Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od Frogyman »

Mám US verzi z r. 2008 a pak italskou "agostini" z r 2013. Oboje skvělé, u italské zvuk neskutečný, ale u obou docela dost šumu na pozadí, což v tichých pasážích ruší. Máte zkušenost s vydáním od AP na2LP 45RPM? Nebo doporučíte, které jiné vydání je TOP?


IMG_20191023_115155_resized_20191023_115211836.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od Frogyman »

WOW - tak toto musí být sběratelská lahůdka - testovací výlisek od classic records, jen 20 kopií...

https://www.discogs.com/Kenny-Burrell-M ... e/11988820

R-11988820-1548891786-9313.jpeg.jpg
R-11988820-1548891785-9947.jpeg.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od Pytell »

Sašo,

ja mám tento titul od Blue Note BST-84123, 2008, Mastered from the analog master by Ron McMaster.Dokonce je v poznámce pro Wire Range nastavení RIAA curve. Pro mě skvělé.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od Frogyman »

JJ, tak to budeme mít stejná vydání - dokonce i ten "ital" je ze stejného masteru. A hraje to, jak jsem psal, opravdu parádně. Až nyní doceňuji třeba sejmutí kontrabasu a tak by mne zajímalo, zda není ještě něco "víc", ale s nižším šumem :cool:
Na discogs je uživatelsky jako TOP verze hodnocena 45RPM od AP, ale to nemusí být vždy pravda. Docela vysoko je hodnocena třeba i původní mono verze NY EMI nebo jpn mono verze od EMI, což časem určitě pořídím, ale teď bych rád stereo v nejvyšší možné kvalitě, co se dá pořídit.

IMG_20191023_132643 (2).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od JAPEX »

...a to vám šumí drážka a nebo záznam? :-?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od Frogyman »

Je to v nahrávce - i v diskuzích se dočteš - "škoda, že ten šum pásku je v tom tak slyšet" nebo "raději bych oželel nějaké zvukové nuance, kdyby trochu více zredukovali šum".
Někdo ale píše - "mám to tiché".
Tak mne zajímá, zda existuje nějaké tiché vydání - třeba v jiném masteru.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od valderon »

Sašo, přesně toto mám doma:

https://www.discogs.com/Kenny-Burrell-M ... se/3720390

Škoda, že jsi neřekl, jsem to v sobotu mohl vzít. Nemám srovnání s jiným lp, ale můžu říct, že se mi to jeví jako špičkový zvuk, velmi přirozený. Konečně, jak to tenkrát uměli, že? Já nechtěně artefakty v reprodukci žádné nevnímám. Můžu případně přehodit přenosku pro kontrolu, protože ZYX 4d je mimořádně "tichá", ale asi ti to nepomůže, pokud bys koupil zrovinka nějaký "nepodarek". S čistým svědomím doporučuji.
Pokud budeš mít cestu kolem, klidně se stav buď na poslech u mě, nebo ti lp půjčím,ať si uděláš názor v klidu u sebe.
Je možné, že ten šum tam taky mám, ale nemám srovnání a v tuto chvíli si vůbec nevybavuji, že by tam byl...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od Frogyman »

OK, super, díky, tak to spolu nějak poladíme, zajímá mne srovnání, než bych to objednával od AP.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od samcus »

Mám též tuto verzi : https://www.discogs.com/Kenny-Burrell-M ... se/3720390

Kenny Burrell ‎– Midnight Blue
Label:
Analogue Productions ‎– AP-84123, Blue Note ‎– BST 84123, Blue Note ‎– ST-84123
Series: The Blue Note Reissues –
Format: 2 × Vinyl, LP, 45 RPM, Album, Limited Edition, Reissue, Stereo, 180 gr
Country: US
Released: 2008
Genre: Jazz
Style: Hard Bop

Hraje opravdu výborně. Bez výraznějšího hluku v drážce, A to mám systém dosti náchylný k lupancům a pod.
Takže za mě 9,9 z 10 za zvuk AP, který mám rád.
LP kenny Burrell MB 45 z.jpg
LP kenny Burrell MB 45 deska.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od valderon »

Bohužel potvrzuji šum. Je neustálý. Nutno zdůraznit, že při běžné hlasitosti není slyšet, abych ho identifikoval, musel jsem to dát opravdu! nahlas. Což bylo ovšem poslechově zase natolik působivé, že jsem to ignoroval. :smile: Aspoň jsem si při té hlasitosti ověřil výbornou kvalitu výlisku.
Krásně je to poznat na skladbě Mule...
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od PGH »

Mám "jen" CD vydané v 99 a remastrované samotným RVG a to hraje skvěle a bez šumu.
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od Miles »

Tak pak jedině vyzkoušet toto vydání
https://www.ebay.de/itm/KENNY-BURRELL-M ... 2648976283
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od Frogyman »

:thumbup: Asi skvělé vydání, navíc s příběhem, ale mimo můj limit. US = doprava+ clo = atak hranice 500 USD.
Řekl bych, že je to spíš pro sběratele, než posluchače. Já nakonec s tím šumem nějak přežiji :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od tm.watch »

Díky moc za tip, parádní hudba!!! Poslouchám z Tidalu verzi MQA 24/192 (2012 remaster) a ten šum je tam taky.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od PGH »

Teď to hraju znova a do sluchátek, šum tam truchu je ale nějak zásadně neruší ale to je u takto starých nahrávek normální, mám jich spoustu, někdy to je horší a někdy lepší. V případě LP desky se přidá trochu šum z drážky a je to malinko horší.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od valderon »

Miles píše: 09 led 2020 15:42 Tak pak jedině vyzkoušet toto vydání
https://www.ebay.de/itm/KENNY-BURRELL-M ... 2648976283
Budu porovnávat své vydání od AP 45rpm proti tomu z odkazu. Potom dám vědět. Jsem sám zvědavý, ale myslím si, že tam rozdíl nebude 🤔
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od valderon »

Tak jdeme na to :clap:
20200116_204053-1024x768.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nuže? Jaký je výsledek? Podle discogs je jedno album ''remastered'' (a teď je otázka, co se tím myslí), u druhého to psané není. Obojí od AP, ale jedno lisováno v QRP, druhé v RTI :shock:
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od valderon »

Výsledek je, že pro mé uši na mé sestavě není rozdíl.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od Dieter Burmester »

Podle mne je to identicky master riznuty a nasledne zpracovany pri stejnych vyrobnich postupech (akorat v jine galvance a lisovne).
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Kenny Burrell ‎– Midnight Blue - vinyl

Příspěvek od valderon »

Přesně tak to je. Stejný Master od Graye. Původně jsem si myslel, že je to dělaný v jedné lisovně, a že to jen rozházeli do jiných obalů :smile:
Ovšem není to tak, samotné lp jsou jiné, vnitřní balení též a obal u AcousTech vyloženě špatný. Celkové provedení daných kusů určitě lepší od AP. AcousTech lp zvlněné a díra mimo střed, pěkně to hází. Ani mě to nepřekvapuje. Mám od AcousTech toho víc. Zvuk ok, ale provedení i obaly bída. První dojem byl, že AP je jasnější, čistější. Ptal jsem se majitele, zda to vypral. Má stejnou ultrazvukovou pračkou. Protože ji nemá ještě vypranou, může být tato nuance vysvětlena takto. O víkendu budu ještě zkoumat vyšší hlasitosti, znovu dám vědět.
Odpovědět