Audiofilní switch

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Fidas »

parnass píše: 26 úno 2021 11:29 asi to tak bude, já jsem třeba izolator sotm neslyšel před switchem vůbec (tedy neslyšel jsem žádný rozdíl)
ještě mi ale vrtá hlavou jedna věc, mezi přívodem ze střechy a routerem mám poe adapter (to si dodal poskytovatel internetu, napájí to zřejmě antenu na střeše) no a ten poe adapter je mi troch podezřelej, čili zvažuju vyzkoušet filtr mezi poe adapterem a routerem.
(má někdo zkušennosti s tím jestli poe adaptery nebordelí síť?)
Poe adaptér bývá a dodává se většinou s levným spínaným zdrojem. Doporučil bych lepší zdroj, já zatím napájím akumulátorem 12V. Rozdíl je slyšitelný. Uvažuji ještě o nahrazení metalického svodu svodu ze střechy optikou.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Jiri »

Fidas
Nezlob se na mě ale nechápu jak tady řešíš extrémní detaily ke svému ethernet vedení a potom tam máš Sroll Epos propojený Sroll USB kabelem :shock: Ten USB kabel je neskutečnou brzdou (mám to ověřeno na vícero sestavách). Zkus si někde vypůjčit kvalitní USB kabel a spadne ti brada.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Fidas »

Jiri píše: 26 úno 2021 13:18 Fidas
Nezlob se na mě ale nechápu jak tady řešíš extrémní detaily ke svému ethernet vedení a potom tam máš Sroll Epos propojený Sroll USB kabelem :shock: Ten USB kabel je neskutečnou brzdou (mám to ověřeno na vícero sestavách). Zkus si někde vypůjčit kvalitní USB kabel a spadne ti brada.
Jiri
Vnímám kabel vedoucí ze střechy jako docela velkou anténu, na kterou se naindukuje dost rušivého elektrosmogu. Proto jsem zkusil použít dva Media convertory ještě před router, mezi convertory je optika. Výsledek je znatelný. Tím pádem by snad bylo i lépe přímo od “antény” do prvního convertoru, před routerem druhý.
USB kabely jsem zkoušel, nepamatuji si značky ...dokonce kdysi i vlastní, nakonec Sroll vyšel jako vítěz. Samozřejmě budu zkoušet dále ... tomu asi nikdy nebude konec :-)
Pokud se rušení dostane do systému, nepomůže snad ani nejlepší USB kabel ... možná se mýlím, neměřím, pouze poslouchám. Oprav mě...
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PavelDosko »

ne, USB kabel neodstrani "binec", ale muze ukazat jak system skutecne umi hrat
neni placka, neni highend
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Jiri »

Fidas
Já nemám potřebu tě opravovat, jen jsem chtěl upozornit, že propojit výborný Antipodes streamer a výborný Sroll Epos kabelem USB od Sroll je tak zásadní "úzké hrdlo", že bych to řešil asi dřív než metaliku/optiku na wifi anténě. To je ode mě vše.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Fidas »

Jiri píše: 26 úno 2021 13:49 Fidas
Já nemám potřebu tě opravovat, jen jsem chtěl upozornit, že propojit výborný Antipodes streamer a výborný Sroll Epos kabelem USB od Sroll je tak zásadní "úzké hrdlo", že bych to řešil asi dřív než metaliku/optiku na wifi anténě. To je ode mě vše.
Vůbec není o tom nutné polemizovat, věřím. Bohužel jako živnostník, postižený covidovýmí opatřeními, nemohu si dovolit z finančních důvodů v tuto dobu experimentovat ... a v mém okolí neznám nikoho, kdo by dobrý USB kabel na zkoušku půjčil. Nicméně věřím, že přijde příznivější doba.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

