Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od YamahaMan »

pre doplnenie SILVER Hybrid RCA

Aby som to dal na pravú mieru. Plánujem už dlhšie upgrade gramofonu.
Okrem výmeny prenosky ešte prekáblovanie komplet ramena VDH Ag-Cu s vývodom na cinch.
Aj na základe poznatkov Terahery som sa rozhodol pre káble VDH D-501, ktoré sú však dlhodobo nedostupné.
Našiel som 502jky, čo je tiež Ag-Cu Hybrid len majú troška iné vlastnosti:
- Tipo: RCA/RCA Doppio schermo, Semibilanciato (direzionale)
- Materiali Conduttori: HYBRID: Argento ad alta purezza + Carbonio a struttura lineare "Linear Structured Carbon"® saturated layer(s)
- Dimensioni esterne: 8,4 x 4,0 mm
- Resistenza 20 °C: Poli: 11.3 Ohm/100 m; Schermatura: 2.3 Ohm/100 m.
- Capacità: 75 pF/m.
- Dielettrici: PE foam e HULLIFLEX ®
- Voltaggio: 3 / 300 Vrms min.
- RCA Van Den Hul tipo C-4.0

501-ky:
- Tipo: RCA/RCA Semibilanciato (direzionale)
- Materiali Conduttori: HYBRID: Argento ad alta purezza + Carbonio a struttura lineare "Linear Structured Carbon"® saturated layer(s)
- Dimensioni esterne: 4,0 mm
- Resistenza 20 °C: Poli: 11.9 Ohm/100 m; Schermatura: 3.2 Ohm/100 m.
- Capacità: 58 pF/m.
- Dielettrici: PE foam e HULLIFLEX ®
- Voltaggio: 3 / 300 Vrms min.
- RCA Van Den Hul tipo C-4.0

Zaujíma ma najmä rozdiel pF/m
Napríklad Ortofon 6NX-TSW-1010R má až 85 pF/m.
Aký máte názor, mám čakať na tie 501ky alebo zobrať tie 502jky?
Vďaka!
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od fox »

Jsem přesvědčený, že je to jedno. D-502 je komplet pro připojení gramofonu se zemnícím lankem. D-501 se používá pro připojení mikrofonu, může se použit taktéž pro gramofon. https://www.vandenhul.com/product-category/cables/
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
JAPEX

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od JAPEX »

MilanP.
A co že to máš za gramofon, ramínko a přenosku?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od Frogyman »

VDH 501 je se dělá ve dvou verzích:
- D-501 hybrid, což je postříbřená měď
- D-501 silver hybrid, což je čisté stříbro

- 502 Hybrid je to stejné, co 501 Hybrid, jen dvakrát (tedy jak píše fox, jsou to dvě spojené 501 hybrid) a jedná se o postříbřenou měď

Pokud vím, tak terahera jede "ve stříbře", stejně tak jako většina hifíků v mém okolí, kteří používají 501. Tedy pokud někdo pěje chválu na 501, je to většinou na silver verzi, tedy 501 Silver Hybrid.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od terahera »

Je to tak,jedu ve stříbře,tedy 501 silver hybrid
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od kychtax »

Na phono asi ano, ale na IC se ten kabel moc nehodi. Orezava neco dole. Mam verzi od projectu.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od terahera »

Používám ho od minulého týdne i k Oppo 105D a jsem nadmíru spokojen,viz mé vlákno,co se spodku týče,naopak u mě se prohloubily a zpevnily :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od Frogyman »

kychtax
MilanP. píše: 20 říj 2019 14:42 Plánujem už dlhšie upgrade gramofonu.
Okrem výmeny prenosky ešte prekáblovanie komplet ramena VDH Ag-Cu s vývodom na cinch.
Aj na základe poznatkov Terahery som sa rozhodol pre káble VDH D-501, ktoré sú však dlhodobo nedostupné.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od YamahaMan »

JAPEX píše: 21 říj 2019 12:52 MilanP.
A co že to máš za gramofon, ramínko a přenosku?

Ahoj,
gramo Dual CS5000 s ramenom aj headschell-om Dual
Cartridge Ortofon OM20 /OM40ka na ceste/
kychtax

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od kychtax »

Ja jsem schvalne napsal neco dole. Vim ze ten kabel tu hraje spousta lidi, vcetne Sase (zdravim do Brna :smile: ) Ja ho zkousel proti Valhalle, actinote, klotz.. vzdy mu neco chybelo. Ale jako provizorium je super. Ted mam na mysli vyuziti jako IC. Nehodnotim gramo. Tam je asi supr.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od YamahaMan »

kychtax píše: 21 říj 2019 17:11 Ja jsem schvalne napsal neco dole. Vim ze ten kabel tu hraje spousta lidi, vcetne Sase (zdravim do Brna :smile: ) Ja ho zkousel proti Valhalle, actinote, klotz.. vzdy mu neco chybelo. Ale jako provizorium je super. Ted mam na mysli vyuziti jako IC. Nehodnotim gramo. Tam je asi supr.
Ahoj, prvotne ho plánujem použiť pre gramo.
Samozrejme - ak bude doma, skúsim 2. analog vetvu z Tape Decku a následne ako sa chová na digitále /SACD, net player/
Podľa toho sa zariadim.
kychtax

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od kychtax »

Nechci, aby vyznelo ze je jako ic spatny. Rozhodne je velmi dobry, vyzkousej.. ^:)^
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od Dasta »

Používám tyto kabely ve stříbrné verzi, kromě analogové větve i k zesilovačům a maximální spokojenost.V žádném případě nesleduji žádný úbytek na basech.
Pouze k cd playeru mám jako propojovací kabel Sroll Purity,doporučil mně ho Dan Vrána, jako vhodný kabel ke svému převodníku Lynx, který mám, nyní už ve verzi mk2 ve svém přehrávači.Měl pravdu, jsem velmi spokojen.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od fox »

MilanP. píše: 21 říj 2019 16:28
JAPEX píše: 21 říj 2019 12:52 MilanP.
A co že to máš za gramofon, ramínko a přenosku?

Ahoj,
gramo Dual CS5000 s ramenom aj headschell-om Dual
Cartridge Ortofon OM20 /OM40ka na ceste/
Ahoj.
Ke svému gramofonu klidně použij VDH D 502 nebo 501 v základní postříbřené verzi a budeš spokojen. Dlouho jsem ho používal a neměl jsem s ním žádný problém. Teď ho sice mám v postříbřené verzi, protože používám rameno SME V, ke kterému byl dodán výrobcem.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
kychtax

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od kychtax »

Obalil jsem ten kablík v měděné folii a tu uzemnil. Hraje to, si myslím, líp. Vyzkoušejte.
kychtax

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od kychtax »

je to provizorka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od Frogyman »

Ideální je si oboje půjčit (popřípadě i nějaké jiné), vyzkoušet a pak se rozhodnout.
Kdybys je nemohl ve svém okolí sehnat, dej vědět, něco mám navíc a mohu půjčit.
( I když to by neproběhlo hned - většina je teď rozpůjčována a něco se mi ani nevrátí, protože mne vypůjčitelé ukecávají na prodej.)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od fox »

fox píše: 22 říj 2019 11:02
MilanP. píše: 21 říj 2019 16:28
JAPEX píše: 21 říj 2019 12:52 MilanP.
A co že to máš za gramofon, ramínko a přenosku?

Ahoj,
gramo Dual CS5000 s ramenom aj headschell-om Dual
Cartridge Ortofon OM20 /OM40ka na ceste/
Ahoj.
Ke svému gramofonu klidně použij VDH D 502 nebo 501 v základní postříbřené verzi a budeš spokojen. Dlouho jsem ho používal a neměl jsem s ním žádný problém. Teď ho sice mám v postříbřené verzi, protože používám rameno SME V, ke kterému byl dodán výrobcem.
Přepsal jsem se. Mám ho ve stříbrné verzi.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
kychtax

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od kychtax »

Případnému zájemci: Mám jeden 1m pár na prodej. Koncovky Neutrik stříbřené.
Je to speciálka vyrobena VdH pro Pro-ject. :thumbup:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od YamahaMan »

Zdravím Vás!
Tí, čo prekáblovali rameno do striebra - ak sa môžem opýtať...
Menili ste do striebra aj prepojovacie kábliky prenosky s headshell-om?

Napr.:
https://www.audiophonics.fr/en/cartridg ... 12624.html

A druhá otázka: menili ste do striebra aj RCA cinch panel v zadu?
Ak áno, Pls link.
Ďakujem.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od terahera »

Já nemám headshell,takže mi jde stříbro až do přenosky,ale vím,že někteří členové mají stříbro i v headshellu.Ty stříbrné rca konektory nemusí být špatný nápad :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od Frogyman »

Ano, stříbro všude. Ideálně, když si necháš překáblovat ramínko, zbude Ti nějaký cucek a z něj si nech udělat kablíky do headshelu.
RCA nepoužívám - mám všude z ramínek DIN5, který je ale zlacená měď. Na stříbro nebo rhodium jsem zatím nenarazil.
Ale dovedu si představit, že když prokáblování protáhneš až do RCA konektorů, že může být stříbro výhodnou (pokud tedy opět pokračuješ stříbrným kabelem se stříbrnými konektory dál..)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od YamahaMan »

Ale dovedu si představit, že když prokáblování protáhneš až do RCA konektorů, že může být stříbro výhodnou (pokud tedy opět pokračuješ stříbrným kabelem se stříbrnými konektory dál..)
[/quote]

:thumbup: Oki, dík za radu - idem pošmejdiť na nete tie silver RCA cinch panely.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od Dasta »

Mám též stříbro v headshellu,jak píše zabiny007,jsou to zbytky po protažení ramene, do všech headshellů mně je dělal kolega pytel.
Kabel od ramene je též stříbro (VdH501), propojený přímo od ramene bez konektorů,v délce 82cm.Rca konektory jsou až na konci kablíku.
Dále pokračuje propojení-step Up trafo- phonopreamp- předzesilovač- dva stereo konce výhradně těmito stříbrnými kabely. Spokojenost maximální.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od YamahaMan »

No, mal som v pláne kúpiť od členov fóra silver káble so silver RCA na ten môj gremec ale na nete po striebornom RCA panely ani zmienka.
Teraz rozmýšľam, že tak ako to má urobené Dasta, čiže na priamo je asi najlepšia voľba /načo ďalšie prepojenie/.
Čiže prenoska - headshell striebro, rameno - phono vstup striebro s postriebrenými RCA cinch.
Dúfam, že v budúcnosti kluci neprídete s nejakým vylepšením - aby som to zas prerábal.... :-?
:thumbup:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Van Den Hul D-501 vs Van Den Hul D-502

Příspěvek od Pytell »

Např. WBT ve stříbře : http://www.wbt.cz/produkty/panelové-cin ... gms-detail, nedávno jsem je jednomu hifistovi dával na gramec a super.

Osobně mám na svém kolotoči : http://www.wbt.cz/produkty/panelové-cinch/0201-detail, protože ramínko mám prodrátované čistou mědí ( když jsem prodrátoval stříbrem tak si to nesedlo a asi po 2. hodinách dával zpět měď ), ale u head shellu stříbro VDH -- daleko lepší jak rhodium Ortofon.
Odpovědět