marks - představení

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

marks - představení

Příspěvek od marks »

Ahoj všem,
na fórum chodím chytat rozumy už nějakou tu dobu, tak považuji za slušnost se představit .

Jmenuji se Marek, jsem ročník 1975, bydlím na Uherskohradišťsku, stále jedna manželka a dvě děti.
Hudba je můj velký koníček asi odjakživa. Aktivně neumím bohužel hrát na nic. V mládí jsem se totiž věnoval aktivně sportu, takže na hraní na hudební nástroj nebyl čas.
Poslouchat jsem začal v mládí na různých hifi věžích Sony ap. dovezených po revoluci z Rakouska.
První zesilovač byla Yamaha nějaké základní řady, stejně tak reprosoustavy. Pak se u mě protočily různé zesilovače, bedny a první gramec. Na pořízení něčeho lepšího nebyly peníze a ani čas, protože veškerý čas i peníze zabírala rodina.

Se vším, co jsem jsi v minulosti pořídil jsem byl v té době spokojený a ničeho jsem nelitoval a vždy tam byl ve zvuku určitý posun vpřed.

Po přestěhování z bytu do RD se naskytla možnost mít vlastní poslechovku .

Začínal jsem poslechem tvrdého kovu (Cannibal Corpse, Kreator, Death, domácí Krabathor atd.) postupně jsem začal objevovat starší kapely (Led Zeppelin, Jethro Tull, Gentle Giant, Fleetwood Mac atd.) z domácí scény mám rád Vlastu Redla, AG flek, Nohavicu, Martinu Trchovou, Buty atd.

Mou současnou poslechovou místnost jsem jsi tak nějak amatérsky akusticky upravil a pořídil
současnou sestavu.


To je zhruba mé představení, momentálně jsem se zvukem hodně spokojený, pouze bych chtěl doladit akustickou úpravu poslechovky. Myslím, že jsou tam ještě rezervy.

Zároveň bych chtěl poděkovat Romanovi 2 za rady a za nastavování gramofonu a změření poslechovky.

Pohled na současnou sestavu a jedna fotka z minulosti :smile:
IMG_1444.JPG
IMG_1441.JPG
DSC_0234.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: marks - představení

Příspěvek od PavelDosko »

fajn, vitej. V obrazkach mam nejaky zmatek ... muzes napsat soucasne vybaveni ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

omlouvám se ,
nějak mi to z textu vypadlo

Zesilovač - Hegel H 300
Reprosoustavy - Sonus Faber Venere 2.5 v černém laku
CD - Marantz SA 8005
Streamer - Bluesound node 2
Dac - NAD M51
Analog - Pro-Ject 6 Perspex SB s přenoskou Goldring Eroica LX
Phono předzesilovač - Pro-Ject RS
Filtr - Noble Audio Sunrise
Kabeláž - repro - Noble Audio Night Sky
napájecí - Roth Audio Orfeo , Kabelguru , Vincent atd.
signálové - všehochuť
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: marks - představení

Příspěvek od lachim »

Marks
Mas to moc krásné.
SF Venere 3.0 jsem měl asi 2 měsíce na vyzkoušení.
Ta cesta přes klipech a focal k sf je zajímavá
:smile:
kychtax

Re: marks - představení

Příspěvek od kychtax »

Moc se mi líbí, jak to máš vyváženě postavené. Jde vidět, že to skládáš s rozmyslem. :thumbup:
PS. po tom heglu jsem taky pokukoval hihih.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: marks - představení

Příspěvek od Frogyman »

:thumbup: sympatický přístup - při vstupu na fórum představit nejdříve sebe a a svoji aparaturu :thumbup:
Škoda, že málokdo má na to koule...
Jak někdy pojedu do Buchlovských kopců za Roman2, rád bych to spojil s návštěvou u tebe, pokud by to bylo možné. Po venere 2,5 jsem jeden čas koukal, ale zvuk mne ve studiu nepřesvědčil. Rád bych je tedy slyšel s odstupem času v domácím, akusticky upraveném, prostoru.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Díky všem , za každou návštěvu budu rád .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: marks - představení

