zatty

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

Vypadá to super :thumbup: Musím uznat,že utěsnění a vytlumení dveří,odebrání části akustických panelů a možná i zmenšení konferáku udělalo hodně.Vždy při poslechu u Zattyho mám nějaké výhrady(tak jak on u mně-vždy následují dlouhé diskuze :angel: ),teď už není moc co vyčítat a to jsem ještě neslyšel s obrazy :cool: Ty noviny,jak tu někdo psal,vypadají ve skutečnosti parádně a byl to výborný nápad,jak vkusně zakrýt prázdné místa po panelech :thumbup:
P.S.Takže zatty,hola hola,Volla volá :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: zatty

Příspěvek od fox »

Gratuluji. Vypadá to pěkně.
S těmi novinami to je zajímavý nápad. :thumbup: Kdysi jsem prodával podlahy, na kterých byly též natištěné texty, podobné novinám. Jedná moje zákaznice si je nechala položit do celého bytu. Potom se mi svěřila, že si je po večerech čte. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: zatty

Příspěvek od Fidji99 »

Dalsi pekny priklad, ze akustika moze vyzerat aj pekne. Gratulujem. Teraz si vsetky tie zmeny bizuterie uzijes este viac ;-).
Tieto komba difuzia/absorpcia su super. Co to je - na prvy pohlad to vyzera ako Vicoustics, ale ti maju trochu iny vzor.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

terahera píše: 02 pro 2021 13:40 Vypadá to super :thumbup: Musím uznat,že utěsnění a vytlumení dveří,odebrání části akustických panelů a možná i zmenšení konferáku udělalo hodně.Vždy při poslechu u Zattyho mám nějaké výhrady(tak jak on u mně-vždy následují dlouhé diskuze :angel: ),teď už není moc co vyčítat a to jsem ještě neslyšel s obrazy :cool: Ty noviny,jak tu někdo psal,vypadají ve skutečnosti parádně a byl to výborný nápad,jak vkusně zakrýt prázdné místa po panelech :thumbup:
P.S.Takže zatty,hola hola,Volla volá :lol:
Ano, diskuze byly a vždy budou dosti velké bo každé ucho to vnímá jinak a když je člověk v tom prostředí skoro denně tak mu některé věci přijdou normální a nevnímá je už. Tím sou naše hifi návštěvy o to cennější bo si dokážeme říct co slyšíme a co stím lze dělat :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

fox píše: 02 pro 2021 14:56 Gratuluji. Vypadá to pěkně.
S těmi novinami to je zajímavý nápad. :thumbup: Kdysi jsem prodával podlahy, na kterých byly též natištěné texty, podobné novinám. Jedná moje zákaznice si je nechala položit do celého bytu. Potom se mi svěřila, že si je po večerech čte. :lol:
tak na podlaze je to musí být velmi zajímavé. :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Fidji99 píše: 02 pro 2021 16:08 Dalsi pekny priklad, ze akustika moze vyzerat aj pekne. Gratulujem. Teraz si vsetky tie zmeny bizuterie uzijes este viac ;-).
Tieto komba difuzia/absorpcia su super. Co to je - na prvy pohlad to vyzera ako Vicoustics, ale ti maju trochu iny vzor.
EE neni to Vicoustic ale UA Acoustic. mám snimi skvělou zkušenost
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: zatty

Příspěvek od Fidji99 »

Dakujem pekne za tip. Nikdy som o nich nepocul.

Celkovo to kombo doska/pena je velmi dobre, najma do mensich miestnosti.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: zatty

Příspěvek od PítrsPraha »

zatty:
Moc hezky, čistě udělaná poslechovka. Ani to vlastně nevypadá, že tam nějaké akustické prvky jsou.
:thumbup:
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: zatty

Příspěvek od Overgrounder »

:thumbup: Pro mě teda taky docela inspirace, dokonce taková, že si tady sám veřejně dovolím ukázat tu fotku manželce a pokusím se jí přesvědčit, že i ta akustika prostě může vypadat dobře v docela podobné místnosti.
Díky, máš to fakt pěkný, a to křesílko..., to je prostě boží!
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

