Stereo se subwoofer(y)

Diskuze o reprosoustavách.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 14 led 2024 09:42
Fidji99 píše: 14 led 2024 08:44
zappa píše: 14 led 2024 08:25
Na stereo poslech.
Je mi jasne, ze nestavias kino ;-) .

Ale skor, aky problem riesis - Horning Agalma asi nepotrebuje pridat Hz smerom dole, preto sa pytam.
Problém není.Kvalitního basu není nikdy dost, i když repro jdou hodně dolů, moje obrovská místnost by subwoofery zvládla. :?:
Tak potom zabudni na komercne hifi znacky.
Co chces je absolutny subwooferovy highend - Ascendo. Lepsie ako suby od YG alebo Magica.Nie lacne, ale velmi velmi velmi dobre, Muzikalne, rychle, vlastne menice. Absolutny top.

Ja mam v plane, ked Trinnov vyda update a podporu infra subov (nemylit si s butt-kickermi) - cize suby co su optimalizovane hrat od 10- 30Hz, tak mam uz dohodnute 2 ks 24 palcovych. Iny svet.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Jano hifista píše: 14 led 2024 09:22
Fidji99 píše: 13 led 2024 22:28 umik je mikrofon. nic viac. potrebujes REW (program) ktorym si zmeras sub a miestnost. no a potom potrebujes nieco, kde tie filtre nahras - minidsp flex alebo 2x4 HD. Len to uz treba dost presne vediet co robis, alebo teda si povedat ze sa chces naucit.

Preto by som sa zameral na suby, co maju DSP uz v sebe - napr. aj to B&W. Ja z vlstnej skusensoti mozem odporucit znacku Martinlogan, ktora ma velmi dobry korekcny software.
Aha cize ak som spravne porozumel,tak miniDSP sa prepojí medzi zosilovacom a subwoferom ? A namerane udaje sa do neho nahraju ?

Co sa tyka inych znaciek subwooferov s DSP aky by si doporucil k mojim BW 702 s2 ? Miestnost je tych 30m2.

zatial vdaka
Ja som k plnej spokojnosti v 32m2 pouzival tieto:, ozvi sa do Sukr spravy mailu, ked ta to zaujima. Velmi kvalitne, nizke skreslenie, moznost nastavit cez telefon, alebo si dokupit mikrofon a pouzit Windows profi program.

https://martinlogan.com/en/product/dynamo-1600x

alebo toto:

https://martinlogan.com/en/product/dynamo-1100x
Naposledy upravil(a) Fidji99 dne 14 led 2024 10:05, celkem upraveno 1 x.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 14 led 2024 09:58
zappa píše: 14 led 2024 09:42
Fidji99 píše: 14 led 2024 08:44

Je mi jasne, ze nestavias kino ;-) .

Ale skor, aky problem riesis - Horning Agalma asi nepotrebuje pridat Hz smerom dole, preto sa pytam.
Problém není.Kvalitního basu není nikdy dost, i když repro jdou hodně dolů, moje obrovská místnost by subwoofery zvládla. :?:
Tak potom zabudni na komercne hifi znacky.
Co chces je absolutny subwooferovy highend - Ascendo. Lepsie ako suby od YG alebo Magica.Nie lacne, ale velmi velmi velmi dobre, Muzikalne, rychle, vlastne menice. Absolutny top.

Ja mam v plane, ked Trinnov vyda update a podporu infra subov (nemylit si s butt-kickermi) - cize suby co su optimalizovane hrat od 10- 30Hz, tak mam uz dohodnute 2 ks 24 palcovych. Iny svet.
Už si zkoušel Perlisten?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 14 led 2024 10:05
Už si zkoušel Perlisten?
Ano, velmi vazne som minuly rok zvazoval prejst na Perlisten kompletne. Ich repraky su vynikajuce . Bol som na navsteve, kde bola kompletna instalacia Perlisten, tiez optimalizovane na multikanalovu hudbu, klasiku. AKurat pri takej tazsej hudbe, tam ta basova energia trochu chybala, aj ked tam boli 4ks tych najvacisch subov od Perlistenu.

ja budem mat 2 ks tohto:

https://www.aia-cinema.com/products/sub ... ealed.html

extremne rychle, kontrolovane basy bez naznaku kompresie, nic lepsie co sa tyka subov som v zivote nepocul.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 14 led 2024 12:52
zappa píše: 14 led 2024 10:05
Už si zkoušel Perlisten?
Ano, velmi vazne som minuly rok zvazoval prejst na Perlisten kompletne. Ich repraky su vynikajuce . Bol som na navsteve, kde bola kompletna instalacia Perlisten, tiez optimalizovane na multikanalovu hudbu, klasiku. AKurat pri takej tazsej hudbe, tam ta basova energia trochu chybala, aj ked tam boli 4ks tych najvacisch subov od Perlistenu.

ja budem mat 2 ks tohto:

https://www.aia-cinema.com/products/sub ... ealed.html

extremne rychle, kontrolovane basy bez naznaku kompresie, nic lepsie co sa tyka subov som v zivote nepocul.
Já chápu tvé příspěvky ohledně subů, které se spíše soustředí na video prezentaci s mírným přesahem do audia. Perlisten se prý hodí spíše do audio sestav zabývající se klasickým stereo poslechem. Dle slov některých odborníků, ne prodejců, se Perlisten liší oproti ostatním výrobcům zvláště v subech s 15kami, prý jsou to první suby z 15, které hrajou tak rychle jako 12ky přitom mají učinnost 15tek, jsou však stejně přesné a rychle reagující na změny jak 12ky, a jdou přitom dostatečně hluboko pro 99% hudby. Muj kamarád si je na základě těchto postřehů zakoupil, a je opravdu víc než štastný v jeho audi sestavě. I přes velký objem jeho reprosoustav se změnila prezentace hudby víc než očekával a nejen v basové sekci, ale celkově ve všech spektrech. Pro kino jsou jak říkáš zřejmě Ascendo lepší, jdou hlouběji a mají velkou účinnost potřebnou právě pro ty mega scény v akčních filmec. Jinými slovy, Perlisten mají výhodu v tom, že nemají propady na vyšších basech, které jsou důležitější pro hudbu více než v domácím kině kde se klade větší důraz na hluboké tony.
Já nejsem odborník na suby pro hudbu ani pro domácí kino, jen předávám informace od kamaráda, který se této problematice též věnuje velmi do hloubky, a docela mu v tomto věřím. Nerad bych tu vyvolával nějaké kontroverze, ale je dobré si trochu upřesnit, že opravdu rozdíly v použití subů v audio vs domácí kino opravdu jsou. Každý at si pak vyzkouší, co v jeho aplikaci je vhodnější a co ne. Věřím, že Ascendo jsou pro tebe určitě vhodnějí než Perlisten, a mám radost, že tvůj systém pak bude co se týče basů dokonalý a vyřešeno. :thumbup: To já teprve začnu zkoušet, jestli jsou suby pro mne řešením nebo ne. Předpokládám, že velká místnost by suby mohla potřebovat, uvidíme.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 15 led 2024 12:01
Fidji99 píše: 14 led 2024 12:52
zappa píše: 14 led 2024 10:05
Už si zkoušel Perlisten?
Ano, velmi vazne som minuly rok zvazoval prejst na Perlisten kompletne. Ich repraky su vynikajuce . Bol som na navsteve, kde bola kompletna instalacia Perlisten, tiez optimalizovane na multikanalovu hudbu, klasiku. AKurat pri takej tazsej hudbe, tam ta basova energia trochu chybala, aj ked tam boli 4ks tych najvacisch subov od Perlistenu.

ja budem mat 2 ks tohto:

https://www.aia-cinema.com/products/sub ... ealed.html

extremne rychle, kontrolovane basy bez naznaku kompresie, nic lepsie co sa tyka subov som v zivote nepocul.
Já chápu tvé příspěvky ohledně subů, které se spíše soustředí na video prezentaci s mírným přesahem do audia. Perlisten se prý hodí spíše do audio sestav zabývající se klasickým stereo poslechem. Dle slov některých odborníků, ne prodejců, se Perlisten liší oproti ostatním výrobcům zvláště v subech s 15kami, prý jsou to první suby z 15, které hrajou tak rychle jako 12ky přitom mají učinnost 15tek, jsou však stejně přesné a rychle reagující na změny jak 12ky, a jdou přitom dostatečně hluboko pro 99% hudby. Muj kamarád si je na základě těchto postřehů zakoupil, a je opravdu víc než štastný v jeho audi sestavě. I přes velký objem jeho reprosoustav se změnila prezentace hudby víc než očekával a nejen v basové sekci, ale celkově ve všech spektrech. Pro kino jsou jak říkáš zřejmě Ascendo lepší, jdou hlouběji a mají velkou účinnost potřebnou právě pro ty mega scény v akčních filmec. Jinými slovy, Perlisten mají výhodu v tom, že nemají propady na vyšších basech, které jsou důležitější pro hudbu více než v domácím kině kde se klade větší důraz na hluboké tony.
Já nejsem odborník na suby pro hudbu ani pro domácí kino, jen předávám informace od kamaráda, který se této problematice též věnuje velmi do hloubky, a docela mu v tomto věřím. Nerad bych tu vyvolával nějaké kontroverze, ale je dobré si trochu upřesnit, že opravdu rozdíly v použití subů v audio vs domácí kino opravdu jsou. Každý at si pak vyzkouší, co v jeho aplikaci je vhodnější a co ne. Věřím, že Ascendo jsou pro tebe určitě vhodnějí než Perlisten, a mám radost, že tvůj systém pak bude co se týče basů dokonalý a vyřešeno. :thumbup: To já teprve začnu zkoušet, jestli jsou suby pro mne řešením nebo ne. Předpokládám, že velká místnost by suby mohla potřebovat, uvidíme.
Poviem ti to takto - Perlsiten je Mola-Mola

Ascendo je Aries Cerat.

Kludne si kup Perlisteny. Ked budes mat v zivote sancu pocut Ascenda tak pochopis o com hovorim. Rozdiel pre kino je tak 10%, rozdiel pre hudbu tak 50%. Ale v pohode, ani Mola-Mola neni uplne zly DAC.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Vienna »

Kdyztak me opravte, jestli se pletu:
Perlisten D15s - 5500 liber
Ascendo 24 Sub - 15500 liber
Nebo se divam blbe?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od zappa »

Fudji. kde je možno slyšet Ascendo? Protože chápu, že vše co píšeme je jen mudrování do doby než si člověk ověří a vzkouší jak to vlastně je. Proto to ber ode mne jako mudrování o subech, jedna paní povídala. :smile: Nicméně, aby tvůj názor byl plnohodotný, bylo by potřeba říct, slyšel jsem Ascendo na této audio sestavě a poslouchali jsme toto a toto. Muj názor je proto takový jaký je. To samé o Perlisten. A úplně nejvíc by bylo přímé srovnání na stejné sestavě ze stejnou hudbou, pak by to mělo větší vypovídající hodnotu. Já třeba slyšel Molu a Pacific na stejné sestavě.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Ked ti poviem, ze som to pocul s Ascendo Black Swan Berylium, v miestnosti od Oficina Acustica, tak ti to aj tak nic nepovie. [len napoveda - druha “mala” zostava toho cloveka je Magico M6] To bolo prvykrat. Vtedy som pochopil, ze s mojimi 8 x 15palcovymi submi od MartinLogan som rovnako na smiech ako ked niekto pride na zraz BMW M5 s 15rocnou 320d "v emku tuning"

Tiez to bola zostava optimalizovana na posluch klasickej hudby v multikanale a koncertov, nie az tak kino [preto tie Black Swany BE] a teda prvykrat v zivote som mal pocit - toto uz je rovnako dobre ako nazivo. Ked mi pustili koncert Norah Jones z jazzoveho klubu - ako nazivo, ked Gilmoura s Pompei - ako nazivo a ked Mahlera - ako nazivo s Concertgeboouw. Neprehanam.

