Isotek Syncro Evo3

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Yngwie »

Nemá někdo náhodou tento DC filtr? Nejlépe z MSK na zapůjčení? Ayon je nějaký citlivější na stejnosměrnou složku v síti asi. Dík
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od valderon »

Nebo filtr od NA, ten má taky DC filtr. Na zkoušku by to mělo stejný efekt...?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše:Ayon je nějaký citlivější na stejnosměrnou složku v síti asi..
Jak se to projevuje?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Yngwie »

Na zkoušku určitě. Spíše jsem mířil k řešení typu Syncro, protože jej podle mého Renown navrhl velmi dobře. Ještě lepší jsou filtry Vibex, ale tyhle u nás nikdo podle mě nemá.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:
Yngwie píše:Ayon je nějaký citlivější na stejnosměrnou složku v síti asi..
Jak se to projevuje?
Brum z repro ... lze slyšet pouze s uchem na repro. Normálně ne. Zřejmě se tam někde naindukovalo stejnosměrné napětí. Rozvody v bytovce jsou zlo. Já sice mám měď a samostatný přívod pro hračky, ale zbytek mimo byt je ve stavu, že škoda mluvit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Dieter Burmester »

No ja nevim, tech pricin muze byt spousta :-?
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od JAPEX »

Já tedy nevím, ale stejnosměrná složka v síti zatěžuje především trafo - a to potom bručí (samo o sobě) jako o závod. Ale do zesilovačů/elektroniky se to z mých zkušeností už nedostává, lépe řečeno se to neprojevuje. Já bych to spíše přičítal zemní smyčce...někde je něco uzemněno 2x :-?
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od valderon »

Myslím, že je dobré začít filtrem. Pokud to nezabere, je možné, že je problém i v lampach(ě). Když jsem měl lampy (předek i koncak), tak bylo důležitý i jak byly komponenty kolem koncaku poskládané, protože se ovlivňovaly trafa a brum byl na světě. Ale to má Ayon asi dobře vyřešené..
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Yngwie »

Jasně i to je možné. Doposud jsem měl od podobných problémů pokoj :mrgreen:. Vyzkouším oddělovák, DC filtr a mrknu jestli něco není na zemnících kolíkách. Lampy to nebudou, ty se většinou projevují jinak ... tipuji tu smyčku či DC. Objevilo se před několika dny :-|
Naposledy upravil(a) Yngwie dne 08 kvě 2019 21:34, celkem upraveno 1 x.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od valderon »

Jo a ještě jsem si vzpomněl, ten rca kabel, jaký má koncovky? Protože jsem řešil brum s kovovou koncovkou, byly dost blízko u sebe a bylo to špatně..
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Yngwie »

Kovové koncovky Acoustic Revive ... na konci jsou blízko sebe a na preampu taky, ale pořád je tam 1,5 cm místa ... na to bych nesázel, ale jiné kabely vyzkouším taky:) ... ono ten brum není nějak zásadně rušivý, ale je tam ... když si dam ucho na repro, tak to tam to je teď a nebylo :roll: Já potřebuji mít absolutní ticho ... možná jsem pacient taky.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak si sedni pri poslechu na sedacku a to absolutni ticho mas :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Yngwie »

Tak jsem nad tím amatérsky uvažoval, nemohl by být problém v tom, že vchodové rozvody jsou podle starší normy (TN-C?) a mi se na může na PE vodiči indukovat nějaké smetí typu stejnosměrné složky? Kdyby to tak bylo, tak mi asi samotné Syncro nepomůže. Každopádně okolo 2 ranní je to významným způsobem menší ten brum. Už to vidím, bude potřeba Isotek Syncro + P-1230 :D
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Prostě to chce vyzkoušet, jestli je příčinou opravdu nečistota elektřiny (v jakékoliv formě). Protože to může být i úplně jiný problém.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Mark Levinson »

Yngwie píše:Jasně i to je možné. Doposud jsem měl od podobných problémů pokoj :mrgreen:. Objevilo se před několika dny :-|
Napadlo mne, zkus si projít co doma přibylo za elektropřístroje v poslední době. Když píšeš, že se to objevilo poslední dny, tak možná nějaký nekvalitní výrobek (lampička, hodiny, chůvička nebo něco co má adaptér apod.) co přibyl v domácnosti by to mohl dělat.

Jinak vlákno bych spíše nazval "Problémy s brumem" než "Isotek Syncro Evo 3".
Mark Levinson
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od lubos »

Peter máš ešte aj preamp Leben. Ja len či by si ho na test nezamenil do zostavy namiesto Accuphase preampu, som zvedavý čo zanieslo ten jemný brum, možno to nesúvisí s Ayonom.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Vinco »

Ten Ayon uz mate nejaky ten den, ten brum sa objavil az teraz ?
Ci predtym ste si ho neuvedomil ?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Yngwie »

Vyřešeno skrze XLR kabely ... USB z Lumina U1 zanášelo brum do Ayonu. Po přepnutí na AES/EBU je o stupeň lepší. Podobně signálové kabely. Hloupé je, že Ayon je lepší na RCA :D ... teď budu muset najít nějaké vhodné kable, kterým jsem se vyhýbal :mrgreen: Aspoň jsem se dokopal zkontrolovat a vyčistit všechny kontakty :oops:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jakože když propojíš Ayona s Accu předzesem XLR kabely, tak je to horší než za pomoci cinchů? :shock:
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od valderon »

Přesně tak to chápu i já. A myslím si, že to tak i je. Ayon od začátku dělal své stroje s cinch. Až později začal "montovat" i xlr konektory, protože to zákazníci chtěli. Ale slyšel jsem už od pár lidí, že cinch je u Ayona lepší. Tak jsem sám zvědavý, co Yngwie odpoví
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Yngwie »

Ten design Ayonu je takový zvláštní ... je tam jedna lampa 6H30 a druhá 5687. Třeba AR CD9 má 2x6H30 na každém kanálu, čemuž rozumím ... otázkou je, jestli tam nedochází k nějaké symetrizaci signálu až před výstupem, což by asi moc dobré nebylo. Nicméně zásadní problém to není, zvuk je minimálně jiný a ty rozdíly jsou spíše pocitové. Rovněž odlišné kabely mohou hrát významnou roli.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od lubin »

Brum může pouštět i po čase samotná lampa...pozor na to...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Isotek Syncro Evo3

Příspěvek od Yngwie »

lubin píše:Brum může pouštět i po čase samotná lampa...pozor na to...
Tohle nejsou lampy. Brum byl závislý na denní době a byl konstantní u různých poslechových hlasitostí. Řešením je kombinace symetriky a oddelovaciho trafa ... pak už ani uchem na repraku nic neslyším. Možná si nějaký soused koupil nějaký hnusne spotřebič.
Odpovědět