Příspěvek od terahera »

Tož vitaj ogare :cool: Máš to na pohled velice pěkné,taky bych rád i slyšel :angel: Jak pojedu navštívit chuligana Roman2,tak bych to taky rád spojil :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: marks - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Pěkné, pěkné, pěkné.
Tak vítej a piš. Mne by zajímalo copak to tam leží za Focaly v bednách?
Mark Levinson
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: marks - představení

Příspěvek od Urbino »

SF forever :thumbup:
máš to fajn i já jsem svého času pokukoval po Hegel 300. Tož ogárku nechť ti radost hudba přináší.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: marks - představení

Příspěvek od YamahaMan »

Za mňa SUPER, hlavne tá posluchovka - to je jednoznačné plus !!! :thumbup:
Ps.: neviem, čo sú to za kartóny z tých Focal-ov, ale za mňa osobne - fandím aj tejto značke...
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

To byly reprosoustavy Focal Chorus 726
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
JAPEX

Re: marks - představení

Příspěvek od JAPEX »

Máš to moc hezké a poslechovka je moc příjemná i na pohled :thumbup:

Zvuk SF mám rád, že zase po nich pokukuji :-? , i když jsem měl (tuším 2x) šmejdy :cool:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: marks - představení

Příspěvek od whisp »

Co su to 2x smejdy?
JAPEX

Re: marks - představení

Příspěvek od JAPEX »

U první serie Concertino (ořech) se mi svévolně rozlepil středobasový reproduktor. Na konci záruky (5 let) jsem dostal nový. A abych měl oba stejně nové, tak jsem si koupil i ten druhý. Už si pouze pamatuji, že ten jeden nový reproduktor nebyl vůbec drahý.

U druhé serie Concertino (klavírní lak) mi až po záruce začal hrát pro změnu slaběji jeden výškový reproduktor. Ty se mi ale podařilo i s označenou vadou prodat do Německa.

Potom jsem si koupil v Itálii jedny z posledních Liuto, také v černém laku. Těm sice nic nebylo, ale ty už také nemám :)
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: marks - představení

Příspěvek od aretax »

To si už druhý, ktorému sa odlepil na Sonus Faber menič. Môjmu kolegovi odišli obi dva a to do týždňa, ako ich kúpil nové.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: marks - představení

Příspěvek od efičák »

Ahoj marksi, srdečně Tě vítám na fóru.
Myslím, že máš výhodu jednoho převažujícího žánru, a to jsou na 100% sloupy s co nejlepším basákem. Valící se zvukovou stěnu jako na koncertě. Zda basreflex, pasivní repro nebo čistou uzavřenku to je na zvážení, v každém případě kopáky, basovka a spodky Hammondek musí být v plné dynamické úrovni. Integráč Hegel s velkým výkonem se mi velmi líbí.
Akustika poslechovky, gratuluji k výhře první ceny v křížové cestě za zvukem.

Šťáva ta druhá důležitá věc, elektroinstalace a kabely máš taky v cajku.
Údajně jsou toroidní trafa náchylná a nás to pak stojí hodně na kabelech. O tom je hodně názorů a jeden říká se, že nejlépe hraje hifi američanům, protože mají vysoké napětí až k domu a ten má vlastní transformátor.

Včera mě mile překvapila sestava známého s levnýma dva a půl pásmovýma bednama na Nad koncáku v dobré konstelaci jak máš ty.
Prostě to hrálo dobře jak elektroniku tak Rock a akustiku. Pravda podpořil je velmi kvalitním subwoferem REL.......
Jen mě překvapilo, jak málo bylo slyšet úmyslné zkreslení nahrávky s nastavovací deskou Suprafonu. Nová Ortofon 2M Blue jistě rozliší 10% zkreslení na klasické orchestrální nahrávce. Ale spokojený systém s reprosoustavami s nižším rozlišením nepotrestal uši. Je tu opět dilema, zda jít nahoru a trpět u dobré hudby na špatných nahrávkách, nebo ponechat co hraje.
Myslím že máme moc prima koníček.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Díky všem za názory .
Upřesňuji ještě pár věcí . Nechal jsem jsi vypálit nerezové plotny z 5mm nerezu , celkem 4 ks . Chtěl jsem je vyzkoušet pod repro , které stálo v té době na betonové dlažbě a na vyměněných hrotech G&G One za originální hroty . Po výměně nerezu za dlažbu se basy rozplizly , nebylo to prostě ono.
Zkoušel jsem dát jednu 5 mm plotnu nebo dvě 5mm na sebe bez dlažby , změna spíše negativní .
Tak jsem vrátil zpět dlažbu a ze zvědavosti jsem na dlažbu usadil jednu nerezovou plotnu . Tato varianta se jeví jako nejlepší .Dlažbu jsem ještě vyměnil za obyčejnou šedou , kterou jsem nastříkal na černo . Zbylé dvě plotny jsem dal pod CD přehrávač a pod DAC aby nikde nezavazely :smile: .
Mám pocit , že se tím zvuk zpřesnil a tím i zlepšily basy .
Ještě přikládám fotku step up trafa , které mám od romana2 .
Krátce mám i síťový filtr NA , do kterého mám zapojené vše kromě síťového kabelu RothAudio Orfeo ze zesilovače , momentálně ho mám na přímo do zásuvky do zdi. Zkouším ho zapojovat do filtru a zpět a zkouším co je lepší varianta .
Terahera - budu se těšit na návštěvu .
marks
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

ještě foto
IMG_1448.JPG
IMG_1462.JPG
IMG_1463.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: marks - představení

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj, vyzerá to dobre ale mám dve otázky.
- sadol si ten nerez na ten betón "na fest"? Pretože betóm má póry a tým vzniká nerovnosť a tým pádom rezonancie
Možno by pomohlo dať mezdi tenký bitumen, ktorý to všetko vyžehlí.
- tie nerezy medzi komponentami nerobia zle, čo sa týka odvodu tepla? Nedáš medzi aspoň tenké antivibračné nožičky?
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

MilanP
Původně jsem měl dlažbu co zbyla ze zahrady a ta nebyla rovná , tak jsem koupil obyčejnou šedou asi za 50 Kč ks. a ta je rovná.
S tím odvodem tepla od CD a DAC to nebude tak hrozné , nejvíc topí zesilovač .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: marks - představení

Příspěvek od terahera »

Tak koukám,že kromě jména,máme společného víc :lol: Taky mám beton a až na něm nerez pod repro na ceraball,taky mám nerez i mezi komponenty,taky jedu zesilovač přímo ze zdi :cool: Vše jsem dlouhodobě zkoušel a v této kombinací se mi to jeví nejlíp :thumbup: Jinak nerez mezi komponenty naopak teplo odvádí,takže netopi přímo na sebe
P.S.A taky mám dvě děti :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

terahera :thumbup:
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: marks - představení

Příspěvek od Jirka33 »

aretax píše: 28 říj 2019 06:06 To si už druhý, ktorému sa odlepil na Sonus Faber menič. Môjmu kolegovi odišli obi dva a to do týždňa, ako ich kúpil nové.
Někdo mi neustále tvrdí že Sonus jakožto truhlářská firma zvuk neumí. :???:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: marks - představení

Příspěvek od aretax »

Ale "umí", ale nie každému vyhovuje a nie na každý komponent hrajú rovnako. Ako so všetkým, aj so Sonus Faber sa treba "pohrať". Ale písal som o technickej stránke, nie o zvukovej. Membrány sa zvyknú odliepať, aspoň v týchto 2 prípadoch - možno vadná séria, alebo vadné ruky "lepiča", ak sa jedná o ručnú výrobu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: marks - představení

Příspěvek od pajuna »

Ano, zil jsem leta s jejch budkami, maji svuj charakter, ktery mi byl urcitym zpusobem blizky. Nicmene mi tam vzdy chybel ten drajv, smrnc, jiskra...
Nastesti to prislo s odlepenim Franca Serblina ^:)^ a prinosem vsech jeho trech kousku, momentalne vyleta ctvrty :thumbup: , ikdyz ho uz chudak nemuze pokrtit. To je jen inspirace pro ty, ktery meli vzdy ze Sonusu podobny pocit jako.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

