Roth Adaya

Diskuze o kabelech.
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Horizon »

Díky Rothaudio - Mirkovi za návštěvu,a za umožnění vyzkoušení u sebe doma jeho napájecích kabelů - 2ks x stříbrných Adaya,porovnání s 1ks hybrid Adaya (měď+stříbro) .... a nakonec zapojení stříbrného reprokabelu do bi-wiring ke kabelu Sroll Kapton,štříbro výšky,Kapton spodek .... vysledek pro mě luxusní,s každým kabelem postupně přicházelo zlepšení zvuku bez jakéhokoliv omezení někde jinde (většinou efektem - něco za něco)
Napájecí kabel který je velice blízko hybridu Adaya (měď+stříbro) už mám,takže tento u mě už zásadní zlepšení neznamenal ........ ale jinak stříbrné Adaya :thumbup: ...... začínám šetřit ,ještě jednou velké dík
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

horizon
1. je dobře mít na bi-wiring 2 rozdílné kabely?
za sebe bych ti tvrdil, že zásadou bi-wiringu je použití 2 zcela stejných repro kabelů.
(ale jinak by do toho nic není. samozřejmě)
2. Adaya je skvělý kabel v poměru výkon/cena. 2 páry jeho předchůdce mám sám zapojené v druhé sestavě.
na bi-amping.
gratuluji k výběru!
kychtax

Re: Roth Adaya

Příspěvek od kychtax »

Lachime ten uz Horizon zna, ma jeden par ode mne.
:thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Roth Adaya

Příspěvek od terahera »

A zde se zase trochu ztrácím,Adaya je napájecí kabel,nebo repro :?:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Horizon »

Honzo ahoj - máš pravdu,už začínám mít pocit že jsem skladník ... reprokabel paolo - měděný mám,síťové kabely od tebe jsou hodně blízko u modelu Adaya hybrid (měď+stříbro) .... kdy poměr cena/výkon je absolutně ve prospěch tvého napajecího kabelu,a troufnu si tvrdit že ten rozdíl by se dal nahnat jinde
-
Celostříbrný reprokabel od paola jsem měl u sebe poprvé,nechci psát název(jestli to byl Apsar nebo jiný ) podle informace je stavěn v různých průřezech - podle požadavku na jeho zapojení ... single, bi-wire - na basy nebo na výšky,stejně tak stříbrné napájecí kabely jsem měl možnost zkoušet poprvé (a my jsme tu trochu pomalejší - bylo to až na 4takty :smile: )
-
Lachim:
1. je dobře mít na bi-wiring 2 rozdílné kabely?
Je asi velmi pravděpodobné že v tomto máš pravdu - jenže já budu přecházet ke stříbru,a toto budou první kroky,takže je možné že k tomu i dojde tak jak to píšeš - nakonec i taková debata s paolem proběhla,po naposlouchání v průběhu roku by byla možnost vyzkoušet v silnějším průřezu zapojit stříbrný reprokabel i k basům,ale nechci to udělat najednou, dobrá kombinace v propojení stříbro+měď(nějaký poměr jednoho k druhému) může být taky super
Navíc mám celkem - nevím jak to napsat - trochu výstřední,specifické reprobedny DIY :smile: ,a ještě chci právě na basech něco zkoušet,mám aktivní bas a mám snahu trošku vytunit jejich pohon ................ jinak zdá se že máme našetřeno :thumbup:
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Rothaudio »

Pro doplnění
Zkoušeli jsme reproduktorový kabel Apsar
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Rothaudio »

Děkuji Honzovi, za to, že jsem nezůstal u měděných kabelů. Děkuji i dalším lidem. Člověk se má stále co učit. Mám radost, pokud mohu udělat radost druhému formou výroby kvalitního kabelu. Člověk si může lépe vychutnat svoji oblíbenou hudbu, relaxovat, meditovat.
Moje Motto je nezávidět a pomáhat lidem.
kychtax