PítrsPraha píše: 04 pro 2021 10:06 zatty:
Moc hezky, čistě udělaná poslechovka. Ani to vlastně nevypadá, že tam nějaké akustické prvky jsou.
:thumbup:
děkuji :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Overgrounder píše: 04 pro 2021 11:16 :thumbup: Pro mě teda taky docela inspirace, dokonce taková, že si tady sám veřejně dovolím ukázat tu fotku manželce a pokusím se jí přesvědčit, že i ta akustika prostě může vypadat dobře v docela podobné místnosti.
Díky, máš to fakt pěkný, a to křesílko..., to je prostě boží!
děkuji.. tak uvidíš jak pochodíš :smile:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: zatty

Příspěvek od valderon »

Je to už pár dnů, kdy jsme udělali já, zabiny007 a Lubin návštěvu u zattyho. Byl jsem u něj poprvé. Pro mě zážitek, už jen vstoupit do jeho krásné poslechovky. Vše perfektně a racionálně udělané. Vše precizně ustanovené, včetně podložek pod kabely atd.
Tady si neodpustím... Ty nápisy ve skutečnosti nevypadají tak drsně, jako na fotkách 😂
K sestavě se rozepisovat nemá cenu, je vidět na fotkách a zatty k tomu napsal už hodně. Ta digi cesta je pro mě španělská vesnice, nerozumím tomu, ale každý krok v té cestě má zatty, podle všeho, dokonale ošetřen. A podle toho to taky hraje. Byl jsem velice překvapený, jaký zvuk přes 1a 0 z toho lezl. Doladění sestavy je přesně do požadavků a představ zattyho, a tak to má být! Nemá cenu rozepisovat, co už jiní popsali. To chce slyšet. Každopádně, občas jsme všichni nechápali, co z té sestavy zatty doslova vymačkal. Tuším i dřeň z kostí... 👍
Pokud "musím" něco za každou cenu najít, tak jedině očekávatelné. Z těch repro člověk nedostane takový bas, jako z poctivých 3p. Ne, že by ho tam neměl! Opakuji, občas jsem nechápal. Ale to je taková ta "výtka" za každou cenu, aby to nevypadalo, že se jen chválíme 😂. Vážně super zvuk. Ty středy, výšky, prostor, luft.. Pecka. Jsem moc rád, že jsem tam mohl být. Člověk čte fórum, snaží si představit jak to podle popisu může hrát. Je to vždy zkušenost k nezaplacení. A největší zkušenost , kterou jsem zažil je, že i digitál může hrát plasticky, jako jsem na to zvyklý u gramofonu. Zkusili jsme i cd Denon, ale vedle vymazlené digi cesty to bylo prostě horší. Byla to úžasná návštěva, rád vzpomínám ještě teď. Zatty nás přijal tak, že jsem se cítil jako doma, úžasné pohoštění, skvělých tipů na hudbu jsem si odvezl, a při tím vším výborný pokec a fůra srandy! Zatty, ještě jednou děkuji 👍
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

valderon píše: 20 pro 2021 11:32 Je to už pár dnů, kdy jsme udělali já, zabiny007 a Lubin návštěvu u zattyho. Byl jsem u něj poprvé. Pro mě zážitek, už jen vstoupit do jeho krásné poslechovky. Vše perfektně a racionálně udělané. Vše precizně ustanovené, včetně podložek pod kabely atd.
Tady si neodpustím... Ty nápisy ve skutečnosti nevypadají tak drsně, jako na fotkách 😂.................
Byla to super návštěva poznatků se odneslo habakuk. Jsem rád, že jste dojeli a poslechli si i jiný charakter zvuku než jste zvyklí :thumbup: a že jsou i jiné zdroje signálu než gramofon :angel:
k tomu 3p. dobře víš, že u mne ho nepotkáš a to přesně s důvodu jak píšeš. ,,Mé požadavky,, :lol: je pravda a to bez odpírání s V3M leze i dřeň z kostí a myslím, že tento regál se AC tak povedl že nemají co na něm měnit, ale na mou místnost je čas se posunout a zvětšit litráž bedny, o tom žádná. Systém jako celek nebude mít problém to utáhnout a větší litráž udělá takovou tu třešničku na dortu a vy pak můžete opět dojet..