Proste tie 24ky dokazu posunut take mnozstvo vzduchu, ze by si si musel kupit tak 20 Perlistenov, aby si sa tomu co len priblizil. A to je to co sa neda opisat. To je ten rozdiel medzi Toppingom a lampizatorom - na papieri skoro rovnako, ale v skutocnosti uplne iny vnem.

Ale ja nikoho nepresviedcam, myslim, ze tato konverzacia uz splnila zmysel - vies ze existuje firma Ascendo, o ktorej si nejaky fidji mysli ze robi najlepsie suby na svete.

kup si tie perlisteny, aspon sa budes mat za nejaku dobu, ked sa ti suby osvedcia moct posunut. Budes mat radost z Perlistenov ked ich kupis, potom ked sa ich zbavis a potom ked budes mat to najlepsie. 3x radost namiesto jeden krat.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Vienna píše: 15 led 2024 13:18 Kdyztak me opravte, jestli se pletu:
Perlisten D15s - 5500 liber
Ascendo 24 Sub - 15500 liber
Nebo se divam blbe?
top model perlisten je d215s s 2 menicmi, cca 9-10k cennikovky.

a ano Ascendo v aktivne je za cca 15k. Len pozor, to nie je klasicke “a teraz kolko to stoji naozaj” ako v hifi. Tolko to stoji naozaj. Ale top verzia je pasiv s externym 10.000W zosikom. 32 palec stoji este o 5k viac.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od zappa »

Officina Acustica. The worlds best performance AV interiors for home and studio. Proudly designed and manufactured in Italy.


Nezlob se na mně Fidji, ale zase ta Oficina Acustica se specializuje na audio-video a multikanál, ne na stereo. Pořád se tu bavíme o tom, že posuzuješ suby dle toho jak hrají v tvém hlavním oboru, a tím je multikanál a domácí kino. Tady ani nejde o to jestli chci koupit Perlisten nebo Ascendo. Pokud budu moci vyzkoušet Ascendo 24 oproti Perlisten 15 tak to by bylo fajné, ale to se asi těžko stane. Nicméně musím říct, že kdyby všechno co existuje na Qobuzu a Tidalu bylo ve formátech pro multikanál a AV tak bych se snažil o to samé. Tyhle interiery domácích kin a zvuk je opravdu neskutečná paráda, a nedivím se, že si tomu propadl. Bohužel je to jinak, většina nahrávek je ve stereu, a proto většina z nás tady na fóru jede ve stereo hifi/highendu. Já se skláním před tebou jak si tuníš své domácí kino s ohromujícími zkušenostmi a technickými znalostmi s oboru. Asi jsem ti neměl zasahovat do vlákna, když tomu pramálo rozumím, a za to se omlouvám.Chtěl jsem jen radu ohledně subů, a tu jsi mi dal, děkuji. Moc rád bych tě opět navštívil, u tebe to byl opravdu zážitek. Tentokrát bych přijel bez dětí, a na delší čas než jen na skok na cestě na dovoloneou. :smile: Rád bych si u tebe užil koncerty některých kapel či oblíbený film, je to vskutku paráda a prostě nezapomenutelné. Bylo by super, kdybys měl už Ascendo. Co si ale vzpomínám tak i onehdá, to bylo neskutečná síla, a pokud by to mělo být jěště víc intenzivní, měl bych z toho už možná i strach. :smile: O ouška se musí pečovat, když chceme slyšet co nejdéle, a ty basy u tebe, rány jak z děla, akční scény,z kterých ti jde hlava kolem, uff. Je to pár let, co jsem také poslouchal hodně nahlas, to už dávno není, dnes díky Horning Agalme poslouchám tak 80db a je to paráda, a i když poslouchám kolem 60db tak o nic nepřicházím, slyším vše dokonale, každý detail, tembr nástrojů se hlasitostí nemění, dostává mne to do stavu jakési beztíže, to je pak mazec. Proto také dokáži poslouchat dlouhé hodiny, a objevovat spoustu úžasné hudby.U domácího kina jde spíše o intenzivní audio vizuální zážitek u kterého snad ani nemůžeš úplně vypnout, nebo se dostávat do stavu nirvány tak jako u poslechu pouze stereo audia. Ale co si budeme povídat, domácí kino bych také moc rád měl, dovedu si představit, pustit si občas jako bonus skvělý filmek nebo koncert v multikanále, to opravdu jo. Jestli někdy zbohatnu, což se asi nestane, tak bych si rád nechal od tebe nebo od Oficina Academica či podobné firmy takové kino udělat, byla by to velká paráda. Děkuji za trpělivost při čtení o subech od člověka, který s nimi nemá žádně zkušenosti. Někdy na viděnou u tebe.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od zappa »

Ascendo
Demo-Kino_2015_02.jpg
Demo-Kino_2015_04.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

zappa píše: 16 led 2024 18:49 Nezlob se na mně Fidji, ale zase ta Oficina Acustica se specializuje na audio-video a multikanál, ne na stereo. Pořád se tu bavíme o tom, že posuzuješ suby dle toho jak hrají v tvém hlavním oboru, a tím je multikanál a domácí kino.
Som tu kratko ale tiez mi to takto pripada.Vazim si u neho skusenosti ake ma,ale napr.jeho averzii voci REL-u nerozumiem :roll:
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Vienna »

