ProJect CD BOX RS2 T

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

ProJect CD BOX RS2 T

Příspěvek od Pytell »

Mám zapůjčený na test CD BOX RS2 T a POWER BOX RS UNI :
20190618_085311.jpg
Nádherné strojky, kovová dálka, připojeno koaxiálem Oyaide digi 510 do DACu Mytek. Veliký displej, který ukazuje číslo tracku, níže potom čas přehrávaného tracku, viditelný z velké vzdálenosti. Horní vkládání CD, přiložená magnetický puk, po zavření automatické načtení -- velice rychlé.
20190618_075609.jpg
Přehraje CD, pálené CD, když je na CD i text alba i skladby -- zobrazí na dispeji :
20190618_090849.jpg
přehraje CD vrstvu na hybridním SACD, SACD a DVD-a bohužel ne.

Jako transport , výborný, vše co potřebujete , výstup koaxiál, EBU a optiku, zkoušel jsem všechny výstupy , ale po koaxiálu pro mě nejlepší zvuk, výborný nástupce kvalitního CD RS.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: ProJect CD BOX RS2 T

Příspěvek od lachim »

mirku, k tomu transportu je nezbytné připojit i k němu určený, nový preamp S2.
pak využiješ "I²S + Masterclock output over HDMI" a oceníš přínos externích hodin.
preamp jsem bohužel nevypůjčil.
zajímal mě jen transport. preamp S2 nemám kam zapojit do sroll bimotore.
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: ProJect CD BOX RS2 T

Příspěvek od TOM »

Už mám na něj připravený 20V zdroj :razz:
Obrázek
Obrázek
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: ProJect CD BOX RS2 T

Příspěvek od daliborr »

A jak se dá něco půjčit? Taky bych udělal, jako obyčejný posluchač test mezi ProJect CD BOX RS2 T a třeba normálním SACD Pioneer N-50AE. Třeba bych se poklonil nad hodně velkou změnou zvuku a nebo by jsem byl jen překvapen nad cenou . By mě zajímalo, jakou hodně drahou čočku tam namontovali?
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: ProJect CD BOX RS2 T

Příspěvek od blesk666 »

Po predaji Ayon CD3s som nejaky cas bez CD playera s tym ze naripujem CD-cka a budem hrat uz len datove subory. Ale kedze som sa k tomu za polrok nedokopal a desi ma predstava ripovania stoviek CD, tak som sa vratil k myslienke kupit lacnejsi menej miesta zaberajuci CD transport. V minulosti som mal Sony XA50ES a SCD1 oba mechanicky vyborne stroje s tichuckymi mechanikami. Oboch som sa vsak nakoniec zbavil kvoli riziku ze to jedneho dna prestane nacitat CD a nahrady tychto optik su uz nezohnatelne alebo mozno skusat kupit na webe s rizikom ze to bude rovnako uz odsluzila optika. Tym som upustil aj od ostatnych “legendarnych” ktore su na tom v podstate uplne rovnako - optika na ne uz sa nevyraba a neda sa spolahlivo ani kupit.
V Ayone bola optika Sanyo SF HD850 ktora sa da stale kupit a fungovala velmi slusne. Tak som sa dostal k uvahe kupit Pro-Ject CD transport. Moje kriteria najlepsie splna CD Box RS ktory pouziva dosku serva od Streamunlimited Blue Tiger CD100 a optiku moze mat bud Sony KHM 313AAM alebo prave Sanyo SF HD850.
Zaujimave ze tuto optiku pouziva aj Pro-ject CD Box RS2T avsak osadenu do Streamunlimited CD 8 Pro mechaniky s doskou serva Blue tiger CD 84. Tento stroj patri aktualne k jednym z top CD transportov na trhu (podla niektorych lepsi vraj aj ako Jay’s Audio CDT2 a pouzivany v kombe s DAC-mi v cenach +5tis Eur)
https://www.suos-hifi.com/

Mechaniku CD Pro 8S pouziva aj napr Gryphon Ethos.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: ProJect CD BOX RS2 T

Příspěvek od blesk666 »

Mechaniku/optiku/servo od Streamunlimited vyuzivaju aj:
Canor CD 1.10, DCS Rossiny, Gold Note 1000mkII
Je tam pouzita StreamUnlimited JPL-2800-DMJ (suflikova verzia mechaniky s CD80 servo doskou)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět