Rostoun

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Rostoun

Příspěvek od Pecuch »

Krása střídá nádheru! Super! ^:)^ :clap:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

To se mi líbí, co je to za bedny?
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Rostoun

Příspěvek od sonofstars »

Tinariwen píše:
Jiri píše:Rostoun
Ta místnost nění špatná, ......by ti do tvého pěkně pasovali dřevěné (smrk) difuzory jako třeba u člena Lachim viewtopic.php?f=44&t=5531&start=120. Opravdu fungují skvělě a do "rustikal" stylu obýváku krásně zapadnou.


Tie smrekové difuzory su pekne,predpokladam že ide o rozmer 60 x 60 cm...ale kto ich bežne vyrába ?
Ano maji 60x60, dela je kamarad z mistniho fora. Nebo spise delal, nevim, zdali na to ma jeste cas a prostredky.
Ale je online, takze se ti treba ozve. Ja je mam take doma v obyvaku a odvadeji obrovsky kus prace :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Rostoun

Příspěvek od aretax »

http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-Illuminator.htm Vlastná výroba.
Illuminator klavír 003.JPG
Ale toto je vlákno Rostouna, dúfam, že mu nebude vadiť, že som to sem umiestnil. Ak Áno, požiadam ML, aby to odstránil.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

Prehodit do tveho new vlákna.
Bond 007 alias Monte

Re: Rostoun

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Aretax, založ si vlákno, už jsi ho měl mít dávno.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Rostoun

Příspěvek od Tinariwen »

aretax píše:http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-Illuminator.htm Vlastná výroba.
Illuminator klavír 003.JPG
Ale toto je vlákno Rostouna, dúfam, že mu nebude vadiť, že som to sem umiestnil. Ak Áno, požiadam ML, aby to odstránil.
Aretax klobúk dole veľmi vkusne,má to “ducha”
V žiadnom prípade neodstránit, pastva pre oči aj dušu hifistu a inšpirácia pre Rostouna ale aj pre mna :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Rostoun

Příspěvek od aretax »

Bond 007 alias Monte píše:Aretax, založ si vlákno, už jsi ho měl mít dávno.
Mal som ho. Už nechcem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Rostoun

Příspěvek od adrian »

aretax
:thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
terahera

Re: Rostoun

Příspěvek od terahera »

:thumbup: Už to tu zaznělo,ale klidně znova
Krása střídá nádheru a Aretax,i když si ne vždy rozumíme :smile: Tvé rady vždy na 1+
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Rostoun

Příspěvek od aretax »

Nemyslím si, že by sme si nerozumeli. Netýka sa to iba Teba, ale aj ostatných. To, že máme na niektoré veci rôzne názory, je OK. Keby sme mali všetci na všetko rovnaký názor, nie je o čom komunikovať. Navyše písaný prejav je veľmi zavádzajúci. Na papieri vyzerajú veci veľa ráz ináč, ako v skutočnosti. Myslím, že ani jeden z nás tu nie je spisovateľ, aby vedel svoje dojmy presne preniesť na papier. Dôležitý je osobný kontakt, ktorý nám o tom druhom povie oveľa viac. Viac ráz sa mi stalo, že som o niekom pri osobnom stretnutí o 180°zmenil názor. Väčšinou k lepšiemu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od martinowsky »

Paradni. Utulne. Stara skola. :thumbup: jen otevrit lahev s dobrym mokem a ponorit se do poslechu.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Rostoun

Příspěvek od Ramones »

Tleská :clap:
Velmi příjemné prostředí a sympatické koncáky JR.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Zdravím kluci,

po nějaké době a několika posleších u zdejších členů, za což opravdu moc děkuji a moc si toho vážím. Jsem zjistil, že mě to ještě mnohem víc baví, než bavilo, tím myslím hlavně hudbu. Problémem je vždycky návrat domů, protože vše, co jsem slyšel bylo perfektní, vychytané a opravdový zážitek.

Těším se, až dosáhnu chvíle, kdy budu taky moct nabídnout někomu poslech u mě :) Vypadá to teda na dlouhou cestu ještě.

Jinak slyšel jsem perfektní Horns FP15 BE (a málem si je i odnesl domů nevážit 80kg a mít na ně), Horns Mummy a nějaké Pylony, které měly basy jako armáda bubeníků, pak úžasné Tannoy Stirling a poprvé v životě Leben s gramofonem a to mě fakt rozsekalo jak vynil hraje...moc děkuji za ten zážitek. Poslední zážitek jsou Focaly a po tomto poslechu následovala bezesná noc a poslouchal jsem doma vše, co mám a hledal aspoň kousek toho, jak úžasně to hrálo, abych i doma něco takového našel...nenašel... moc děkuji i za to.

Vyšlo mi z toho něco i pozitivního, že když se vše vyladí, tak to hraje prostě perfektně a je jedno, jestli je to Tannoy, Horns nebo Focal nebo cokoliv jiného, je to kopa práce a hromada hodin a pak to za to fakt stojí. JO a taky jsem si ověřil, že ať si kdo chce říká co chce, tak bez min 12" palce to basy prostě neumí :D

Mě se líbily všechny poslechy a všechny sestavy a trochu mi to usměrnilo myšlenky. Těším se na výstavu, která mi určitě otevře dveře,jak co hraje jiného než znám a než jsem slyšel.

Každopádně se zeptám, jestli existuje něco, co má basy jako 15 palcový monitor, 3D prostor jako Tannoy a sametový, delikátní zvuk jako Focal. Jak něco takového existuje, tak mám výherce a jdu rozbít prasátko :D

Zdraví Rosťa
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Zdravím Všechny,

provedl jsem docela velký upgrade sestavy. Koncový zesilovač už není na zemi,je hezky nahoře na TV/HiFi stolku, koupil jsem předzesilovač od stejné značky, takže mám kombo ATC P1/CA2 MKII a CD Naim XS a DACMagic od Cambridge. Namontoval jsem přímo do rozvodnice síťovou ochranu včetně filtru vyrobenou spolužákem, který se neustále hrabe v součástkách :) A všechny přístroje dostaly pořádné izolované kabely.

První co mě dostalo je "ticho", kontrola a zprvu nevyčnívající zvuk, ve kterém je ale naprosto všechno. ATC elektronika mě dostala na kolena totálně. Nepoznávám bedny, na to, že jsou XT8Fka docela levné bedny, tak co z nich ždímám je až neuvěřitelné. Udělal jsem na nich taky upgrade tím, že jsem obě spodní komory narval totálně 5kg ovčí vlny. Bas je pevný, není rozplizlý a vylepšil se prostor, všechno se tak nějak uklidnilo a střídám jedno CD za druhým...

Co se týká beden, tak jsou teď nejslabším článkem řetězce a moc rád bych si pořídil něco lepšího. Podmínkou je pohodový noční poslech a stále jsem neslyšel nic, co dokáže takový zvuk, který ucítím i v břiše. Váhám nad ATC SCM 40tkami, ale bojím se, že potichu hrát dobře nedokážou a že nebudou tak muzikální jako Tannoy. V hledáčku mám Legacy Cheviot (Arden to by byla asi sebevražda) a Turnberry GR od Tannoy, Spendor 1/2ky nebo rovnou 100ky. Na výstavě mě dost zaujaly i Elftony Vegas. Připadá mi to jako snad nejtěžší rozhodnutí :) slyšel jsem desítky beden a žádné mě vyloženě neposadily na zadek, tak nevím no. Vždycky hrály lépe ty moje XT8Fka :) teda jediné bedny, které bych fakt bral byly z výstavy Xaviany Quarta, hrály božsky, ale s tou cenou to fakt přestřelili...nedám za bedny víc jak 150tis...

Napadá Vás nějaká rada?

Moc děkuji, Rosťa.
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
terahera

Re: Rostoun

Příspěvek od terahera »

Jak jsi přišel na to,že jsou bedny nejslabším článkem řetězce :?: Pises,že hrajou s momentálním setupem božsky,takže jestli tě trápí cenovka vůči zbytku,tak se na to vykašli a užívej :thumbup: A má rada zní,nemen nic,pokud tě to baví,vymenis bedny a budeš muset zas měnit vše,dostaneš se do spirály a těžko z ní pak ven :cool:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Rostoun

Příspěvek od aretax »

Terahera Ti dobre napísal. Ja som absolvoval to isté (asi ako všetci) a v cene cca 20 - 25 tis € som nenašiel bedne, čo by ma zvukovo uspokojili. Z toho vzišiel projekt od Troelsa. Za Tvojich 150 tis Kč dokážeš postaviť veľmi slušné bedne a navyše si ich doladíš podľa Tvojich podmienok.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Rostoun

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Váhám nad ATC SCM 40tkami, ale bojím se, že potichu hrát dobře nedokážou a že nebudou tak muzikální jako Tannoy.

Ale umí zahrát potichu a hlavně nebudou patlat skutečný zvuk jako Tannoy. A k železu ATC nejlepší volba.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Rostoun

Příspěvek od Dieter Burmester »

Presne tak, myslenky na Tannoy odlozit nekam hluboko do sklepa a k ATC zase jen ATC :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Rostoun

Příspěvek od fox »

Nejdůležitější je akustika místností ! Když je vyřešená, hraje dobře i levnější železo. https://www.hifiroom.cz/akustika/dute-c ... 496095ce46
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Zdravím všechny,

vypadá to, že se blížím do konce hledání. Slyšel jsem toho tolik, že se to už nedá spočítat :lol:

Každopádně mám na miskách vah dvoje bedny. Tannoy Turnberry GR a ATC SCM 40. Co se týká WAF faktoru, tak se ženě nejvíc libí Tannoy a mě taky. Co se týká zvuku, slyšel jsem Turnberry, byl to zážitek.A hlavně s pořádným zesilovačem. Ačkoliv jsou Tannoy velmi citlivé, tak Turnberry s velmi silným zesilovačem min 150W/8ohm, tak to je paráda. Prostor, dynamika, zábava...oproti těm, co mám doma měly méně basů, byly pevné, přesné, už potichu jsem cítil fyzicky v břiše tu sílu bubnu. Potichu hrály perfektně, klavír byl jako živý. Podle mě nesmírně povedené bedny...odrazuje mě akorát ta cena.

Předevčírem jsem měl poprvé v životě šanci si pořádně poslechnout sice ATC SCM50tky, a ke všemu s výškáčem Vifa ne tím novým přímo od ATC, ale už jsou to dva dny a pořád mi v hlavě zní co z nich šlo ven... Vzhledem k recenzím, jak píšou, že jsou moc studiové a technické, nejsou zábavné a nehrají dobře potichu, tak to jsou totální blbosti. Co mě zarazilo hned z počátku, tak že jaksi nehrály basy, jak jsem zvyklý. Třeba Sade, její alba jsou dost přebasovaná, tady to znělo jako normální bubny, ne jako rána do peřin. Živý koncert Fletwood Mac 1997 u mě to zní tak klubově trochu zaduněně no a co šlo z 50tek to mě rozsekalo. Slyšel jsem odrazy hudby od toho celého prostoru, kde se koncert odehrával, slyšel jsem normálně lidi tleskat a mluvit. To jsem nikdy nikde neslyšel :crazy: čím lepší nahrávka, tím tam toho bylo víc, ale takové detaily, že nechápu jak to tam vůbec může být. Prostorově na tom nejsou jako Tannoy, ale Amused to Death neměla chybu...

Mám tady od kolegy z fora nabídku na poslech těch 40tek, tak určitě přijedu.

Jsem úplně na vážkách, upřímně mám nabídku na ATC za tak super cenu, že se nemůžu rozhodnout. Oba páry beden jsou super, dokonce nejsou mezi nimi tak obrovské rozdíly jak jsem čekal. ATC hrály tak úžasně, hezky, příjemně a chtěl jsem je dávat čím dál víc nahlas, tak samo Tannoy...

Jediné, co mi vrtá hlavou je co to udělá s místností. A hlavně jsem zjistil, že basák v ATC není 16.5" jak píšou všude, ale to je jen plocha aktivní části membrány, správně je to 8" moje Tannoy mají chvílemi basů až moc a někdy z nich bolí hlava z ATC mě vůbec nebolela hlava a ty basy byly tak jiné, že to nedokážu ani popsat. Mě to přišlo jako by do mě bušil vzduch jako na koncertě, spíš vlna vzduchu než nějaký bas. Třeba Patricia Barber Like JL je u mě super, ale na ATC to byl takový mazec tak strašně rychlé všechno... u mě jako bych zvuk zpomalil o pár otáček.

Jde mi o to, že v žádném případě nechci k bednám někdy kupovat Subwoofer a moje Tannoy ho rozhodně nepotřebují, na filmy jsou super, dokážou to i ty 40tky? Jako ta specifikace beden 48Hz-22kHz -6db je šílená a ve všech recenzích píšou, že to není pravda, že to je v místnosti jinak, ale jak jsem nikde nenašel.

Omlouvám se, že s tím otravuju, ale nechci dopadnout tak, že si ty ATC koupím a nebudou sedět a je to pro mě fakt moc peněz. Co se týká Tannoy Turnberry, tak určitě tu sednou a určitě budou OK to vím jistě.

Tak abych to shrnul o co mi jde, že můžu mít ATC za bezva cenu, ale nevím jak to vlastně bude hrát nebo můžu mít Turnberry za fakt hodně peněz, takže půjčka a vím, že to hrát dobře bude. Ale bude to jiné jak ATC...

Je to fakt prekérka....mozek říká ATC a srdce Turnberry :sad:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Rosťo,
obávám se, že toto rozhodnutí bude jen a jen na Tobě. Tady bude každá rada drahá, protože nikdo nezná úplně podmínky kde to budeš provozovat a další okolnosti, které mohou mluvit pro a proti. Podle zvukového charakteru bych se já osobně přiklonil k ATC, ale jak říkám, nedá se na dálku nějak směrodatně radit.
Mark Levinson
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Rostoun

Příspěvek od tm.watch »

Jednu radu bych si přeci jen dovolil, teda pokud jsem správně pochopil následující větu:
Rostoun píše:....Tak abych to shrnul o co mi jde, že můžu mít ATC za bezva cenu, ale nevím jak to vlastně bude hrát nebo můžu mít Turnberry za fakt hodně peněz, takže půjčka a vím, že to hrát dobře bude...
Hifi jako koníček je věc naprosto zbytná Za sebe bych proto nedoporučil brát si na jakýkoliv hifi komponent půjčku. Raději počkat, došetřit atp.

P.S. Viktore, na servru je ještě zimní čas :o)
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Zdravím všechny,

po neskutečném množství poslechů a hlavně kilometrů (jel jsem nakonec v úterý na poslech ATC do Polska, kde je větší nabídka) jsem konečně našel svůj svatý grál.

Byl jsem dost nalomený na ATC SCM40, slyšel jsem je v Polsku, jsou to úžasné bedny, které bych si i koupil, ale měl jsem možnost je slyšet a hned na to ty, pro které jsem se rozhodl a bylo to hned jasné, které budou doma už na hooodně dlouho, pokud mi uši budou fungovat :lol:

Ačkoliv to někdo může negovat (je to jen můj subjektivní pocit), ale obojí reprosoustavy mají k sobě hodně blízko. Otázkou je na jakém železe je člověk provozuje. Po srovnání, které jsem měl k dispozici byl zvuk ATC báječný, detaily, výšky, neúnavnost, úplně luxusní basy, perfektní prostor. Středy, které se nedají ani popsat. Rozhodla jedna věc...a není to design, který je nesrovnatelný.

Nebudu dál napínat, vítězem jsou Tannoy Turnberry GR, do poslední chvíle jsem byl přesvědčený pro ATC (ačkoliv jsem už zamluvil nezávazně Tannoy). Rozhodl fakt, že poslech přes ATC je pro mě 4/3 oproti Tannoy, které jsou 16/9. Třešničkou na dortu je design, který je u Tannoy prostě dokonalý a bude sedět ke stylu našeho domu.

Oboji bedny jsou neskutečně dynamické, středy jsou někdy srovnatelné, někdy ve prospěch ATC někdy k Tannoy, ale saxofon na Tannoy Turnberry je tak dokonalý, na žádných jiných bednách jsem jej takto neslyšel. Nesrovnatelný je 3D prostor kvůli kterému jsem se takto rozhodl. Mám rád taky filmy a nedovedu si představit film bez puštění přes bedny a Tannoy zvítězily na plné čáře. Basy jsou jiné, ale u těchto konkrétních jsou skvělé, ATC je má pevnější,údernější, ale Tannoy dokážou fyzický tlak už hodně potichu a 100l ozvučnice a velký basák je nenahraditelný a s mým zesilovačem to bylo hodně podobné s ATC,ale mě se nakonec víc líbil zvuk basů Tannoy.

Jsem z nich hotový a je to pro mě absolutní konečná a prdím na všechny bedny světa :lol: doufám, že mi vydrží až do důchodu...Pokud mi časem nedejbože odejde něco z elektroniky, tak vidím změnu jedině u zesilovače, kde bych šel do Acuphase, ale moje kombo ATC si s Tannoy velmi rozumí a i prodejce se divil, že to fakt k sobě perfektně sedí. Jediné, co to přehrálo byl zesilovač Acuphase, ale 200tis za zesilovač to až vyhraju ve Sportce :-j

Chtěl bych tímto moc poděkovat Viktorovi a klukům odtud a trpělivost, kterou mi věnovali. A těším se na další setkání a až cca do měsíce dorazí "balíček" ze Skotska, tak určitě rád pozvu na poslech a vínko \:D/ Těším se jako malý kluk a jsem rád, že to tak dopadlo.

Jediné, čemu neuteču, bude řešení akustiky obýváku...vyrobil jsem si takové provizorní panely a koberec rozmotám jak mám klid na poslech, ale až časem našetřím, tak se do toho pustím.

Ještě jednou moc děkuji všem!
R.
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
terahera

Re: Rostoun

Příspěvek od terahera »

Tak sláva,že ses rozhodnul a gratulace,až dojdou,tak se těším na tvé příspěvky,doufám,že nadšené :angel: Ať ti hrají k tvé spokojenosti a přinesou klid na hoooodne dlouho :thumbup:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Rostoun

Příspěvek od valderon »

Rostoune, i já moc gratuluji! Já to měl vlastně naopak :lol:
Dlouho jsem chtěl Tannoy,které mám moc rád dodnes. Nakonec jsem skončil u ATC :razz:
Asi tuším, jaký máš rád zvuk. S Tannoy ti přeji dlouhá léta spokojenosti při poslechu HUDBY, protože k tomu jsou určené a stvořené :thumbup:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Rostoun

Příspěvek od pajuna »

Emoce z tebe jen srsi :smile: , coz je dobre, muzika a nas konicek je o nich. Ty bedynky hraji typicky "Tannoyove - Prestigove" s velkou vyhodou ze jim nic necuci dozadu. Stredy maji velmi tezko srovnatelne s necim v teto tride. Chtelo by to jeste duraznejsi basy, ale vse ma sve a nejaky ten kompromis je nutny. I me lakaji do druhe sestavy.

Jestli chapu, tak si zkousel svuj zesik ve studiu s bednami. Nechci radit, ale myslim, ze budes doma s necim muset hnout (vytahnout vice do mistnosti), ty bedny potrebuji prostor a kdyz vidim jak mas ty soucasne (myslim, ze asi i mene hluboke) nalepene na ty skleniky (take nebudou prinaset pozitiva), prostor pujde, no vite kam Halik, no do prd.... :sad:
Docela by me zajimalo, co ti delaji basy v te nudli ted a zda nemizi znelost na nizsich stredech a basech v te mistnosti

Zabavny prispevek "Jsem z nich hotový a je to pro mě absolutní konečná a prdím na všechny bedny světa" - znam takovych vyjadreni uz za ta leta radu, a jeste u nikoho to neplatilo :lol: . V hifi to je nekonecny kolotoc.

V kazdem pripade ti preju spokojenost a radost z poslechu :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Když pojedeš zase na Moravu, tak tě moc rád pozvu domů k poslechu.

