BD přehrávače

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

Vadim, Dr. Fish
Ok. S radosti. Jako transport.
Coax, hdmi.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Jiri »

kychtax píše: 03 úno 2020 12:04 Hraji jako transport. Snad brzy srovnam i s pc. Urcite kazdy ze zdroju hraje jinak, ma svuj charakter. ^:)^ = zatim nemam jasno o vitezi.
Kychtax
určitě dej vědět, jak dopadlo srovnání transportů Denon BD 4010 proti tvému audio PC.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Breta
Příspěvky: 1
Registrován: 01 bře 2019 22:11

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Breta »

Nechci hned prvním příspěvkem zasírat vlákno, jde mi jen o jeden dotaz a nevím, kam jinam to písnout. Předem se omlouvám. Prosím vás, existuje na našem trhu nějaký Blu-ray rekordér, který umí přehrávat disky 4K Ultra HD?
(Breta = Břéťa)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

kychtax
na kolik bdp 4010 vyšel i s poštovným, please ?
v jakém ti přišel stavu ?
.. a proti Tvému PC musí bý jasným vítězem!
kychtax

Re: BD přehrávače

Příspěvek od kychtax »

za 8 tis i s poštovným.
Hraje libově. Srovnávat zatím nechci. Až spolu budeme déle. :angel:


Obrázek
kychtax

Re: BD přehrávače

Příspěvek od kychtax »

Včera jsem hrál věci, které mám stejné, pouze z dvou jiných zdrojů.
Tj. z CD a z pc FLAC. Ne přímý CD RIP bohužel, ale i tak velmi slušný zvukově.

Album Dave Grusin - Migration.
Je to CD, které mám rád a je se mnou od počátku, s řadou známých muzikantů:
Dave Grusin – Fender Rhodes electric piano, piano, synthesizer, percussion, conductor
Branford Marsalis – saxophone
Hugh Masekela – flugelhorn
Carlos Rios – guitar
Abraham Laboriel – bass
Marcus Miller – bass
Omar Hakim – drums
Harvey Mason – drums
Mike Fisher – percussion


Obrázek

z CD měly nahrávky celkově lepší dynamiku a plnější zvuk. Basy šly níž, zejména např. u skladby č.6 "Old Bones" a č.8 "TKO" Marcuse Millera, kterou mám trochu jako referenci na kontrolu basů.

Celkově se mi to líp poslouchalo a nemělo to tolik digitální nádech, jako spíš muzikální.
Nemyslím ale že by byl zvuk z PC horší jako spíše jiný. U toho PC zase jako kdyby byl o chloupek lepší a víc zaříznutý a konturovaný prostor.

Kdybych si měl vybrat, jdu v tomto případě s CDčkem.

Denon byl propojen Oyaide FTVS 510 do RME (stříbro). atd.
PC byl spojen Neotech NEUB 1020 do RME (stříbro). atd.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Jiri »

Kychtax
Tušil jsem to ale teď si aspoň mně dal jasnou odpověď na to, jak daleko si se svým computer audio dostal.
Ano, mám zkušenost s Denon BDP 4010 jako digitálním transportem.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

Jiri
Take by me zajimalo, zda je u kychtaxe brzdou ten RME nebo denon 4010. Tedy zda by ten odskok od pc byl s lepsim preampem jeste vetsi. porad koukam na to rme s jistym despektem :-?
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Jiri »

lachim
Já bych řekl, že Kychtax tam má 2 brzdy - RME DAC a ten Denon BDP-4010. Přeji mu ať má brzo možnost vyzkoušet něco lepšího aby neztrácel čas.
Prostě každý konstruktér kabeláže potřebuje kvalitní testovací sestavu, aby mohl správným směrem ubírat svůj sofistikovaný vývoj.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

Jiří
Tu 4010ku koupil na me doporučení.
A ze bude lepší než to PC bylo téměř jasné. Limitujícím faktorem je nutnost využít jen coax nebo hdmi.
Denon link pak z ni udělá přehrávač v kategorii 100t.
V tuningu od cinemike za 4t euro by to bylo takové japonské “msb”
kychtax

Re: BD přehrávače

Příspěvek od kychtax »

Děkuji za nápady a za doporučení. :thumbup: Je to dobrý, nechám si zatím obojí.
Hlavně ať je zvuk transparentní a živý, zábavný.. a komponenty adekvátní sestavě. Což všechno je splněno. :thumbup:
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

Jsem velice rad za tohle vlakno. Zrovna resim vyber noveho kousku. Primare BD32 se neda sehnat. Z toho, co je na trhu, mi vychazi nejlip Pioneer UDP-LX800. Dulezite je pro me kvalita zvuku z SACD a obraz bluraye. Prehravani z usb, titulky a podobne veci me nezajimaji (na to mam jinou krabici). Muzete mi poradit, jestli je muj vyber ok? Resp. mozna jsem neco prehlidl... UCXUHD se jeste obcas da sehnat, ale tam je udajne zvuk sacd horsi..?
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Fidji99 »

Macher- ak je pre teba dolezita naraz aj kvalita zvuku aj obrazu, asi sa nevyhnes dvom krabiciam.
Jednej na zvuk a jednej na obraz.