Ja Fidjimu v tomto celkem rozumim. Doby, kdy mit solidni subwoofer znamenalo mit REL nebo Velodyne, jsou minimalne deset let pryc. Obe firmy zaspaly a dnes je dost lepsich alternativ. AV vyrobci to dotahli a nove firmy (jako zmineny Perlisten) se objevily. Nevidim duvod, proc by se dokonale zaintegrovany sub nebo deset v domacim kine nedal pouzit na stereo. Ve finale si to muze clovek vzdycky predprogramovat a na stereo pridat/ubrat dle libosti. Od toho to ma DSP engine a dalsi ficury. Taky plati, ze blbe zaintegrovany Ascendo bude hrat blbe, bez ohledu na to, jaky ma potencial. Pak ho odstreli i prumerny REL. Fidji to implementovat umi a ma na to prostredky (casove i financni), tak je logicke, ze se snazi vystriskat ze vseho co nejvic.
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

Vienna píše: 16 led 2024 20:21 Ja Fidjimu v tomto celkem rozumim. Doby, kdy mit solidni subwoofer znamenalo mit REL nebo Velodyne, jsou minimalne deset let pryc. Obe firmy zaspaly a dnes je dost lepsich alternativ. AV vyrobci to dotahli a nove firmy (jako zmineny Perlisten) se objevily. Nevidim duvod, proc by se dokonale zaintegrovany sub nebo deset v domacim kine nedal pouzit na stereo. Ve finale si to muze clovek vzdycky predprogramovat a na stereo pridat/ubrat dle libosti. Od toho to ma DSP engine a dalsi ficury. Taky plati, ze blbe zaintegrovany Ascendo bude hrat blbe, bez ohledu na to, jaky ma potencial. Pak ho odstreli i prumerny REL. Fidji to implementovat umi a ma na to prostredky (casove i financni), tak je logicke, ze se snazi vystriskat ze vseho co nejvic.
Domace kino je domace kino a stereo je stereo.Ja by som domace kino nechcel.Skor fakt kvalitne stereo.Keby boli tak super na stereo tie znacky ako napr.martin logan,tie take atypicke repro,tak to ma doma kazdy tretí hifista.Zatial ale evidujem skor take veci ako Kef reference 3 ci 5 alebo Bowers,Estelon,ci ten REL co sa tyka SW.Rockport avior ci ultra high end typu YG acoustic,ci Kharma co su už spička.Alebo take veci,ako Vitus audio ci Dan D'Agostino ci Pilium.A vobec kde na high endovych vystavach mas nieco zo znaciek domaceho kina ?
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Vienna »

Ja psal o subwooferech. Ne o D'Agostinu nebo Vitusu.
Na vystavach se suby pouzivaji spis vyjimecne a spis spatne. Kdyz je nekdo ma odvahu pouzit, je obvinen, ze pouziva berlicky, aby to hralo. A kdyz je i presto pouzije, tak je v drtive vetsine nastavi tak hloupe, ze se to neda poslouchat. I kdiky tomu vznikaji myty o nemoznosti pridat suby do sterea. Kdyz se to ale povede, je to pecka. To nenahradis libovolne velkymi bednami libovolne znacky.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 16 led 2024 18:49 Officina Acustica. The worlds best performance AV interiors for home and studio. Proudly designed and manufactured in Italy.


Nezlob se na mně Fidji, ale zase ta Oficina Acustica se specializuje na audio-video a multikanál, ne na stereo. Pořád se tu bavíme o tom, že posuzuješ suby dle toho jak hrají v tvém hlavním oboru, a tím je multikanál a domácí kino. Tady ani nejde o to jestli chci koupit Perlisten nebo Ascendo. Pokud budu moci vyzkoušet Ascendo 24 oproti Perlisten 15 tak to by bylo fajné, ale to se asi těžko stane. Nicméně musím říct, že kdyby všechno co existuje na Qobuzu a Tidalu bylo ve formátech pro multikanál a AV tak bych se snažil o to samé.
Oficina robi nekompromisne miestnosti na mieru. Oni nperedavaju ziadnu elektroniku ani nic, len akusticke riesenia. Specializuju sa na room-in-room rieisenia, ze ti v princioe vstavaju miestnost do nejakeho priestoru no a este si potrpia na to, aby to aj vyzeralo. Ten clovek, co som o nom pisal, mal takto multikanal a este aj stereo posuchovku. A ta bola urobena normalne ze na mieru, vcitane akusticky optimalizovaneho kresla, kompletneho odrusenia a neboli tam 2 rovnobezne steny.

A jasne, ze vacsina zakazok su high-end kina a studia, lebo tam sa tocia peniaze.

To je trochu nedorozumenie - ascenda su skvele suby prave na stereo, lebo su rychle, maju nulovy group delay a ziadne skreslenie. To je to co potrebujes na stereo. Exponcialne pridavat energiu kazdu oktavu dole. Ono sa to nezda, ale v stereo hudbe je cela informacia o priestore pod 30Hz, aj ked njahlsia struna basy ma 40Hz. Treba pocut, ked buchne kopak alebo ked sa uplne rozvinie priestor, v ktorom bolo nahravane.

Urcite sa zastav, odkedy si bol u mna, v zostave sa vymenilo v podstate vsetko, okrem Trinnovu. A hlavne som sa s Trinnovom naucil pracovat tak, ze z neho uz vidm vytihanut tak 90% potencialu. Uplne zmenena akustika, hlavne repro, zosik, dac.

