marks - představení

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: marks - představení

Příspěvek od blesk666 »

s panom Ranným som mal tiez tu cest. Na to ze je aj predajca je velmi netypicky ludsky. Bral som od neho moj gramec (prvy krat sme sa videli) a poprosil ma ci nezoberiem do BA prave jednu PH10 jeho zakaznikovi. Neslo odmietnut ani zneuzit jeho doveru. Celkom som si zaujimavo nakoniec pokecal s majitelom PH10 co si po nu ku mne prisiel

Marks: gratulujem k novemu preampu
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: marks - představení

Příspěvek od slayers »

Marku skvělý :thumbup: .
Až budeš vědět tak to trochu popiš.
Musim Ti už brnknout :shock:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

zappo díky , čuchnul jsem k lampě a ten zvuk mě učaroval .
Jirko (slayers) ještě není nic hotové , ale můžu říct , že Gold Note ph 10 je jedna z mála věcí kterou jsem měl doma , u které není pochyb , že je to jasný posun v před .
Budu se snažit něco sepsat , nejsem totiž žádný spisovatel a popsat rozdíly ve zvuku je pro mě celkem boj :razz: .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Quentin

Re: marks - představení

Příspěvek od Quentin »

Pokud mohu krátce vstoupit...:
1, také jsem PH-10 krátce měl, bohužel jsem byl zklamán. Čekal jsem na to asi 2 měsíce a první zklamání bylo hned po vybalení. Každý díl měl jinou "zlatou" barvu. Podle fotek na netu jsem zjistil, že to je zcela normální. (dle výše přiložených fotek tuto vadu už asi odstranili)
2, nejlépe to hrálo na extended RIAA. Ale to je špatně, viz vysvětleno od @DieterBurmester
3, mělo to u mě nahradit iFi phono2. Bohužel, hrálo to o poznání hůř. :thumbdown:
4, po několika hodinách provozu to umřelo, takže to jelo zpět
5, poznámka: dílenské zpracování docela fajn, ale propojovací kabel (a jeho sestavení) zdroj-preamp je asi vtip :evil:

Takže jsem trochu doplatil a mám CYRUS Phono Signature + CYRUS PSX-R₂ a to je teprve to pravé :mrgreen:
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Quentin
u mě zatím vše funguje jak má , mám stříbrnou verzi a ta je ok , ty jsi měl asi zlatou .
IFi phono jsem slyšel u Jarka (valderona)a je fakt , že hrálo skvěle , u mě toto srovnání bohužel nemám .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Quentin

Re: marks - představení

Příspěvek od Quentin »

marks píše: 24 úno 2022 20:02 Quentin
u mě zatím vše funguje jak má , mám stříbrnou verzi a ta je ok , ty jsi měl asi zlatou .
IFi phono jsem slyšel u Jarka (valderona)a je fakt , že hrálo skvěle , u mě toto srovnání bohužel nemám .
Aha, já myslel, že máš také zlatou... Stříbrná je mnohem lepší, dnes by to byla také má volba :thumbup:

Já napsal jen mé zkušenosti. Jelikož přitahuji katastrofy, tak si myslím, že jsem měl prostě vadný kus :silent:
Ten Cyrus, co teď mám, jsem vlastně vůbec nechtěl. Po příhodě s PH-10 jsem si nechal poradit a vůbec toho nelituji :smile:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: marks - představení

Příspěvek od blesk666 »

Marks: ako by si opisal rozdiel Primaluna EVO400 vs kombo co si mal predtym (Copland preamp+Kinki monobloky)?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

blesk666 píše: 06 kvě 2022 08:45 Marks: ako by si opisal rozdiel Primaluna EVO400 vs kombo co si mal predtym (Copland preamp+Kinki monobloky)?
určitě něco napíšu , musím to dát do kupy :thumbup:
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: marks - představení

Příspěvek od blesk666 »

ja som tie Kinki monobloky v jednej zostave pocul, nebolo to zle ale cakal som asi viac a prekvapuje ma tam pomerne velka uroven nameraneho skreslenia a hodnotenia (suchsi, v niektorej zostave az ostrejsi prejav), pritom mne to neprislo uplne nejak super rozlisujuce. Pravdu povediac na to ako to vyzera byt na oko urobene aj vo vnutti, by som cakal asi aj viac. Este ked to neni uz az tak moc lacne (cca 4k Eur)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Už asi měsíc mám doma nový gramofon Transrotor ZET 1 osazený ramenem na přání Glanz MH-9B. Do užšího výběru se dostal ještě ProJect Signature 10 , nakonec jsem vybral Transrotor . Přenosku mám HANA ML , kterou jsem používal už na předchozích gramofonech . Určitě pořídím nějakou novou , ale je na ni ještě čas . Zatím velká spokojenost a chtěl bych poděkovat Jarkovi ( Valderonovi ) za cenné rady ohledně značky Transrotor .
Ještě jsem slíbil nějaké poznatky k phonu Gold Note , tak snad dám něco do kupy a napíšu jak to hraje i s Transrotorem.
IMG_1631.JPG
IMG_1623.JPG
IMG_1641.JPG
IMG_1638.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
antipop
Příspěvky: 152
Registrován: 04 bře 2015 21:06
Bydliště: Krakonoše

Re: marks - představení

Příspěvek od antipop »

marks píše: 30 lis 2022 16:57 Už asi měsíc mám doma nový gramofon Transrotor ZET 1 osazený ramenem na přání Glanz MH-9B. Do užšího výběru se dostal ještě ProJect Signature 10 , nakonec jsem vybral Transrotor . Přenosku mám HANA ML , kterou jsem používal už na předchozích gramofonech . Určitě pořídím nějakou novou , ale je na ni ještě čas . Zatím velká spokojenost a chtěl bych poděkovat Jarkovi ( Valderonovi ) za cenné rady ohledně značky Transrotor .
Ještě jsem slíbil nějaké poznatky k phonu Gold Note , tak snad dám něco do kupy a napíšu jak to hraje i s Transrotorem.
Máš to perfektní,a zeptám se ... Signature10 si slyšel v akci?...S tou Hanou ML?
Můžeš zvukově porovnat s Transrotor?
McIntosh-Sonus Faber-Pro-Ject-Oppo-Townshend
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Bohužel neslyšel , TR jsem zvolil pro snadný upgrade , jak zlepšeni napájení ( Konstant M1 reference ), snadná výměna ramena , nebo přidání druhého atd. a taky vzhled .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: marks - představení

Příspěvek od PavelDosko »

vypada to krasne
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Díky Pavle
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: marks - představení

Příspěvek od zatty »

Gratuluju ke gramofonu... máš to krásně srovnané a úhledné... teď už jen poslouchat a poslouchat :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: marks - představení

Příspěvek od blesk666 »

krasny kus techniky, gratulujem
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: marks - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Transrotor - spravna volba :thumbup:
Dieter Burmester
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: marks - představení

Příspěvek od Ramones »

Marks, nechci ti do toho kecat, ale ty kvetinace se mi nezdaji, ze by byly symetricky vuci ramum okna. To nemuze dobre hrat 😁😁😁
Nechceš to pro jistotu premerit.............. 👀
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: marks - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Transrotor je krásný, mně se líbí to jejich provedení kdy je všechno tak bytelné, že to musí sloužit ještě další generaci. Další lákadlo k poslechu ve Tvém portfoliu :thumbup:.
Mark Levinson
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: marks - představení

Příspěvek od efičák »

Dobrá volba gramofonu včetně ramene, gratuluju marksi, moc.

Glanc rameno se zdá být jednoduché jakoby základní, Zabinymu se líbí i ve srovnání s násobně dražším ramenům.
A hlavně SME bajonet na více přenosek. :lol:
U gramofonů se mi více líbí classic tvar a "nábytkové" přírodní dýhy než moderní materiály akryl a sloupoví konstrukce, no pohled na stanici pro rameno je úplně uspokojující. Variabilita pro ramena, robustní provedení, příprava pro druhé rameno, to je famfárové.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Přesně jak píše zatty , teď už jen poslouchat a poslouchat :thumbup: ,
a to bývá někdy problém :lol:
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: marks - představení

Příspěvek od terahera »

Máro,gratuluji k dalšímu posunu v analogu,který potěší srdce každého kolotočáře :thumbup: Je to pěkný stroj,variabilní,takže je prostor na hraní :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
ProgPavel
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2022 10:04
Bydliště: Kralice na Hané

Re: marks - představení

Příspěvek od ProgPavel »

marks píše: 27 říj 2019 11:41 omlouvám se ,
nějak mi to z textu vypadlo

Zesilovač - Hegel H 300
Reprosoustavy - Sonus Faber Venere 2.5 v černém laku
CD - Marantz SA 8005
Streamer - Bluesound node 2
Dac - NAD M51
Analog - Pro-Ject 6 Perspex SB s přenoskou Goldring Eroica LX
Phono předzesilovač - Pro-Ject RS
Filtr - Noble Audio Sunrise
Kabeláž - repro - Noble Audio Night Sky
napájecí - Roth Audio Orfeo , Kabelguru , Vincent atd.
signálové - všehochuť
Zdravím Marku! Před dvěma roky jsem od vás koupil Venere a přestavěl na nich výhybky čímž jsem je zvukově solidně povýšil. Ale i já chci jít dál a tak jsem je poslal o dům dál. Teď s nadšením čekám na Audiovectory QR 5 .V týdnu mi budou dovezeny. Nemůžu už ani usínat jak se těším. R3 už byly mimo moje možnosti a manželčino pochopení. Snad to bude dobré, sic jsem je slyšel ale na slabším zesilovači( na CXA 61). Ještě jednou zpětně děkuji za dovezení Sonusků a přeji krásné Vánoce.
sestava 1: Audiovector QR5
Wadia A315
Eversolo DMP A8

