GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od parnass »

děkuju za info, přišlo mi přeci jen zvláštní, že by viablue byl lepší než 3x dražší furutech....ale možný je leccos.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od jirie »

Sašo , ten Viablue je s jakými koncovkami?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Frogyman »

Teď je tam originál rhodium Furutech FI-38 + spojení s furutech vidličkami a na druhé Powercon. Ale můžeme se domluvit i na prodeji bez koncovek.
Popř. mohu nechat dát i jiné dle dohody, něco málo v šuplíku mám (koplet originál Furutech, nebo fejk Furutech FI-50 atd)
Více když tak v SZ, ať to tu neplevelíme "inzercí"..
IMG_20210219_085621_resized_20210219_090041749.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od blesk666 »

Nie je prudova zatazitelsnost tejto filtracie 9A pre vykonove zosilovace malo? Nezaznamenali ste niekto urcite naznaky obmedzovania dynamiky?
891BC2F6-0BB5-4DBA-B519-DDCFE6268F26.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Yngwie »

blesk666 píše: 11 bře 2021 21:57 Nie je prudova zatazitelsnost tejto filtracie 9A pre vykonove zosilovace malo? Nezaznamenali ste niekto urcite naznaky obmedzovania dynamiky?
891BC2F6-0BB5-4DBA-B519-DDCFE6268F26.jpeg
Hlavně se podívej, co se píše nalevo od té hodnoty. Pro většinu zesilovačů ok, ale nějaké silné monobloky bych do toho nezapojoval.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Mark Levinson »

Z vlastní zkušenosti mohu napsat, že se žádný úbytek dynamiky na koncových zesilovačích nekoná. Naopak, zvuk přes Hammer získal již dříve v tomto vlákně popisované atributy.
Mám monobloky Mark Levinson No. 436 (350W/8ohm, 700W/4ohm, 1400/2ohm), což už je slušná zátěž.
Mark Levinson
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od valderon »

Nebál bych se toho, mám monobloky 700w/8 a problém nevnímám. Ptal jsem se na to výrobců ještě před koupí a se smíchem odpověděl, že to testovali i na silnějších a že se bát nemusím. Dokonce vnímám opak díky přesnosti a "rychlosti"
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od daliborr »

Absolutně jiný filtr jsem měl. Já bych se bál, koncák vincent D 150 to přebral menší detail a takový slabší prostor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Frogyman »

A přesně to je výhodou GMG, že se nechová jako "absolutně jiny filtr", takže člověk do něj může zapojit bez obav i koncaky trochu většího kalibru, než zmiňovaný Vincent...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Ramones »

Zmeril někdo odber zesilovacu při cca tretinovem, ci polovicnim vykonu? Odber bude mnohem mensi, nez co Hamer zvladne.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Yngwie »

Jako je iluze si myslet, že Hammer nemá limity. Jen prostě nejdou slyšet ... v situaci, kdy posloucháme v relativně komorních hlasitostech, tak je to pár wattech výkonu a příkonu na úrovni 1/4 udávaného maximálního příkonu u zesilovače. Když někdo připojí monobloky od Intoshe nebo třeba i ty Musical Fidelity a bude hrát elektroniku nebo hardrock ve větší místnosti s očekávaným SPL nad 100dB, tak to prostě slyšet bude a komprese a přidušení dynamiky se projeví. Pro běžné pokoje a běžné zesilovače to podle mě brzda není.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od blesk666 »

valderon píše: 12 bře 2021 12:31 Nebál bych se toho, mám monobloky 700w/8 a problém nevnímám. Ptal jsem se na to výrobců ještě před koupí a se smíchem odpověděl, že to testovali i na silnějších a že se bát nemusím. Dokonce vnímám opak díky přesnosti a "rychlosti"
No prave “presnot” a hlavne “rychlost” moze byt prave urcity zasah do dynamiky (samozrejme v spickach a pri vyssej hlastitosti)

