MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Jiri »

terahera
Můžeš sem prosím dát nějaké foto tvých MegaAcoustics Corner Bass Trapů? Na webu jsou pouze přední pohledy a mě by zajímal i pohled z boku a zadní strana.
Jinak to vypadá hodně zajímavě jak na pohled, tak i podle grafu účinnosti a to při velice kompaktní velikosti.

https://www.muziker.cz/mega-acoustic-cb ... 0-hz-alder
https://www.relaxin.cz/basova-past-bass ... ries-orech
basstrap.jpg
měření basstrapu.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
terahera

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od terahera »

Tak vkládám foto,za kvalitu se omlouvám,foceno narychlo mobilem,na pořádný foťák mi nezbyly prachy,vše jsem utratil za hifi :smile:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Jiri »

Dík moc za fotky.
Takže díry jsou jen v přední pohledové části? Jaká je cca hmotnost?
Vypadá to opravdu hodně profi a věřím, že funkční. Kolik jich máš v poslechovce? Předpokládám, že 2ks v rozích za repro.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
terahera

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od terahera »

Váha je kolem 20kg,mám zatím jen dva kusy za repro,objednal jsem je na zkoušku a budu objednávat další dva,které příjdou na ty stávající.Dál půjde pryč stěna z akustické pěny a mezi repro budou difuzory a za repro absorbery od stejné značky ve stejném odstínu,vše dřevo :angel:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Frogyman »

Máro, neplánuješ pořizovat i tento? Docela by mne zajímal.

https://www.muziker.cz/mega-acoustic-fi ... y-diffuser

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Jiri »

terahera
Tak to vypadá jako skvělé řešení, držím palce. :thumbup:
Myslím, že to bude největší upgrade, jaký si kdy v HIFI udělal a posuneš se hodně vysoko.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Overgrounder »

Máro, naprosto schvaluji a částěčně si i inspiruji. Pokračuj, sdílej... Těším se na další pokroky... :thumbup:
Tohle je mnohem efektivnější zábava než hrátky s kabely - uvidíš :-)
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Pytell »

Připomíná mi to boomkilery od Martina V. ale bez špuntů . Na obrázku to vypadá pěkně a cena je zajímavá.
terahera

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od terahera »

Jj,už se moc těším na realizaci,doufám,že co nejdřív,budu pak postupně informovat a vkládat foto.Akorát škoda toho molitanu,co strham,kurnik to mohlo být piv :lol:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Pytell »

Máro, také jsem ze stěn strhával Vicoustic , ( už nikdy více ), bohužel to šlo i ze šukem , velitelka mi tenkrát říkala , že jsem blázen, vše se začistilo a akustika od M. Vitvara nemá chybu.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nějaká negativní zkušenost co se Vicousticu týče? :shock:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Overgrounder »

Přesně to samé mohu potvrdit. Jak z vlastní domácí zkušenosti, tak po včerejším vzorkovém poslechu u Mirka - tímto děkuji. Výhoda boomkilleru spočívá v tom, že se ladí přesně na problematické frekvence v dané místnosti. Tento odkazovaný bude působit plošně. Nicméně, je opravdu hezky provedený. V Marove místnosti sedne jak "autocenzura" na hrnec :thumbup:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
terahera

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od terahera »

Pytell píše:Máro, také jsem ze stěn strhával Vicoustic , ( už nikdy více ), bohužel to šlo i ze šukem , velitelka mi tenkrát říkala , že jsem blázen, vše se začistilo a akustika od M. Vitvara nemá chybu.
Mirku,ty jsi teda kanec,jestli čtu dobře :clap: ,při strhávání tedy zkusím praktikovat stejně :smile:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Pytell »

Nějaká negativní zkušenost co se Vicousticu týče? :shock:

Ale né, vypadá to velice hezky, ale účinnost minimální, měl jsem basové pasti, difuzory a zůstal jen na stropě ( opět přilepený , tzn. by to šlo i ze štukem ), mám ho na stropě , plní svoji funkci, ale musel jsem natřít, disperzní barvou , dost pohlcoval střední pásmo, nyní spokojenost.