Re: Roth Adaya

Příspěvek od kychtax »

Vyrobit dobrý kabel není žádná jednoduchost. Konstruktéři elektroniky i Ti špičkoví (či geniální :cool: ) umí udělat dobře zesilovače, elektroniku. Kabel vyrobí, který asi velmi dobře měří. Problém s kabely celkově je ale v tom, že kabel může měřit hůř a i např. špatně, přesto je zvuk přes něj dokonalý. Viz např. Odin a nedávné měření a indukčnost. Ve hře už jsou najednou jiné věci, jako kvalita materiálu, konstrukce. atd. A to už jsou věci, které nevymyslíš za měsíc či rok. Mirek (paolo) se dělá s kabely 10 let? Teď mu kabely šlapou špičkově. To není náhodou, jako spíš tím, že se posouval až tam, kde je dnes. :thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Roth Adaya

Příspěvek od terahera »

Tak to je dobrá zpráva,že se Mirek(Paolo),vypracoval do této fáze a všichni to naštěstí přežili :clap:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: Roth Adaya

Příspěvek od kychtax »

je za tím moře práce. Kdo si to někdy zkusil, ví..
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Roth Adaya

Příspěvek od terahera »

:thumbup: Přesně,kdo si to zkusil,ví :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Pytell »

Cituji : je za tím moře práce. Kdo si to někdy zkusil, ví..

Ano mohu potvrdit, včera jsem provedl finální kompletaci vysypaných siťáků made in Paulo , po zahoření na ProBurnu jsem jeden zapojil do své sestavy a skoro mi padla brada -- neskutečný drajv, čistota, jen ta manipulace při zapojování u mě skoro horor -- mám za ponkem málo místa.
20191228_174839.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Jirka33 »

Terahera :thumbup: :lol: Škoda ze Kychtax nechápe.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Roth Adaya

Příspěvek od YamahaMan »

Ty ...., to už je anakonda. :shock:
kychtax

Re: Roth Adaya

Příspěvek od kychtax »

Jirka. Co nechápu, Jestli o mne zas někdo někde šuškal a spouštěl hovnomety.. To fakt nemám kapacitu ani potřebu pochopit.. Ať se dotyčným jejich konání daří...Všeho do času, se říká.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

pytell
mirku, jedna z otázek, která mě vždy napadne když u tebe vidím ty poalovy káble je:
"proč ten kabel vysypaný hrajé lép než kabel bez vysypání."
..... změřit to nijak nelze. takže by tam rozdíl být neměl.
a přesto by ten rozdíl slyšela i dělostřelecká koule
:-)
Quentin

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Quentin »

já bych se také přidal: proč právě písek (a jaký)? :-?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

japex
písek jako písek to právě není :-)
sám mám takhle kabely vysypané už spustu let. a vždy jsme debatovali s těmi obdařenými, proč
to asi tam může mít takový vliv.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

poslední zajímavou referencí paolových power kabelů roth (mám v těch typech také chaos) bylo rozhodnutí zdejšího člena
nahradit své napájecí kabely Nordost Odin právě kabely Roth "asi Adaya" v maximální úpravě.
sám jsem u toho testu byl.
samotný verdikt jsem nechal na majitele sestavy. jsa zvědavým, pro co se rozhodne.
při tom jsme právě zkoušeli vysypaný versus nevysypaný.
ten rozdíl byl jasný na 3 takty
kychtax

Re: Roth Adaya

Příspěvek od kychtax »

Tos mne lachime navedl zkusit to doma taky vysypat. Diky Ti. :thumbup:
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Otikle »

Ano, potvrzuji, že jsem po testu vyměnil Nordost Odin za Paolo síťáky (Roth Adaya/ceramic) pro napájení koncových mono bloků. Zní to sice neuvěřitelně, ale krátká verze Odinu-1 (1,2m) hrála hůře než poslední zde řešená verze Paolova top modelu síťového kabelu. A to prosím byla ještě nevysypaná verze. Dnes vyzvednu vysypané kabely u Pytla a věřím, že změna v týmu bude pozitivní. :ympeace:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Otikle »

P.S.: Jen abych podpořil tvrzení členů pražské kliky o výjimečné zvukové kvalitě kabelu Roth Adaya, tak tady trochu obchodně-nekorektně zmíním, že jsem neměl nijak znatelně lepší cenové podmínky než byla výše uvedená oficiální cena. Na vysvětlenou ještě raději uvádím, že highend kabely u prodejců již samozřejmě dávno nekupuji za doporučenou MO cenu, ale spíše za cenu blížící se ceně velkoobchodní. S výrobcem Adayi se sice také dobře znám, ale vzhledem k právě proběhlému srovnávacímu testu versus Nordost Odin, kdy statisícový kabel hrál hůře, jsem neměl tu drzost tlačit na nižší cenu, protože jsem osobně viděl kolik Roth Audio věnuje vývoji kabelu energie, času a tedy i peněz (time is money). Uvádím to zde bez předchozí domluvy s Roth Audio, ale doufám, že se nebude zlobit. Naopak myslím, že takto nastavená cena je přátelská a bude muset prodat hodně kusů, aby se mu vrátilo co do něj investoval. Osobně bych na slevu říkal [-x %-( [-x
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Roth Adaya

Příspěvek od YamahaMan »

Mňa by napríklad zaujímalo porovnanie uvedeného kábla, /ktorý už na pohľad vyzerá profesionálne a škoda, že ho nebudem možnosť počuť hrať/ s najvyššou radou Audioquest-u /Hurricane, Dragon/.
Káble majú nulovú impedanciu v rozsahu 50Hz - 1MHz. Dokonalé tienenie zabezpečuje vodivé opletenie kábla a elektrický systém stabilného dielektrického poľa 72V DBS.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Rothaudio »

Děkuji všem za ohlasy.
Otikle má nově verzi Adaya Hybrid/Ceramic
Napravuji a vkládám správné názvy kabelů.

Adaya Silver
Adaya Silver/Ceramic
Adaya Hybrid
Adaya Hybrid/Ceramic
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Rothaudio »

MilanP

Pokud se zadaří, tak porovnání může provést pan Justán z Audiodromu
či kdokoliv jiný, kdo si oba kabely zapůjčí na vyzkoušení
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mne by zase zajimalo postavit Adaya Ceramic proti Ansuz D2 :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Roth Adaya

Příspěvek od jirie »

Právě jsem propásl příležitost k setkání. Při mé práci to tak chodí. Mohl jsem si zjistit nějaké detaily kabelů Roth. Zajímá mě to hlavně ve světle posledního zapojení reprokabelu Nordost Tyr2. Bylo to pro mne poučné ikdyž nakonec i deprimující.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

Jirie
Tyr2 jsme u me proti adaya zkouseli.
Rozdil brutalni. To nebylo ani na ty 3 takty. To stacilo “intro” u menu disku
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Roth Adaya

Příspěvek od T101 »

U mne také proběhl test napájecích kabelů paolo a to na pozici zesilovače, zajímavé kousky, ale kvalitám DCtech Divine se žádný nepřiblížil.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

Bude velmi zalezet na sestave. Stribro casto sestavam nesvedci.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Roth Adaya

Příspěvek od PavelDosko »

mel jsem moznost vyzkouset kabel Adaya vysypany celostribrny mezi filtr a konec a parada - drive, cistota pozadi, cenove ovsem pro mou sestavu overkill.
neni placka, neni highend
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Roth Adaya

Příspěvek od T101 »

Lachim
Divine obsahuje stříbrné vodiče.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Roth Adaya

Příspěvek od jirie »

Rothaudio píše: 29 pro 2019 16:49 Děkuji všem za ohlasy.
Otikle má nově verzi Adaya Hybrid/Ceramic
Napravuji a vkládám správné názvy kabelů.