No možná tě to pobaví, ale jednou odjela žena za švagrovou s děckama, měl jsem konečně klid na poslech... Hodil jsem na ty "skleníky" peřiny, do těch skříněk jsem natrvalo narval dvě kostky skelné vaty a spodky jsem provrtal důlčíkem, aby to cucalo basy ze země. Bedny stojí na japonské žule, která je podložena elastomerem nařezaným ze staré odpružené vidlice. Na zem jsem kolem beden hodil deky. Nalil jsem si flašu vína a dal volume na 12hodin... no poslouchám a poslouchám a asi za dvě hodiny za mnou stojí žena a chytá se za hlavu, jestli nejsem jeblý...co jsem jako proved s obyvákem :roll:

Co mi to dělá v místnosti, cca 2,7m od beden je na můj vkus basů málo (jsou ale na poměry Tannoy pevnější), ale vynikající prostor. 3,5m od beden jsou perfektní basy, prostor horší. V kuchyňské části za pracovní deskou je takový nějaký chuchel takového brutálního dunění, že tam nikdo nevydrží stát dýl jak 5 min :lol: takže tam, kde poslouchám je to docela dobrý a buď mám hudební hluch, ale mě se v tom sweet spotu ten zvuk moc líbí.

Podle toho jak jsem Turnberry slyšel a jak hrály, tak by měly sednout do místnosti jako "autocenzura" na nočník...

Co je blbé, že máme dost nízká křesla, já mám skoro 190cm a žena 153cm, takže moje kapesní žena s malýma nožkama vybrala nízká křesla. Já skoro ležím jako ve formuli když sedím u televize a ona sedí v pohodě.

Pitomé je to, že výškáče mám 7cm nad ušima, takže v případě Turnberry je budu mít přesně v úrovni uší...hurá

Už se fakt nemůžu dočkat, horší je to, že jsem furt nepřišel, jak to vlastně té moji babě říct :-j máme za dva týdny výročí a beru ji do Prahy na romantický výlet, tak plánuji, že ji mírně připiju a pak ji řeknu, že jestli mě fakt miluje, tak by mi na naše výročí mohla dovolit poslední výměnu beden =))

Už jsem jí podstrčil obrázky těch Turnberry a ona, že jsou fakt moc hezké a že by se jí moc líbily,ale pak dodala, že potřebuje hadry a děcka botky a bla bla bla...no škoda mluvit. Mimochodem dětem jsem botky koupil dnes, tak si to mohla odpustit :-j

No mám to s ní těžké, možná i ona se mnou, ale stejně to dopadne jako teď, kdykoliv dojdu domů, tak hraje nahlas Smejko a Tanculienka a malá se vrtí u televize s ženou a malý jako dnes spokojeně žužlá reprokabel \m/
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Rostoun

Příspěvek od Ramones »

...jestli můžu poradit, tak hadry jsou nejlepší od Viledy ... dobře sajou :silent:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rostoun

Příspěvek od PavelDosko »

hlavni byt spokojeny, nejen s muzikou, ale i v zivote, good luck
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Rostoun

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj, presne tak.
Všetko je o kompromisoch a niektoré veci musia počkať, či už človek chce alebo nie.
Vždy je to niečo za niečo, nerobiť veci za každú cenu a potom celý život ľutovať.
Ja som si svoje koníčky začal naplno užívať až, keď mi dcéra začala chdiť na strednú a neľutujem...
Držím palec!
kychtax

Re: Rostoun

Příspěvek od kychtax »

Dobre se to cte Rostoune, drzim ti palce, hihih. :clap:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Rostoun

Příspěvek od fox »

Ahoj Rostoune.

Hlavně nesmíš prozradit cenu beden. Já jsem vždy přiznával poměr 1 Euro = 1 Kč. :mrgreen: Maximálně za tři. Vždyť Komárek začátkem devadesátých let sliboval Marku za 3 Kčs.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
JAPEX

Re: Rostoun

Příspěvek od JAPEX »

...to je asi všude stejný! :mrgreen:
terahera

Re: Rostoun

Příspěvek od terahera »

Jj,to je fakt :smile: Já říkám taky cenu 1k1 Euro vs Cs,ale i tak kolikrát moja řve,třeba 400,- za kabel,to jsi se zbláznil :lol:
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Tannoy Turnberry GR

Příspěvek od Rostoun »

Ahoj kluci,

balíček ze Skotska včera dorazil :eek:

Fotky přidám, prostě mi tady nejdou ani za nic vložit nechápu.

