Koncert

Diskuze o koncertech, festivalech a jiných hudebních akcích.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Koncert

Příspěvek od Pytell »

Včera byl sem mou Lachim ( velitelka je na nemocenský ) na koncertu Fr. Nedvěda. Úplně vyprodaný sál, hrál staré pecky, docela jsem si to užil. Ale hlavně hlášky od Michaela -- při příchodu -- asi budu nejmladší, potom , že paní vlevo pořád pěje falešně s Frantou, tak má čepici na levém uchu, poté , že zvuk je jak z špatně nahraného CD ( zvukář používal digi pult a digi ekvalizér ),..... To samé jsme si pustili v autě , balzám na uši. Poté jsme si pustili i něco u mě a prý moje sestava hraje několikrát lépe, přesněji a hlavně má potenciál a živost než na živáku. Příští týden mám ještě lístky na Druhou Trávu, opět s Michaelem vyrazíme. Snad to zvukově bude lepší, aby opět neřekl, že mi dělal jen řidiče. Po koncertu opět napíši.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: koncert

Příspěvek od lidumil »

Tak i ten řidič je potřeba, ne? Kotlíkáři maj většinou zvuk na prd - vlastní zkušenost bohužel.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: koncert

Příspěvek od Mark Levinson »

Respektuji co kdo poslouchá a v podstatě je mi to jedno, ale Fr.Nedvěd to bych nemohl ani jako řidič. Při poslechu této hudby mne natahuje :ymsick:.
Mirku promiň, není to osobní, ale musel jsem to napsat. Bylo to ve mně jako v koze :lol:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: koncert

Příspěvek od ivanb_cko »

Kvalita zvuku koncertu je ve vetsine pripadu primo umerna ekonomickemu potencialu vystupujicich. A jestli mel zvukar digi pult nebo analog nemusi byt taky relevantni - v dnesni dobe rozdil mezi digi a analog pulty pokud jsou stroje spickove az tak neni.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: koncert

Příspěvek od PGH »

Ještě napište o koncertu Davida a je vymalováno, takové sračky sem nepatří.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: koncert

Příspěvek od Overgrounder »

Ještě štěstí, že je na světě muziky tolik, že si může vybrat každý. Někdy i za cenu méně řečí.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: koncert

Příspěvek od Fous »

Jak píší někteří nadšení testeři a recenzenti HIGHEND přístrojů - "hudebník byl náhle přímo u mne v místnosti ...' :roll: , tak v tomhle případě potěš bánbu a zlé pryč. ~x(
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: koncert

Příspěvek od Ramones »

Mark Levinson píše:Respektuji co kdo poslouchá a v podstatě je mi to jedno, ale Fr.Nedvěd to bych nemohl ani jako řidič. Při poslechu této hudby mne natahuje :ymsick:.
Mirku promiň, není to osobní, ale musel jsem to napsat. Bylo to ve mně jako v koze :lol:.

...také mě hnusem otřepalo :mrgreen:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: koncert

Příspěvek od Ramones »

Musím se "pochlubit" s podobným zážitkem ve vyprodané O2 aréně. Přítelkyně dostala od své matky vánoční dárek...2 vstupenky na Anreeee Riuuuu, záměrně komolím název, nechce se mi to ani hledat....ze slušnosti jsme odešli až o přestávce. Větší kýč jsem neviděl ani neslyšel :thumbdown:

Hala ovšem nadšená, pak se divme, že je prezidentem zeman a premiérem babiš (ano s malými písmenky) :!:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: koncert

Příspěvek od Dieter Burmester »

To mas stejnou sra*ku jako chrys boty. Taky zamerne komolim a taky malymi pismeny :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: koncert

Příspěvek od lidumil »

Ale tak jistě i výsledky Anděla ukazují ledascos. Andre Rieu (nebo jak se to píše) pouštěl ženským na chalupě v zimě jeden sběratel. Baby nadšený, my seděli v dílně u sudu. Taky to byl pěkný večer ....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: koncert

Příspěvek od PavelDosko »

vase nervy vam zavidim, chlapci
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: koncert

Příspěvek od Frogyman »

Pánové, já jsem shlédl na Bluray koncert Andre Rieu někde z Jižní Ameriky (Rio, nebo San Paolo?) a při pohledu na tančící sportovní halu a dámy v orchestru v úžasných šatech jsem nechápal, že je možné udělat show i z Vídeňských valčíků. Do té doby jsem si totiž myslel, že Strauss patří jen do Wiener Musikverein, kde si musíš koupit lupen za stovky Euro. Takže Rieu má můj obdiv a klobouk dolů. A že je to kýčové? No a? To je přeci skoro celé Rakousko a Německo (i když Rieu je z Holanska). Hlavně že se takto hudba dostane i k lidem, kteří by se v obleku do budovy místní filharmonie nikdy nevydali. A evidentně jim to přináší radost, což je za mne nejvíc.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: koncert

Příspěvek od lidumil »

Ale tak i symfoňák zahraje Metallicu, Beatles, Queen, ale pro mě to jaxi není úplně ono ....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: koncert

Příspěvek od Frogyman »

Jasně, je spousta hudby, která mne vytáčí a kterou nemusím. Ale dokud nejsem nucen ji poslouchat a mohu si vybrat, tak je mi to jedno. A když někomu přináší radost, tak proč ne. O to větší alergii mám téměř na vše, co se line z radiožurnálů a spol., když jedu v autě. Naštěstí je občas poslouchatelné radio BEAT (i když se neřadím mezi rockery) a hlavně "díky bohu" za Spotify a USB.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: koncert

Příspěvek od Fidji99 »

No tak manzelka ma dnes nesmierne prekvapila.

15.May 2019

House of Blues at Mandalay Bay
Las Vegas, NV, United States

SiriusXM Presents An Intimate Evening with SANTANA Greatest Hits Live

Toto bude narocna koncertna sezona tento rok ;-), TOOL, Rammstein, Knopfler, 9 koncertov v Musikverein a ako kazdy rok Glastonbury.
Rozmyslam, ze zoberiem otca na Slayer, to bol nas prvy spolocny koncert v 1987, to som mal 10 rokov ....
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: koncert

Příspěvek od Ramones »

Tak, Tool dokonce plánujeme 2x (Praha+Vídeň)
Rival Sons v Roxy byli rovněž fajn, stejně jako Steve Wilson ve Vídni.

Skunk Anansie ve Forum Karlín - uvidíme, zda nebude "přeřváno".
No a pak nějaké ambientní koncertíky v rámci jazz festu v Olomouci a v Brně.
Ještě, abych nezapomněl - Čechomor u nás v obci :angel:

Jinak, hezký koncert byl v sobotu na Letné, Sparta - Plzeň 4:0 :clap:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: koncert

Příspěvek od Pytell »

Včera jsem byl s Michaelem na Druhé Trávě, Robert sice zestárl , ale spívá mu to jak za mlada, pro mě super zážitek, hlavně výborný hudebníci.

Musím sem vložit co mi Michael napsal po koncertě :

Mirku, při frenetickém potlesku Druhé trávě (2x přidávali) mě napadlo toto srovnání
koncertu Fr. Nedvěda a Druhé trávy.

Franta s kapelou …
To bylo jako čínská, krevetová polévka z pytlíku za 9,90 Kč z Tesca zalitá
malinovou Mirindou.

Druhá tráva ….
Lahodná vepřová se zelím od babičky každého z nás zalitá točenou Plzničkou!
Kdyby byli dobře nazvučení a nehrálo se na ty dvě uchrchlané bedničky z inventáře KD Krakov,
šel jsem jsi po 5 písničce převléct trenky a omýt hýždě.

Franta byl za trest. Robert za odměnu.
Moc Ti děkuji, že jsi mě vytáhnul. Druhou trávu bych chtěl slyšet ve smíchovském Jazz Dock.