Proste na 4k bluray v kombinacii so spickovym SACD uz zopar rokov neexistuje realny dopyt, a tym padom ani ponuka....
Bohuzial.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

macher
ono vlastně nic jiného na výběr než ten pioneer LX800 za 59.000 není.
pokud nový přístroj .... nevidím žádnou jinou alternativu. třeba někdo poradí něco stejně dobrého...
osobně bych si tedy raději počkal na 2hnd primare bd32. kvůli zvuku placek, ale ...
kupovat jetý player z druhé ruky (?) ... babo raď.
na kino pak dnes jasně vítězí ten pioneer.
kychtax

Re: BD přehrávače

Příspěvek od kychtax »

co Panasonic DP-UB9000EGK. Hrají na něm ve VOIX. :-?
Má někdo zkušenost?
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

kychtax
Ten Panasonic UB9000 neumi SACD. Navic nejsem uplne presvedcen dle recenzi o kvalite zvuku...

Fidji99
Dve krabice ted mam a vzhledem "cetnosti" pouzivani a dalsim vecem to chci dat do jedne krabice. Jde mi o to, abych nesel kvalitativne niz. O nejakem velkem posunu nahoru nemam vzhledem k nabidce uz zadne iluze. Smiril jsem se, ze se v podstate nic nezlepsim, bude me to stat penize a za to "usetrim" jeden box + dostanu podporu 4k a hdr.

lachim
Shrnul si to naprosto presne. Techhnicky vzato by mi secondhand Primare BD2 mkII nevadil, ale nikde se nic neprodava a ani v historii prodeju v podstate nic nebylo. Takze jsem na zacatku kruhu u toho Pioneeru.


Dekuji panove
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

kychtax píše: 30 bře 2020 10:04 co Panasonic DP-UB9000EGK. Hrají na něm ve VOIX. :-?
Má někdo zkušenost?
Borci z Plzně mi na výstavě AVS Praha říkali, že po menším vytunění Panasonicu ve formě výměny OPA jede ven do externího DAC i 24/192. Pak už tedy pro stereo není problém.

Macher
Pokud nevadí barva je k mání stříbrný (zatím) SACD od Pioneer PD-70AE.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

LX800 má výborný obraz a průměrný zvuk. CXUHD hraje ještě hůř, obraz je ale jen o trochu horší. Takže asi nebrat. Co třeba zkusit Casea upgrade u té LX800. Je to velice účinná úprava. Totéž by asi šlo i u OPPO 205. Nebo se pletu?
Řada z nás tu má Casea operaci za sebou a s velikým úspěchem.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Frogyman »

V Německo je tuning OPPO 203/205 docela populární a prodává se za šílené peníze. Docela by mne zajímalo, zda je s nějakým strojem srovnatelné OPPO 205 s tuningem od CINEMIKE "FINAL EDITION" & ANALOG 7.1 v ceně 8700 EURO.

A taky by mne zajímalo, kde by se při srovnání s těmito tuningy pohybobovala úprava od DV...

https://www.cinemike.de/en-gb/Tuning/Tu ... DP-203-205


Výstřižek1.JPG
Výstřižek2.JPG
Výstřižek3.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

Zabiny007
Final edition - To bych chtěl také slyšet! Jaké mám reference na značku Cinemike, tak to za tu cenu bude stát.
:thumbup:
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

dr.fish

Jsem si prave rikal, ze po skonceni zaruky bych toho Pioneera dal k Vranovi na upgrade. No nic, rozhodnuto. Zitra se jenom doresi, ktery dodavatel to doda...

Dekuji vsem za pripominky
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BD přehrávače

Příspěvek od terahera »

Upgrade v Casea mohu vřele doporučit,cenově žádné šílenství a zvukový přínos značný(zatím tedy u všeho,co od něj mám) :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: BD přehrávače

Příspěvek od kychtax »

Jiri píše: 06 bře 2020 13:06
Prostě každý konstruktér kabeláže potřebuje kvalitní testovací sestavu, aby mohl správným směrem ubírat svůj sofistikovaný vývoj.
Jiri, slysim do 16kHz coz uplne staci. Jak jsem zacinal pozde a nehraji nahlas, nemam jeste vyrajbovane usi. :thumbup:
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: BD přehrávače

Příspěvek od zatty »

[/quote]
slysim do 16kHz coz uplne staci.
[/quote]

todle je dobrý poznatek, 16Khz slyším taky ale chtělo by to pořádně někde zkusik kolik ještě uslyším
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BD přehrávače

Příspěvek od terahera »

kychtax píše: 31 bře 2020 15:40
Jiri píše: 06 bře 2020 13:06
Prostě každý konstruktér kabeláže potřebuje kvalitní testovací sestavu, aby mohl správným směrem ubírat svůj sofistikovaný vývoj.
Jiri, slysim do 16kHz coz uplne staci. Jak jsem zacinal pozde a nehraji nahlas, nemam jeste vyrajbovane usi. :thumbup:
Jenom nechápu,jaký má tvůj rozsah sluchu vliv na kvalitu transportu :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

To jsem taky tedy nepochopil. :-?
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

dr.fish
jsme zřejmě 2, kteří ten pioneer LX800 vyzkoušeli.
( u mě to tedy "spouštěč" přestavby na 4k nebyl )
tvůj nápad nechat LX800 vytúnit v Casea je zajímavý. to by byla určitě cesta jak získat moderní kombajn se zvukem i pro poslech placek.
osobně by se mi však u playeru za 60 nechtělo přijít o záruku.
uměl by Dan vylepšit i audio-cestu pro sacd ?
kéž by to někdo vyzkoušel a "prošlápnul nám, dinosaurům, tak cestu, že ?
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

Otázka je jak dlouho ještě bude Pioneer LX-800 na trhu. Aby to totiž ještě někdo vůbec stihl. Počítám, že už se asi nevyrábí :sad:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

jirie
jak jsi na tuto informaci přišel?
na trh přišel teprve někdy před vánoci 2018.
že by tak rychle stopli výrobu ?
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

Jsem tento tyden objednaval LX800 a pri te prilezitosti jsem zjistoval stav. Oba modely, 500 i 800, se normalne delaji. Kvuli situaci vsak byla prerusena castecne vyroba a tak ted na skladech jsou posledni kusy "stare" vyroby. Z "nove" vyroby LX800 ma byt k dispozici od cca cervna/cervence a LX500 od konce roku cca. Info platne k 30 breznu.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

Tak to by byla dobrá zpráva. Uvidíme jak to vzhledem k těžko předvídatelnému vývoji situace skutečně dopadne a jestli se výroba skutečně opět rozjede.
Quentin

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Quentin »

...neboj, to Japonsko nevidí ani z rychlíku. :lol:
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

Masina je doma :-) A ted k veci - psal jsem DV ohledne upgradu. Tuto masinu jeste nedelal, nicmene velice rad jiz zkusi (vymena jednoho zdroje + upgrade analogu). Hledaji taktez nahradu za OPPO 205 pro tuning
udplx800.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: BD přehrávače

Příspěvek od kychtax »

ještě jsi to pořádně nespustil a už ji vezeš k DV? :shock:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

macher
:thumbup: :clap:
zajímalo by mě jaké komponenty bude tento krásný kombajn zásobovat.
jaký zobrazovač ?
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Ono to nemá cenu ani spouštět, k Danovi to může rovnou... :mrgreen:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
kychtax

Re: BD přehrávače

Příspěvek od kychtax »

a mám tam zavézt tu svou, co myslíte?
AQ - Martin
Příspěvky: 37
Registrován: 06 bře 2013 08:36

Re: BD přehrávače

Příspěvek od AQ - Martin »

Umí tyhle stroje i streaming po síti (audio, video)?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BD přehrávače

Příspěvek od terahera »

Oppo umí a velice příjemně se ovládá appkou.Jak je na tom Pincek nevím,ale slyšel jsem,že ty úplně nejnovější stroje mají problém se spoustou formátů,ne,že by je neuměli,ale kvůli ochraně autorských práv
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Pioneer pokud něco umí, tak to bude těžce váznout v otázce české lokalizace. Zobrazování titulků a diakritiky. Lze si vybrat jazyky všech zemí světa a čeština pak stejně pořádně nejde. Navíc některé formáty titulků nevidí vůbec. Oppo je v tomto spolu s CXU úplně nejdál...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Odpovědět