Dovolím si sem přidat minirecenzi na nové Tannoy Turnberry GR. Vybalil jsem je včera ve 21h a od 22h po usazení v místnosti hrají doteď non-stop. Bohužel jsme se s ženou u ustavování dost pohádali, protože ona nečekala, že to budou takové ledničky, takže nechce, aby trčely v prostoru.

No nedalo se nic dělat, jsem rád, že přežila to, že budu mít nové bedny a že jsem nemusel nakonec nic tajit a složitě vysvětlovat. (Náušnice to zpravily :smile: )

Nikdy jsem neměl tu čest s takovýma bednama, tak popisuji jak to slyším a je to můj subjektivní názor.

Jsou v místnosti přesně 40.5 m2 velké (4,5x9m) nově změřeno. Od zadní stěny bohužel jen 30cm a od bočních 100cm sedím od nich přibližně 2,3m a mezi nimi je prostor 168cm. Jinak to fakt nešlo. Co se týká basů to je mazec, co mi to v místnosti dělá, když jsem je prvně zkusil a byly 1,5m od zadní stěny a 1m od bočních, tak basy nebyly...jsem myslel, že se zastřelím.

Ve výsledné pozici jsou basy tak úžasné, že jsem nikdy podobné neslyšel. Díky Bohu za ty dary, protože jsem se fakt moc bál, aby se do místnosti vešly. Neměl jsem jakoukoliv možnost si je doma poslechnout, nikdo je nemá na půjčení a byl to šílený risk. Nakonec při mě stály všichni svatí a vyšlo to. Dalo by se říct, že je poslouchám v near field a nic jiného mi ani nezbude.

Na to, že hrají jen 24h tak jsem úplně odrovnaný z toho, co slyším. Na to jak jsou velké a jak blbě je v místnosti mám, hold nenadělám nic, tak je totálně nesrovnatelné jak hrají oproti XT8F. V pozici 30cm od zadní stěny a 1m od bočních je prostor neskutečný, a vylekalo mě jak reálně a živě hrají :shock: .

Napřiklad Tracy Chapman, jakmile začala zpívat, tak jsem se fakt lekl, že zpívala jakoby metr ode mě. Dave Brubeck: Take Five zpustil na trubku a já myslel, že ji má před mou hlavou...

Středy jsou tak parádní a hlavně já jsem citlivý na výšky ty jsou tak jemné a příjemné. Vůbec jsem nic nenastavoval na bednách, hrají v pozici "Level"

Musím říct, že mi to už tak stačí a bylo mi řečeno, že jak se rozehrají a jistě jim to bude trvat hodně dlouho (dle mé zkušenosti cca 6měs.), tak budou hrát o hodně lépe. To asi už nezvládnu =)) jsem tak nadšený, jsou to opravdu ty bedny s velkým "B" teď se dívám s ženou na Vetřelce II...viděl jsem to snad 50x a teď se toho tak bojím jako poprvé, všude kolem skáčou vetřelci, kosmické lodě tak hučí v obýváku, že cítím jejich mohutnost... brečím jako malá holka, cokoliv jsem na nich pustil je tak zatraceně zábavné a kdyby byly rozehrané, tak jim tak zatopím pod kotlem, že zbořím barák :roll:

Pro případné zájemce o ně musím říct, že i v úplně blbém ustavení hrají skvěle jak prostorově, tak basově. Nemám žádné akustické úpravy, nemám ani žádný kdovíjaký aparát ani kabely nic, prostě co jsem posháněl na hifibazaru, od známých. Vlastně první opravdu nová a nerozbalená věc jsou tyto bedny...