S kamarádem hifistou , který vlastní také zesilovač Hegel , ale model H100 , jsme u mě provedli poslechovou akci na porovnání obou zesilovačů . Hráli jsme z cd a tidalu přes bluesound . Signál šel v obou případech přes NAD M51 , takže jsme nevyužívali vestavěný DAC v zesilovačích .
( Kamarád nemá gramofon , tak ho nechtěl vůbec pustit , asi aby se nenakazil )
M 51 je výborný DAC , určitě lepší než integrovaný DAC v obou zesilovačích a určitě lepší než DAC v mém přehrávači Marantz, tam je to dost bída .
H100 má zhruba poloviční výkon ( 120W v 8 ohm ) oproti H300 ( 250w v 8 ohm ) . Slabší výkon nebyl u H100 vůbec znát ,
hlasitost byla nastavená na hodnotu 50 , což je půlka výkonu zesilovače a je to už celkem dost nahlas .
H100 hrál stabilně bez sebemenšího náznaku zadýchání . Venere 2.5 mají citlivost 89 dB v 6 ohm , takže nejsou nijak hladové .
U H100 se nám zdál zvuk dokonce malebnější než u H300 . H300 je zesilovač , který do hudby nic nepřidává je neutrální , má velký výkon a jeho projev je takový , že hrne hudbu před sebou bez sebemenšího zaváhání . H100 je zvukově velmi podobný H300 , jeho projev se nám zdál být o něco měkčí , což může být výhoda a někomu i vyhovovat .
Ještě jsme vyzkoušeli i reprokabely Atohm zef max a za cenu jakou se prodávají , jsou to výborné reprokabely .
Pro mě je poznatek z příjemně stráveného odpoledne takový , že pokud bych měnil stávající H300 za modernější model od Hegelu , tak by mě bohatě stačil do mé malé poslechovky i model H190 , samozřejmě po pořádném poslechu .
Zatím jsem ale s H300 spokojený , nemíním ho měnit , ale kdo ví co bude za nějaký čas , třeba skončím u něčeho úplně jiného .
Hifi zdar
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: marks - představení

Příspěvek od Kocmeister »

Ahoj, bezva dojmy. Jenom zmínim, že před nedávnem jsem udělal výměnu H300 za H360 a ten posun byl dost velký - v rozlišení. Takže tipuji, že tebou uvažovaná výměna za H190 by mohla udělat něco v podobném stylu.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Tak u mě proběhlo pár drobných změn . Za prvé jsme se s Romanem pustili do předrátování ramínka stříbrnými káblíky zn Zavfino .
Neprobíhalo to tak nějak podle představ , takže jsem musel nakonec objednat klíč od Pro-Jectu na povolení celého ramena .
Nakonec se vše podařilo a kolotoč se točí .
Už nějakou dobu hraju na měděný 3mm slipmat s nerezovým středem od Dasty . Tím pádem nešel použít originální clamp se závitem , závit je krátký a tak jsem si musel vyrobit hand made nerezový clamp , který se jenom nasadí na osku . Váží 800g , takže drží dobře .
Mofi dělá všeobecně kvalitní věci , tak momentálně hraju na přenosku Mofi UltraTracker a jsem s ní velmi spokojený , má nahraných pár hodin a už hraje výborně . Touhle přenoskou chci překlenout období než pořídím novou přenosku v ceně okolo 30 tis. Pokud budete mít nějaké tipy , tak sem s nima . ( nějaký favorit už je :lol: )
Poslední důležitá změna a to je nová led lampička za gramofon .