Ja mam uzavrete bedne v aktive a 13” basaky ktore maju naozaj velmi silny pohon (BL=18,4, nizku hmotnost membrany a kmitacieho systemu (Mmas) 108g) a 350W na kazdy z basakov, takze bas je extremne precizny a akekolvek “brzdenie” dynamiky mi pride ako pocutelne negativum. Viem si predstavit kde su hutne trochu nabubrele basy, ze sa to moze javit ako prinos.
Rychle basy vsak znamenaju v podstate viac ci menej urcitu redukciu basov. Noble Audio Sunrise V2 ma udavane 20A (4600Watt) trvalu prudovu zatazitelnost a aj tak uzivatelia co prejdu na NA Galaxys opisuju zlepsenie dynamiky, aj ked by teoreticky tych 20A u Sunrise V2 trvale malo byt s rezervou dost. Niektori ste si presli aj Ri Audiom AlF 10 a sami viete ako to bolo s dynamikou a aj preco ste ich niektori vymenili za nieco ine.
Preto sa pytam ci je tu niekto kto ked pocul GMG hammer v zostave, ci mal pocit komprimacie dynamiky ci ubytok (spresnenie, “zrychlenie”) basov? Majitelia to asi nenapisu a asi to tak ani nevnimaju.

PS: Yngwie vdaka za rozumnu reakciu. Prispevok som mal dlho rozpisany
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Frogyman »

Pokud Tě to trápí a nestačí ti odpovědi majitelů uvedených zesilovačů, pak se nabízí možnost nejlepší. Zavolej/napiš do GMG, domluv si zápůjčku, doma v klidu vyzkoušej a pak budeš mít jasno. Není nad osobní zkušenost!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Yngwie »

blesk666 píše: 12 bře 2021 20:34
valderon píše: 12 bře 2021 12:31 Nebál bych se toho, mám monobloky 700w/8 a problém nevnímám. Ptal jsem se na to výrobců ještě před koupí a se smíchem odpověděl, že to testovali i na silnějších a že se bát nemusím. Dokonce vnímám opak díky přesnosti a "rychlosti"
No prave “presnot” a hlavne “rychlost” moze byt prave urcity zasah do dynamiky (samozrejme v spickach a pri vyssej hlastitosti)

Ja mam uzavrete bedne v aktive a 13” basaky ktore maju naozaj velmi silny pohon (BL=18,4, nizku hmotnost membrany a kmitacieho systemu (Mmas) 108g) a 350W na kazdy z basakov, takze bas je extremne precizny a akekolvek “brzdenie” dynamiky mi pride ako pocutelne negativum. Viem si predstavit kde su hutne trochu nabubrele basy, ze sa to moze javit ako prinos.
Rychle basy vsak znamenaju v podstate viac ci menej urcitu redukciu basov. Noble Audio Sunrise V2 ma udavane 20A (4600Watt) trvalu prudovu zatazitelnost a aj tak uzivatelia co prejdu na NA Galaxys opisuju zlepsenie dynamiky, aj ked by teoreticky tych 20A u Sunrise V2 trvale malo byt s rezervou dost. Niektori ste si presli aj Ri Audiom AlF 10 a sami viete ako to bolo s dynamikou a aj preco ste ich niektori vymenili za nieco ine.
Preto sa pytam ci je tu niekto kto ked pocul GMG hammer v zostave, ci mal pocit komprimacie dynamiky ci ubytok (spresnenie, “zrychlenie”) basov? Majitelia to asi nenapisu a asi to tak ani nevnimaju.

PS: Yngwie vdaka za rozumnu reakciu. Prispevok som mal dlho rozpisany
Hlavně přínos je v tom specifickém zapojení a samotném oddělovacím trafu. Za mě je nejlepší filtr, co jsem doma měl ... snad bych si ještě dovedl představit u současné sestavy Accuphase PS-1230, ale jinak to byla mizérie a vždy na úkor na něčeho. Teď mám pocit samých pozitiv, ale jak píše kolega , vyzkoušej sám na své sestavě ve svém pokoji a při svých hlasitostech.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od blesk666 »

co vsetko si doma mal, skusal?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Yngwie »

Ahoj, těžko na odpovědět. Už si asi nevzpomenu na první dobrou všechno. Isoteky, Gigawatty, Torus, Audiolot, Accuphase, NA, Isol 8. Nejlépe na me působil v nejnižších cenách Isol 8 Minisub Axis a pak Accuphase 1220 starší, ale oboje. Accuphase jsem nekoupí hlavně kvůli ceny tehdy.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Mark Levinson »

Ramones píše: 12 bře 2021 15:27 Zmeril někdo odber zesilovacu při cca tretinovem, ci polovicnim vykonu? Odber bude mnohem mensi, nez co Hamer zvladne.
Dohledal jsem si v dokumentaci odběr mých monobloků, je to 525W/ks. Takže 1050W je polovina výkonu a i kdyby v dynamických špičkách stoupnul odběr o 100% tak je to v toleranci, kterou trvale dodává Hammer 2100W (ve špičkách dokonce 4500W!). Nechci vypadat jako nějaký fanatický zastánce Hammeru, protože jej vlastním, ale píši to právě proto, že jsme všechny tyto nectnosti filtrů (úbytek dynamiky zesilovačů) před koupi testovali. Hráli jsme neskutečně nahlas (to se nedá normálně poslouchat) a pouštěli jsme různou dynamickou muziku od metalových vypalovaček až po symfonický orchestr a žádný úbytek dynamiky nebo rychlosti basové složky se nekonal. Naopak, měl jsem pocit, že při forte jako by zesilovače měli nějakou energii v zásobě. Dokonce jsme postavili Hammer proti Accuphase PS-1230 ve dvou kolovém testu (jednou jsme byli tři a podruhé čtyři). Ne nebojte Hammer neporazil Accuphase, ale všichni jsme se shodli, že nebylo vítěze (to u mne tenkrát rozhodlo o koupi). Obě varianty hrály výborně, ale bylo to v době kdy jsme ještě netušili, že Hammer může hrát ještě lépe s jiným síťovým kabelem, protože Accuphase byl tehdy zapojen na vrcholový síťový kabel od fa Tellurium v ceně cca 120k! Jak je psáno výše, nejlépe Hammer zapůjčit a vyzkoušet doma na vlastním aparátu.
Dle slov konstruktéra, cituji: "U Hammeru trafo neslouží jako vložená indukčnost, ale nasycené jádro se chová jako velký kondenzátor. Takže dynamika netrpí, ale naopak je podpořena."
Mark Levinson
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od blesk666 »

Urcite moje dotazy nesmeruju ku kritike, ale skor len su myslene ako otazka/odpoved. Kedze prave prudova zatazitelnost sa rozoberala ako zasadna (a urcite ma zasadny podiel) na prenose pridovych spiciek, resp. dynamiky nahravok ci uz pri filtraciach od NA ale aj v suvislosti v porovnani s konkurenciou.
Co sa tyka principu oddelovacieho trafa - neviem ci a v com je ci moze byt rozdiel v zapojeni jednotlivych rieseni. Principialne je to vzdy primar a sekundar s vinutiami v pomere 1:1 (240V vstup:230V vystup) Samotne prevedenie samozrejme uz byva rozdielne (sytenie jadra, vyvody, impregnacia, uchytenie...).
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Icepoint
Příspěvky: 2
Registrován: 22 led 2023 20:52

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Icepoint »

Pánové, praktický dotaz, někdo z vás opravdu zaplatil za toroidní trafo plus pár cívek v hezkém obalu tyto peníze, nebo jak jsem slyšel se vždy nakonec jedná o rapidně nižší částku, za kterou vám to nakonec prodají, zvažuji test, děkuji za info, pokud někdo má chuť mi reálnou kupní cenu napsat (ventilovat dále nebudu), klidně do SZ. Děkuji moc.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od PavelDosko »

what?
neni placka, neni highend
Icepoint
Příspěvky: 2
Registrován: 22 led 2023 20:52

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Icepoint »

Co what? Mluvil jsem s konkurencí a dostalo se mi info, že nakonec je prodejní cena jiná, než katalogová, toť vše. Buď to tak je, nebo není, na to se ptám. díky.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od PavelDosko »

mozna by ti lepe nez konkurence odpovedel sam vyrobce ...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Pavel M. »

Icepoint píše: 30 lis 2023 08:18 Pánové, praktický dotaz, někdo z vás opravdu zaplatil za toroidní trafo plus pár cívek v hezkém obalu tyto peníze...
Já se hlásím, ano, za krabičku se stejnou funkcí (u konkurence, viz podpis) jsem zaplatil "nehoráznou" sumu. No jo, když ono to tak hezky hrálo. Jo a myslím, že tam nemám ani to trafo :lol: :lol:
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
M.B.C.I.
Příspěvky: 9
Registrován: 10 říj 2022 21:52

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od M.B.C.I. »

Největší p*del je že Březina tento filtr vlastnil, a nakonec jej nahradil mnohem levnějším filtrem Isotek Sigmas V5. =))
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Vienna »

To jo. A jeste vetsi legrace je, ze je uplne jedno, co kdo vlastnil nebo prodal a proc. Proste je to treba vyzkouset. Za co to kdo proda nebo koupi je kazdeho vec. Prece nebude nikdo vyrobci upirat pravo dat slevu, at uz jakoukoli. Tudiz, Icepointe, tak jak psal Pavel Dosko, usmlouvej s vyrobcem takovou cenu, jaka se ti bude zamlouvat, a bud spokojenej.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Fidji99 »

Icepoint píše: 30 lis 2023 10:45 Co what? Mluvil jsem s konkurencí a dostalo se mi info, že nakonec je prodejní cena jiná, než katalogová, toť vše. Buď to tak je, nebo není, na to se ptám. díky.
Ked plavas vo vodach, kde je GMG, tak urcite dobre vies ako funguje kupa a predaj hifi.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Janik »

Akcia 😅
IMG_1264.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Yngwie »

Aspoň to ilustruje, jací jsou hifisti kreténi. 😊
Marilyn
Příspěvky: 27
Registrován: 09 pro 2023 12:10

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Marilyn »

Nakonec jej překonal Isotek Sigmas V5.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Yngwie »

Marilyn píše: 26 úno 2024 20:38 Nakonec jej překonal Isotek Sigmas V5.
Tak určitě :mrgreen: Nebo bylo třeba zpropagovat novou sérii Isotek ... celkem se povedlo, že?
Marilyn
Příspěvky: 27
Registrován: 09 pro 2023 12:10

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Marilyn »

Ano to nejspíše také. Ovšem i nový majitelé hlásí že nový Sigmas V5 je špičkový. Ve srovnání třeba se staršími Noble Audio.
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od djrix »

Icepoint píše: 30 lis 2023 08:18 nebo jak jsem slyšel se vždy nakonec jedná o rapidně nižší částku, za kterou vám to nakonec prodají
Jak už napsal Fidji99 a taky viz odkaz od Janika, kdo se v tom pohybuje, tak ví že katalogová cena je jen na šokování při pohledu "z venčí" :razz:

Toto samozřejmě neplatí jen u hifi, chovají se tak všechny firmy napříč všemi obory.

Nebo myslíš, že jsou všichni takoví lidumilové, že by absorbovali bez mrknutí za 2 roky používání klidně ztrátu 50% ceny ?

Viz třeba tady, prodávající tvrdí jak to stálo 18k Eur a teď to nabízí za 9k :lol: :lol: :lol:

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... on-silver/
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od YamahaMan »

djrix píše: 27 úno 2024 07:39
Icepoint píše: 30 lis 2023 08:18 nebo jak jsem slyšel se vždy nakonec jedná o rapidně nižší částku, za kterou vám to nakonec prodají
Jak už napsal Fidji99 a taky viz odkaz od Janika, kdo se v tom pohybuje, tak ví že katalogová cena je jen na šokování při pohledu "z venčí" :razz:

Toto samozřejmě neplatí jen u hifi, chovají se tak všechny firmy napříč všemi obory.

Nebo myslíš, že jsou všichni takoví lidumilové, že by absorbovali bez mrknutí za 2 roky používání klidně ztrátu 50% ceny ?

Viz třeba tady, prodávající tvrdí jak to stálo 18k Eur a teď to nabízí za 9k :lol: :lol: :lol:

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... on-silver/
Sorry za OT ale tu nejde o to, či je niekto lidumil. Všeobecne platí, že ak chceš niečo predať po dvoch rokoch a viac je to o hodne lacnejšie.
Kľudne aj za polovicu.
Môj sused typický príklad. Kúpil auto, vyšiel zo showroom-u a pýta sa predajcu tak zo srandy, že akú cenu by malo jeho auto keby ho chcel predať.
15-20 percent dole z nákupnej ceny a to boli obrazne povedané tie prachy na pulte ešte teplé....
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od djrix »

Ten příměr s auty je často používán, bohužel, jelikož to je právě velmi specifický segment, auto se považuje za spotřební věc na 6 let, alespoň v jiných zemích, ten příměr tedy nefunguje. V highend elektronice neplatí rozhodně, že po 2 letech je hodnota 50% pořizovací, ale spíše té katalogové, to je to na co jsem chtěl poukázat. A samozřejmě, že pak majitel mlží, neřekne že to koupil za 300 a teď chce 250.
Ale máš pravdu, že jsme zde OT, tak už to dál komentovat nebudu.
Odpovědět