Poe adaptér bývá a dodává se většinou s levným spínaným zdrojem. Doporučil bych lepší zdroj, já zatím napájím akumulátorem 12V. Rozdíl je slyšitelný. Uvažuji ještě o nahrazení metalického svodu svodu ze střechy optikou.
[/quote]


děkuju... ten poe adapter má "zdroj" uvnitř, je napájen přímo šňůrou, čili nejde k němu dát externí zdroj - existuje něco čím bych ho nahradil aby to mohlo být napájeno externě? díky za radu (pro jistotu připojuju "specifikační foto" toho adapteru.
IMG_2771.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Fidas »

parnass
Koukni sem, je k mání
https://www.i4wifi.cz/cs/210953-poe-inj ... poe-led-gb
Musíš si zjistit, na jakém napětí “anténa” pracuje. Mě stačí 12V, mám dvě aku Emos, olověné, vydrží tři dny, pak je prostřídám k nabití. A nebo kvalitní zdroj napětí.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

moc díky za radu...ještě jeden dotaz //mám v domě internet vzduchem provozovatel wosa, anténa na střeše// pevnej u nás v ulici není a asi nikdy nebude... ale napadla mě možnost, nahradit ten vzduchem např. vodafonem, což by bylo 4g nebo 5 g, prostě router na sim kartu... jestli bych se tím nezbavil nějakých nečistot snazší cestou, stačilo by potom ošetřit router a to co je za routrem (což už celkem pořešeno mám) je to dobrej nápad nebo je to blbej nápad nebo jakej je to teda nápad?
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Fidas »

parnass píše: 26 úno 2021 15:19 moc díky za radu...ještě jeden dotaz //mám v domě internet vzduchem provozovatel wosa, anténa na střeše// pevnej u nás v ulici není a asi nikdy nebude... ale napadla mě možnost, nahradit ten vzduchem např. vodafonem, což by bylo 4g nebo 5 g, prostě router na sim kartu... jestli bych se tím nezbavil nějakých nečistot snazší cestou, stačilo by potom ošetřit router a to co je za routrem (což už celkem pořešeno mám) je to dobrej nápad nebo je to blbej nápad nebo jakej je to teda nápad?
To nevím, nezkusil jsem, chtělo by to zkusit...kdyby Vodafone zapůjčil.
Ale plánuji, jak jsem psal předtím, od antény na Media convertor, optikou dolů až k routeru ...před něj druhý Media convertor. Není to zase finančně drahé. Media convertor je kus za cca tisícovku ...napájení Ifi kus cca po 1400. K napájení Media convertoru by se použil stávající metalický kabel, kde z něj nahoře vytáhnu napájení. S výhodou se využije pasivní POE, kde do něj připojím příslušné napájení.
Jen co se oteplí, vyrazím na střechu.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

Fidas píše: 26 úno 2021 15:28
parnass píše: 26 úno 2021 15:19 moc díky za radu...ještě jeden dotaz //mám v domě internet vzduchem provozovatel wosa, anténa na střeše// pevnej u nás v ulici není a asi nikdy nebude... ale napadla mě možnost, nahradit ten vzduchem např. vodafonem, což by bylo 4g nebo 5 g, prostě router na sim kartu... jestli bych se tím nezbavil nějakých nečistot snazší cestou, stačilo by potom ošetřit router a to co je za routrem (což už celkem pořešeno mám) je to dobrej nápad nebo je to blbej nápad nebo jakej je to teda nápad?
To nevím, nezkusil jsem, chtělo by to zkusit...kdyby Vodafone zapůjčil.
Ale plánuji, jak jsem psal předtím, od antény na Media convertor, optikou dolů až k routeru ...před něj druhý Media convertor. Není to zase finančně drahé. Media convertor je kus za cca tisícovku ...napájení Ifi kus cca po 1400. K napájení Media convertoru by se použil stávající metalický kabel, kde z něj nahoře vytáhnu napájení. S výhodou se využije pasivní POE, kde do něj připojím příslušné napájení.
Jen co se oteplí, vyrazím na střechu.
díky, tam je jedinej problem, že bych ilegalně dělal něco na vedení, který patří poskytovateli internetu wosa... a nevím, jestli bych si tím nezadělal na potíže, kdyby se něco sralo...
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Fidas »

