculi alebo citali niekde? "Pre info. Supra NIE sú audio káble. Je to priemyselná pocínovaná meď s najlacnejšími izoláciami." To som dostal ako odpoved co si myslia o Supra LoRad 2.5MkII.
Mozna by ses mel jeste zeptat v Supre, co si mysli o kabelu Kacsa :angel:
Odpoved som dostal nie z Kacsa/Neotech ale z hifi studia, ktore ma dlhu minulost a dobru povest na Slovensku. Takze tvoj dodatok je uplne mimo. Kedy si vo Viedni mozeme dat kavu? :-D
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Janik »

Napriklad Helukabel (metraz na napajacie kable, ktore mi robil Rix) pouzivaju DEL Copper (German electrolyte copper for conducting purposes) which is by definition OFC (=Oxygen free).
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Dasta »

Kabel by měl být z pevných vodičů,nikoliv lanko.
Alespoň v Čechách to předepisuje norma pro pevné přívody.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

jaký kabel pro separátní přívod 230V

Příspěvek od acibuk »

Ahoj přátelé, hifisti,

chystám se vytvořit separátní přívod elektrické energie pro svou sestavu. Vím, že spousta z vás již takový přívod má. Můžete se prosím podělit o to jaký kabel jste zvolili a jak jste spokojeni?

Pokud přidáte informace, jaký jistič, odpojovač, pojistku a zásuvku jste použili, budu moc rád.

Já počítám s délkou vedení cca 8-10m. Zátěž 16A, na konci 2x zásuvka.

Děkuji
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: jaký kabel pro separátní přívod 230V

Příspěvek od terahera »

Já v době,kdy jsem tohle realizoval(cca 10let zpět) použil Supru.Dnes bych asi použil jiný kabel,ale s tím co mám ve zdi,jsem vlastně spokojen :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: jaký kabel pro separátní přívod 230V

Příspěvek od terahera »

Jinak zásuvku,za mne,Furutech :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: jaký kabel pro separátní přívod 230V

Příspěvek od acibuk »

terahera píše: 16 dub 2023 21:32 Já v době,kdy jsem tohle realizoval(cca 10let zpět) použil Supru.Dnes bych asi použil jiný kabel,ale s tím co mám ve zdi,jsem vlastně spokojen :cool:
Supra je tady asi dost rozšířená, uvidíme jestli tu někdo používá i něco jiného. Třeba ji nakonec použiji i já.

Díky za informaci
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: jaký kabel pro separátní přívod 230V

Příspěvek od terahera »

Supra byla ve své době asi nejlepší volba,no dnes jsou možnosti jinde :cool:
P.S.Dnes bych tam narval to,co mi peněženka dovolí,takže asi Furutech :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: jaký kabel pro separátní přívod 230V

Příspěvek od terahera »

Supra má obrovskou výhodu,že může jít pod omítku bez husího krku.Ostatní kabeláž nelze,což je taky jedna z výhod,která může mít při rozhodování vliv
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od acibuk »

Dnes mám pocit že je větší výběr. Snad někdo dá tip. Počítám s husím krkem pod omítkou. Výhoda je že nemusím řešit odolnost kabelů vůči omítce a můžu kabel kdykoli vyměnit.
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od terahera »

No tak v tom případě není co řešit,máš husí krky,takže Nordost Odin :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od F2014 »

Taky mne letos čeká rekonstrukce. A tak by mne zajímalo, zda se někdy někomu reálně podařilo protáhnout ty naše hifi poklady husím krkem?

Já normálně používám na posledních 2 metrech Nordosty, ale ty jsou hodně tuhé (a přívod bych z nich platit asi nechtěl :silent: ), a i ostatní, co jsem měl v ruce byly docela neohebné. Tak si myslím, že to bude muset být napevno. A raději plné dráty místo lanka.
Četl jsem chválu na tento, ale pokud vím, není v našich končinách k dostupný. Dostupný je pro mne tento Gigawatt. Pokud to bude technicky možné, rád bych jej uložil do písku (přece jen jsem rozdíl po podložení napájecích kabelů slyšel, tak na tom třeba něco bude). Tahle střelba naslepo je na houby :crazy:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Gigawatt je dobrej - sice jej nemám v písku, ale i tak jsem spokojen.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od acibuk »

Děkuji F2014 za zajímavý tip.

Ještě někdo nějaké dobré rady? Co odpojovače, jističe, zásuvky? Vím že odpojovač a pojistka Hifi tuning je tady standard, stejně jako zásuvky Furutech a Oyade.

Čeká mě cca 9m přívodu. Když má vliv 1,5 napájecího kabelu, co potom 9m? :eek:

Budu rád za vaše komentáře a zkušenosti i s těmito produkty.

Pěkný den
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od blesk666 »

Rozhodne to musi byt solid core
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od acibuk »

blesk666 píše: 17 dub 2023 18:34 Rozhodne to musi byt solid core
Solid core se mi bude blbě tahat husím krkem. I když možná některé jsou měkčí...
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Edo »

Použi čo najkvalitnejší kábel ktorý cenovo prekusiš a máš kľud na “dlho” či navždy. Predsa výmena rozvodov nie je tak jednoduchá ako výmena prívodného kábla ku komponentu. Husí krk je super. Dovolí ti použiť veľké portfólio káblov a aj tých ktoré nie sú určené pod omietku. Avšak neskoršia výmena pri dľzke 9m, pripadne rohového rádiusu nebude zrejme reálna. Ak teda použiješ kábel väčšieho prierezu. Ja osobne mám k jednej dvojzásuvke Furutech NCF použitý cca 6m Viablue X-60 a k druhej dvojzásuvke Furutech NCF cca 6m Furutech FP-TCS31. Oba sú ukončené na svoj odpajač AHP a Hifi Tuning. K odpajačom som priviedol mimo domu, od plota samostatný prívod cyky10. Viablue x-60 je od úplného začiatku nevyužívaný. Furutech bol zvukovo lepší a teda používam len ten. Popravde mám tri samostatné rozvody. Dva nevyužité kable Viablue a treí Furutech. V čase keď som to realizoval som mal nádej, že pri takom dotiahnutom rozvode budem hrať priamo zo steny. Avšak nestalo sa tak.
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od acibuk »

Edo píše: 17 dub 2023 19:33 Furutech NCF cca 6m Furutech FP-TCS31
Jak je ten Furutech ohebný? Vzpomeneš si ještě? Každopádně děkuji za radu. Furutech a Acrolink jsou mí favorité. Alespoň prozatím :cool:
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od acibuk »

Díval jsem se, že pro jmenovitý proud 20A je potřeba průřez vodiče 4mm2, což průměr 2,5mm bohatě splňuje.
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Edo »

Úplne v pohode…

Obrázek
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od acibuk »

:thumbup:
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mikipetr »

CYKY-J3x4
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od acibuk »

Mikipetr píše: 17 dub 2023 21:53CYKY-J3x4
O tom kabelu jsem taky slyšel :thumbup:
Je to jedna z možností. Vzhledem k tomu že ten přívod potáhnu s dalšími kabely, uvažuji raději o stíněném.

Rozhodně si myslím že už jenom fakt že bude Hifi na samostatné větví s vlastním odpojovačem bude přínos.

Díky za radu
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Odpovědět