Máro, měl a mám na stropě přilepené origo lepidlem od Vicousticu, za bednama když jsem strhával, šel štuk pryč až na panel.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Jiri »

Já jsem si teď pořizoval 2ks difuzorů PM-8KLU z Relaxin.cz (no difuzory to moc nejsou, spíš absorbér, což chci právě na zeď za poslechové místo kvůli nežádoucím odrazům) a tedy mě vůbec nenapadlo to lepit přímo na zeď ale hned jsem si nechal nařezat překližku 60x60cm a nalepím to na ni a tu teprve pověsím na vruty na zeď. Výhodou je možnost zkoušení různých akustických prvků na různých umístění.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Tinariwen »

Jiri aká je to farba podľa vzorkovnika tohto difúzora?

https://www.relaxin.cz/difuzor-pm-8klu- ... x60x6-5-cm

Banánovník to asi nie je , akokeby sa prelinali dve varianty farieb. Totiž presne tá ktorá je na obrázku by mi farebne vyhovovala..
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Jiri »

Tinawaren
Nevím jaká je to barva na fotce. Já bral provedení "buk" a je to světlejší než na té fotce. Zkus jim napsat do Relaxinu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Lilian
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2012 18:43
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Lilian »

Chlapi, ta rohova pasca ma v sebe nejaku vypln?

Alebo je to dute s prieckami?

Dakujem,
BRYSTON Speakers - A2, Amini, AC1 mini
AV preamp - Bryston SP2
SW- AudioPhysic MINOS, REL S2
Power amp. (BV PA300sse)
Lilian
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2012 18:43
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Lilian »

Pozeram ine druhy , napr. AcouSTAND - Bean.

Vadi mi na vsetkych do jednoho obsah mineralnej vlny/vaty.

Preco nepouziju trebarz Konope?

Neviete prosim, aku hustotu maju tie vyplne?

Nasiel som vyrobcu Konopnych lisovanych izolacii s hustotou dosky 30 az 100 kg/m3 , plnili by funkciu?
BRYSTON Speakers - A2, Amini, AC1 mini
AV preamp - Bryston SP2
SW- AudioPhysic MINOS, REL S2
Power amp. (BV PA300sse)
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od T101 »

Proč nepoužívají konopné, netuším. Nabízí se otázky jako cena? Nebo jiné zvukově izolační vlastnosti?

Kdybych při výrobě absorberů narazil na konopnou vatu, nejspíš bych ji vyzkoušel.

Hustota se doporučuje 30 až 45 kg/m3

Já mám tuto minerální 30 kg/m3 https://www.isover.sk/produkty/isover-orsik
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Lilian
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2012 18:43
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Lilian »

Tak ja som na skusku zobral drevovlaknitu flex 36, izolaciu s hustotou 60kg/m3

https://tepore.sk/portfolio-item/steico ... 65d37-d0db

Maju v ponuke aj spominane konope, to ma hustotu 30-35kg/m3, cize zhruba tolko ako tvoja verzia vaty.

https://tepore.sk/portfolio-item/konope ... 65d37-d0db

Cennik je na stranke dostupny, predaj je po balikoch. cca 3 -4 ks v baliku format 120*60*xx
BRYSTON Speakers - A2, Amini, AC1 mini
AV preamp - Bryston SP2
SW- AudioPhysic MINOS, REL S2
Power amp. (BV PA300sse)
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: MegaAcoustics Corner Bass Trap CBT

Příspěvek od Jiri »

Pokud chceš absorbéry vyloženě na basy, tak bych doporučil spíš jít cestou laděných kmitacích panelů nebo laděných Helmholtz rezonátorů.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Odpovědět