parnass píše: 26 úno 2021 15:31
Fidas píše: 26 úno 2021 15:28
parnass píše: 26 úno 2021 15:19 moc díky za radu...ještě jeden dotaz //mám v domě internet vzduchem provozovatel wosa, anténa na střeše// pevnej u nás v ulici není a asi nikdy nebude... ale napadla mě možnost, nahradit ten vzduchem např. vodafonem, což by bylo 4g nebo 5 g, prostě router na sim kartu... jestli bych se tím nezbavil nějakých nečistot snazší cestou, stačilo by potom ošetřit router a to co je za routrem (což už celkem pořešeno mám) je to dobrej nápad nebo je to blbej nápad nebo jakej je to teda nápad?
To nevím, nezkusil jsem, chtělo by to zkusit...kdyby Vodafone zapůjčil.
Ale plánuji, jak jsem psal předtím, od antény na Media convertor, optikou dolů až k routeru ...před něj druhý Media convertor. Není to zase finančně drahé. Media convertor je kus za cca tisícovku ...napájení Ifi kus cca po 1400. K napájení Media convertoru by se použil stávající metalický kabel, kde z něj nahoře vytáhnu napájení. S výhodou se využije pasivní POE, kde do něj připojím příslušné napájení.
Jen co se oteplí, vyrazím na střechu.
díky, tam je jedinej problem, že bych ilegalně dělal něco na vedení, který patří poskytovateli internetu wosa... a nevím, jestli bych si tím nezadělal na potíže, kdyby se něco sralo...
Tak to neporadím, jedině tahat kabel k napájení zvlášť. Naštěstí se znám s technikem z Pardubic, který je ochotný k pomoci a poví, co mohu a co ne. Loni mi měnil kabel Cat5 za Cat7...
V domě byla slíbená optika až k aparátům, bohužel pro nezájem nájemníků nebude nic ...
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

právě jsem porovnával nějaké etherneové kabely (mezi switchem meraki s ocxo upgradem a napájeným faradem s3 a streamerem emm ns1) // můj “původní” kabel je wireworld sarlight 8 // porovnával jsem se shunyata alpha a shunyata sigma //
výsledek je asi ten, že wireworld 8 a shunyata alpha vychází nastejno - nastejno mi mimochodem vycházel před časem i sotm cat7 … shunyata sigma je z nich nejlepší (taky nejdražší).
není to na mé sestavě rozdíl den a noc..ale slyšet to je, čili asi zůstane sigma.
// po řadě pokusů s čistěním etherneového připojení mám dojem, že po připojení optikou zůstává nejdůležiější napájení switche… nebo pro jednoduchost - moje pozorování - optika nejdůležiější, napájení switche velmi důležité, ehernetový kabel méně důležitý//
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Jiri »

parnass
Máš oba Meraki switche s OCXO nebo jen jeden?
Zaujal mě tento test od Hanse, kde tvrdí, že je velký posun pokud oba switche (propojené optikou) mají OCXO:
https://audiophool.nl/?p=340
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

jeden bez (zákl upgrade) druhý s ocxo .... //sice vím, že logika v tomhle oboru moc neplatí, ale přišlo mi, že první switch vlastně jen filtruje bordel ze sítě, čili není nutný ho nějak mazlit do dokonalosti//
ještě zvažuju optiku mezi routrem a prvním switchem..ale vzhledem k tomu, že výměna kabelu (jakéhokoli) od supermarketu až po shunyata sigma nebyla mezi routerem a prvním switchem vůbec slyšet...začínám si myslet, že to co je před prvním switchem nemá moc cenu "ošeřovat" ... ale nevím
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

ještě bych zvažoval do jaké míry je ten test na kterej odkazuješ motivovanej marketigově... nevím... paulpang "4 taktní switch" je celej po ehernetovejch kabelech, čili dá se to považovat za 4 filtrace..ale teoreticky mezi prvním a druhým switchem propojenným optikou už by se nemělo nic moc z emi a rf přenášet... (teoreticky))) víc bude podle mě záležet na sfp modulu druhého switche a jeho napájení (takto mi to nějak napovídá zdravý rozum, na druhou stranu ten stejný zdravý rozum už mě mnohokrát mýlil...čili..nevím
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Fidas »

Před routerem máš optiku?
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Jiri »

parnass
Jo mám ty switche stejně jako ty - pouze jeden s OCXO. Nevím, taky mi to nedává smysl mít oba s OCXO.