teď je řada na mne abych dojel.. u tebe sem byl takže vím a ke klukům :lol: se těším.. díky moc že jste dojeli a měli jsme společnou zábavu
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Nový rok přinesl pohodu a spoustu dobré hudby k poslechu, když bylo to volno. Dlouho člověk nic nezkoušel tak proč nový rok nezačínat s něčím z Česka. Tak u mne přistála lišta/filtr... Sroll. Jelikož výrobky tohoto výrobce sem již měl tak sem byl zvědavý na přínos tohoto přístroje. V první řadě je to macek, velikost šasi je obrovská i váha je velmi solidní. Design je velmi futuristický, ale mě nijak nevadí. Díky rozměrům šasi je alespoň dostatek místa pro kabely. No a teď ke zvuku. Jak sem psal pár věci od srolla bylo doma tak sem byl zvědavý co přináší tento přístroj a kam se sroll posunul ve vývoji. Po zapojení mi spadla brada. šok.. totální úbytek dynamiky, muzikálnosti, žádný prostor.. vše nasměrováno do jednoho bodu. říkám ok zapojím to jinak ( kabely, zásuvka...) výsledek pořád stejný. Jediným plusem je vysoká přesnost a silné spodní pásmo. Jenže k čemu to je když zážitek z hudby je 0. Hudba má člověka obklopit. Tento přistroj mi přijde jako jít do koncertní síně tam si poslechnout první skladbu zatleskat jak precizně to slyšel střed první řady, jenže zbytek chrní nudou. Takový mám pocit z poslechu. Za mne velké zklamání a tak nějak mám i pocit, že vývoj fy Sroll upadá a nic již nepřináší krom velkých cen za nepříliš zdařilé kousky. Ale abych nebyl úplně negativní. Přístroj si dokáží představit u naprosto agresivní sestavy kde je potřeba udělat útlum agresivních pásem. ( jen je otázkou jestli to řešit tímto přístrojem za cca 100tis. plus další kabely)


Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
kychtax

Re: zatty

Příspěvek od kychtax »

Mel jsi I jejich kabely? A jake jsi mel zapojene?
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

kychtax píše: 10 led 2022 13:08 Mel jsi I jejich kabely? A jake jsi mel zapojene?
Ne mel. Mel sem zapojene vsechny kabely ze sve sestavy..lessloss reference atd.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

To je vždy první reakce,co se tohoto produktu týče-měl jsi jejich kabely :cool: :smile:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PGH »

a pak měl jsi jejich zesilovač a pak ještě potunit bedny nejlépe BW
kychtax

Re: zatty

Příspěvek od kychtax »

Precetl jsem si vyjadreni vyrobce v zappove vlakne a jen tam pan Sroll mlzi. Ale ma to zrejme sladene impedancne jako celek. Proto to hraje nejlepe vc. jeho kabelu.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: zatty

Příspěvek od Dasta »

Já jsem zase hovořil s kolegou, který měl Sroll filtraci zapojenou asi týden v sestavě a došel k názoru, že filtr za dvacet tisíc od jednoho českého výrobce je pro jeho sestavu daleko větší přínos.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: zatty

Příspěvek od Jiri »

zatty píše: 10 led 2022 12:24 Ale abych nebyl úplně negativní. Přístroj si dokáží představit u naprosto agresivní sestavy kde je potřeba udělat útlum agresivních pásem. ( jen je otázkou jestli to řešit tímto přístrojem za cca 100tis. plus další
Je to divný, u Zappy prý to je nejlepší filtr co kdy zkusil a jeho lampy s Tannoy rozhodně nejsou agresivní. Prostě si to u tebe nesedlo.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

to je pomerne silne vyjadreni, nemam duvod zattymu neverit ze to tak u sebe vnimal, jinde to muze byt zas jine
neni placka, neni highend
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: zatty

Příspěvek od Jiri »

