BD přehrávače

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

Asi to sem nepatří, ale před lety jsem na obě fóra dal dotaz na nějaký program, který je schopen z BD vytáhnout audio stopu podobně jako program DVDaudio extractor.

Našel jsem tohle: https://www.dvdfab.cz/cz/166/dvdfab-hi- ... converter/

Nemá s tímto software někdo zkušenost?
Jsem jen nevzdělaný uživatel PC. Sám bych si s tím asi neporadil.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

DVDfab jsem používal. Je to čínský program, dnes už velmi obsáhlý a umí zřejmě úplně všecko, záleží jakou verzi si zaplatíš. Zdarma je tam myslím jen úplný základ. Dá se stím ripnout cokoliv. Asi dobrá věc pro lidi, kteří potřebují nacpat celou svou sbírku filmů na BD do nějakého serveru. To je asi myslím základní smysl celého tohoto programu. Pirátství bylo totiž zlikvidováno streamovacími službami a živoří na okraji zájmu. Servery s právně diskutabilním obsahem zanikly (jako ulozto nebo CZtorrent). Piratebay je dnes prázdný pojem. Lidé platí....všichni..
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
ripper6
Příspěvky: 7
Registrován: 03 led 2024 18:41

Re: BD přehrávače

Příspěvek od ripper6 »

"Pirátství bylo totiž zlikvidováno streamovacími službami a živoří na okraji zájmu" "Lidé platí....všichni.."
Plati jen Cesi :smile:
Proc myslis ze lidi chteji ten player (Zidoo, Dune 4K, CineVision) aby hral iso / bdmv - aby tam ripovali nejaky filmy? :lol:
Pouziva se to vic v zahranici, protoze Cesi se o toto moc nezajmaji, nemaji s tim zkusenosti. Ani to nevedi, ze by mohli pustit film a pridat tam titulky.
Napisou ze byse jim to libilo, ale nema to prej CZ.

Zahranici se filmy stahuji a to v plne kvalite cca 80-90GB film, jsou uz pak bez ochran a je to 1:1. Dalsi cast pak drzi sberatele, kteri film koupi.
Nektery tyto provadi prave ten rip, ze to nahraji, odmenou za to zase stahnou jiny film, ktery nechteji koupit.
Pripadne koupi, rip, potom prodaj na ebay.
Dava to i smysl, protoze se podivej na kolik te prijde prumerny 4K film treba z amazonu nebo jineho obchodu. I ve sleve to je casto $25 - 30 USD.
Po USA dodani zdarma. Pokud jsi ale mimo US, treba v Nemecku, tak uz platis postovne cca $12 + DPH cca 19 - 21%.
Realne das za film se vsim 700 - 800czk (nektere v akci po 500czk kdyz se to rozpocita a je toho vic ). Plati i pri nakupu v Nemecku, kde odpada to DPH, ale tam jsou jen nektere vydani a neni tam vse.
Specialni edice klidne i 1400 - 1700czk / film vcetne dodani a opet polozky VAT TAX.

Dalsi vec: i kdyby to bylo lacine, ne kazdy ma tolik mista, neni to potom kam davat a nechce kazdy po svoji smrti nebo pripadne problemu nadelat potize hasicum. Jak davaj v televizi, ze hasici se nemohli dostat k panovi / pani, protoze byt / dum byl zarovnan bordelem a tak museli vyrazet dvere :shock: :lol:

Nevim ani za co by poradne platili, na UHD 4K v CR toho moc neni i po tech 899czk / film :smile:

Proto se to v CR moc nechytlo, lidi plati Netflix a ruzne kradene ucty po 90czk / mesic. Jenze tam zase nanajdou vse, proto breceli Cesi za uloz to.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Já myslím, že odjakživa šlo hlavně o poměr pohodlí/peníze. Lidem až na vyjímky nejde o kvalitu, ale jen o přijatelnou kvalitu za rozumné peníze. Streamovací služby dokázaly vygenerovat cenu, která je zaplatitelná. A je to velmi pohodlné, s pocitem legálnosti jako bonus. Proč dávat 20 Euro za za UHD disk, když je za ty peníze předplatné na jeden měsíc. Nebo jít celá rodina do kina, že? Většina lidí po tom předplatném skočí.
Kolik lidí na tomto fóru reálně má UHD player a kolik jen streamuje nějakou službu? A přitom kvalita zvuku i obrazu je z BD neřkuli UHD úplně jinde.Většině to je víceméně šumák, pohodlí a cena. Na tom není nic špatného. Zbývá určité procento lidí, kteří chtějí nekompromisní kvalitu, a tu lze zatím mít jen na fyzickém nosiči. Totiž i ty ripy jsou mnohdy zprasené, takže záruka tu není. Mám za sebou poměrně dlouhé období různých mkv ripů, BD remux a podobně. Tenhle boom je momentálně v útlumu, i když kdo hledá najde. Já už raději kupuji remastery klasiky 1990-2010 do 4K, tyhle filmy mne teď začaly znovu bavit a mnohdy to fakt překvapí, jak je ten remaster povedený.Je pravda, že nabídka v ČR je drahá a omezená. Většinou tedy britský nebo německý Amazon, naštěstí mi stačí anglické titulky. Někdy se člověk dostane i na polovinu ceny co u nás. Zajímavé nabídky na uhd disky jsou občas i na Amazon.fr.
Abych naplnil trochu i téma BD playeru, ještě se mi nestalo, že by se mi Pannde přehrávač při nějakém disku kousl, nebo i jen třeba přeskočil. A to je docela výkon, vzhledem k tomu, co vyvádí třeba Pioneery nebo občas i Panasonic UB9000, jak čtu za zahraničních fórech. Občas docela čučím, jak skvělý obraz Pannde umí hrát z obyčejných bluray a i z DVD. Díky tomu zas tak ze 4K odvařený nejsem. Je to lepší, ale ne zas tak o moc. Panasonicu se ta jejich televize taky moc povedla. Ale až po pár updatech firmwaru je to fakt ono...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Agilent
Příspěvky: 46
Registrován: 12 črc 2023 08:10

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Agilent »

dr.fish píše: 08 led 2024 12:48 Pirátství bylo totiž zlikvidováno streamovacími službami a živoří na okraji zájmu. Servery s právně diskutabilním obsahem zanikly (jako ulozto nebo CZtorrent). Piratebay je dnes prázdný pojem. Lidé platí....všichni..
Je evidentntí, že nepirátíš :lol: (což je samozřejmě dobře), ale internet je bohužel stále plnej pirátskejch "serverů s právně diskutabilním obsahem," to že sem tam nějakej takovejhle server zanikne neznamená nic, stále existujou stovky a tisíce dalších a stále se pirátí ve velkým. Ani náhodou neplatí všichni, naopak, stále se ostošest pirátí z kdejakejch webů jako bylo uložto a další.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

No tak to asi tak bude, mi to připadalo, že to nějak upadlo...zajímají mne už jen plné verze...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
ripper6
Příspěvky: 7
Registrován: 03 led 2024 18:41

Re: BD přehrávače

Příspěvek od ripper6 »

dr.fish: pohodli urcite, to souhlasim :smile: 20euro mesicne je i tak dost, pokud se vezme ze to treba nekdo nekouka denne.
Navic i ten Netflix treba nema ani polovinu filmu, co nabizi zahranicni uzavrene velke trackery. Na druhou stranu rada lidi o tom nevi, pak ani netusi jak se tam dostat, coz je jedine dobre.
Tudiz jak casto ctu, hodne lidi mesicne plati xy sluzeb tj Netflix, HBO, Voyo, Apple a nevim co jeste.
Presto poznam stale hodne lidi z okruhu, ty co neresi kvalitu stahuji nadale, jen uloz to vymeni za jiny warez, kde po nahrani xy linku do prislusneho sw se film stahne. Ze je to treba 3GB film mkv neco, je jim tak nejak jedno :)

mkv netaham, malo a nebo vyjmecne pokud to nevyslo jinak viz treba Disney zariznul fyzicke vydavani blu-ray.

Pirati se samozrejme stale, protoze realne by to neslo utahnout kdyby se vse melo koupit original a nebo platit si xy sluzeb.
Respektive ano lze si platit vse tj padne na to mesicne klidne 2000czk + plus telefonni pausal, ale taky hodne tech konci v exekuci.
Dasta
Příspěvky: 1452
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Dasta »

2000kč+tel.paušál je úplná legrace proti tomu,co vynaloží měsíčně hifista,který se věnuje poslechu a sbírání gramofonových desek,lhostejno zda nových,nebo2nd.
Toto je hifi fórum, které se má zabývat hifi technikou,nebo hudbou, poslechem nebo doporučením.
Stahovači filmů ať ti co platí či piráti by měli mít fórum o této problematice někde jinde.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Taky si myslím, že 2000 korun měsíčně běžně fanoušek hudby utratí. Zejména před Vánoci za disky :thumbup: .
Jinak souhlas s tím, že je tu řeč o BD přehrávačích a ne o stahování. Ono to malinko souviselo s USB přehráváním souborů na přehrávačích a sklouzlo to jinam. :silent:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

Magnetar UDP 900 recenze v angličtině:
https://www.homecinemachoice.com/conten ... yer-review

V našich končinách se prodej ještě moc nerozjel, ale doufám, že se alespoň dočkáme nějaké fundované recenze.
raskod
Příspěvky: 132
Registrován: 10 kvě 2014 17:05

Re: BD přehrávače

Příspěvek od raskod »

jirie píše: 19 led 2024 19:44 Magnetar UDP 900 recenze v angličtině:
https://www.homecinemachoice.com/conten ... yer-review

V našich končinách se prodej ještě moc nerozjel, ale doufám, že se alespoň dočkáme nějaké fundované recenze.
V poslednom čísle High & Style je recenzia
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Trochu jsem pátral, zdá se, že Magnetar neběží na Oppo, ale na Pioneer firmwaru, stejně jako Reavon. Nějaké aktualizace už byly i vydány, takže vývoj asi probíhá, tudíž se možná dostaneme i k tomu, že ten firmware bude fungovat tak jako ten od Oppo. Moje zkušenost s Pioneer firmware doposud není zrovna dobrá. Nebyl schopen zvládnout multichannel SACD a DVDaudio. Přehrávání filmů z USB- neviděl titulky, které byly k mkv přiloženy, zřejmě podle typu kódování vidí jen některé. Jsou to drobnosti, které ale dost otráví. Možná, že už je to teď jinak, ale tak o bylo, když jsem přístroje měl doma. V každém případě je to první plně vybavený player po dlouhé době... :thumbup:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

Během týdne jsem se spojil s pánem z Perfect Sound. Dalo by se realizovat nějaké předvedení UDP 900. Chtěl bych to zkusit o jarních prázdninách. UDP 800 je dokonce k předvedení v mém okrese!
Uvidím, jak to proběhne.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

Raskod:
V poslednom čísle High & Style je recenzia.


Mohu vědět jak recenze vyzněla?
Hodně recenzentů hodnotí velkou hmotnost, konektivitu a všehratelnost, ale kvalitě přehrávání SACD nebo DVD - Audio se vůbec detailně nevěnují.
Díky.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

Dnes odpověděl D. Březina.
V dohledné době žádnou recenzi UDP 900 bohužel nechystá :-|
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

jirie píše: 20 led 2024 14:05 Během týdne jsem se spojil s pánem z Perfect Sound. Dalo by se realizovat nějaké předvedení UDP 900. Chtěl bych to zkusit o jarních prázdninách. UDP 800 je dokonce k předvedení v mém okrese!
Uvidím, jak to proběhne.
Tady je seznam problémů s Magnetarem, které se řeší na zahr. fórech.
Is there been a fix for the problems
1. clicking between tracks on CD playback, also on DVD-Audio
2. can only find ISO files under the Video menu, even if there are audio ISO files
3. None of the subtitles on my 300+ mkv files work (no problem on 4k disc playback) -- these are PGS sub in the mkv file. If I extract & convert to SRT it works
4. Don't install Firmware 677, NFS won't work anymore
5. unit identifies as a UDP800 on the home network (should be UDP900)

Jak sám víš, cvakání mezi skladbami má i Primare BD32, dá se na to zvyknout. Pro mne nejpodstanější je podpora titulků při přehrávání filmů z USB. A to jak těch přiložených tak těch přímo součástí mkv. Tam je jich spousta neviditelných. To je vopruz. Zdá se, že se od dob, kdy jsem měl doma Reavon a Pioneer LX800 vůbec nic nezměnilo.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
mesab
Příspěvky: 11
Registrován: 20 říj 2020 21:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od mesab »

jirie : o cineultra, pannde neuvažuješ?
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

mesab píše: 23 led 2024 14:24 jirie : o cineultra, pannde neuvažuješ?
Preferuji dvoukanálové SACD a DVD-A a samozřejmě BD.

NA Magnetaru mě zaujalo kvalitní provedení skříně z masivních hliníkových plátů a výběr použitých součástek.

Na Pannde je vidět zřejmá inspirace u Pioneer. Designově mnohem povedenější podoba. Konstrukce skříně už není tak "panceřovaná".


Možnost porovnat tyhle dva stroje v přímém souboji by byla skvělá, ale v našich podmínkách téměř nemožná.

Asi nejvíce mě mrzí fakt, že Panasonic zcela rezignoval na svůj formát DVD-Audio, stejně jako Sony na SACD, ale s tím už asi nic nenaděláme.
mesab
Příspěvky: 11
Registrován: 20 říj 2020 21:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od mesab »

dr.fish : můžeš mi potvrdit funkční zoom u pannde pro fyzické blu-ray a uhd 4k blu-ray ? Funguje stejně jak u oppo 203/5 ? Díky.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Zoom je funkční u DVD a BD. Je tam Stretch, Full, Uscan, 1,2, 1,3 , 1,5 2 a 1/2x
UHD BD je zoom nefunkční.
Použil jsem originál dálku z Oppo 105D.

Cineultra mám doma, je to fakt základní model, i když celkem pěkně udělaný. Pouze digitální výstupy.
Pannde je mnohem více pancéřován než vypadá. Je o něco málo těžší než Magnetar 900. Pannde nemá MCH analogový výstup.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
mesab
Příspěvky: 11
Registrován: 20 říj 2020 21:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od mesab »

UHD BD je zoom nefunkční. Jsem šokován! Umělo zoom UHD BD Oppo 203/5 ?
mesab
Příspěvky: 11
Registrován: 20 říj 2020 21:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od mesab »

český distributor mi napsal :
ZOOM:
záleží co nastavíte, pokud tam budete mít Direct, ten používám, tak vám zoom nepůjde, ale pokud si nastavíte Custom tak ano.
ať pojede MKV nebo origo placku.

Pro mě je ten zoom UHD BD strašně podstatnej.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Mám nastavení Output resolution Custom Custom resolution UHD auto
Zkoušel jsem na UHD Indiana Jones a pak na Reminiscence. Na obou to nefachčilo.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
mesab
Příspěvky: 11
Registrován: 20 říj 2020 21:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od mesab »

Umělo zoom UHD BD Oppo 203/5 ?
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Oppo 2xx jsem nikdy neměl. V Pannde je totožný firmware i se stejným číslem verze, tak bych řekl, že to Oppo taky neumí, ale člověk nikdy neví. Snad se tu někdo ozve a upřesní nám to dilema.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Pytell »

Dnes jsem zkoušel BR 4K Ultra HD -- E. Clapton -- Lockdown sessions.

ZOOM funguje : Stretch, Full, Uscan, 1.2x, 1.3x, 1.5x, 2x a ZOOM 1/2x.

Vyzkoušené na OPPO 205, v plném upgradu od Dana Vrány a speciální SW pro přehrání souborů ISO.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Tak tento disk mám doma taky. Tak jsem tam toho Claptona šoupnul a ejhle: zoom funguje. Zjistil jsem tedy následovné: disky s HDR fungují, disky s kódováním Dolby Vision zoom nefunguje. Testoval jsem asi 5 disků.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Pytell »

BR s kódováním Dolby Vision, nemám , to bys mi musel zapůjčit. Moc originálů BR nemám, většinou kopie BR, jsem jen okrajový spotřebitel domácího kina, sem tam nějaký film a koncert v DTS. Preference má u mě stereo z analogu a digitálu, v poslední době hlavně poslech z ROON a DSD.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: BD přehráva

Příspěvek od Fidji99 »

dr.fish píše: 28 led 2024 12:39 Tak tento disk mám doma taky. Tak jsem tam toho Claptona šoupnul a ejhle: zoom funguje. Zjistil jsem tedy následovné: disky s HDR fungují, disky s kódováním Dolby Vision zoom nefunguje. Testoval jsem asi 5 disků.
Blba otazka - a ten zoom je naco dobry?

Ja mam akurat funkciu, ze sa to snazi 2:35:1 napasovat na 16:9, ked chcem.
yslim, ze orezava cca 256 pixelov, aby viac zaplnil platno, ale je to funkcia projektora.
(len ja nemam ciste 16:9 platno, ale prisposobene na 4k (na 4096 a nie 3840 UHD), je trosku sirsie.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
mesab
Příspěvky: 11
Registrován: 20 říj 2020 21:29

Re: BD přehráva

Příspěvek od mesab »

Fidji99 píše: 28 led 2024 13:30
Ja mam akurat funkciu, ze sa to snazi 2:35:1 napasovat na 16:9, ked chcem.
To je právě ono. Chybí část obrazu po stranách. Ale je dobré vědět zda a jak to přehrávač umí. Já takovou funkci někdy využiji. Jiný nemusí.
mesab
Příspěvky: 11
Registrován: 20 říj 2020 21:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od mesab »

dr.fish píše: 28 led 2024 12:39 Tak tento disk mám doma taky. Tak jsem tam toho Claptona šoupnul a ejhle: zoom funguje. Zjistil jsem tedy následovné: disky s HDR fungují, disky s kódováním Dolby Vision zoom nefunguje. Testoval jsem asi 5 disků.
Určitě by bylo velmi zajímavé ještě otestovat, jestli zoom funguje, když Dolby Vision v přehrávači vypneš do HDR 10 a pak ještě do SDR.

https://www.avsforum.com/threads/offici ... /page-1916

ctrl+f najdi zoom
příspěvky 38 305, 38 306 píšou odpověď. Ale sálo by za to potvrdit/vyvrátit.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Nedokážu vypnout Dolby Vision. Video output dám na SDR, ale stejně to spustí in DV. Nedokážu se zatím DV vyhnout...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Pytell »

Kdo má OPPO , tak doporučuji tento upgrade : www.OPPO-JB.com

Mám už více jak 2. roky a plná spokojenost.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Myslím si, že jsem někde na fóru četl, že tato verze je v produktech Cineultra, Pannde. Magnetar za ni účtuje tuším 99 USD extra.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Magnetar jede na firmwaru Pioneer. Tímpádem od něj dávám ruce pryč. To bude zase samej problém a čekání na update firmwaru...alespoň zjušenosti uživatelů na zahraničních fórech to potvrzují.
Oppo už vymyslelo nejlepší firmware a nikdo na to nedokázal navázat. Všecko jsou to naprosto polofunkční verze, které omezují potenciál dobře postavených přehrávačů....
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Odpovědět