Focal JM Lab Cobalt 806
S.M.S.L A300
Bluesound Node 2i
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Zdravím Pavle , na Sonusi rád vzpomínám za ty peníze to byly skvělé reprosoustavy . Věřím , že jste s Audivectory udělal dobrou volbu , já jsem maximálně spokojený . Přeji spokojený poslech a hezké vánoce .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: marks - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Jen pár dní před Vánočními svátky jsme navštívili Marka v jeho poslechovce, což už jsme delší dobu domlouvali. Jsem rád, že se to konečně povedlo a mohli jsme vše vidět a hlavně slyšet na vlastní slechy. Nevím kde začít, protože co přístroj, to příjemné překvapení. Jediné co jsem už dobře znal jsou reprosoustavy Audiovector, tak mne zajímalo jak si sednou s amplifikací Prima Luna. Začali jsme zdrojem Marantz 30n, což je SACD player+streamer+DAC v jednom. Hraje výborně a co je zajímavé, že to není typický Marantz zvuk, ale úplně se tomu zvuku vymyká, což je dle mne dobře. Zkoušeli jsme porovnat nějaké digitální formáty (streamer BlueSound kontra Marantz). Prima Luna Evo 400 je myslím nejvyšší model integrovaného zesilovače a provedení, výbava i zvuk tomu odpovídají, dostatečný výkon měl Audiovectory naprosto pod kontrolou. Po tom jsme přešli na vinyl a Marek vybíral jeden titul za druhým ve své nemalé sbírce. Zvuk Tranrotoru v tomto nastavení mi seděl, moc pěkný poslech, zajímavé možnosti nastavení nabízel i phono zesilovač Gold Note. To celé je napájeno z Harmonic Hammeru od GMG Power.
Nakonec jsem si nechal rack, který je moc pěkně zpracován a jako bylo vše vyrobeno na míru, protože tam přístroje sedí jako ulité. Co jsem zjistil až na místě, že rack je opravdu Hand Made a vše vyrábí Marek, dokonce jsme viděli už nějaký kousek vyrobený na zakázku. Hezká poslechovka s akustickými úpravami má v poslechovém místě pohodlné křeslo ze kterého se vám nebude chtít vstát a pustit kolegu poslouchat. Krásný příklad sladění komponentů různých značek v pěkný zvukový zážitek.
Chtěl bych touto cestou poděkovat Markovi za možnost poslechu a také manželce za výborné chlebíčky a chutné cukroví.
.
2022-12-21 12.55.41.jpg
2022-12-21 12.55.20.jpg
2022-12-21 11.50.31.jpg
2022-12-21 11.50.22.jpg
2022-12-21 11.50.16.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: marks - představení

Příspěvek od aretax »

marks píše: 01 pro 2022 18:54 Přesně jak píše zatty , teď už jen poslouchat a poslouchat :thumbup: ,
a to bývá někdy problém :lol:
Ahoj, dovolím si poradiť Ti malý, nenáročný upgrade gramofónu. Zvukovo získaš veľa:
- umiestni motor mimo gramofónu, stačí si vyrobiť preň podstavec a položiť ho na sorbotanové podložky
- namiesto gumičky použiť rybársky silon (ja používam hrúbku 0,18 mm) a zviazať konce uzlom
(tento uzol nebudeš počuť).
Aj ja používam motor Transrotor s elektronikou konstatnt M1 a mám to tak, ako som Ti napísal.
IMG_7630 gramo II.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Ahoj Aretaxi , tenhle upgrade napájení mám v plánu , vyzkouším i ten silonový vlasec , jsem zvědavý , jestli uslyším u toho vlastce nějaký rozdíl :smile:
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: marks - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

A podstavec pod motor netreba vyrabet, protoze Transrotor presne takovy v nabidce ma :thumbup:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: marks - představení

Příspěvek od aretax »

Pri podstavci tiež záleží na materiále, z ktorého je vyrobený. Transrotor ponúka kovový, mne lepšie vyhovuje ebenový (na fotke je dýhovaný ebenový podstavec). Kovový má vyššie položený zvuk a "tenšie" basy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: marks - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ale ty nemas Transrotor gramofon.
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: marks - představení

Příspěvek od aretax »

Ale mám Transrotor motor a riadiacu jednotku - napájanie...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: marks - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ale nemas Transrotor gramofon.
Dieter Burmester
Odpovědět