Ale já Zattymu věřím, jen mě to jeho doporučení překvapilo vzhledem k sestavě u Zappy.
Já sám Sroll filtr nemám a ani nemám zájem o jeho vyzkoušení.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

pomerne silne vyjadreni zattyho ... ale v pohode, vsak je to tak se vsim, u jednoho neco sedne jak pr..l na hrnec, u druheho to same vubec, i proto je dobre veci zkouset a ne jen mudrovat ze je to takove nebo makove bez zkusenosti s danym kouskem
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Ano sem velmi zklamán todle sem nečekal, že to bude až takový průser. co se týče doporučení vycházím jen ze subjektivního hodnocení u poselchu a chování u mne doma. Samo že někomu to může sednout i mimo mé doporučení....
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: zatty

Příspěvek od marks »

:thumbup: i za sdílení negativní zkušenosti.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: zatty

Příspěvek od B. M. C. G. »

zatty píše: 10 led 2022 12:24 Nový rok přinesl pohodu a spoustu dobré hudby k poslechu, když bylo to volno. Dlouho člověk nic nezkoušel tak proč nový rok nezačínat s něčím z Česka. Tak u mne přistála lišta/filtr... Sroll. Jelikož výrobky tohoto výrobce sem již měl tak sem byl zvědavý na přínos tohoto přístroje. V první řadě je to macek, velikost šasi je obrovská i váha je velmi solidní. Design je velmi futuristický, ale mě nijak nevadí. Díky rozměrům šasi je alespoň dostatek místa pro kabely. No a teď ke zvuku. Jak sem psal pár věci od srolla bylo doma tak sem byl zvědavý co přináší tento přístroj a kam se sroll posunul ve vývoji. Po zapojení mi spadla brada. šok.. totální úbytek dynamiky, muzikálnosti, žádný prostor.. vše nasměrováno do jednoho bodu. říkám ok zapojím to jinak ( kabely, zásuvka...) výsledek pořád stejný. Jediným plusem je vysoká přesnost a silné spodní pásmo. Jenže k čemu to je když zážitek z hudby je 0. Hudba má člověka obklopit. Tento přistroj mi přijde jako jít do koncertní síně tam si poslechnout první skladbu zatleskat jak precizně to slyšel střed první řady, jenže zbytek chrní nudou. Takový mám pocit z poslechu. Za mne velké zklamání a tak nějak mám i pocit, že vývoj fy Sroll upadá a nic již nepřináší krom velkých cen za nepříliš zdařilé kousky. Ale abych nebyl úplně negativní. Přístroj si dokáží představit u naprosto agresivní sestavy kde je potřeba udělat útlum agresivních pásem. ( jen je otázkou jestli to řešit tímto přístrojem za cca 100tis. plus další kabely)


Obrázek
Taková je hold realita když někdo napíše upřímnou pravdu, která se cení. Co čekat od firmy co obvodove okouka ze starých Yamah a to použije ve svich zesilovacich. :)
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

Nordland aka BGMFFSFREDD je zpet, viz. gramaticke hrubky? :lol:

Jinak "+" za uprimnou zkusenost se Sroll produktem, o duvod vic zkusit nejmenovanou ceskou konkurenci za 1/5 ceny :D.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Tak před pár dny dorazil dáreček k digitální větvi. Přišel chord/English Electric 8Switch a tím je uzavřená celá digitální větev od chordu. První dojmy jsou velmi pozitivní. Okamžitý citelný nárůst čistoty zadní scény a prostoru. Zatím se zahořuje a ještě mu přijdou přidat nové napájecí kabely z lineáru, ale už teď to dělá tolik parády až sem to nečekal. Zkoušel zapojení i s filtrem od gigafoliu a bez něho. S ním mnohem lepší.

Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: zatty

Příspěvek od F2014 »

Hmm, takže kumulativní zlepšení s gigafoilem a switchem :thumbup:
Jak to máš zapojeno?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

zjednodušeně odpovím...routr,switch, gigafoil, pc
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

člověk řeší akustiku místnosti jen to co vidí ale tak nějak postupem zjišťuji, že jsou i jiné akustické díry (díry kolem dveří, nízké prahy). Všechny tyto díry kazí pak zvuk a přitom stačí dát jen těsnění atd... Po novém roce sem poslouchal a musel sem odejít do garáže, tam jsme zjistil že se to dá poslouchat i tam sice tlumeněji, ale dá. Přišel tedy brouk, proč mi moje drahocenné zvukové molekuly utíkají pryč. Tento jev je slyšitelný v každém paneláku a dovolím si tvrdit i v každém baráku. Mám klasický barák, takže podlaha, beton, škvára, desky, parkety a na tom koberec. Volba padla na 5mm lisovanou podložku (180kg/m3) a na ní nazpět koberec. Co to provedlo. Lepší komfort chůze a zvýšení teploty od noh. A zvuk? Jednoznačný přínos. V garáží již nejde tolik slyšet hluk jako předtím a v místnosti se zvýšila hutnost. Zůstává více basu a tím pádem celá skladba zní více úderněji a pevněji. Sem velmi překvapen že tato jednoduchá věc má tak velký přínos.

P.S. samozřejmě je to natažené po celé ploše místnosti.


Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: zatty

Příspěvek od efičák »

(*) dobre sdileni, diky Zatty.
Ted trochu mrznu a "tepich" navic by se hodil. V lete naopak chalim plovoucku za pomoc s chlazenim prehrateho bytu otocenemu na jiho zapad.
Popremyslim, poradim se i s mym odbornym akademickym akustikem Teraherou. 🎻
Zvuk dobrý - všechno dobré
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: zatty

Příspěvek od Ramones »

Ohledne tech basu. Ty si ziji svym zivotem a nejaka folie plus koberec je urcite v mistnosti neudrzi. Na stredni pasmo a výšky to vliv ma a pak se pocitove zda, ze basy zůstávají v místnosti. To je bohuzel problem vsech uzavrenych prostor...ale zit se tim da 🤗
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Ramones píše: 08 bře 2022 16:00 Ohledne tech basu. Ty si ziji svym zivotem a nejaka folie plus koberec je urcite v mistnosti neudrzi. Na stredni pasmo a výšky to vliv ma a pak se pocitove zda, ze basy zůstávají v místnosti. To je bohuzel problem vsech uzavrenych prostor...ale zit se tim da 🤗
Sice s tvym nazorem nesouhlasim ale respektujiho
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

Ramones píše: 08 bře 2022 16:00 Ohledne tech basu. Ty si ziji svym zivotem a nejaka folie plus koberec je urcite v mistnosti neudrzi. Na stredni pasmo a výšky to vliv ma a pak se pocitove zda, ze basy zůstávají v místnosti. To je bohuzel problem vsech uzavrenych prostor...ale zit se tim da 🤗
Zatty sice má uzavřený prostor,ale zas otevřené srdce a nestydí se sdílet na čem a jak poslouchá,narozdíl od určitých mudrlantů a mistrů světa v hodu čaganem,kteří nejsou ochotni se o své poslechovky a aparáty podělit ani v podpisu,né tak fotkou :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: zatty

Příspěvek od Ramones »

A co to ma spolecneho se sirenim zvukovych vln o nizkych frekvencich?
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

A jak se takove basy vic udrzi v mistnosti? Pribyla naopak dalsi pohlcujici vrstva, ne odrazova vstazeno k celkovne plose, nepocitam nejake cm fuchy, ktere se tim zaplnily.
Nejlepe to urcite slysis ty, jen to pusobi na klasicke mozek/zmena = vylepseni. Ale hlavni je, ze kdo si hraje nezlobi :thumbup:.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

Ramones píše: 08 bře 2022 18:28 A co to ma spolecneho se sirenim zvukovych vln o nizkych frekvencich?
A mělo mít :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Tak nejak nechapu co resite..ani jeden z Vas u me nebyl a nema ani paru jaky charakter mistnosti mam. Ti co byli a slyseli to vi a rozhodne netvrdi nic o zavrenem prostoru....navic kdo me zna vi ze mam rad vysse posazeny a katedralni (kostelovy) charakter
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Odpovědět