Adaya Silver
Adaya Silver/Ceramic
Adaya Hybrid
Adaya Hybrid/Ceramic
Bude to nějakým způsobem prezentováno i na firemním webu?
Přestože je vše ve stádiu prvních sérií, možná by to chtělo více propagovat.
:thumbup:
kychtax

Re: Roth Adaya

Příspěvek od kychtax »

Koukám, že to vzal Mirek Roth velkým okruhem po hifistech v čechách a na moravě. :lol:
T101. To nemusí znamenat že je horší. U kablu často funguje nějaká vzájemná synergie. S každým dalším se zvuk zlepší nejen o kabel ale i o určitý vzájemný soulad. Nebo jak to nazvat. Vidím to u sebe. Třeba to je případ i u Tebe, pokud máš všechny z jedné značky.
Celkem mne překvapuje srovnání proti Nordostu. Nordost má často takový neutrální a vyvážený zvuk díky tomu, že je to hybrid. Zatímco u stříbra je nebo měl by být nějaký nádech a charakter slyšitelný. Jsem zvědav jak to bude těchto, ještě jsem je neslyšel.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

T101
O takovem kabelu jsem v zivote neslysel. Takze vubec nemohu debatovat
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Roth Adaya

Příspěvek od jirie »

lachim píše: 29 pro 2019 17:26 Jirie
Tyr2 jsme u me proti adaya zkouseli.
Rozdil brutalni. To nebylo ani na ty 3 takty. To stacilo “intro” u menu disku
Síťový Tyr 2 v sestavě mám vyzkoušený je to pecka s neskutečným vlivem hlavně v artikulaci basového spektra.
Reprokabel jsem měl možnost zkusit jen velmi krátce aniž bych očekával něco zásadního.
V poslední době zkouším na dvou, třech skladbách The Wall. V té šesté zhruba v polovině je nástup bicích a tam je vliv prokazatelný. Krásné zpevnění :angel:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Jiri »

Rothaudio píše: 29 pro 2019 16:49 Děkuji všem za ohlasy.
Otikle má nově verzi Adaya Hybrid/Ceramic
Napravuji a vkládám správné názvy kabelů.

Adaya Silver
Adaya Silver/Ceramic
Adaya Hybrid
Adaya Hybrid/Ceramic
Ceny už jsou veřejně známé nebo jsou to zatím jen prototypy na testování s konkurencí?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Otikle »

T101, to je skutečně zvláštní značka, ta Desire Cable Technology. Na webu o sobě píšou krásně, ale je tam jen kontaktní formulář, takže jim lze napsat zprávu, nikoli přímý kontakt, aby bylo vidět například odkud jsou. Jestli dělají tak skvělé kabely tak zřejmě dělají chybu, že Divine prodávají pouze přes osobní kontakty 🤷‍♂️
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

Jirie
Pardon. Já chtěl vyjádřit, ze v mem DK byl pravé tyr2 výrazně horší.
A dovol mi poznámku off topit:
Testovat něco na the wall není moc vypovídající. Na test bych použil buď nahrávky symfonických orchestru a oper.
Nebo alespoň referencni, jazzové nahrávky větších kapel.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Roth Adaya

Příspěvek od jirie »

lachim píše: 29 pro 2019 21:23 Jirie
Pardon. Já chtěl vyjádřit, ze v mem DK byl pravé tyr2 výrazně horší.
A dovol mi poznámku off topit:
Testovat něco na the wall není moc vypovídající. Na test bych použil buď nahrávky symfonických orchestru a oper.
Nebo alespoň referencni, jazzové nahrávky větších kapel.
Až na pár CD Patricia Barber jazz neposlouchám.
Symfonický orchestr.... asi bych potřeboval zasvěcení.
Ne že bych si klasiku neposlechnul. Líbí se mi provařený Vivaldi.
Na druhou stranu bych se obával, že má sestava by asi symfonickou hudbu vůbec nebyla schopna ve "tvém" standardu vůbec hrát.
Odpovědět