Jak jsem nevydražil bedny...

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Jak jsem nevydražil bedny...

Příspěvek od Frogyman »

Dnes se mi stala taková příhoda, o kterou se musím podělit...
Před pár dny se objevily na ebay jedny bedny z mého užšího výběru. Stav velmi slušný (jen jeden malý ťukanec na zadní straně) a vyvolávací cena nízká. Navíc je nabízel prodejce z Anglii, u kterého jsem před časem kupoval subwoofer a tak jsem věřil, že přiznaný kiks je jediná vada na kráse. Stav jsem si ještě ověřil v rámci komunikace s prodejcem a protože vše vypadalo OK, rozhodl jsem se bedny dražit až do ceny, kterou jsem konzultoval s přítelem na telefonu...
Konec aukce včera v noci. Vše vypadalo nadějně, ještě půlminuty před koncem jsem s rezervou vedl a už jsem začal přemýšlet, jak toto před ženou obhájím... Ale najednou bum/prásk, v posledních vteřinách se přehnala smršť, kdy dva zájemci začali přihazovat a cena přeskočila mé maximum. Nu což, to se stává. Možná jsem si i trochu oddechl, že nebudu mít doma "problém" a dál jsem se věnoval poslechu. Ráno po snídani zapnu PC, kouknu co nového a nevěřím vlastním očím - objevil se inzerát, ve kterém je identická fotka jako ze včerejší dražby, jen s cenovkou o 50tis výš. Tak si říkám - no jo, zase nějaký podvodný inzerát, který zneužije fotku staženou z internetu. ... Ale pak vidím, že prodejce je nejen z CZ, ale dokonce i z Brna a uvádí i skutečné telefonní číslo. Tak to mne dostalo. To je pech. Tak mne skutečně přeplatil kšeftař, navíc ze stejné vesnice? Jsem plný emocí, tak se domlouvám s přítelem, který sehraje zájemce o bedny s tím, že je hned vezmeme. Prodejce se vymlouvá, že teď není doma, že je na dovolence a třesky plesky. Pak ale přizná barvu, že jsou to ty vydražené bedny, které ještě ani nemá doma a už je se superlativy inzeruje... tak to mne teda fakt dostalo. Tuším, že se toto dělá běžně, že je spousta překupníčků/ spekulantů a šmelinářů. Ale protože se mne toto osobně týkalo, dost mne to zaskočilo. Navíc nechápu tu náturu, že když už někdo takto kšeftuje, tak že alespoň nepočká na zásilku, aby zkontroloval skutečný stav a udělal vlastní fotky.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: Jak jsem nevydražil bedny...

Příspěvek od terahera »

Tak to je hustý :eek:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jak jsem nevydražil bedny...

Příspěvek od PavelDosko »

no jo, Brnaci ... :-)
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Jak jsem nevydražil bedny...

Příspěvek od blesk666 »

ake to boli bedne a kolko bol tvoj strop na ne co si chcel dat?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Bond 007 alias Monte

Re: Jak jsem nevydražil bedny...

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Dobrý :clap: , osobně taky přihazuji až dvě vteřiny před koncem. Důvod byl, že na aukci jsou i tzv. bílí koně a záměrně zdvihají cenu. Po zkušenostech jsem se aukcí přestal zúčastňovat a jen přímý prodej. Tvoje zkušenost je opět zas něco nového, nebo jako moje poslední, koupit za účelem náhradního dílu a pak vrátit.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jak jsem nevydražil bedny...

Příspěvek od Mark Levinson »

To je fakt síla. Oba případy, ten Monteho snad ještě horší.
Díky za sdílení, je to poučné pro všechny.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Jak jsem nevydražil bedny...

Příspěvek od Frogyman »

blesk666
Myslím, že typ beden ani ceny nejsou podstatné. Původně jsem plánoval napsat to konkrétně včetně fotek, ale pak jsem si to rozmyslel.
Borec nedělá nic nelegálního a pro nás ostatní je to poučení, že šmelináři jsou všude, je potřeba každý nákup a každého prodejce pořádně prověřovat (vyhledávání podle fotek, telefonního čísla atd) a vyplatí se si připlatit za bednu s jasným původem. Je to vždy lepší, než mít levnější bednu od šmelináře s nějakou hezkou pohádkou...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Jak jsem nevydražil bedny...

Příspěvek od Kocmeister »

Já jen k tomu přehození v posledních pár vteřinách - to je naprostý standard a stane se to v 90% případů. Je potřeba být jedním z těch, co taky přihodí v posledních pár vteřinách, jinak není šance. Druhá, lepší možnost pro lidí, kteří na to nemají nervy - napsat chlápkovi, že to od něj odkoupíš mimo ebay. Kolikrát jsou rádi, dostanou od tebe jasnou nabídku a ještě ušetří podstatných 20% za poplatek ebayi.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Jak jsem nevydražil bedny...

Příspěvek od Frogyman »

Já raději kupuji přes ebay a platím paypal, zvlášť, když není možný osobní odběr. Beru to hlavně jako jistotu a pojistku pro sebe.

Přihazování v posledních vteřinách realizuji běžně, pokud věc skutečně chci a jsem ochoten jít až na maximum, někdy i lehce za něj.
Zde ale byla jiná situace - bedny jsem nechtěl "za každou" ani za běžnou 2handovou cenu. Chtěl jsem je jen v případě, že koupím tak, že mne případná výměna střeďáků (které jsou u těchto konkrétních beden náchylné na zacházení, umístění atd) nedostane do kolen. Takže přeplacení jsem v podstatě očekával.

Nečekal jsem však, že se ty bedny během pár hodin objeví se stejnými fotkami na Bazoši a spol, jen s cenovkou +50tis nad vydraženou částku. Tedy mnohem dřív, než výherce mohl zkontrolovat stav. A to v inzerátu hýří superlativy o stavu, které ani původní majitel nepsal a tak nějak se zapomněl zmínit o ťukanci, který bedny mají. A o tom můj příspěvek je.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Jak jsem nevydražil bedny...

Příspěvek od lubos »

Ahoj Saša,
neviem aké PMC presne zháňaš, na bazos.sk som videl tento inzerát .

https://elektro.bazos.sk/inzerat/988532 ... cierna.php
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Jak jsem nevydražil bedny...

Příspěvek od Frogyman »

Vím o nich, ale cena je pro mne nezajímavá. Jedná se o model, který se dá nový koupit s výraznou slevou a tedy podstatně levněji, než za co prodejce nabízí. A pokud bych chtěl 2hand, tak jich je plný ebay za nižší cenu... Já ale uvažuji, že pokud PMC, tak spíše novější typ twenty5.26. V Anglii je několik ex demo v preferovaném provedení OAK, ale bohužel nechtějí /nesmí/ prodat mimo Anglii. Musel bych najít někoho, kdo by mi je koupil a pak poslal. Což by se asi dalo taky nějak zařídit. Má to ale zase háček kvůli DPH. Tak proto koukám, průběžně i po jiných bednách a výše uvedený případ se právě netýkal PMC.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Jak jsem nevydražil bedny...

Příspěvek od YamahaMan »

Na ebay-i si predávajúci môže nastaviť automatické prihadzovanie podľa svojej predstavy -
ak to chce predať za svoju cenu.
Tak isto to môžu mať nastavené aj ostatní kupujúci.
Ja som tak vydražil nový walkman z Kanady /automatickým prihadzovaním do mnou zvolenej výšky/....
Odpovědět