Když je srovnám s nedávno poslechnutými Harbeth Shl5Plus a ATC SCM 50 a 40 a Dynaudio Evoke 50 a B&W 802D3 , které jsem měl možnost si pořádně poslechnout na úžasných sestavách. Tak je to naprosto jednoduché, všechny jsou to bezvadné bedny, ale Tannoy je prostě převálcují...Vždycky jsem si přál cítit basy v břiše, konečně to doma mám. Vždycky jsem chtěl dřevěné velké voňavé bedny...Chtěl jsem 12" basák no ještě, že jsem si nechal poradit a šel do 10" od Tannoy to by se fakt nevešlo do místnosti :-j Chtěl jsem, aby zvuk byl všude kolem a hlavně, aby bedny nemohly děti nějak poničit...

Obrovská výhoda je síťka, která je úžasně průzvučná, dokonce se mi zvuk přes síťku víc líbí jak bez síťky, stejně jako u Harbeth. Reproduktory jsou 2cm zapuštěné, i když do nich děti bouchnou, tak se nedotknou membrány ani závěsu reproduktoru. Bedny jsou tak široké, že za ně nevleze ani pes, takže kabely nikdo už žužlat nebude.

Negativa jsem našel hned po pár nahrávkách... bedny jsou stejně jako ATC nekompromisní ke kvalitě nahrávek...půlka mé CD sbírky je k ničemu. Některá CD hraji fakt hrozně... hudba z youtube se nedá vůbec poslouchat a zvuk přes digitál z TV taky nic moc... ale kvalitní CD nebo HI-res soubor z PC to je takový mazec, tolik nových detailů a ten rozsah na basech mě dostává...jak nemám rád vážnou hudbu, tak na nich je tak úžasná, že přehodnocuji stanovisko...

Další negativum je, že jsou fakt moc velké a rád bych je ustavil v místnosti lépe, ale to se fakt nedá. Kdybych měl 50m2 bylo by lépe, ale naštěstí jsem našel pozici, kde hrají fakt dobře a nemám důvod s nima nijak dále hýbat. Neuteču už měření akustiky a nějakým úpravám, naštěstí to podle mě nebude nic s bouráním :crazy:

S elektronikou ATC si sedly fakt parádně, ale budu muset vyměnit veškeré kabely, mám teď půjčené lepší a ten rozdíl je fakt moc velký...

Když to shrnu, tak určitě napíšu dojmy, až se pořádně rozehrají, snad se mi povede vložit nějaké fotky.

Každopádně vím jistě, že jsou to pro mě konečné bedny. Nedokážu si jiné představit a to jak hrají, to se nedá popsat, to se musí slyšet...mám respekt před všemi dobrými bednami na trhu, ale tyhle mi fakt sedly, je to moje Mekka, přesně tohle jsem vždycky chtěl...líbí se ženě, můj otec ten si z nich totálně sedl na zadek, tchána jsem dneska nemohl dostat z obýváku a strejda, starý muzikant, tak ten hledal další bedny, když jsem mu pustil Amused to Death...pořád mi nevěřil, že to hrají jen dvě bedny :lol:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Rostoun

Příspěvek od aretax »

Nádherný príspevok. Toľko nadšenia a radosti...Musel som to napísať, hneď mám lepšiu náladu pred dnešným dňom. Držím Ti palce !!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Rostoun

Příspěvek od Overgrounder »

Přesně jak píše Aretax, ty emoce jsou tak pozitivní, že to dokáže nakazit i takhle na dálku! :clap:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Rostoun

Příspěvek od Jiri »

Rostoun
Také se připojuji ke gratulaci a ujišťuji tě, že když je necháš hrát cca 2 týdny non-stop, tak je teprve uslyšíš rozehrané. Ty bedny mají obrovskou výhodu ve vysoké citlivosti takže až budeš hledat "konečný" zesilovač, tak můžeš zahrnout i "A" class nebo lampy. Adekvátní kabeláž také doladíš podle svého gusta.
Jediné co mě trochu zaráží je hmotnost pouze 30kg každé z těch rozměrných reprosoustav (950x456x336mm). I vzhledem k velikosti 10palc. měniče by asi bylo vhodné bedny shora nějak nenápadně zatížit aby se snížili rezonance skříní. Pouze můj odhad.
Lze vůbec u těchto Tannoy zkoušet hroty a podložky?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Mark Levinson »

Rosťo,
gratuluji k dosažení cíle. Fotky klidně pošli emailem na mne a já je vložím.
Mark Levinson
Odpovědět