Jinak u mě tedy výměna Ethernet kabelu mezi OCXO switchem a streamerem je slyšet opravdu hodně. Udělal jsem pokus, vzal jsem čínský 30cm CAT8 kabel s poctivýma koncovkama RJ45 (kov) a brutálně ten vodič omotal měděnou páskou tak, že nešel ani ohnout. Po zapojení do sestavy bohužel zavládl smutek, protože toto 30cm DIY řešení bylo drtivě poraženo 1,5m Ethernet kabelem AAI. No tak to jsem tedy opravdu nečekal.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

Fidas píše: 05 bře 2021 19:14 Před routerem máš optiku?
ne, před routerem je obyč kabel z wifi anteny na střeše
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Fidas »

parnass píše: 05 bře 2021 21:47
Fidas píše: 05 bře 2021 19:14 Před routerem máš optiku?
ne, před routerem je obyč kabel z wifi anteny na střeše
Uff, zapomněl jsem, už jsme se o tom bavili.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

Jiri píše: 05 bře 2021 20:13 parnass
Jo mám ty switche stejně jako ty - pouze jeden s OCXO. Nevím, taky mi to nedává smysl mít oba s OCXO.

Jinak u mě tedy výměna Ethernet kabelu mezi OCXO switchem a streamerem je slyšet opravdu hodně. Udělal jsem pokus, vzal jsem čínský 30cm CAT8 kabel s poctivýma koncovkama RJ45 (kov) a brutálně ten vodič omotal měděnou páskou tak, že nešel ani ohnout. Po zapojení do sestavy bohužel zavládl smutek, protože toto 30cm DIY řešení bylo drtivě poraženo 1,5m Ethernet kabelem AAI. No tak to jsem tedy opravdu nečekal.
omotání kabelu nemůže mít žádnej efekt pro to, co jde do streameru (omotání max řeší únik nějakýho bordelu do okolního vzduchu, což by nemělo mít vliv na nic, i běžnej cat7 kabel z Alzy je dosatečně stíněnej, aby nedělal neplechu pro okolí) ... další dlouhodobej poznatek - nikde nepomůže, pokud má ethernetovej kabel míň než 1 metr... zkracování není k ničemu. //nevím, co je AAI kabel, čili nemůžu nijak komentovat, ale vzhledem k cenám high endovejch kabelů bych (už jsme to tu psal) nejprve řešil napájení switche a až potom kabel od něj do streameru. S určitým zjednodušením lze říct, že high endový ethernetový kabely "filtrujou" emi a rf který jde ze switche do streameru... čili, v ideálním případě by bylo dobré nachystat jim takový prostředí,aby neměly moc co filtrovat... a toho lze docílit, aspoň podle mě, napájením swiche a tím, aby sfp moduly měly co nejmenší spotřebu proudu)... sám jsme bohužel postupoval často cestou pokus omyl a vyhodil spousty peněz zbytečně..ale kdo ne, žejo...
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Pavel M. »

parnass píše: 05 bře 2021 22:03 ...nevím, co je AAI kabel, čili nemůžu nijak komentovat,...
https://www.aai.sk/sk/portfolio-item/ethernet/
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Tom_TA
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2021 17:47
Bydliště: Ostrava

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Tom_TA »

Vinco píše: 25 úno 2021 15:05 Už sa blíži, nový 5 kilový switch : https://innuos.com/phoenixnet/

Chlapi, kdyby ho někdo chtěl půjčit, tak mám... (jsem prodejce, jen pro pořádek)
Tom
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Vinco »

Veru, veru....uz sa ohrieva...
Je to masivny a seriozny kus ! Skor to posobi ako D-ckovy zosilovac, nie ako switch.
Som zvedavy
E68D4049-68D8-4270-8427-709EFCAC74C8.jpeg
8CCFBD67-5FA0-4F08-BF9C-43D697396F0A.jpeg
F5FCFF1E-B069-40CA-B4BC-6C7E53F44DE7.jpeg
2FAF855A-3033-41A6-BA4A-C7215BB2F6E2.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od psyloelf »

Ahoj všem,

pročetl jsem si zdejší forum a nejvíc se mě líbí varianta tuningu těch 2 cisco meraki MS220 s optickým propojením. To mě zní asi jediné fyzikálně odůvodnitelné :) Ale ucho z mozkem v kombinaci je samozřejmě veličina neměřitelná.

Zatím jsem na tom tak, že primárně mám router spojený s DAC/streamerem Matrix element X 10m DIY ethernet káblem (telegartner koncovky a metráž viablue), streamuji TIDAL. Primárně výstup na sluchátka focal stelia. Sekundární výstup je na zes PASS-labs INT 30A a repro elfton vigo. Fitraci mám noname lepší. "Šumítko(emi) analyzer "mě to z hodnot 400-500 před dává na těch 20-30 za.

Hlodá mě v hlavě několik otázek, na které zatím nemám odpovědi a byl bych vděčný za odpovědi zkušenějších.

1. Proč používat cisco meraki MS220 8P, když už se nevyrábí a novější je MS120-8FP, který má i novější HW ?
2. Pokud po tuningu použiji lineární zdroje, bude ta moje filtrace stačit? Nebude to brzda?
3. Vyzkoušeli jste switch i bez tuningu, zda tam byl nějaký slyšitelný rozdíl?
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

1. Proč používat cisco meraki MS220 8P, když už se nevyrábí a novější je MS120-8FP, který má i novější HW ?
2. Pokud po tuningu použiji lineární zdroje, bude ta moje filtrace stačit? Nebude to brzda?
3. Vyzkoušeli jste switch i bez tuningu, zda tam byl nějaký slyšitelný rozdíl?
[/quote]

ad 1) tenhle model je a) ozkoušenej a už v základu příliš "autocenzura" zvuk, důvodem zřejmě bude to, že má slušný konektory a nemá nejhorší možný spínaný zdroj. kterýkoli novější model bude mít pravděpodobně horší spínaný zdroj (jen odhaduju) b) je možné ho nechat za rozumné peníze upravit
ad 2) záleží na kvalitě sítě celkově (pokud nefiltruješ) pro 99% lidí je filtrace asi nutnost. kvalitní linearní zdroj pro cisco bude přínos v každém případě, sám o sobě působí jako filtr... ale já bych filtroval všecho a většina lidí tady ti to asi potvrdí (někdo dělá výjimku u koncových zesilovačů)
ad 3) na alpha audio je test různých switchů, mezi nimi i cisco bez úprav... výsledek je celkem slušný a jejich srovnávací test zřejmě výrazně přispěl k používání cisco meraki MS220 pro audio
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od psyloelf »

Díky moc za názor.
Zeptám se na Audiophool...proč se schánět po bazarových kusech, když je už novější switch. IT chlapci na cisco fóru mají názor, že 120 je lepší, pokud jsem to správně interpretoval..... https://community.meraki.com/t5/Switchi ... /td-p/4797
Co se týče filtrace.....filtruji DAC, zesilovač ne. Když jsem ten můj "filtřík" zatížil zesilovačem, to se nedalo poslouchat. Zesilovač mám "rovnou do zdi". Do lepší filtrace samozřejmě jít chci. Jakou? To je asi na nějaké jiné vlákno.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Pytell »

Tak jsem vylepšil PC síť tímto switchem :
20210313_073212.jpg
Zatím ho rozehrávám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

sotm jsme měl doma týden... a nakonec to dopadlo jinak (ale nikomu to nevnucuju)
IMG_2779.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

Když jsem ten můj "filtřík" zatížil zesilovačem, to se nedalo poslouchat. Zesilovač mám "rovnou do zdi". Do lepší filtrace samozřejmě jít chci. Jakou? To je asi na nějaké jiné vlákno.
[/quote]

je to jine vlakno... ale v rychlosti Pass int30a jsem měl skoro 10 let, na filtraci i lepší napájecí kabely reaguje Pass dobře... vyzkoušel jsem (nebo měl) jen NA Galaxys, GMG X Blocker, GMG Hammer, Shunyata Denali... ve všech případech to byl pro zesilovač přínos
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od psyloelf »

Už mám odpověď.....sice stručnou, ale vypovídající
"The MS220 and MS120 are equal for audio. But the MS220 is better upgradeable and better to get .
And yes, you have to upgrade both switches with OCXO clock. The improvements are significant.
See our post : https://audiophool.nl/…340
I do have some MS220 on stock, if you are interested.
Kind regards, Hans"

Působí to na mě, že to vyjde nastejno, ale laicky ten switch MS 120 je kompaktnější, tak tam asi něco přidat může být problém.

Stran filtrů asi pro mou peněženku bude tak nejblíže ten galaxys. Jinak passe mám "potuněnýho" od CASEA a napajím ho kabelem sroll power...zatím spokojenost.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PTK »

Vinco:
Innuos opravdu připomíná víc zesilovač než switch. Masivní konstrukce – to je výborné, výrobce zjevně nešetřil.
Škoda jen, že výrobce nepoužil také optické vstupy. Z mé zkušenosti považuji optický vstup u switche za naprostou nezbytnost pro galvanické oddělení sítě.
Všechny předřazené konvertory metalika/optika nebo LAN izolátory, které jsme zkoušeli, se vždy ukázaly jako horší řešení, než galvanické oddělení dvou kvalitních switchů optikou.

Každopádně se těším na tvůj report... :thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Yngwie »

PTK píše: 15 bře 2021 09:03 Vinco:
Innuos opravdu připomíná víc zesilovač než switch. Masivní konstrukce – to je výborné, výrobce zjevně nešetřil.
Škoda jen, že výrobce nepoužil také optické vstupy. Z mé zkušenosti považuji optický vstup u switche za naprostou nezbytnost pro galvanické oddělení sítě.
Všechny předřazené konvertory metalika/optika nebo LAN izolátory, které jsme zkoušeli, se vždy ukázaly jako horší řešení, než galvanické oddělení dvou kvalitních switchů optikou.

Každopádně se těším na tvůj report... :thumbup:
Mohu podepsat, mám optiku do bytu, pak bohužel převod na metaliku do klasického wifi switche (napájeného alespoň ifi ipower) a následně do sotm a optikou do streameru. Časem ještě možná vyměnit wifi switch, za nějaký vylepšený Cisco s LPS, ale už si nemyslím, že to bude mít zásadní vliv.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Jiri »

psyloelf píše: 14 bře 2021 18:16 Působí to na mě, že to vyjde nastejno, ale laicky ten switch MS 120 je kompaktnější, tak tam asi něco přidat může být problém.
Ano, je to přesně jen z důvodu, že je v tom MS220 víc místa uvnitř aby tam Hans mohl přidat desku s OCXO.

Jinak po telefonátu s Hansem jsem se rozhodl poslat na OCXO upgrade i ten druhý switch jen s basic upgrade. Důvěřuji mu. Jinak Hans se brzy chystá testovat různé SFP moduly na svých MS220, takže jsem zvědav na výsledky. Svým zákazníkům potom nabídne výměnu stávajícíh SFP modulů za případně vhodnější SFP po testech. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PTK »

Gratuluji k tvému rozhodnutí. Předřazení switche bez OCXO vs s OCXO je dost slyšet.
Hans je zřejmě zkušený borec, a pokud ještě navíc zákazníkům nabízí výměnu SFP modulů po jejich otestování, tak opravdu smekám.. :clap:

Výběr nejvhodnějšího SFP modulu byl pro mne asi největší oříšek, je prakticky nemožné zajistit v domácích podmínkách větší množství špičkových modulů k vzájemnému porovnání.
A každý z nich hraje jinak..
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od psyloelf »

Jiri píše: 16 bře 2021 11:36
psyloelf píše: 14 bře 2021 18:16 Působí to na mě, že to vyjde nastejno, ale laicky ten switch MS 120 je kompaktnější, tak tam asi něco přidat může být problém.
Ano, je to přesně jen z důvodu, že je v tom MS220 víc místa uvnitř aby tam Hans mohl přidat desku s OCXO.

Jinak po telefonátu s Hansem jsem se rozhodl poslat na OCXO upgrade i ten druhý switch jen s basic upgrade. Důvěřuji mu. Jinak Hans se brzy chystá testovat různé SFP moduly na svých MS220, takže jsem zvědav na výsledky. Svým zákazníkům potom nabídne výměnu stávajícíh SFP modulů za případně vhodnější SFP po testech. :thumbup:
S Hansem jsem vedli diskuzi na téma toroidních a ne toroidních transformátorů v lineárních zdrojích. On používá nelineární s vlastní pojistkou vysypanou pískem. Jeho lineární zdroj "linear PSU silver" je údajně lepší dle testů nějakého zákazníka, než vychvalovaný zdroj farad 3. Tím chci říct, že už jsem se s cenou 2 upgradovaných switchů dostal na plně naložený switch "SOtM sNH-10G & sCLK-EX".....teď jsem ve stavu očekávání, že binární skeptik ve mě dostane pořádně za uši :) Jsem zvědav, zda slyšitelný rozdíl bude i na mojich DIY ethernetových Cat7 kabelech od viablue s koncovkami telegartner.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od psyloelf »

Nějak jsem nenašel tady v tom diskuzním fóru možnost editace.....opravuji text.

S Hansem jsme vedli diskuzi na téma toroidních a ne toroidních transformátorů v lineárních zdrojích. On používá netoroidní s vlastní pojistkou vysypanou pískem. Jeho lineární zdroj "linear PSU silver" je údajně lepší dle testů nějakého zákazníka, než vychvalovaný zdroj farad 3. Tím chci říct, že už jsem se s cenou 2 upgradovaných switchů dostal na plně naložený switch "SOtM sNH-10G & sCLK-EX".....teď jsem ve stavu očekávání, že binární skeptik ve mě dostane pořádně za uši :) Jsem zvědav, zda slyšitelný rozdíl bude i na mojich DIY ethernetových Cat7 kabelech od viablue s koncovkami telegartner.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Jiri »

psyloelf
Pokud vím, tak jeden plně naložený switch "SOtM sNH-10G & sCLK-EX" stojí 45tis Kč, v top verzi EVOX 55tis Kč.
Jeden Meraki MS220-8P (2nd hand cca 3tis Kč) + plný tunning (13tis Kč) tedy 16tis Kč.

K oběma řešením potřebuješ kvalitní lineární zdroj 12V, který není součástí.

Pokud si pořídíš 2x vytuněné Meraki (32tis.) a přidáš i 2x SFP moduly a fiber kabel (dalších 6tis) tak si stále jen na 38tis Kč (samozřejmě bez lineárních zdrojů).

Až skončí zákaz cestování, tak budu mít možnost přímého porovnání mých 2 kusů Meraki se 2 kusy SOtM sNH-10G & sCLK-EX EVOX. To už se opravdu těším.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od psyloelf »

Jiri píše: 17 bře 2021 12:28 psyloelf
Pokud vím, tak jeden plně naložený switch "SOtM sNH-10G & sCLK-EX" stojí 45tis Kč, v top verzi EVOX 55tis Kč.
Jeden Meraki MS220-8P (2nd hand cca 3tis Kč) + plný tunning (13tis Kč) tedy 16tis Kč.

K oběma řešením potřebuješ kvalitní lineární zdroj 12V, který není součástí.

Pokud si pořídíš 2x vytuněné Meraki (32tis.) a přidáš i 2x SFP moduly a fiber kabel (dalších 6tis) tak si stále jen na 38tis Kč (samozřejmě bez lineárních zdrojů).

Až skončí zákaz cestování, tak budu mít možnost přímého porovnání mých 2 kusů Meraki se 2 kusy SOtM sNH-10G & sCLK-EX EVOX. To už se opravdu těším.
Pravda, počítal jsem to i s 2 lineárními zdroji, ale ty jsem tam pravda napočítal navíc. "SOtM sNH-10G & sCLK-EX" je bez zdroje. Zatím jsem se zdroji a plně upgradovanými Meraki MS220-8P na rovných 2000 euro. Bez optiky. S optikou tam budu za 2250 euro. ten "SOtM sNH-10G & sCLK-EX" se dá půjčit, jak se někde píše, otázka jestli 2 ? Na ten tvůj test jsem zvědavý, ale nejdřív si počkám na ty svoje.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Odpovědět