Michal
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: koncert

Příspěvek od PavelDosko »

jo, Křesťana jsem viděl naposled na vanocnich trzich v OL 2018, s prehledem nejvyssi navsteva a i v te zime vyborna nalada, jeho desky u mne hraji casto
neni placka, neni highend
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: koncert

Příspěvek od RedBaron »

Já tuhle kapelu nedávno objevil, včetně jejich předělávky Telegraph Road od Dire Straits, moc fajn muzika na pomezí folku a rocku.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: koncert

Příspěvek od Frogyman »

Telegraph Road - to začal hrát Křesťan ještě s Poutníky a na desce z r. 1987 to bylo pro mne zjevení. Když jsem pak po písničce pátral, objevil jsem pro sebe Dire Straits a Knopflera...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: koncert

Příspěvek od Pytell »

Ano Telegraph Road také hráli a když v průběhu a ke konci zahrál Malina na saxík a viděl jsem vedle sebe Michaela ( trsat na kytaru ) -- prostě nádherný večer, který jsem si užil.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: koncert

Příspěvek od PavelDosko »

a tak ja si zarouham - Telegraph Road a Jeste jedno kafe ... jsou pro mne lepsi nez originaly
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: koncert

Příspěvek od Frogyman »

Tak pak i Wayfaring Strangers jsem slyšel v mnoha provedeních a od Poutníků/Křesťana je mi to nejblíž. Ale asi proto, že jsem na tom vyrostl.
A když jsme u Křesťana, tak první deska Druhé trávy - skladby Ještě jedno kafe a Praha bolestivosti používám jako jako referenci při změnách v sestavě. :thumbup: Do nedávna jen na vinylu, ale nyní jsem na doporučení sehnal nahrávku i na CD a ta mám mnohem více detailů, které na LP bohužel nejsou... :sad:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Koncert

Příspěvek od dvader »

HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Koncert

Příspěvek od HonzaE »

Ve stredu jsem se sel jen ze zvedavosti podivat v ramci kralovedvorskeho hudebniho leta na koncert Geralda Clarka, blues rock z JAR.
Strhujici koncert a pro me objev :thumbup:

V soucasnosti pusobi a koncertuje v CR.

http://www.thegeraldclark.com/
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Koncert

Příspěvek od Fidji99 »

No konecne nastal cas ozivit vlakno a nie len smrdiet doma a piplat sa v zostave.
Ak mi nieco na lockdowne chybalo, tak to boli koncerty.

Cize podme si to vynahradit 20 maj - 4 Jun
Zaciname sezonu:
Tool - Krakow
Rammstein -Klagenfurt

Rychly presun na Primaveru do Barcelony ->
Nick Cave , Beck, Gorillaz.
z menej znamych, ale dobre na relax - Jorja SMith, EInsturzende Neubauten

Budem pridavat reporty
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Koncert

Příspěvek od efičák »

Přidám se k vláknu souvisejícím vjemem.

PA - Karaoke - Estrádní ozvučení a lidé kolem. Každý slyšíme jinak a je mi svaté jaký žánr je nám vlastní.
3 roky v dětském folklórním souboru mi odstranilo averzi na moravskou lidovku a cimbálovku miluju.
Tancovali sme na kotoučák a velkou bednu Tesla s obrovským basákem. :smile:
Živá hudba jen na vystoupení, bylo super.

Zpět do současnosti.
Čím více korekcí a nastavení zvuk má, tím hůř dopadne výsledek. Zvuk po instalaci je otázkou talentu techniků a když odjedou, vše je v rukou personálu.
Rozmohl se nám takový nešvar, hraní láká týpky co chtějí být zvukaři nebo DJ, ale s živou hudbou nemají zkušenost, nebo talent. Čest výjimkám.

Hustý výraz týpka s copem v kulturáku hovořil buď o nezvládnutém stresu, nebo o velkém EGU.
Dětský pěvecký sbor byl přeřvaný klavírem a elektronické bicí řezaly jako cirkulárka. Hlasitost jak na letišti nehledě na malé děti v obecenstvu koncertu ZUŠ.

Další akce s kámošem DJ co má Konzervatoř na trubku a je současně technik mají stejný rituál. Gramofon s referenční nahrávkou Jazzhouse na 45 RPM vinylu a začne s subwoofery. Dělička a fáze.
Pak horní bedny a z zvukového průseru se buď stane zvuk snesitelným, nebo rovnou Manou nebeskou.

Ale všimnul sem si že velké většině lidí je to jedno a tak to říkám alespoň tady drazí, rozumíte mi?
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět