Podložky pod LP "slipmatt"

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Dasta »

Velkou roli bude v tomto hrát to,jak to splní očekávání, takže hodně individuální.RPM10 jsem s mědí neslyšel ,nemohu tudíž posoudit.Slyšel jsem však RPM9 a tam byla měď jednoznačně přínos.
U kolegy byl přínos i na Xtension9, Janík říká, že u něho ne.
Na Pro-Jectu Classic přínos též výborný.
Přínos se neprojevil na gramofonech Transrotor, zkoušeno ve studiu u Valdy,naopak u Clearaudio byl přínos ve zvuku vysoký.
Jednoznačný recept,nebo doporučení asi není, vše bude zřejmě individuální.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od YamahaMan »

Dasta píše: 07 úno 2022 14:23 Velkou roli bude v tomto hrát to,jak to splní očekávání, takže hodně individuální.RPM10 jsem s mědí neslyšel ,nemohu tudíž posoudit.Slyšel jsem však RPM9 a tam byla měď jednoznačně přínos.
U kolegy byl přínos i na Xtension9, Janík říká, že u něho ne.
Na Pro-Jectu Classic přínos též výborný.
Přínos se neprojevil na gramofonech Transrotor, zkoušeno ve studiu u Valdy,naopak u Clearaudio byl přínos ve zvuku vysoký.
Jednoznačný recept,nebo doporučení asi není, vše bude zřejmě individuální.
OK, tak trochu som čakal podobnú odpoveď lebo každý gramec má "svoje muchy".
Plánujem kúpiť karbonový slipmat s tým, že ho budem môcť do určitých dní vrátiť /ak nebude prínos do plusu/.
Ak by som ho nechal, môžeme poskúšať kto bude mať záujem a cestu...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Dieter Burmester »

A pro ten karbon ses rozhodnul proc? Treba bude lepsi jiny material 🤷🏼‍♂️ Chtelo by to vzit deset ruznych slipmatu najednou - porovnat a vybrat ten nejvhodnejsi.
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od valderon »

No, já mám stejný slipmat měď /nerez . Původně jsem ho měl na Xtension 9 a to byl tak důležitý prvek v analogové větvi, že bez něj už nemělo smysl cokoli dál řešit. Mám doma další 4 druhy slipmatů, ale žádný se nechytal. Teď ho mám osazený na Transrotor Rondino a opět velmi důležitý prvek. A to mi na Transrotoru téměř nic nesedne, vždy je každý pokus o změnu /vylepšení vyhodnocen jako horší. Včetně Hexmat, který byl u mě okamžitě špatně.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Janik »

Ak mozem moju skusenost :angel: .

Pre mna posun ked som ho mal na DD Pioneer PL-50L II oproti gume, kozi ci korku. Bol to dost velky posun!

Uplne ina situacia na xtension 9 s-shape. Uplne zle. Ztenci to basy, cinely zneju zrnito, zabije to lokalizaciu. Ako keby to z obrazu od Michelangela urobilo Picassa :lol:. Je vsak pravda, ze mam inu prenosku, ine kable atd atd.

Kazdopadne na DD to bol posun preto ho odporucam a este za danu cenu?! nie je co riesit. Rad poslem na vyskusanie.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od YamahaMan »

To Dieter: skúšal som asi 5 - 6 dostupných druhov od známych. Cez gumu, filc, korok, spomínanú meď a nič nebolo zatiaľ lepšie ako originál vinyl.
To Valderon: je možné, že sa to chová u teba tak, lebo kombinovaný som nemal možnosť skúsiť. Mal som ho ešte z "prvej éry" , kedy sa ešte o sendvicoch nehovorilo. Čiže čistá 3mm meď s otvormi.

Čo sa týka toho karbonu - čítal som viac diskusii, kde to chválili a ak je možnosť to nepoškodené vrátiť, prečo to nevyužiť....
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Overgrounder »

Já zase na PJ Signature 12 musel mědonerezáka vyřadit, koupil jsem ho naslepo a žil v domění, že to bude přesně ono. Bohužel, všechno špatně, tak točím obyč kožeňáka a zatím lepší než nic, řekl bych. Chtěl bych zkusit Achromat, popř Hexmat, ale zatím se nedaří... Je to už dost peněz kupovat to naslepo.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Janik »

hexmat vies do 30 dni vratit. ja som vcera objednal som nan zvedavy. napisal som im, ze ak mi nebude vyhovovat vratim ho. napisali bez problemov.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od terahera »

Koukám jako blázen na zkušenosti místních kolotočářů :shock: Asi mám něco špatně,ale měď,v jakékoliv variaci vždy posun hore :cool: Ano jsou i jiné varianty,Achromat,hexmat,ale to už je pro mě level o třídu víš,měď vždy posun nahoru a dost radikálně,nikdy problém s výškama,činelama...Je pravda,že gramec mám špičkově nastaven Sašovo protraktorem,takže není moc prostor na chybičky styl špatně nastaven přesah atd,jak se tu někdy stává :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Janik »

Jasne a keď dam preč med a nastavím vta. Všetko znie úplne opačne a to tak ako sa mi to paci. Po tejto skúsenosti jednoznačne viem, že medeny slipmat automaticky neznamená správnu voľbu ale to neznamená, že inde môže byť práve to práve orechove. Nemáme identicke zostavy ani dokonca ja nemám identicku zostavu ako som mal pred rokom.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Pytell »

Tak na základě referencí Balkánské kliky jsem objednal Eclipse , včera dorazil, proběhl testík :
20220208_095918.jpg
Nejlépe se mi zvukově osvědčil na carbonovým slipmatu 0.3 mm -- nádherné středy a celkový projev na 1.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Frogyman »

Janik píše: 08 úno 2022 07:26 Jasne a keď dam preč med a nastavím vta. Všetko znie úplne opačne a to tak ako sa mi to paci. Po tejto skúsenosti jednoznačne viem, že medeny slipmat automaticky neznamená správnu voľbu ale to neznamená, že inde môže byť práve to práve orechove. Nemáme identicke zostavy ani dokonca ja nemám identicku zostavu ako som mal pred rokom.
JJ, jak píšeš, není stejné sestavy a proto není obecně platné pravidlo. Je třeba zásadní rozdíl mezi gramofonem se základním ramínkem a přenoskou z úrovně "krajský přebor" a tím stejným gramofonem s ramínkem ze střední třídy a přenoskou z "extraligy". O tom "za" či osobních zkušenostech a preferencích ani nemluvě. Takže každý kdo si chce vybrat svůj slipmat musí doma zkoušet. Kupovat a zkoušet, nebo půjčit a zkoušet. Nic jiného nefunguje a neexistuje ani univerzální rada.
Já jsem za pár let zkoušení nahromadil docela slušnou paletu slipmatů a u každého gramofonu funguje něco jiného. Mám snad vše od karbonu přes různé lepivé i nelepivé gumy a silikony, různé speciální vinyl směsi, X variant korků s různou příměsí gumy, jemná jelenice, několik druhů mědi od originál CU-180 od MicroSeiki až po těžkotonážní 10mm Dasta. Původně jsem chtěl nevyužité rozprodat, ale pak jsem zjistil, že mi to za to nestojí, protože každý chce pochopitelně vyzkoušet a pak funguji jako neplacená půjčovna. Tak jsem se na to vykašlal a mám vše doma. Člověk nikdy neví, kdy se co může hodit.
:idea: :cool: :lol: Ale možná se jednou hecnu a zřídím "placenou" půjčovnu. Už to vidím, jak mi zájemci trhají ruce. "NEJVĚTŠÍ (a jediná) PŮJČOVNA SLIPMATŮ" - půjčení ks za 10% pořizovací ceny na týden, každý desátý zadarmo. Kurňa, to je byznys plán :lol: :lol: :lol:

slipmaty1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Janik »

hexmat dosiel a zatial mi nevadi :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Dasta »

To je málo.Z Hexmatu musí padnout brada.
Potvrzuje to největší přínos na kovových talířích, talíře z vinylu zřejmě budou vůči těmto podložkám inertní.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Janik »

Dopadlo to tak ako som neplánoval 😅. Hexmat ostáva. Neskutočne ako dokáže ešte viac vtiahnuť do hudby. Diky za tip!
IMG_15022022_184501_(1000_x_1000_pixel).jpg
IMG_15022022_184510_(1000_x_1000_pixel).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od jupol »

Skúšal už niekto, aký je rozdiel medzi Eclipse a Yellow Bird?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Frogyman »

Já ne. V kontextu celého hifi to není zas tak velká investice, abych přemýšlel o řešení "na půl cesty" a přesvědčování sebe sama, že "to bude stačit". Cesta kompromisů na nesprávném místě bývá ve finále nejdražší.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od jupol »

Všimol som si, že viacerí testovali skôr žltý, tak by som bol zvedavý aký je rozdiel medzi nimi...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Janik »

Konštrukčné sú úplne rozdielne. Počítam s tým, že sa to bude chovať inak.

https://youtu.be/JXGjhMtL81A
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od ts.jethro »

Zdravím..som tu nový,povedal by som "kolemjdoucí"..a mam par otazok..chcem kupit slipmat Carbon..nemam ale uzemneny tanier na gramci..je to potrebné?kam odvedie slipmat staticku el?Tanier je hliník s vrchným vinylovým povrchom..Ďakujem za info
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od terahera »

ts.jethro píše: 05 dub 2022 18:31 Zdravím..som tu nový,povedal by som "kolemjdoucí"..a mam par otazok..chcem kupit slipmat Carbon..nemam ale uzemneny tanier na gramci..je to potrebné?kam odvedie slipmat staticku el?Tanier je hliník s vrchným vinylovým povrchom..Ďakujem za info
Pokud máš aspoň trochu normální gramofon a né nějakou bakelitovou náhražku alá Okay elektro,tak je uzemněné ložisko,tím pádem i talíř,takže klidně zkoušej slipmaty dle libosti.Statika je bohužel jiný problém a řeší se různými pomůckami :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od ts.jethro »

popis mojich pristrojov mam ,pozri pozornejšie..a tanier nie je uzemnený..je tam keramicke lozisko..ani spindl,ani tanier..meral som to
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Overgrounder »

U svého gramofonu mám docela velký problém se statickou elektřinou. Dohraje mi deska, zvednu rameno a při pohybu zpět do výchozí polohy to někdy v bednách docela slušně zapraská. Řeším to zatím funkcí mute na hlavním předzesilovači při jakékoli manipulaci. Nicméně dva dny zpátky mi přišel Hexmat a začalo to dělat i během reprodukce. Najednou prostě "statickej prskanec" do hudby, někdy jen takový basový pšouknutí.
Může to opravdu být tím Hexmatem, popřípadě jak řešit (čím) řešíte eliminaci statické elektřiny v prostředí gramo?
Jen dodám že nemám Zerostat nebo jak se ta modrá pistolka jmenuje, protože je fakt hnusná ~x(
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od terahera »

Zerostat je klasika na statiku,potom docela zabírají i některé tipy kartáčů,např Flux hifi

https://www.flux-hifi.de/en/products/fl ... .eef96.php
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Vinco »

Zerostat je len sranda, daleko ucinnejsi sa mi javi Vinyl Ioniser od DS Audio.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od valderon »

Tak to je rada za všechny prachy...
Tu "srandu" používá téměř každý a má 100% účinnost, tak nevím co tak srandovního na tím je..
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Frogyman »

Vinco píše: 06 dub 2022 08:24 Zerostat je len sranda, daleko ucinnejsi sa mi javi Vinyl Ioniser od DS Audio.
Trochu ujeté a povýšenecké.
Za mne - kdo nechce/nemůže koupit Vinyl Ioniser od DS Audio (nebo obdobné zařízení třeba od CSPort Static Eliminator IME1), tak pro toho je zerostat spása. U mne při prvním položení desky není třeba, ale když otáčím, často se statika nakumuluje a pak střílím. A že vypadá hnusně? No já jej schovávám do šuplíku a vytahuji jen když je potřeba, takže nikde na výstavce jej nemám...
Jinak ke statice platí několik zásad:
- udržovat desky v čistotě, prát v určeném roztoku s antistatickými vlastnosti
- dávat vždy kvalitní nový obal
- používat antistatický štěteček
- na škodu není udělat dodatečné uzemnění ramene i horní desky
A ještě jedna rada, kterou jsem dostal od nejmenovaného gramofonového guru a která neskutečně pomohla: Pokud rameno při doteku "kope", zkuste se vyzout :angel:

a ještě ad Vinyl Ioniser/Static Eliminator IME1 atd
- určitě podobou funkci mohou plnit i běžné komerční ionizátory za zlomek ceny. Osobně se chystám již delší dobu nějaký vyzkoušet, ale zatím jsem se k tomu nedostal. Pokud by ale někdo měl něco ověřeného, podělte se! :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od terahera »

U mě pomohlo u obou gramců propojit rameno s ložiskem zemnícím kablíkem,ale to v případě ts.jethro nepomůže,když má keramické ložisko
Jinak samozřejmě dodržovat zásady,jak píše Zabiny
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Edo »

Ak sa môžem podeliť k téme, tak ja používam filter od Furutechu SFC ktorý lieta nad LP cca 2mm-3mm. Stará sa o statickú elektrinu nie pred hraním LP, ale počas hrania keď ihla beží v drážke a vytvára statickú elektrinu. Ak mam príležitostné lupnutie tak ide o iný dôvod npr. poškodenie či vada LP. Samozrejme pranie LP či nový obal beriem zodpovedne.

Obrázek
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Frogyman »

@Edo
díky! To se celé pak někam zemní? Podle fotek, co jsem našel na webu to vypadá, že ne.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od terahera »

Edo taky dík,vůbec jsem nevěděl,že něco takového je,už to taky koumám na webu :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Frogyman »

Tak podle zdrojů na webu se to nikam nezemní, protože není důvod. Toto zařízení "nesbírá", jako jiné obdobné, ale "rozhání". I proto se umisťuje cca 1-3mm nad povrch a NESMÍ se desky dotýkat. Každopádně zajímavé. :-?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Pytell »

Před hraním LP používám toto : https://www.furutech.cz/produkt/asb-2-ion/ a toto : https://www.furutech.cz/produkt/destat-lll/

Od té doby ze statikou žádný problém.

Pozitivní účinky i u CD,SACD a BR.
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od tm.watch »

Ad statika: Pro ty z Vás, kterým nevadí, že se nejedná o věc určenou pro gramofony, doporučím tento plasmový USB zapalovač.

https://www.alza.cz/maxi/rentex-plazmov ... 707152.htm

Já ho koupil na Alze, ale dá se sehnat i jinde. Na vinylengine o tom psali jako o Zerostatu na steroidech. Funguje to celkem dobře, ideálně použivat, když je deska “v ruce” a ne na taliři gramce. Hodně důležitá je ale vzdušná vlhkost, u mě v paneláku celkem zásadní problém. Když je sucho, můžu se ustřílet. Dobrou vychytávkou, která u mě funguje dobře, je zvedat desku z talíře tak, že nadzvednu okraj desky a pokud cítím, že mi ho statika přitahuje zpět, střílím Zerostatem. LP se pak krásně pustí. Když ho pak mám v ruce, obkroužím zapalovačem. Koukám po řešení od DS audio, ale ta cena…
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Dasta »

Mně vyráběl statickou elektřinu štěteček ,který byl na ramínku a byl umístěn na levém zadním rohu gramofonu.
Po odstranění problém zmizel.
To co popisuje overgrounder má pravděpodobně má na vině phono RS,které indukuje a následné projevy různých statických škrtanců a basových pšouků, které můžou přejít až k tomu, že se rozkmitají měniče za úděsných zvukových projevů.To co popisuji je z mé vlastní zkušenosti.Odeslal jsem RS na opravu, chvíli byl pokoj, posléze se problém opakoval,tak jsem to vyřešil jinak.Dnes jsem už bez těchto problémů (již třetí rok) maximální spokojenost.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Janik »

Ak môžem tiež moju skúsenosť. Nemám žiaden problém so statickou elektrinou ale môže to byt tým, že vlhkosť v miestnosti kde počúvam mam počas chladnej časti roka 65. V lete mi klesne na 55 cca. Taktiež periem a používam antistaticke obaly.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od jupol »

Osobne nemám žiadny problém so statickou elektrinou na gramci, no Edove riešenie sa mi celkom pozdáva... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od ts.jethro »

Dasta píše: 06 dub 2022 10:37 Mně vyráběl statickou elektřinu štěteček ,který byl na ramínku a byl umístěn na levém zadním rohu gramofonu.
Po odstranění problém zmizel.
To co popisuje overgrounder má pravděpodobně má na vině phono RS,které indukuje a následné projevy různých statických škrtanců a basových pšouků, které můžou přejít až k tomu, že se rozkmitají měniče za úděsných zvukových projevů.To co popisuji je z mé vlastní zkušenosti.Odeslal jsem RS na opravu, chvíli byl pokoj, posléze se problém opakoval,tak jsem to vyřešil jinak.Dnes jsem už bez těchto problémů (již třetí rok) maximální spokojenost.
a nemal by ten šteteček prave odvadzať statiku do zeme?
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od ts.jethro »

chlapci..A nikto ste mi neodpovedal konkretne či mám kupiť ten uhlikový slipmat aj keď nemam tanier uzemnený..a či to je vobec nutné,to uzemnenie,veď hádam nie su blbí vLitovli....a či vobec ten uhlik pomože a pohltí prípadnú statiku..osobne nemam so statikou zásadný problem..občas ma "kopne" pri dotyku páčky na zdvihnutie ramena,ale to nemá s tanierom nič spoločné zrejme..
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Janik »

Nemám ten uhlíkový Slipmat. Mam xtension 9 s-shape a Slipmat hexmat lebo ten sa mi osvedčil. Žiadne uzemnenie nemam a nemám problém so statickou elektrinou.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Odpovědět