zatty

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

PavelDosko píše: 01 kvě 2021 21:36 proc by mel byt router v te same mistnosti ?
Za me nemel by byt vubec net ve stejne mistnosti ake spousta lidi ma jedne mistnosti vse od switche po tv pres hifi
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

to bude nejaka obsese, kabel ne, cizi wifi ano a pustit do toho televizi a BT klaesnici
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Včera sem měl možnost navštívit člena Valderona.. Jelikož nemá vlákno tak píši zde k sobě. Nějakou dobu si voláme,řešíme hifi atd, ale k návštěvě nebyl moc prostor bo jsme trochu z ruky od sebe a tak sem využil včerejšku. Moc sem těšil a měl určitá očekávaní od jeho ATC SMC50 a i samotných komponent, včetně nového gramofunu. Detaily jeho sestavy nechám na něm jestli je bude chtít napsat, ale je tam vše co dnešek nabízí od GMG po bloky od musical fidelity..... Protože vím že Valderon je multi žánrový tak sem čekal že si dáme od drnkálístů po metal vše. tak cca dvě hodinky poslechu a pojedu.. no jasně bylo to skoro 5h. :thumbup:

Začali jsme CD z OPPA kompletně předělaný v Casea. Hned na úvod člověka cinkl obrovský pevný bass ( podotýkám, že Valderon má upravenou akustickou místnost takže žádné dozvuky, pazvuky atd se nekonají) ale trochu se mi ztrácela zadní scéna s detaily. Tak sem poprosil o trochu více hlasitosti... Ano to bylo přesně ono, ta místnost snese hodně. Za mě zvuk jak s partesu vše čisté a plné detailů. bomba, super :clap: :clap: :clap: čisté výšky, přesné středy, s rychlým hutným basem. A bylo úplně jedno jestli hrál, Jazz, Rock,nahrávky s klubu,studia nebo live koncert. Celá scéna je velmi líbivá až návyková. Pak jsme přešli na gramec. Tak tam není co řešit je to vymazlené, byť akt. nemohlo být puštěno přes předzes od Canoru ale jen prý přes ,,IFI,, ale i tak tak dynamika,rozsah detailů na Quenech, Anette Askvik. atd je zcela jasně čitelná. Za mně todle by byla konečná u gramce pro 98% lidí. Aspoň se mám na co těšit na příště jak dojede Canor.

Závěrem: Ikdyž, říkáš že máš sestavu trochu do tepla já si to nemyslím. Máš nejvyváženější sestavu na všechny žánry od drnkálistů po nejtvrdší metal a to je co říct. Byl to zážitek na který se jen tak nezapomene a jsem rád že sem mohl být nějakou tu hodinu jeho součásti. Smekám :thumbup: :clap:

P.S. děkuji za skvělé pohoštění, oběd a tu peckovní buchtu a tu mi musíš poslat recept, děkuji
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: zatty

Příspěvek od Mark Levinson »

Paráda kluci :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

Jarda(valderon) je ďábel,vrhl se do toho brutálně,změnil u sebe téměř vše,takže věřím,že to musí být masakr.Už se k němu těším,jak to dorazí do balkánského finále :cool: ,což bude co nevidět :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: zatty

Příspěvek od Dieter Burmester »

Co je balkánské finále? :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

No,v principu asi to,že to jde i bez Odina :cool: :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Každý z nás má buď udělaný přívod nebo se ho chystá udělat a nebo má zásuvky od furutechu, gigawatu, Schneideru atd... všude máme klasické plastové krabičky do zdi...nic hegh end. tak sem ptal známeho co dělá čisté prostory v lékařství kde je kladen důraz na izolace, odhlučnění atd. tak říkal ať se podívám na krabice od Kaiseru ty jsou top dle něho.. takže zde jsou odkazy pro ty co mají chuť vyměnit... já je zkusím zas taková raketo to není..

https://www.conrad.cz/p/kaiser-1569-01- ... mm-2349581

https://www.conrad.cz/p/kaiser-elektro- ... uku-612857
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

"Zvukově izolační instalační krabice pro použití v masivních zdech se zvýšenými požadavky na zvukovou izolaci"

To aby se zvuk nesiril krabickama? Nebo jaky to ma ucel?
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

Sadrokartonove zdi nemam, jen strop, cili jsem ok :thumbup:.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: zatty

Příspěvek od Halíř »

Tyto krabky přece nemají s hifi nic společného. Jsou určeny do místností speciálně odhlučněných, ať už vně či dovnitř. Zkrátka mají funkci prvku nenarušujícího právě toto kýžené odhlučnění, aby ani tou malou skulinkou "neutíkal" rachot. Pokud tedy nemáš nějak specielně zvukově odizolovanou místnost, nepotřebuješ ani tento doplněk. To by bylo jako montovat dioptr určený pro ostřelovací pušky na oštěp :smile: .
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

pro Halíř.. zeptej se třeba těch co řeší problém hluku v paneláku nebo jiných co mají problém třeba s kantkou v baráku a dávají si i těsnění kolem dveří aby neslyšeli hluk z jiné místnosti při poslechu. Nikomu tento výrobek nenutím a je mi to docela fakt šumák kdo si jak co řeší. Byl to pouze jen návrh pro ty co tento problém mají a řeší ho. Ty ten problém zřejmě nemáš a máš barák s plných cihel včetně příčných stěn či jinak vyladěno, takže nic takového řešit nepotřebuješ a jak píšeš pro tebe by to bylo jako dávat do pušky oštěp.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: zatty

Příspěvek od PítrsPraha »

"Odhlučnění nemá s hifi nic společného". Tady se člověk dozví :lol: :shock:
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: zatty

Příspěvek od Halíř »

Píšeš hloupostě...ať koukam, jak koukam, tebou vymyšlenou blbost jsem ve svém textu nikde nenašel. Sám to dobře víš, takže jenom cíleně lžeš, čili příspěvek o ho.... :crazy: .
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: zatty

Příspěvek od Halíř »

zatty píše: 18 čer 2021 07:40 pro Halíř.. zeptej se třeba těch co řeší problém hluku v paneláku nebo jiných co mají problém třeba s kantkou v baráku a dávají si i těsnění kolem dveří aby neslyšeli hluk z jiné místnosti při poslechu. Nikomu tento výrobek nenutím a je mi to docela fakt šumák kdo si jak co řeší. Byl to pouze jen návrh pro ty co tento problém mají a řeší ho. Ty ten problém zřejmě nemáš a máš barák s plných cihel včetně příčných stěn či jinak vyladěno, takže nic takového řešit nepotřebuješ a jak píšeš pro tebe by to bylo jako dávat do pušky oštěp.
Sorry, ale píšeš "já to sám zkusím, zas takovou raketu to nestojí" a já reaguju jen ve smyslu, k čemu jsou ty krabice opravdu určené, pokud ti jde o únik hluku přes krabici, musel bys řešit komplet odizolování poslechovky, aby to dávalo nějaký smysl.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: zatty

Příspěvek od PítrsPraha »

Ty krabky, o kterých píšeš, že nemají s hifi nic společného, jsou součást odhlučnění. Drobnost, která ti unikla.

koudy42 a Roman2 mají pravdu :smile: . Hloupý troll --> ignorovat.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: zatty

Příspěvek od Halíř »

Aha, takže ne "odhlučnění nic nemá..." , ale "krabky nic nemaj"...no tak jestli budeš s autokorekcema svejch příspěvků takhle pokračovat dál, neodvratně dojdeš dříve či později poznání, že můj příspěvek o využitelnosti těchto instalačních prvků něco do sebe a jistou logiku má. Pokud se však zaměříš pouze na uspokojování své zlomyslnosti a budeš se mne dál pokoušet dehonestovat hloupýma citacema uživatelů z jiných vláken, nedojde ti princip těch krabiček nikdy :thumbdown: .
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Sorry, ale píšeš "já to sám zkusím, zas takovou raketu to nestojí" a já reaguju jen ve smyslu, k čemu jsou ty krabice opravdu určené, pokud ti jde o únik hluku přes krabici, musel bys řešit komplet odizolování poslechovky, aby to dávalo nějaký smysl.
[/quote]

Tak samozřejmě je to ruku v ruce jedno s druhým. a podal sem jen info že něco takového existuje a je stím zkušenost z jiné strany byť ne úplně z hifi ale má to stejnou logičnostl. Znám dost lidí co řeší problém sádropříček a při poselchu jak z Tv nebo nějaké aparatury. Běžná domácnost dvě děti předěl příčkou, každý má tv a nějaký reprák a jeden na druhého nadává ať ztlumí. vyřešíš to nějakýma vyplň deskama atd., ale pořad to někde letí. tak tento výrobek by tomu měl pomoct. Nic jiného v tom není. Prostě jen se zbavit problému

ano vyzkouším u sebe, proč by ne. ty dvě stovky mě nezabijou ikdyby to bylo k ničemu aspoň bude moje furtech zásuvka lebedit pěkně nové v krabičce a technicky se dá říct že to je highend. Bo obyč krabička stoji asi 9kč todle 250kč což splňuje výrok co je High end, který byl již někde popsán. :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: zatty

Příspěvek od Halíř »

Tak pokud uvažuješ i u tohoto segmentu elektroinstalačního materiálu ve smyslu "je to dražší - tudíž highend, pak tedy proti gustu...
ale neboj, jsem si plně vědom, že se zde jedná o tvé osobní vlákno, tedy tvé výsostné vody, pročež odcházím v míru :smile: .
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: zatty

Příspěvek od fox »

Tato krabička je skutečně určena k protihlukové ochraně sousedních místností. S hifi to asi nemá nic moc společného. :smile:

Zvukově izolační instalační krabice pro použití v masivních zdech se zvýšenými požadavky na zvukovou izolaci. Masivní tělo instalační krabice s přidaným protihlukovým opletením absorbuje a odráží hluk, takže je vyloučeno jakékoli vyrušování v sousedních pokojích a protihluková ochrana zůstane neporušena, jako by tam žádná instalační krabice ani nebyla.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Léto v plném proudu tak sem měl možnost testovat věci od chlapů s vedlejšího města z RDacoustic. Mezi kabelami přistál i nový filtr. No a tak sem se stal hrdým majitelem této jednotky v trochu netradičním designu než je v jejich nabídce. :lol:

Pár slov: Byla spíše nejistá očekávaní, všeobecně mé rušení je tak nízkých hodnotách , že nějaká filtrace tento efekt vylepšit moc přínosu nepřidá. Design je nádherný včetně zpracování na nejvyšší úrovni. Co se týče výkonu přístroj je dimenzovaný až až tam nebude problém zapojit téměř cokoliv . První minuty a následně hodiny a dny poslechu řekly jiná slova. Okamžitě se vše neskutečně otevřelo ( jako by člověk vešel do obrovské koncertní síně), všechny nástroje znějí mnohem konkrétněji a celá skladba zní jemněji. Že by to přidalo basy a měnilo charakter zvuku to určitě ne, ale ta konkrétnost z jemností a absolutní čistotou jsou famózní. Od první minuty sem se nedokázal odtrhnout. člověk je absolutně vtažený do děje skladby. Jsem rád, že jsem měl možnost to otestovat tento přístroj, za to Radovanovi Ř. moc děkuji. no a teď si jdu užít poslech :smile:

Obrázek

Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: zatty

Příspěvek od Mark Levinson »

Zatty,
gratulace k nové filtraci. Nedávno jsem ji viděl u Karla (Urbino) a musím říct, že vzhled je opravdu excelentní. Sám jsem ji domácích podmínkách neslyšel, ale odvážel si ji od Karla domů na test Zdeněk (MAR), tak snad napíše jak to sedlo u něho doma.
Myslím, že by si tato filtrace zasloužila samostatné vlákno...
Mark Levinson
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Mark Levinson píše: 21 črc 2021 10:53 Zatty,
gratulace k nové filtraci. Nedávno jsem ji viděl u Karla (Urbino) a musím říct, že vzhled je opravdu excelentní. Sám jsem ji domácích podmínkách neslyšel, ale odvážel si ji od Karla domů na test Zdeněk (MAR), tak snad napíše jak to sedlo u něho doma.
Myslím, že by si tato filtrace zasloužila samostatné vlákno...
Děkuji, vlákno sem již založil a ano ke Karlovi šla o de mne
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: zatty

Příspěvek od efičák »

Moc pěkné, gratulace zatty.
Čím lepší aparát, tím větší přínos.

Bylo by pěkné dostávat střídavý proud přesně tak, jak jsou navržené citlivé audio obvody, zvláště pro zdroje zvuku.
Prý by to bylo drahé.

A tak se nabízí podobné cesty, jako zatravněné střechy, dotace na dešťovou vodu.

Nadsázka:
:roll:
V rámci a za podpory projektu EU za čistou energi, maji hifisté možnost čerpat dotace na přístroje napravující nedostatky přenosově soustavy ČEZ.
Formuláře Vám pomůžou vyplnit sami zaměstnanci státní akciové společnosti, kteří garantují kladné vyřizení. :ymdevil:
Úhrada je až 100% nákladů na pořízeni kondicionéru.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: zatty

Příspěvek od Frogyman »

efičák
Krásná myšlenka. Jen se bojím, že realita bude jiná a brzo nám zakáží používat naše výrobníky tepla s heslem "Do každé domácnosti malý déčková al-on-one systém."
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

Za to uz mohly byt krasne funglovky AC Volla mk2 se stojanama :silent:....
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

koudy42 píše: 30 črc 2021 10:47 Za to uz mohly byt krasne funglovky AC Volla mk2 se stojanama :silent:....
To mohly ale todle je velkááá radost
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

To verim, filtrace je dulezity cast retezce, ale Volla je Volla :).
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Včera proběhl test vlivu změn napájecího kabelu v lineárním zdroji pro NUC. Pokud se to už někde psalo tak to je jen další info. Začnu od konce tedy závěru. Vliv kabelu i v této části sestavy je naprosto klíčový pro doladění sestavy.

Byly v testu kabely 4 modely všechny na měděných koncovkách ( žádný neměl rhodiové ) v cenovkách cca od 4-20tis.:
1. Furutech 314 AG v.2
2. Oyade Tunami
3. RDacoustic RD PWR-CU
4. Furutech FP-S55N

No a jak to hraje? Každý jinak ale úplně jinak

var.1 - je to spíše neutrální kabel se slušnou scénou a dynamikou. Jde trochu do vyšších středů a výšek ale nikterak nekřičí. Takový univerzální kabel za mě si najde cestu asi v každé sestavě pro napájení lineárních zdrojů a lišt.

var.2 - To byl takový oříšek, velmi zvláštní kabel nejdřív nadchne obrovskou scénou pak u některých skladeb se chová roztržitě a agresivněji. Při jiné skladbě zas vynikající basy a scéna. Má velký potenciál od každého spektra umí zahrát, ale nějak to neumí sladit dohromady. Asi by potřeboval nějakou vyšší řadu koncovek místo klasických pak jeho potenciál bude naplněn.

var.3 - velmi podobný jako var.1 ale s mnohem větší scénou a kontrolou nástrojů. Výškou jsou výraznější ale nikterak agresivní. Kabel by mohl pomoc spíše teplejším sestavám dají jim šmrnc s větším nádechem při zachování hutnosti a dynamiky.

var.4 - Vzhledem k jeho proporcím je kabel určen jako ,,zátěžový,, tedy spíše do zesilovačů. No ne tak úplně. Hutnost, vyváženost a preciznost asi tak lze definovat. všechny tři var. byly cca podobné, ale tato verze je úplně jiná. Chvíli si člověk zvyká na rozdíl co byl zvyklý. Po delším poslechu neskutečně v táhne do děje. Rozlišení nástrojů a detaily jsou max. slyšitelné. Rozhodně velmi špičkový kabel spíše do otevřenějších a výše posazených sestav.

Závěrem: každá sestava potřebuje svoje a ty rozdíly jsou na tolik slyšitelné, že je potřeba vyzkoušet několik typů konstrukcí a najít si tu která sedne.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

fajn,

jeste vyzkousej kabel od linearniho zdroje do audioPC
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

to sem zkoušel asi sem to i někam psal.. mám tam od krauta jeho stříbro
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Svět se stále točí a tak přišla na jaře myšlenka spojit síly s kamarádem a dát pro nás hifisty něco co na trh co chybí nebo již zaniklo a nevyrábí se. Proběhlo několik myšlenek a první realizací je obnova mých podstavců. Po testech sem nakonec zvolil Mahagon. Takže mé původní bukové jsou nakonec vyměněny za mahagonové. Samozřejmě se zašlo i dál ohledně designu aby bylo vidět co je vše možné dokázat. Takže špalky byly frézovány, broušeny ,leštěny, voskovány, olejovány, epoxidovány atd. ( je na nich prý sebestředný nápis :lol: :lol: )

Po zvukové stránce jak se chová mahagon - jelikož se jedná o velmi tvrdou dřevinu nejvyšší kvality ( ty mé jsou z posledního obkládaní síní v pražském hradu) tak oproti buku či wenge ( kteří mají všichni moc rádi ) se chová velmi přirozeně. Má jasně separované nástroje, zvuk ve všech pásmech zní velmi uceleně a hladce. Wenge je už na mne dosti agresivní a buk je opak má kulatější basy, ale ne tak výrazné ostatní pásma. Tím nechci říct, že jsou tyto mat. špatné, vždyť sem na buku strávil času hraní a bylo to super. Jen byl čas to posunout o krok dál. /pro mne buk je pořád v rámci cena / výkon v top materiálech ).

Tím to bych moc chtěl poděkovat Libori Valíčkovi ( https://www.waldi.cz/ ) za aktuální spolupráci a i za další spolupráci pro nás postižené hifismem. Další projekty jsou již na cestě, jen se musí dořešit nějaké technické a designové záležitosti.


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

ZATTY ... design az pretazeny
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: zatty

Příspěvek od Frogyman »

Počin dobrý, nápis pro mne absolutně neskousnutelný a nepochopitelný. I zde platí oblíbené fráze: "méně je někdy více" a "všeho s mírou"...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Co je na nápisu je úplně jedno, jde jen o to co je možné vyrobit. nechtěl sem to psát do textu bo sem takové reakce čekal a odpovím na to takto všeobecně. Kdyby tam byl nápis Nordost tak se všichni na celém světě budou rozplývat atd. Jenže je tam něco jiného. Navíc nikdo nikoho nenutí si tam vůbec něco dávat.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: zatty

Příspěvek od Janik »

ak na opacnej strane nie je ziaden nadpis otocil by som to a vysledok by bol o 100% lepsi aj vizualne. :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

at by tam bylo v teto velikosti napsane cokoliv tak bych s tim v mistnosti dlouho nevydrzel. Je jasne, ze tam nemusi byt nic, ale takhle to sklouzne jen k tomu napisu

jak se to projevilo ve zvuku ?
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Janik píše: 06 říj 2021 10:10 ak na opacnej strane nie je ziaden nadpis otocil by som to a vysledok by bol o 100% lepsi aj vizualne. :thumbup:
ne není nápis je jen z jedné strany. vizualně co je lepší je velmi pomíjivé hodnocené. jsem kontrovezní člověk a mám rád kontroverzní věci. Bohužel nespadám do standartu
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

PavelDosko píše: 06 říj 2021 10:11 at by tam bylo v teto velikosti napsane cokoliv tak bych s tim v mistnosti dlouho nevydrzel. Je jasne, ze tam nemusi byt nic, ale takhle to sklouzne jen k tomu napisu

jak se to projevilo ve zvuku ?
zvukově jak sem psal již v popisu. Mahagon je pro lepší jako wenge v těchto velkých deskách. Chová se ve zvuku velmi přirozeně, nemá tendence vypichovat nějaké pásma navíc. jelikož se deskám z masivu věnuji nějakou dobu a byly zkoušeny ( mat. typu, padouk, wenge, mahagon, dub, buk, bříza, ořech..) a každý z nich se chová úplně ale úplně jinak. V mahagonu mě baví krom jeho struktury jako mat. hlavně ta přirozenost ve zvuku. Člověk si chvíli zvyká protože když měl něco předtím tak mu to v hlavě chybí na co byl zvyklý, ale po 2 dnech už se mozek uklidní a vnímá ten rozdíl více a více. Ten velký podstavec v rozměr 430x400x200mm váží cca 30kg
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Odpovědět