Cu slipmat , púvodní clamp ProJect a nový nerezový
hifi 1.jpg
Mofi UltraTracker
hifi 3.jpg
Nakonec to nejlepší , nová lampička :thumbup:
hifi 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: marks - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Pěkné fotky, díky za ně. Lampička je důležitá, nejen esteticky.
Mark Levinson
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: marks - představení

Příspěvek od Dasta »

Zdravím,
máš to moc pěkné, nová přenoska radost zřejmě ještě umocňuje,hrát to musí moc hezky, zesilovač Hegel má projev nádherný, párkrát jsem ho slyšel,byl jsem nadšený, dovedu si to představit.
Pouze bych nezatěžoval gramofon, na kterém je založený o1,7kg těžký matt ještě osmdesáti dekovým clampem, opatřil bych radši lehký kleštinový.
O ložisko bych strach neměl,ale motorek by to nemusel vydržet.
Těžko poradit nějakou přenosku, když nevím, jaký zvuk preferuješ, či už ke své stávající mc.sháníš protipól?
Přeji spoustu krásných chvil s gramofonem, spoustu muziky, celkovou pohodu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: marks - představení

Příspěvek od terahera »

Moc pěkný :thumbup: Lampička je věc,se kterou bojuji od začátku :cool: Vždy už nějakou najdu,která sedí a pak zas udělám nějaké změny v poslechovce a najednou nesedí :razz:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Dasto dík , s tím motorkem budeš mět asi pravdu , myslel jsem na to , že to může byt problem .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

terahera - s lampičkou jsem měl štěstí . Usmyslel jsem si lampičku , zajel jsem do Planea a náhodou měli tuhle https://www.retlux-eshop.cz/lampicky/rt ... -5w-retlux
která mě tam sedla výborně .
Je tak akorát , ani velká ani malá a má spoustu kravin , které ani nevyužiju , např. bezdotykové nabíjení telefonu atd.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: marks - představení

Příspěvek od aretax »

marks píše: 30 lis 2019 20:01 Dasto dík , s tím motorkem budeš mět asi pravdu , myslel jsem na to , že to může byt problem .
Ahoj, naozaj to máš pekné. Chcel by som Ti niečo napísať k motorku. Ja v tom zaťažení taniera nevidím problém. Motor je najviac namáhaný pri rozbehu. Keď sú už otáčky stabilné, potom hmotnosť taniera nie je žiaden problém, pretože pôsobí zotrvačnosť taniera a motor sa namáha minimálne. Doporučujem Ti pri rozbehu jednoducho tanieru pomôcť rukou. Ešte ma na fotografii zarazilo, že DAC máš na nerezovej podložke položený priamo na CD prehrávači. Nebolo by lepšie dať ho aj s podložkou na samostatnú poličku? Zvuku by to malo pomôcť. Miesto ba sa tam našlo - na hornej polici pri gramofóne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Ahoj aretaxi , neviděl bych problém s umistněním dacu na CD přehrávači . Na dacu je taky nerez plotna a celé to zatěžuje CD přehrávač, coz zamezuje vybracim . CD nijak nehřeje , takže to nezamezuje odvodu tepla . To umístnění dacu vedle gramofonu by se me nelíbilo a ani tam není tolik místa , jak to vypadá .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: marks - představení

Příspěvek od terahera »

Jak jsem psal už ve vlákně Roman2,byli jsme při nedělním výletě s Honzou(Dasta),staveni na poslech u Marka.Marek má samostatnou poslechovku,kterou má částečně akusticky upravenou,jak říkal jen tak provizorně :angel: ,ale za mě velice účinně :thumbup: Zvuk u Marka mně doslova vyrazil dech,něco takového jsem v cenové kategorii jeho sestavy vůbec nečekal :eek: Vyloženě velký,plnotučný zvuk s dostatkem detailů,hodně muzikální a zábavný.Marku klobouk dolů,fakt se ti to povedlo :thumbup: Díky za pozvání a doufám,že se brzy objevíš u mě :angel:

P.S.Zjistil jsem,že kromě jména máme s Markem mnohem víc společného,dokonce i dětskou zábranu pro psa mám taky :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: marks - představení

Příspěvek od DK76 »

Ahoj, jen dotaz k Tvému hifi stolku, vypadá dost dobře, je kupovany nebo dělaný na zakázku. Díky D.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

terahera - Máro díky , určitě se zastavíme .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

DK76 - hifi stolek je doma dělaný . Je to buková spárovka nařezaná na míru a namořená do ořechu . Nohy jsou z nerezového jeklu , vnitřkem jeklu prošrubované závitovkou .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Odpovědět