The 100 Greatest JAZZ Recordings Of All Time, Franklin Mint 100 LP

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

The 100 Greatest JAZZ Recordings Of All Time, Franklin Mint 100 LP

Příspěvek od Frogyman »

Nemáte někdo zkušenost s touto rozsáhlou kompilací? Náhodně jsem na to natrefil na discogs, objednal zkušebně 2boxy a jsem nadšen.
Nyní zjišťuji, že se jedná o ucelené vydání 25boxů, které vydával The Franklin Institute v 80letech pouze pro předplatitele - každé dva měsíce 1 box po dobu několika let. V každém - velice luxusně provedeném boxu - jsou 4 LP s nejdůležitějšími jazz nahrávkami vztahujícími se k určité době, nástroji nebo tématu. Vše doplněno o bružurku s komentářem ke každé nahrávce. Přijde mi to jako dokonalý materiál pro studium jazzu. Kvalita nahrávek je sice - vzhledem k různým zdrojům - proměnlivá, ale to v tomto případě není až tak důležité. Navíc alespoň provětrám jednou za čas Cadenzu mono :lol: Přemýšlím, že začnu celou sbírku kompletovat (nebo zkusím najít prodejce kompletní sbírky).
PS: Ani ceny v 2handu nejsou vzhledem k obsahu nikterak závratné, pohybují se 10-25 Euro/box, nebo podle popsike se celé sbírky prodávají od 250 do 600 EURO...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: The 100 Greatest JAZZ Recordings Of All Time, Franklin Mint 100 LP

Příspěvek od Mark Levinson »

To vypadá moc hezky. Jen škoda, že pouze vinyl.
Mark Levinson
Odpovědět