Este ka Ascendam - tam su vynimocne fakt tie 24ky a 32ky, kde si menicelronia sami. Tie 50ky a 80ky, to uz je taky extrem, pre fakt ultra-highen kina, preto jeden menic (nie sub) stoji 150.000. Tiez by si bol prekvapeny, ako hraju tie ich black swan horny s beryliovym vyskacom.
Naposledy upravil(a) Fidji99 dne 16 led 2024 22:57, celkem upraveno 1 x.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Jano hifista píše: 16 led 2024 18:56
zappa píše: 16 led 2024 18:49 Nezlob se na mně Fidji, ale zase ta Oficina Acustica se specializuje na audio-video a multikanál, ne na stereo. Pořád se tu bavíme o tom, že posuzuješ suby dle toho jak hrají v tvém hlavním oboru, a tím je multikanál a domácí kino.
Som tu kratko ale tiez mi to takto pripada.Vazim si u neho skusenosti ake ma,ale napr.jeho averzii voci REL-u nerozumiem :roll:
No prave preto, ze mam skusenosti, tak mam na RELy taky nazor aky mam. Lebo som pocul aj dobre suby.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Fidji99 píše: 16 led 2024 22:55
zappa píše: 16 led 2024 18:49 Officina Acustica. The worlds best performance AV interiors for home and studio. Proudly designed and manufactured in Italy.


Nezlob se na mně Fidji, ale zase ta Oficina Acustica se specializuje na audio-video a multikanál, ne na stereo. Pořád se tu bavíme o tom, že posuzuješ suby dle toho jak hrají v tvém hlavním oboru, a tím je multikanál a domácí kino. Tady ani nejde o to jestli chci koupit Perlisten nebo Ascendo. Pokud budu moci vyzkoušet Ascendo 24 oproti Perlisten 15 tak to by bylo fajné, ale to se asi těžko stane. Nicméně musím říct, že kdyby všechno co existuje na Qobuzu a Tidalu bylo ve formátech pro multikanál a AV tak bych se snažil o to samé.
Oficina robi nekompromisne miestnosti na mieru. Oni nperedavaju ziadnu elektroniku ani nic, len akusticke riesenia. Specializuju sa na room-in-room rieisenia, ze ti v princioe vstavaju miestnost do nejakeho priestoru no a este si potrpia na to, aby to aj vyzeralo. Ten clovek, co som o nom pisal, mal takto multikanal a este aj stereo posuchovku. A ta bola urobena normalne ze na mieru, vcitane akusticky optimalizovaneho kresla, kompletneho odrusenia a neboli tam 2 rovnobezne steny.

A jasne, ze vacsina zakazok su high-end kina a studia, lebo tam sa tocia peniaze.

To je trochu nedorozumenie - ascenda su skvele suby prave na stereo, lebo su rychle, maju nulovy group delay a ziadne skreslenie. To je to co potrebujes na stereo. Exponcialne pridavat energiu kazdu oktavu dole. Ono sa to nezda, ale v stereo hudbe je cela informacia o priestore pod 30Hz, aj ked njahlsia struna basy ma 40Hz. Treba pocut, ked buchne kopak alebo ked sa uplne rozvinie priestor, v ktorom bolo nahravane.

Urcite sa zastav, odkedy si bol u mna, v zostave sa vymenilo v podstate vsetko, okrem Trinnovu. A hlavne som sa s Trinnovom naucil pracovat tak, ze z neho uz vidm vytihanut tak 90% potencialu. Uplne zmenena akustika, hlavne repro, zosik, dac.

Este ka Ascendam - tam su vynimocne fakt tie 24ky a 32ky, kde si menicelronia sami. Tie 50ky a 80ky, to uz je taky extrem, pre fakt ultra-highen kina, preto jeden menic (nie sub) stoji 150.000. Tiez by si bol prekvapeny, ako hraju tie ich black swan horny s beryliovym vyskacom.
pisem jak hotentot na Ipade.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od zappa »

Opravdu doba postoupila, přivezl jsem do Čech Revel B15 to byla tenkrát docela pecka , ale já ho nepoužíval, neuměl jsem ho integrovat do systému, a byl jen jeden tak jsem to prostě slyšel, že to není ono.Na video Revel B15 byl opravdu znát. Ale dnes je to jiný příběh. Moc se těším do tvé video zašívárny.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

Vienna píše: 16 led 2024 21:00 Ja psal o subwooferech. Ne o D'Agostinu nebo Vitusu.
Na vystavach se suby pouzivaji spis vyjimecne a spis spatne. Kdyz je nekdo ma odvahu pouzit, je obvinen, ze pouziva berlicky, aby to hralo. A kdyz je i presto pouzije, tak je v drtive vetsine nastavi tak hloupe, ze se to neda poslouchat. I kdiky tomu vznikaji myty o nemoznosti pridat suby do sterea. Kdyz se to ale povede, je to pecka. To nenahradis libovolne velkymi bednami libovolne znacky.
Ano to plati aj o suboch.Tie co prezentuje tu Fidji su naozaj primarne urcene na domace kino a nie na stereo.Nakoniec si neviem predstavit a ani nikoho nepoznam,kto by doma prevadzkoval 18 ci dokonca 24 palcove wofery pri stereu.To Ascendo je naozaj do velkych miestnosti domaceho kina ci ozvucenie sál alebo dokonca by sa to hodilo mozno aj na ozvucenie exterierov.A to aj vcetne tych zosikov co tam ponukaju.Take vykony sa realne na stereo vobec nepouzívaju.Pochybujem ze by taky zosik od ascenda niekto zapojil ku Kef-om ci Bowersom :???:
No ale proti gustu ziaden disputát.

Skratka pociarknute a podtrhnute....su veci na domace kinu a su vei na streo a nemalo by sa to miesat.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od blesk666 »

jano hifista:
2x21” sub vyslovene pre stereo ma napr YG acoustics:
https://www.yg-acoustics.com/products/invincible-21-2/

Ma ho napr jeliman nautilus v normalnej obyvacke/posluchovke
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

blesk666 píše: 17 led 2024 15:51 jano hifista:
2x21” sub vyslovene pre stereo ma napr YG acoustics:
https://www.yg-acoustics.com/products/invincible-21-2/

Ma ho napr jeliman nautilus v normalnej obyvacke/posluchovke
Ano za 125 000 Eur :-D
A kolko ludí ma doma takuto zostavu ? Myslím ze komplet repro s elektronikou, 600 000 Eur.Mali to na vystave v Ziline,pocul som to tam,ale miestnost na to bola malá,cize nevyuzity potencial.Ta zostava potrebuje minimalne 40-50 m2 miestnost a zo subom duplovane.Davat to do klasickej obyvacky su zbytocne vyhodene peniaze.
Ako hrat to bude,ale ako.Ja ked som mal moje BW v 15 m2 izbe,hralo to nejak,ale z nepomerom basov a zvysku spektra.Ked som siel do 30 m2,tak rozdiel diametralny.Uz len podanie priestoru sa vyrazne vylepsilo.Mame v partii kamosa co ma neprekonatelny problem - mala miestnost a nic s tym nespraví,moze tam davat co chce,vysledok bude vzdy na hovno.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od blesk666 »

Jani hifista: napisal si: “ Nakoniec si neviem predstavit a ani nikoho nepoznam,kto by doma prevadzkoval 18 ci dokonca 24 palcove wofery pri stereu.” Ja som dal ken priklad ze existuje minimalne jeden, cenu sme tu neriesili, ani Ascendo nie je ludovka.
Vo Viesni miestnost na to nebola mala, ale mali stale trochu napriek napriek snahe sa toho zbavit problem s dunenim. (ostatne vo vacsine instalacii vo vacsich miestnostiach kde to hralo ako tak basy). Vybudenie hlavneho modu miestnosti nie je otazka velkosti priestoru, len sa ti posuva frekvencia (cim vacsia tym nizssie)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

blesk666 píše: 17 led 2024 17:40 Jani hifista: napisal si: “ Nakoniec si neviem predstavit a ani nikoho nepoznam,kto by doma prevadzkoval 18 ci dokonca 24 palcove wofery pri stereu.” Ja som dal ken priklad ze existuje minimalne jeden, cenu sme tu neriesili, ani Ascendo nie je ludovka.
Vo Viesni miestnost na to nebola mala, ale mali stale trochu napriek napriek snahe sa toho zbavit problem s dunenim. (ostatne vo vacsine instalacii vo vacsich miestnostiach kde to hralo ako tak basy). Vybudenie hlavneho modu miestnosti nie je otazka velkosti priestoru, len sa ti posuva frekvencia (cim vacsia tym nizssie)
Brezina testoval napr.REL No. 25, ktory ma menic 38 cm a 30m2 bol dolny limit.40 m2 by bol ideal.Co by to asi robilo,kebyze narves ten YG acoustic SW,alebo ten 24 palcovy ascendo do klasickych obyvacich miestností ktore nemaju ani tych 30 ? resp.ci by to uz nebolo kontraproduktivne.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od blesk666 »

Nie, to je cele hlupost velkost basakov vs velkost miestnosti
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

blesk666 píše: 17 led 2024 19:16 Nie, to je cele hlupost velkost basakov vs velkost miestnosti
Az tak by som si nebol istý.Predsa len platí, ze ak je vykonnejsi a vecsi sub,tak v mensej miestnosti sa bas nemusi plne rozvinut.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Pre tych co vedia citat merania - damy a pani. Trinnov Waveforming, meranie stereo repro + 8*18 subov.

Fajnsmekrov si dovolim upozornit na Group Delay. Ani predtym to nebolo v ramci integracie stereo + suby uplne najhorsie, ale toto je zase nieco ine.
Wafeforming L.jpg
Tym ze sa uplne vycistil fundament do cca 100Hz, tak aj stredobasy ziskaly zrazu inu cistotu a dynamiku. Zvuk je zase o nieco vacsi a cele to je cistejsie a aj vokaly su zase trochu konturovanejsie. Zmizli aj posledne naznak rezonancii, dozvuk je vyrovnany cez cele pasmo. A ked sa povie "rychly bas" tak to je nieco taketo.
Najviac je ale rozdiel citit v rytmicky narocnych veciach - len tak pozeram, co lezie napriklad s takeho Tool Lateralus.

Koniec hlasenia.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Luikas
Příspěvky: 43
Registrován: 07 říj 2023 07:53

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Luikas »

Moc pekny vysledky :) umel bys dat pod sebe dva normalizovany spektrogramy - jeden vsech 8 subwooferu mono dohromady a druhy toto? Umis cca odhadnout kolik dB z maximalniho SPL na basech "sezerou" tyhle pokrocily DRC systemy?
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Luikas píše: 19 led 2024 22:32 Moc pekny vysledky :) umel bys dat pod sebe dva normalizovany spektrogramy - jeden vsech 8 subwooferu mono dohromady a druhy toto? Umis cca odhadnout kolik dB z maximalniho SPL na basech "sezerou" tyhle pokrocily DRC systemy?
Vcera sme stravili cely den kalibraciou a meranim a doladovanim, cize mma len data z jednotlivych etap kalibracie, ten graf co som doal to je nastavenie do roviny, hlavne sme vtedy doladovali prechod na L-C-R [v tomto pripade klasickych 80Hz]. Potom sme uz len tak na ucho doladovali podla refernecnych skladieb, ale to uz boli fakt nuansy. Dnes sa idem pustit do MCH a REW ani ziadny mikrofon uz nechcem vidiet. Len pre predstavu - taka kalibracia trinnovu to je pre Wavforming cca 136 merani [17 pozicii].

Ale tu je nieco z procesora pre predstavu: [pozor prehodena os X a Y]
WF before.JPG
Ale kolko to zozere dB - to je dobra otazka ;-) , na ktoru sa asi neda odpovedat:
- v porovnani s cim - ke dto porovnam s mojim predchadzajucim setupom [cize Double-Bass-Array 4+4 suby v protifaze a globalne EQ] tak to dokonca zvysuje headromm o asi 5dB. Pointa je tu, ze presne toto DRC vyzaduje urcite umiestnenie, kvalitu a vykon subov [ v principe DBA, z moznymi malymi odchylkami]. Samotne DBA je velmi efektivne, nakolko pracuje z fyzikou a rusi modalne rezonancie umiestnenim subwooferov, co je uplne nieco ine ako ked rozhadzes suby po miesnosti ako sa da a potom to riesis. Napr u mna bol rozdiel v headroome ked some experimetoval s Geddes/Velti voci DBA az 15dB v prospech DBA.
- ja tym ze mam zelezobeton steny, tak mam pod prvou modalnou frekvenciou room gain az 10dB, cize hlavne repro [2x12 woofer kazdy] so specifikaciou f-3 22Hz hra v pohode pod 18Hz f-0 a potom to padne okolo 15Hz. Cize ja nejako zasadne pomahat smerom nahor nepotrebujem v tych nanjnizsich registroch, skor naopak, stahujem dole.
- To iste plati pre suby. Limitujem gain pod 24Hz na +3dB a hraju do 12Hz, potom padnu f-6 do 10Hz.

No a hlavne, aby ma to netrapilo, tak mam 20.000W a 8*18 , kazde vo vyse 120l bedni, cize 1 meter kubicky objemu a 51palcov s linearnou vychylkou 4cm. A to vsetko v 90m3.

Na stereo to je uplny zazitok, v podstate uplne rovny dozvuk cez cele pasmo, zaidny GD, ziadny Basreflex, Transmission Line alebo Passive Radiator. Proste to hra ako jeden velky elektrostat, a tym ze su tie suby rozmiestnene na stenach, tak se ti tam zvuk neohyba a nebije, skoro v podstate IB princip ako mas ty.

Fakt som necakal az taku zmenu. Raz ked ti zmiznu rezonancie a ide na teba rovnomerna energia cez cele pasmo, casovo uplne zladena, to je radost pocuvat. Zrazu je ten zvuk velky a miestnost uplne zmizne.

Inac ked ta to zaujima, tak toto je asi najlepsie vysvetlene: ked budes mat casu a pozerat YouTube, je to sice dlhsie ale idu uplne do detailu.

https://www.youtube.com/watch?v=NpZ3Bj3mGLo

no aby to nebolo malo - novy upgrade ohlaseny vo stvrtok, to uz bude uplne peklo ;-)

https://hub.trinnov.com/trinnov-reveals ... t-ise-2024
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Luikas
Příspěvky: 43
Registrován: 07 říj 2023 07:53

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Luikas »

Na videa kouknu jakmile budu mit trochu cas ;)

To zni skoro az moc dobre :) Jestli si spravne interpretuju ten graf, tak waveforming stahnul dozvuk na basech cca na polovicku (graf ma jine meritko poklesu vuci barve), to je pekny. Pokud je Tvuj odhad headroomu spravny, tak by melo stacit o 20 dB mene vuci geddesovi - to je opravdu zasadne mene, teoreticky by pak stacilo 8 vcelku malych spravne umistenych subwooferu. To se mi zda az moc dobry aby to tak bylo :)
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

toto by mal byt +- ekvivalent. Hlavne je fascinujuce ako to rovnomerne padne prvych 20dB za 100ms, to som este nevidel a ani nepocul a teda ako to navazuje na hlavne repro [crossover je na 80Hz]
REW WF inverted.jpg
K tomu Geddesovi - myslim, ze to tiez zalezi od implementacie, ked spravis perfektny 3subovy Geddes, s tym ze pracujes v kazdom rozmere, tak to bude urcite efektivnejsie ako moja implementacia.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Luikas
Příspěvky: 43
Registrován: 07 říj 2023 07:53

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Luikas »

Predevsim pod 60 Hz to funguje fakt pekne. Zacinaji se v tyhle oblasti dit zajimavy veci, bohuzel vetsina tehle technologii potrebuje pomerne hodne subwooferu = nikdy to nebude masova zalezitost. Jsem zvedavy na prinos dirac art, ktery ma spolehat na satelity - tady je videt, ze nejvetsi prinos je pod 60Hz, kde uz v klasickem pojeti satelity maji problemy
Luikas
Příspěvky: 43
Registrován: 07 říj 2023 07:53

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Luikas »

Jinak ja spoleham na vousate Audyssey a i u toho jsou brutalni rozdily ve zvuku podle toho jak vse nastavim a jen zkousenim se lze dobrat nejakeho vysledku (kombinace ruznych mereni a poslechu). Jen to jak se uplne zmeni charakter zvuku zmenou urovne subwooferu, nebo rozdil mezi ladenim subu "na rovno" vs "mirne z kopce", nebo subjektivni vnimani celkove hlasitosti a barvy zvuku vs jak vyrazne potlacim mody mistnosti
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

takto to je vidno este lepsie - toto je povodne DBA ktore vobec nehralo zle, takto to vyzera dramaticky.
To je ta sila algorytmu, najma ta oblast 60-90Hz, kde uz sa toho dost deje je uplne inde.
DBA REW.jpg
Dirac ART - pocul som a je to skvele do "normalnych" miestnosti. WF vyzaduje sepecialny seup. ART zase potrebuje co najviac zdrojov zvuku, co v reale znamena mat vsetko s aspon 8 in wooferom, vcitane satelitov + 4 akusticky nekorelovane SW.
Pockal by som na buduci generaciu recieverov a potom do toho isiel, zatil ma Storm Audio exkluzivitu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

Fidji99 píše: 29 pro 2022 14:42 a variant 6 subov a regalovky som neskusal - asi nikto nie je taky magor, aby si regalovkam kupil 6 subov ;-)
Suby.jpg
:razz:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Jano hifista píše: 19 úno 2024 05:15
Fidji99 píše: 29 pro 2022 14:42 a variant 6 subov a regalovky som neskusal - asi nikto nie je taky magor, aby si regalovkam kupil 6 subov ;-)
Suby.jpg

:razz:
Ale to su 2 suby, nie 6 :smile:
Je to takzvany "sub-stacking" ktory sa bezne pouziva, ked potrebujes dostat co najvacsie SPL [nie su vynimkou ani sub-line-arrays].

Sice ziskas viac SPL, ale sa ti aj zvacsi amplituda, lebo excitujes tie iste mody miestnosti [v podstate, ked by si tych subov mal tolko, ze dociahnu ku 3/4 vysky miestnosti, tak to je trochu ine]. Je to riesenie, kde presne musis vedieto co robis. RObia sa aj sub towers [cuize napr 4 menice v jednej bedni] a je to zaujimave riesenie, len to treb kombinovat s dobrym DSP.

Ako vsetky tie "zazracne" riesenia od RELu [high-line, toto a aj 3D subs] je to len hochstaplerstvo, ktore ma za ciel vytiahnut z neznalych peniaze a zakryt fakt, ze REL robi uplne nekonkurencieschopne, slabe suby. REL bola zaujimava firma, potom ju kupilli dvaja Amici a tak to aj vyzera. Hocikto sa trochu v subwooferoch vyzna, ten REL neberie vazne.

Za cenu tych 6tich subov - kup si 2 poriadne a postav ich na stojan, hrat to bude ovela lepsie. Len aby bolo jasne - ja nijako nespochybnujem prinos umiestnovania subov do priestoru a do vysky, sam to mam takto. Dokonca aj sub-stacking som skusal a nebolo to zle [ale to bolo trochu inac - po 2 suby na sebe v kazdom rohu].

Inac, ty uz si sa niekam pohol? alebo si stale len vo faze audio-porna? [pozeras a nic z toho]?
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

Fidji nazdar

Ano pohol som sa i ked zatial tak,ze som kupil od T101 jeho suby REL T/7i. K mojim BW 702-kam budu akurat. Prve co som urobil a to doporucujem po case vsetkym,kto mate SW alebo aj hlavne repro - podotahujte si skrutky na menicoch a zadnom paneli - ono sa to casom povoluje a moze to tam potom rezonovat.Teraz riesim koncove pripojenie neutrik na reprokable ktore mam,aby to sedelo.Zajtra by som uz mohol zacat pomaly ladit.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Jano hifista píše: 23 úno 2024 22:25 Fidji nazdar

Ano pohol som sa i ked zatial tak,ze som kupil od T101 jeho suby REL T/7i. K mojim BW 702-kam budu akurat. Prve co som urobil a to doporucujem po case vsetkym,kto mate SW alebo aj hlavne repro - podotahujte si skrutky na menicoch a zadnom paneli - ono sa to casom povoluje a moze to tam potom rezonovat.Teraz riesim koncove pripojenie neutrik na reprokable ktore mam,aby to sedelo.Zajtra by som uz mohol zacat pomaly ladit.
No tak to je dobre, vela ludi totiz stravi polku zivota rozmyslanim, ze co a ako. Dolezite je sa raz rozhodnut a ist. :thumbup:

K tym skrutkam a tak - casty problem najma takychto mensich subov, alebo subov, kde sa tlaci na hranice fyziky kvoli par dB a par Hz navse je, ze sa "vybuchaju" - jeden z prejavov su prave az fyzicky povolene suciastky, veal zavisi aj od dizajnu, nakolko citlive tie suby budu - inac sa bude spravat nejaky long-throw s makkym zavesom, co lieta +- 5cm aby dohnal co chyba na ploche membrany. Alebo zavisi aj od toho, ake limitery sa pouziju - vzdy tam je nieco za nieco. Napr. REL sa hrdi tym, ze pouziva velmi malo filtrov a je bez DSP, co na jednej strane pomaha group delay [co je dolezite], ale zase ho vies lahko dostat mimo optimalny pracovny priestor a dlhodobo ho pretazujes.

Preto je dolezite vediet ako boli suby pouzivane, ked ich kupujes z druhej ruky, ci sa majitel snazil zaplnit 300m3 8 palcovym basakom, alebo ci si len tak potichu bublal. Skrutky su ale len takou tou spickou ladovca, ovela horsie su veci co nevidis - dlhodobo pretazovany a prehrievany voice coil menica je naprikald ovela vacsi problem.

Tak prajem vela radosti z objavovania a nastavovania a vitam v rodine subovych fanusikov. Ked sa to dobre nastavi, uz nebudes chciet nic ine.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jano hifista
Příspěvky: 57
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

Fidji99 píše: 24 úno 2024 13:03 ale zase ho vies lahko dostat mimo optimalny pracovny priestor a dlhodobo ho pretazujes.
Cize to znamena,ze ak sa najde vhodna pozícia subov v miestnost,tak sa to prejaví tym,ze budu hrat jasnejsie,vyraznejsie apod. aj pri mensom zatazení ? A naopak ak je pozícia stale nevhodna tak to ide na vyssej hlasitosti,ale efekt nie je tak vyrazny ?
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Odpovědět