VTA Jelco Adjuster

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

VTA Jelco Adjuster

Příspěvek od Frogyman »

Šikovná základna pro všechny majitele ramínek Jelco (teoreticky i Ortofon???), kteří chtějí mít stejně komfortní seřizování VTA (a to i během přehrávání), jako má třeba Graham...
Na ebay za 149 GBP - https://ebay.us/NbYnRo


Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: VTA Jelco Adjuster

Příspěvek od lidumil »

Vypadá to zajímavě.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: VTA Jelco Adjuster

Příspěvek od valderon »

Psal jsem dotaz, zda je to kompatibilní s Ortofon RS212D. Odpověď je, že mnoho jejich zákazníků to použilo na ramena Ortofon. Ale konkrétněji neodpověděl. Tak jsem dotaz zaslal i jinému prodejci. Pokud nějak odpoví, napíšu to sem. Až budu mít trochu čas, zkusím se podívat na mé ramínko s metrem, pokud to teda zvládnu :roll:. Na základě rozměrů po změření bych to mohl taky zjistit. Pokud by to šlo, hodně bych přemýšlel. Mám trochu strach, že by to mohlo i negativně ovlivnit zvuk, přece jen je to nějaký prvek do ramene. A taky stabilbost nastavení a udržení vta mě hlodá. Holt, Graham to asi nikdy nebude. Ale možná se bojím zbytečně.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: VTA Jelco Adjuster

Příspěvek od valderon »

Tuto odpověď jsem dostal od jiného prodejce. Nejsem v angličtině profík, pokud z vás někdo přesně chápe co píše, můžete sem hodit překlad?

Hello the easy VTA fits and 18 mm shaft if you can measure the shaft of your ortofon and it is the same it will work

Google překladač říká :
Dobrý den, VTA se hodí a 18mm hřídel, pokud můžete měřit hřídel vašeho orofonu a to samé to bude fungovat

Úplně chytré z teho nésu :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: VTA Jelco Adjuster

Příspěvek od Frogyman »

Já jo... :-)
Každopádně - důležité u tebe je, jak je velká díra v těle gramce pod základnou ramínka. Musí se tam vejít toto:

Obrázek

To co ti od odpovídá je vnitřní průměr základny, který je pro Jelco i Ortofon stejný (dokonce i pro micro seiki, jak jsem zjistil já na základně, co mám doma...). Takže kompatibilní by to s Ortofon být mělo, otázkou je, zda je to kompatibilní s upevněním ve tvém gramofonu.
Tedy za mne - zeptal bych se prodejce na průměr té části, která má být zapuštěna do těla gramce a pak bych šuplerou změřil jak velkou díru tam máš ty (to zní šíleně =)) ).
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: VTA Jelco Adjuster

Příspěvek od Frogyman »

TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: VTA Jelco Adjuster

Příspěvek od whisp »

Jo tomu borcovi ta anglictina tiez moc nejde tak ked to hodi on do translatoru do anglictiny a potom ty do cestiny tak vyjde co vyslo. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: VTA Jelco Adjuster

Příspěvek od Frogyman »

Asi to bude tím, že je výrobce je Portugalec...
Podle této diskuze by to mělo být OK a protože je výroba přes rok, jsou vychytány i původní dětské nemoci.
https://www.hifisentralen.no/forumet/vi ... tugal.html
Já mít Ortofon, tak neváhám, ten luxus při nastavování VTA je neskutečný. Zvlášť, když člověk občas mění či testuje přenosky. :cool:
Musím zasurfovat, zda se něco podobného nedělá i pro SME :mrgreen:

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: VTA Jelco Adjuster

Příspěvek od aretax »

Ramienka Ortofon 212 a 309 vyrába pre Ortofon Jelco, jednoznačne to musí pasovať. Uchytenie ramienok Ortofon a Jelco je SME, podľa mňa by o malo pasovať aj k ramienkam SME.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: VTA Jelco Adjuster

Příspěvek od valderon »

Tak jsem to objednal k ramenu Ortofon RS212D. Bohužel to nepasuje. Ale je to pěkně udělané. Věřím, že to funguje fantasticky.
Pokud by o to měl někdo zájem, ať se mi ozve, ale co nejrychleji, jinak to posílám zpět. Více soukromou zprávu , telefon..
Odpovědět