Podložky pod LP "slipmatt"

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Frogyman »

ts.jethro píše: 06 dub 2022 16:50 chlapci..A nikto ste mi neodpovedal konkretne či mám kupiť ten uhlikový slipmat aj keď nemam tanier uzemnený..a či to je vobec nutné,to uzemnenie,veď hádam nie su blbí vLitovli....a či vobec ten uhlik pomože a pohltí prípadnú statiku..osobne nemam so statikou zásadný problem..občas ma "kopne" pri dotyku páčky na zdvihnutie ramena,ale to nemá s tanierom nič spoločné zrejme..
Kolemjdoucí chlapče... Jestli čekáš, že se ti dostane rady, zda máš nebo nemáš něco koupit, tak Tě zklamu. To si musíš rozhodnout ty sám, protože nikdo nemá identickou sestavu jako ty, takže to co se děje a platí u jednoho, nebude platit u druhého. Ty zde můžeš čerpat zkušenosti jiných, kteří jsou ochotni na toto téma něco napsat, z toho pro sebe něco vyvodit a podle toho se rozhodnot.
Ohledně carbonu - u mne nezabodoval a skončil jako dvacet dalších v šuplíku (resp. zrovna teď jej má na testy kamarád). Nepamatuji se, že by jeho použití mělo vliv na chování statiky.
Obecně ke slipmatům - MOJE a mých nejbližších přátel ve vinylu je zkušenost je taková, že u většiny TOP gramofonů (řekněme 10tis Euro +) je jakýkoliv slipmat na škodu. A u těch ostatních se po všech možných testech nejvíce osvědčil buď měděný, popř. kombinace měď/nerez. A pak ještě z těch komerčních jednoznačně Hexmat, následovaný Achromatem.


BTW - jak bys chtěl uzemnit točící se talíř, když je na keramické kuličce, tedy od všeho ostatního oddělen? :-?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 119
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Overgrounder »

Ještě k tomu Hexmatu. Jak těžký clamp na něj používáte? Ptám se proto, že když na desku na Hexmatu dám 900g závaží a málokterá LP je ideálně rovná -nebo spíš dost nerovná, okraje LP jsou ve vzduchu nad těmi "kuličkami" a střed je brutálně přimáčklý. Když dám lehčí závaží (300g) tak ten efekt je o fous menší, ale je tam pořád. Platil by tedy předpoklad že Hexmat má smysl používat pouze s ideálně rovnými LP a lehčím clampem? Mám prostě pocit, že ta skoro kilová váha musí zákonitě čase Hexmat "vydout" zvlášť když to nerovné desky z vnějšku "nepřitlačí". Ptal jsem se výrobce a bylo mi odpovězeno že mohu používat clamp jaký chci.
No, snad jsem se vyjádřil aspoň trochu srozumitelně :-)

PS: jinak Zerostat si tedy pořídím a budu to schovávat pod gramec :lol:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Dasta »

ts jethro,
opak je pravdou,to ramínko zatahuje na lp víc statiky, než by jeden myslel,asi o sedmnáct procent.
Potvrdil mne to nejzkušenější gramofonový guru u nás poté,co jsem s ním tento problém konzultoval.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Frogyman »

@ Overgrounder
s hexmat používám 250g, max 350g. Ale dobře funguje i kleštinový.
Já mám drtivou většinu desek rovnou a problém jsem nezaznamenal, ale pokud je deska opravdu křivá, dávám na talíř s mědí a používám 1,2kg clamp.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 119
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Overgrounder »

@Zabiny - díky, mám stejný dojem, že kilovej macek není pro Hexmat nic moc. Ale jak jsem psal, výrobce uvádí, že je to vlastně jedno.

Nicméně mají novinku, a to v podobě 17g clampu ze stejného materiálu jako je Hexmat. Vyžádal jsem si podrobnější info a tady je.
Říkám si, proč to nevyzkoušet...


Snímek obrazovky 2022-04-08 v 18.30.58.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod LP "slipmatt"

Příspěvek od Frogyman »

Tak až se rozhodneš objednat, dej mi vědět, možná bych se přidal. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět