prodlužovací kabel na sluchátka

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
novak.chotutice@seznam.cz
Příspěvky: 20
Registrován: 09 říj 2019 20:06

prodlužovací kabel na sluchátka

Příspěvek od novak.chotutice@seznam.cz »

Ahoj všem,
nedávno jsem zakoupil sluchátka KOSS PRO-4S, hrají celkem dobře s původním krouceným kabelem. Sluchátka mají odpor 35 Ohm.
Abych se nemusel přisunovat k zesilovači (Marantz PM 8006), vyrobil jsem si prodlužovák ze stíněné dvojlinky asi 5m dlouhý. Po zapojení byl hrozný zvuk.
Řekl jsem si, že tento kablík má asi velký odpor a tak jsem prodlužovák vyrobil z kabelu CYSY 4 x 1 mm. zvuk byl sice o trochu lepší ale stejně to nejde poslouchat.
Prosím o radu, z jakého kabelu tento cca 5 m dlouhý kabel vyrobit aby to na 35 Ohmová sluchátka hrálo jako s krátkým origo kabelem.
Díky Novák.
kychtax

Re: prodlužovací kabel na sluchátka

Příspěvek od kychtax »

Dá se použít mikrofonový kabel. Ideálně s nízkou kapacitou a může být i stíněný. Třeba něco od klotz nebo Sommer cable..
https://imusicdata.cz/sommer-cable-albedo-mk-ii
https://www.muziker.cz/klotz-kabely-metraz
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: prodlužovací kabel na sluchátka

Příspěvek od bacil2 »

Pri "klasickom" sluchátkovom výstupe z integrovaného zosilovača (s výstupnou impedanciou rádovo 100 - 300 ohmov) bude v tomto prípade 5m dlhý predlžovací kábel vždy problém. Je možné, že sa to s nejakým vhodným káblom podarí zvukovo celkom uspokojivo vyriešiť, ale obávam sa, že cena toho kábla bude väčšia ako cena samotných sluchátok
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: prodlužovací kabel na sluchátka

Příspěvek od YamahaMan »

Ja občas použijem 20rokov starý, 5m predlžovák zo starej telefónnej pevnej linky k plnej spokojnosti.
novak.chotutice@seznam.cz
Příspěvky: 20
Registrován: 09 říj 2019 20:06

Re: prodlužovací kabel na sluchátka

Příspěvek od novak.chotutice@seznam.cz »

Děkuji Vám všem za příspěvky.
JAPEX

Re: prodlužovací kabel na sluchátka

Příspěvek od JAPEX »

Ke GRADO RS2e používám tohle, funguje a je příjemně měkký (a stojí prd):

https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... abel-4-5-m
kychtax

Re: prodlužovací kabel na sluchátka

Příspěvek od kychtax »

Koupil bych si taky to grado.
novak.chotutice@seznam.cz
Příspěvky: 20
Registrován: 09 říj 2019 20:06

Re: prodlužovací kabel na sluchátka

Příspěvek od novak.chotutice@seznam.cz »

Díky, asi to Grado koupím. Ale nechápu, že silný kabel 4 x 0,75 neb 1 mm2 nefunguje. Že není stíněný ? - žádné brumy tam nebyly. Co tam mají za kouzla ?
kychtax

Re: prodlužovací kabel na sluchátka

Příspěvek od kychtax »

Dost mozna tam maji lepsi drat. Ale proti dobremu mikrofonovemu kabelu nebude rozdil velky. I tak je grado lepsi. Dobre recenze..
https://www.amazon.com/Grado-Prestige-H ... B00WC4B4JI
A je to prodejne, tim ze to nedudes mit udelane doma ale primo od Grado.
Mel jsem jejich 325e sluchatka a velmi casto mi chybi. Hraly velmi zabavne a zive.
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: prodlužovací kabel na sluchátka

Příspěvek od Mastervoice »

Že by 5m kabelu ovlivnilo (slyšitelně) zvuk sluchátek...velmi málo pravděpodobné zdá se mi. Chybička bude jinde, jak je výstup zapojen ? sériovým rezistorem na repráky nebo spešl předzesilovačem ? Oboji je možné ačkoli var.I je spolehlivější, jednodušší a dovolí použít libovolnou impedanci 16-200Ω či co se všechno vyrábí.
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
novak.chotutice@seznam.cz
Příspěvky: 20
Registrován: 09 říj 2019 20:06

Re: prodlužovací kabel na sluchátka

Příspěvek od novak.chotutice@seznam.cz »

Mastervoice píše: 28 říj 2019 17:24 Že by 5m kabelu ovlivnilo (slyšitelně) zvuk sluchátek...velmi málo pravděpodobné zdá se mi. Chybička bude jinde, jak je výstup zapojen ? sériovým rezistorem na repráky nebo spešl předzesilovačem ? Oboji je možné ačkoli var.I je spolehlivější, jednodušší a dovolí použít libovolnou impedanci 16-200Ω či co se všechno vyrábí.
Zesilovač je Marantz PM 8006 - netuším, jak je výstup zapojen.
Odpovědět